Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι κι εγω τωρα παω να περασω της κοσμοτε την αντιστοιχη 7.1:)

 

να σας ρωτησω παιδες,γιατι με οπερα και στοκ στο youtube σε καθε βιντεο μου βγαζει error?ξερει κανεις?:(

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν εχεις bis δεν εχεις τιποτα απο αυτα , το bis ειναι η εννοια του blackberry , χωρις αυτο ειναι ενα απλο τηλ qwerty.

Καπου σε καποιο νημα εχω διαβασει για καποιους που θελουν να το παρουν χωρις bis και να εχουν αυτες τις υπηρεσιες ( το εμαιλ σιγουρα οχι ) κοιτα λιγο στα νηματα και θα βρεις την απαντηση σου

 

Εγώ είχα 9900 με Bis στην κοσμοτέ πριν 8 μήνες και τώρα απέκτησα ένα ασπράκι, το οποίο λειτουργώ χωρίς Bis. Η διαφορά ΚΑΜΜΙΑ ουσιαστικά! Όπου έχω wi-fi, μπαίνω παντού και έχω κατεβάσει όλους τους σελιδοδείκτες των sites που με ενδιαφέρουν στην αρχική οθόνη (πχ hotmail). Με ένα απλό πάτημα μπαίνω και τσεκάρω τα mail μου άνετα. Όπου δεν έχω wifi, μπαίνω με τα απεριόριστα του προγράμματός μου και κάνω την ίδια δουλειά. Σιγά μην κάθομαι να σκάω 7 ευρώ τον μήνα για να ακούω το mail να μου έρχεται εκείνη τη στιγμή. Προτιμώ να κάνω 5 δευτερόλεπτα τον κόπο να τα ελέγχω εγώ όποτε θέλω, παρά να τα σκάω στους απατεώνες. Με λίγο ψάξιμο έχω το ίδιο κινητό, όπως και με BIS.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 9900 με Bis στην κοσμοτέ πριν 8 μήνες και τώρα απέκτησα ένα ασπράκι, το οποίο λειτουργώ χωρίς Bis. Η διαφορά ΚΑΜΜΙΑ ουσιαστικά! Όπου έχω wi-fi, μπαίνω παντού και έχω κατεβάσει όλους τους σελιδοδείκτες των sites που με ενδιαφέρουν στην αρχική οθόνη (πχ hotmail). Με ένα απλό πάτημα μπαίνω και τσεκάρω τα mail μου άνετα. Όπου δεν έχω wifi, μπαίνω με τα απεριόριστα του προγράμματός μου και κάνω την ίδια δουλειά. Σιγά μην κάθομαι να σκάω 7 ευρώ τον μήνα για να ακούω το mail να μου έρχεται εκείνη τη στιγμή. Προτιμώ να κάνω 5 δευτερόλεπτα τον κόπο να τα ελέγχω εγώ όποτε θέλω, παρά να τα σκάω στους απατεώνες. Με λίγο ψάξιμο έχω το ίδιο κινητό, όπως και με BIS.

 

ειναι αλλα το ενα αλλο το αλλο , αν δεν υπηρχε καμια διαφορα δεν θα υπηρχε η υπηρεσια blackberry και δεν θα πληρωναν τοσοι για να την εχουν ,μην μπλεκεις τα πραγματα , οι αναγκες για καποιους ειναι αλλες , ειδικα για επαγγελματιες ή και καποιους αλλους που το μεγαλυτερο κομματι της δουλειας τους ειναι μεσω μαιλ ,και δεν εχουν τον χρονο και την ορεξη να κοιτανε καθε 5 λεπτα το κινητο αν εχει ερθει μαιλ..Αυτο για το 7 ευρω συμφωνω , αλλα ειναι μια επιλογη που την κανεις εσυ , μπορεις και να μην δινεις αυτα τα 7 ευρω αν δεν εχεις αναγκη αμεσου email , αλλοι την εχουν αυτη την αναγκη και τα σκανε , επισης για να μην τα σκας οπως τα εσκαγα και εγω μεχρι και πριν λιγο καιρο στην Κοτε μπορεις να πας στην vodafone που το bis περναει μεσα απο τα δωρεαν MB του προγραμματος που εχεις βαση συμβολαιου , οποτε δεν δινεις τα +7 για να εχεις bis οπως η κοσμοτε.

υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα της balckberry υπηρεσιας που ισως εσενα να μην σου ειναι τοσο αναγκαια..αλλα σιγουρα ( οπως δειχνει και ο μεγαλος αριθμος των πελατων ειδικα στο εξωτερικο που εχουν την υπηρεσια ) για καποιους ειναι κατι παραπανω απο ουσιαστικα για να την εχουν , και να πληρωνουν ισως καποιοι απο αυτος την εξτρα χρεωση που εχει.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αλλα το ενα αλλο το αλλο , αν δεν υπηρχε καμια διαφορα δεν θα υπηρχε η υπηρεσια blackberry και δεν θα πληρωναν τοσοι για να την εχουν ,μην μπλεκεις τα πραγματα , οι αναγκες για καποιους ειναι αλλες , ειδικα για επαγγελματιες ή και καποιους αλλους που το μεγαλυτερο κομματι της δουλειας τους ειναι μεσω μαιλ ,και δεν εχουν τον χρονο και την ορεξη να κοιτανε καθε 5 λεπτα το κινητο αν εχει ερθει μαιλ..Αυτο για το 7 ευρω συμφωνω , αλλα ειναι μια επιλογη που την κανεις εσυ , μπορεις και να μην δινεις αυτα τα 7 ευρω αν δεν εχεις αναγκη αμεσου email , αλλοι την εχουν αυτη την αναγκη και τα σκανε , επισης για να μην τα σκας οπως τα εσκαγα και εγω μεχρι και πριν λιγο καιρο στην Κοτε μπορεις να πας στην vodafone που το bis περναει μεσα απο τα δωρεαν MB του προγραμματος που εχεις βαση συμβολαιου , οποτε δεν δινεις τα +7 για να εχεις bis οπως η κοσμοτε.

υπαρχουν πολλα πλεονεκτηματα της balckberry υπηρεσιας που ισως εσενα να μην σου ειναι τοσο αναγκαια..αλλα σιγουρα ( οπως δειχνει και ο μεγαλος αριθμος των πελατων ειδικα στο εξωτερικο που εχουν την υπηρεσια ) για καποιους ειναι κατι παραπανω απο ουσιαστικα για να την εχουν , και να πληρωνουν ισως καποιοι απο αυτος την εξτρα χρεωση που εχει.

 

Στην cosmote είμαι στο απεριόριστα 25 με 100mb δωρεάν το μήνα και 25 ευρώ πάγιο. Αν πάω στη Vodafone και επιλέξω το αντίστοιχο πρόγραμμά της, δεν θα πληρώνω BIS extra 7 ευρώ; θα μου τα παίρνει από το πρόγραμμα συμβολαίου;;; :blink: Στην κοσμοτέ γιατί δεν ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote είμαι στο απεριόριστα 25 με 100mb δωρεάν το μήνα και 25 ευρώ πάγιο. Αν πάω στη Vodafone και επιλέξω το αντίστοιχο πρόγραμμά της, δεν θα πληρώνω BIS extra 7 ευρώ; θα μου τα παίρνει από το πρόγραμμα συμβολαίου;;; :blink: Στην κοσμοτέ γιατί δεν ισχύει αυτό;

 

για να μας δινει ενα λογο να μην αφηνουμε την σταθερη στο επιπεδο υπηρεσιων της,την βονταφον:..

 

πραγματι ειναι γελοιο να το πληρωνεις στην κοτε..

αλλωστε στην αθηνα 3g σοβαρο μονο η bonta,οποτε να γιατι εχω βοντα με Bis!!

kai τζαμπα και πιο ποιοτικα..

 

σαν διαφημιση τα λεω,αλλα η κοτε απογοητευση σε καποια θεματα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

για να μας δινει ενα λογο να μην αφηνουμε την σταθερη στο επιπεδο υπηρεσιων της,την βονταφον:..

 

πραγματι ειναι γελοιο να το πληρωνεις στην κοτε..

αλλωστε στην αθηνα 3g σοβαρο μονο η bonta,οποτε να γιατι εχω βοντα με Bis!!

kai τζαμπα και πιο ποιοτικα..

 

σαν διαφημιση τα λεω,αλλα η κοτε απογοητευση σε καποια θεματα..

