Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα το κουμπί κλήσεων για να βρεθείς στη λίστα κλήσεων, μετά BB button -> options -> in call settings.

 

Εκεί μπορείς να αλλάξεις το auto-answer calls στη ρύθμιση που προτιμάς.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάτα το κουμπί κλήσεων για να βρεθείς στη λίστα κλήσεων, μετά BB button -> options -> in call settings.

 

Εκεί μπορείς να αλλάξεις το auto-answer calls στη ρύθμιση που προτιμάς.

σε ευχαριστώ πολύ...

Επιτέλους θα χρησιμοποιήσω ξανά το holster

 

Ποιά εφαρμογή έχετε εγκαταστήσει για την ένδειξη της μπαταρίας?

Εγώ έχω το battery watch αλλάτις τελευταιές ημέρες μόλις ''ανοίγω'' την εφαρμογή κολλάει το κινητό...

Edited by thief
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα το meterberry, αλλά δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο κάπου, καταργήθηκε. Κοίτα μήπως το βρεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω βρει το ββ στο αμαζον και θελω να ρωτησω αν θα δουλευει εδω μιας και ειναι της at&t
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω βρει το ββ στο αμαζον και θελω να ρωτησω αν θα δουλευει εδω μιας και ειναι της at&t

 

θα δουλεύει , μόνο εαν είναι κλειδωμένο στον πάροχο θα θέλει ξεκλείδωμα αλλά κοστίζει ελάχιστα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

kalispera!molis agorasa to 9900 apo ebay!eimai para poli ikanopoiimeni!exw whats up.afto pou paratirisa einai pws enw exw energopoiisei tn anafora paradosis-den leiturgei!ti mporw na kanw?

 

[Απαγορεύεται η γραφή με greeklish. Επόμενα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
καλησπέρα ,μου άφησε ένας φίλος ένα 9900 από Καναδά και έχει ένα πρόβλημα ,πας να γράψεις και γράφει μόνο του το 3 ,μια κολλάει μια ξεκολλάει ,δεν φαίνεται να είναι πατημένο και ήταν πάντοτε σε γνήσια θήκη,του έκανα αναβάθμιση και hard reset αλλά τιποτα ,καμιά λύση κανείς η κανένα φτηνό service στη αθηνα?είναι ενός χρόνου αλλά δεν ξέρω αν παίζει η εγγύηση λόγο Καναδά .ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει θέμα το keyboard, είτε ζημιά είτε ίσως κάποια υγρασία. Σαν ανταλλακτικό από το εξωτερικό δεν είναι πολύ ακριβό (10 - 15 €), αλλά δεν ξέρω τι θα ζητήσουν εδώ για όλη την εργασία. Θα πρότεινα πρώτα να προσπαθήσεις να εκμεταλλευτείς την εγγύηση, το πας στον πάροχο και μιλάς μαζί τους.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γεια σας. Έχω στα χέρια μου ένα bb9900 , δεν έχει ελληνικη γλώσσα μενού. Εχει μονο english us και uk. Μπορείτε να με βοηθησετε να βάλω τα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω στα χέρια μου ένα bb9900 , δεν έχει ελληνικη γλώσσα μενού. Εχει μονο english us και uk. Μπορείτε να με βοηθησετε να βάλω τα ελληνικά;

 

βρισκεις την τελευταια εκδοση λογισμικου, με μια αναζητηση σε διαφορα site που ασχολουνται με blackberry και κατεβαζεις την multilanguage εκδοση.Για το πως κανεις εγκατασταση απλα ακολουθεις τις οδηγιες δεν ειναι κατι δυσκολο.Ειναι υποθεση 15 λεπτων.

Εχω πολυ καιρο να ασχολειθω με το os7 και δεν θυμαμαι ακριβως πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου 1000 ευχαριστώ, έχω πλέον ελληνικά στη συσκευή!

 

 

τιποτα φιλε μου γι αυτο ειμαστε εδωελπιζω να μην σε παιδεψε πολυ.τωρα θυμθηκα οτι υπηρχε κα μια αλλη μεθοδος που εκανες εισαγωγη το αρχειο με ελληνικα αλλα τετοια ωρα τετεια λογια.

απο περιεργεια ,επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το os7 σε ποια εκδοση ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδώ δεν θα υπάρχει συνέχεια για το bb OS έτσι όπως πάει ήδη what's app και Facebook αποσύρουν τις εφαρμογές τους από το os
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Ψάχνω να πάρω ένα blackberry και είμαι μεταξύ του 9900 (μεταχειρισμένο) και του q10. Ήθελα να ρωτήσω εάν στο 9900 μπορώ να εγκαταστήσω viber, facebook messenger και skype με το os7που έχει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω να πάρω ένα blackberry και είμαι μεταξύ του 9900 (μεταχειρισμένο) και του q10. Ήθελα να ρωτήσω εάν στο 9900 μπορώ να εγκαταστήσω viber, facebook messenger και skype με το os7που έχει. Ευχαριστώ.

Καλημέρα. Είναι εντελώς διαφορετικά λειτουργικά. Το 9900 για να το εκμεταλλευτείς θέλεις υποχρεωτικά B.I.S που σημαίνει ότι θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία στον αντίστοιχο πάροχο (υπόψην ότι δεν ενεργοποιείται σε καρτοκινητό ή καρτοσυμβόλαιο).

Νομίζω, ότι οι παραπάνω εφαρμογές δεν υπάρχουν επίσημες και εάν υπάρχουν δεν υποστηρίζονται σωστά (το 9900 δεν έχει και μπροστινή κάμερα).

Προσωπικά θα πήγαινα σε q10 που μπορεί να τρέξει και τις παραπάνω εφαρμογές από android με sideload

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χθεσινή επικοινωνία η COSMOTE μου είπε ότι σε καινούρια πακέτα δεν ενεργοποιεί BIS. Μόνο αν έχεις παλιό συμβόλαιο μπορείς να ζητήσεις ενεργοποίηση.

 

Στη Vodafone δεν υπάρχει πρόβλημα και εκεί θα καταλήξω.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως η cosmote ηταν προβληματικη οσο αφορα την υποστηριξη του BIS.Σε αλλο thread σχετικα με το BIS της cosmote υπηρχαν παρα πολλα παραπονα σχετικα με τις χρεωσεις για την χρηση του προγραμματος σε σημειο που ο λογαριασμος να φτανει στα 500ε.επισης πωλητες στον γερμανο δεν ηξεραν και πολυ για το bis σε σημειο που να παραπληροφορουν.

Με την vodafone ημουν πολυ ευχαριστημενος με την υποστηριξη και τις χρεωσεις της.

πχ στην vodafone μπορουσα να χρησιμοποιω τα mb του προγραμματος μου και με δωρεαν ενεργοποιηση του BIS.Στην cosmote επρεπε να παρω προγραμμα mb για bis και η υπηρεσια bis ειχε μηνιαιο παγιο.οποτε βουρ για vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...