 

είχα πριν ένα χρόνο βόνταφον...δεν μπορώ να πω ότι είχε καλύτερο σήμα πουθενά.. αλλά απ' το να τα σκάω, θα επιστρέψω..έχω τρελαθεί με το 9900αράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

είχα πριν ένα χρόνο βόνταφον...δεν μπορώ να πω ότι είχε καλύτερο σήμα πουθενά.. αλλά απ' το να τα σκάω, θα επιστρέψω..έχω τρελαθεί με το 9900αράκι μου.

 

χμμ δεν ανεφερα εγω πια εχω και βοντα φουλ σημα σπιτι,οποτε η ελλειψη κεραιων εδω στην κηφισια δεν με σκοτωνει..

 

 

+οτι εχω best μπαταρια λογω αυτου + πολυ γρηγορο νετ και ποιοτικη ομιλια..

 

βαλε κι εσυ αμα εισαι συχνα σε σπιτι-γραφειο:)

χωρις αυτο ολο σημα κοπανα..:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Blackberry στην Ελλάδα = Βοντα

 

Ρωτηστε και μενα που πηγα Cosmo για 2 μήνες, και εδωσα περι των 400ε (!!!) σε 2 νούμερα για ιντερνετ, σε πρόγραμμα ειδικό για bis.Mε λίγο surfing και καμια 10 emails την ημέρα στο κάθε νύμερο maximum....Φωναξα, τσακώθηκα, στου κουφου την πόρτα. Ξαναγύρισα οχι τρέχοντας, πετώντας...Cosmo=μυρωδια απο BB...

Link to comment
Share on other sites

Blackberry στην Ελλάδα = Βοντα

 

Ρωτηστε και μενα που πηγα Cosmo για 2 μήνες, και εδωσα περι των 400ε (!!!) σε 2 νούμερα για ιντερνετ, σε πρόγραμμα ειδικό για bis.Mε λίγο surfing και καμια 10 emails την ημέρα στο κάθε νύμερο maximum....Φωναξα, τσακώθηκα, στου κουφου την πόρτα. Ξαναγύρισα οχι τρέχοντας, πετώντας...Cosmo=μυρωδια απο BB...

 

 

Μετά από 10 χρόνια στην cosmote, είμαι σχεδόν έτοιμος να πάω vodafone.

Δεν είναι μόνο το δωρεάν BIS μέχρι 100ΜΒ που δίνει, είναι ότι αν ξεφύγεις σε χρήση, τότε μπαίνεις αυτόματα σε πρόγραμμα

όπου με 2€ έχεις περίπου 30ΜΒ.

 

Το μόνο που με κρατά ακόμα, είναι ότι όλος ο κύκλος μου έχει cosmote, οπότε, αν πάω vodafone, τα χρήματα που θα γλιτώσω από το BIS, θα τα δώσω και με το παραπάνω σε χρόνο ομιλίας ... :(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Και μένα ο κυκλος μου εχει Cosmote, εξού και η αλλαγή. Καλύτερα όμως να τα δινω στην ομιλία παρα στο ιντερνετ.Νιώθω λιγότερο μ@λ@κας.... :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το δωρεάν BIS μέχρι 100ΜΒ που δίνει, είναι ότι αν ξεφύγεις σε χρήση, τότε μπαίνεις αυτόματα σε πρόγραμμα όπου με 2€ έχεις περίπου 30ΜΒ.

 

Γιατί μέχρι 100ΜΒ; Τι εννοείς;

Εγώ έχω Unlimited με 500ΜΒ και το BIS δωρεάν, φυσικά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μέχρι 100ΜΒ; Τι εννοείς;

Εγώ έχω Unlimited με 500ΜΒ και το BIS δωρεάν, φυσικά.

 

Στην βόνταφον. γιατί στην κοσμοτέ, πληρώνεις και τα 2 πάγια.... και η πλειοψηφία έχει στην κοσμοτέ απεριόριστα 25 με 100mb δωρεάν χρήσης και 25 ευρώ πάγιο. Βάλε και τα 7 ευρώ επιπλέον που θέλει το ΒIS για τα 100mb του, πας στα 32 ευρώ πάγιο για τα γαμ...τικα τους.... Και στην βόνταφον, με 500 mb, πληρώνεις 50 ευρώ πάγιο και εκεί στο χαρίζουν το πάγιο του bis. Δεν νομίζω όμως στο αντίστοιχο ulimited programma me ta 25 ευρώ, να στο δίνουν και εκεί τζάμπα... Γιατί πολλοί, όπως και εγώ με καλύπτουν τα δωρεάν χαρακτηριστικά του 25αριού απεριόριστα και δεν θέλω να δίνω περισσότερο πάγιο. όλοι να βγάλουν θέλουν, ξαφνικά η βόνταφον χαρίζει;

Link to comment
Share on other sites

KANENAΣ ΤΟΙΧΟΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΟΟΟΣ? θέλω πραγματικά να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Είμαι φαντικη χρήστης Blackberry από το 2008 και είναι η πρώτη φορά που είπα με σιγουριά. Τέρμα τα Blackberry. Αιτία? Το φοβερο και τρομερό 9900. To έβλεπα στον ύπνο μου, μέχρι και γόβες πήγα να πουλήσω για να το πάρω, μέχρι που ήρθε δώρο από τον θείο μου. Για κανά μηνα ημουν μέσα στην τρελή χαρά.

Μέχρι που ερωτας πέρασε και ξεθόλωσα. Συνειδητοποιήσα ότι το φόρτιζα 3 φορές την μέρα ,άρχισα να κάνω εξωτερικές δουλειές και έμενα απο μπαταρία χωρίς να μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Σημειωτέον ότι δεν άλλαξα συνηθειες από το 9000 , είχα fb , twitter , 10 λογ. μειλ και social feeds ΜΟΝΟ με RSS. Γιατί όμως το 9780 κράταγε μια μέρα και το 9900 με το ζόρι 8 ώρες στην καλύτερη?

Ψάχτηκα , πήγα να πάρω κι άλλη μπαταρία , το μετάνιωσα , πείσμωσα και τώρα ανηφόρισα για Galaxy S3 πολιτειες. 18 ώρες με φουλ χρήση και 30 με μετρια. Κάνεις τετοια λάθη κυρία RIM και μετά αναρωτιέσαι γιατί βουλιάζεις.

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

KANENAΣ ΤΟΙΧΟΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΟΟΟΣ? θέλω πραγματικά να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Είμαι φαντικη χρήστης Blackberry από το 2008 και είναι η πρώτη φορά που είπα με σιγουριά. Τέρμα τα Blackberry. Αιτία? Το φοβερο και τρομερό 9900. To έβλεπα στον ύπνο μου, μέχρι και γόβες πήγα να πουλήσω για να το πάρω, μέχρι που ήρθε δώρο από τον θείο μου. Για κανά μηνα ημουν μέσα στην τρελή χαρά.

Μέχρι που ερωτας πέρασε και ξεθόλωσα. Συνειδητοποιήσα ότι το φόρτιζα 3 φορές την μέρα ,άρχισα να κάνω εξωτερικές δουλειές και έμενα απο μπαταρία χωρίς να μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Σημειωτέον ότι δεν άλλαξα συνηθειες από το 9000 , είχα fb , twitter , 10 λογ. μειλ και social feeds ΜΟΝΟ με RSS. Γιατί όμως το 9780 κράταγε μια μέρα και το 9900 με το ζόρι 8 ώρες στην καλύτερη?

Ψάχτηκα , πήγα να πάρω κι άλλη μπαταρία , το μετάνιωσα , πείσμωσα και τώρα ανηφόρισα για Galaxy S3 πολιτειες. 18 ώρες με φουλ χρήση και 30 με μετρια. Κάνεις τετοια λάθη κυρία RIM και μετά αναρωτιέσαι γιατί βουλιάζεις.

 

Συμφωνώ......Είμαι χρήστης από το 2006 (BB) και το όλο θέμα με την μπαταρία είναι ενοχλητικό....Παρόλα αυτά, χωρίς bbm, push mail και την μαγική συμπίεση δεδομένων δεν μπορώ να πάω σε άλλο τηέφωνο...εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα bb είναι τα καλύτερα επικοινωνιακά μέσα...και φυσικά value for money....(εκτός του 9900...πολλά λεφτά γι'αυτό που προσφέρει..)

 

Ελικρινά δεν νομίχω ότι θα μπορέσω να γράψω τόσο γρήγορα με καμία αφή!!!!

Ειλικρινά πως τα καταφέρνεις; :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ......Είμαι χρήστης από το 2006 (BB) και το όλο θέμα με την μπαταρία είναι ενοχλητικό....Παρόλα αυτά, χωρίς bbm, push mail και την μαγική συμπίεση δεδομένων δεν μπορώ να πάω σε άλλο τηέφωνο...εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα bb είναι τα καλύτερα επικοινωνιακά μέσα...και φυσικά value for money....(εκτός του 9900...πολλά λεφτά γι'αυτό που προσφέρει..)

 

Ελικρινά δεν νομίχω ότι θα μπορέσω να γράψω τόσο γρήγορα με καμία αφή!!!!

Ειλικρινά πως τα καταφέρνεις; :-) :-)

 

θα παλεψω με το Samsung μέχρι να βγει κανα blackberry 10. Αλλιώς μόνιμος κατοικος Android. Υπάρχει και η χειρογραφη γραφη στο Samsung που την χρησιμοποιουσα το P900 και με βολευε!

 

@KonKart για την μπαταρία στο ********* που το εψαξα λένε ότι είναι μούφα η κατάσταση. Ειδικά όταν πρέπει να την κάνεις αντιγραφή με το μηχανημα γιατι δεν παίζει αλλιώς. Μια που βρηκα με θετικα σχολια στα 2400 έχει 240 ευρω! δεν τα τρωω σε καλλυντικα? δλδ 600 + 200 ευρα για την μπαταρια ( κι αν δουλεψει ) να φτασει 800 ευρω? Μόνο το Ρ900 είχε κοστισει τόσο και με εβγαλε ασπροσπροσωπη εκεινη την εποχη!

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του ειναι θεμα που κανει του παντες σε ολο το κοσμο να κατσαδιαζουν την RIM , ηταν μεγαλο φαουλ της ειδικα οταν σχεδον ολα τα αλλα μοντελα της ( παλαιοτερα ) χαρακτηριζοντουσαν για την αυτονομια τους.Λυση για το προβλημα της μπαταριας δεν υπαρχει , εκτος απο το να εχουμε το τηλεφωνο μας στα 2G και οχι 3G , που εκει η καταναλωση της μπαταριας ειναι λιγο καλυτερη.

Τι μας λεει ομως οτι και με το καινουργιο δεν θα εχουμε θεμα ...?

Link to comment
Share on other sites

KANENAΣ ΤΟΙΧΟΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΟΟΟΣ? θέλω πραγματικά να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Είμαι φαντικη χρήστης Blackberry από το 2008 και είναι η πρώτη φορά που είπα με σιγουριά. Τέρμα τα Blackberry. Αιτία? Το φοβερο και τρομερό 9900. To έβλεπα στον ύπνο μου, μέχρι και γόβες πήγα να πουλήσω για να το πάρω, μέχρι που ήρθε δώρο από τον θείο μου. Για κανά μηνα ημουν μέσα στην τρελή χαρά.

Μέχρι που ερωτας πέρασε και ξεθόλωσα. Συνειδητοποιήσα ότι το φόρτιζα 3 φορές την μέρα ,άρχισα να κάνω εξωτερικές δουλειές και έμενα απο μπαταρία χωρίς να μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Σημειωτέον ότι δεν άλλαξα συνηθειες από το 9000 , είχα fb , twitter , 10 λογ. μειλ και social feeds ΜΟΝΟ με RSS. Γιατί όμως το 9780 κράταγε μια μέρα και το 9900 με το ζόρι 8 ώρες στην καλύτερη?

Ψάχτηκα , πήγα να πάρω κι άλλη μπαταρία , το μετάνιωσα , πείσμωσα και τώρα ανηφόρισα για Galaxy S3 πολιτειες. 18 ώρες με φουλ χρήση και 30 με μετρια. Κάνεις τετοια λάθη κυρία RIM και μετά αναρωτιέσαι γιατί βουλιάζεις.

 

συμφωνω και εγω γαι αντροιντ παω μετα απο 2 ββ...αλλα θα μου λειψει ο ββμ..πραγματικα δεν υπαρχει αυτο που προσφερει η ριμ αλλα ξενερωσα και εγω με την μπαταρια.Ελπιζω το ος 10 να ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως μεγαλο φαουλ με την μπαταρία, εγω εχω αγορασει μία δευτερη για καβατζα, και γενικα καποια στιγμη το μεσημερι το ξανακουμπώνω για φόρτιση, κυρίως οταν το βλέπω στη μεση. Ομως το τηλ είναι αρρώστια, εχω ΒΒ απο το 2007 (μεταξυ αλλων) και αυτό απλά δεν μπορώ να το αποχωριστώ. Υπόψιν πηρα στο ενδιάμεσο και 4S, αλλά και S2. Εφυγαν όπως ήρθαν. Εχω κολλήσει, το εχω σχεδόν 10 μηνες σερί, δεν υπάρχει αυτό....:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τη μπαταρια μαζι με το θεμα της απουσιας auto focus απο τη καμερα ειναι τα 2 σημαντικοτερα μειονεκτηματα του κινητου. Παντως για οσους (σαν εμενα) το θεωρουνε το πιο φετιχ κινητο ever και δε μπορουνε να το αποχωριστουνε υπαρχουνε 3-4 πραγματακια που μπορουνε να γινουν ετσι ωστε να αντεχει η μπαταρια 1 ημερα με full χρηση

1)Εγκατασταση λειτουργικου version 7.1 και ειδικα τη τελευταια 7.1.0.437

2)Ρυθμιση της επιλογης battery saving mode συνεχεια στο ΟΝ

3)Τα προγραμματα τυπου facebοοκ - twitter να κανουν update sto background καθε μιση ή 1 ωρα

4) Υπαρχει φυσικα και το ultimate των λυσεων, δηλαδη να εχεις το τηλεφωνο στο 2g και οχι στο 3g. Αυτο μπορει να σε βγαζει μεχρι και 2 ημερες δυνατης χρησης αλλα καταλαβαινω πως δεν το <<ανεχονται>> ολοι. Αν ομως εισαι πολλες ωρες σε wifi δεν υπαρχει αναγκη για 3g.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για οσους (σαν εμενα) το θεωρουνε το πιο φετιχ κινητο ever και δε μπορουνε να το αποχωριστουνε

 

Count me in!!!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το γεγονός ότι ξαναμπήκα στο συγκεκριμένο θέμα για το 9900 μετά από τόσο καιρό που το έχω αποχωριστεί επιβεβαιώνει ότι είναι φετίχ.

Και για όσους το είχαν νομίζω ότι πρέπει να ισχύει το ίδιο.

Το γεγονός όμως ότι το άφησα για να πάω στο 9780 και να μην ζω με το άγχος της φόρτισης δείχνει ότι δεν μπορείς να δίνεις τόσα λεφτά για να ζεις λες και είσαι ηλεκτρολόγος ο οποίος το μόνο που έχει στο μυαλό του είναι το ρεύμα και οι πρίζες!:mad:

Και στο κάτω κάτω της γραφής, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η ΡΙΜ δεν έβγαλε μια μεγαλύτερη μπαταρία, ένα λογισμικό με σοβαρή βελτίωση της διαχείρισης των πόρων του κινητού ή τέλος πάντων, να κόψουν το λαιμό τους να βρουν ικανοποιητική λύση. :!:

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το γεγονός ότι ξαναμπήκα στο συγκεκριμένο θέμα για το 9900 μετά από τόσο καιρό που το έχω αποχωριστεί επιβεβαιώνει ότι είναι φετίχ.

Και για όσους το είχαν νομίζω ότι πρέπει να ισχύει το ίδιο.

Το γεγονός όμως ότι το άφησα για να πάω στο 9780 και να μην ζω με το άγχος της φόρτισης δείχνει ότι δεν μπορείς να δίνεις τόσα λεφτά για να ζεις λες και είσαι ηλεκτρολόγος ο οποίος το μόνο που έχει στο μυαλό του είναι το ρεύμα και οι πρίζες!:mad:

Και στο κάτω κάτω της γραφής, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η ΡΙΜ δεν έβγαλε μια μεγαλύτερη μπαταρία, ένα λογισμικό με σοβαρή βελτίωση της διαχείρισης των πόρων του κινητού ή τέλος πάντων, να κόψουν το λαιμό τους να βρουν ικανοποιητική λύση. :!:

 

Κοιτα να δείς, εχεις δίκιο σε γενικές γραμμές, αλλά τα πραγματα δεν είναι τόσο τραγικα. Το 9900 θελει περιπου 1 ωρα στην πρίζα για να φορτίσει, δλδ με μισή ωρα (το μεσημερι, η στο γραφείο) εχεις αναπληρώσει την μπαταρία που χαλασες, και βγαζεις την μερα χωρίς πρόβλημα. Και αν εχεις δωσει και 30ε, εχεις και μία δευτερη καβατζα αν κατσει στραβή. Small price top pay για αυτό το τηλέφωνο-στολίδι....:)

Link to comment
Share on other sites

KANENAΣ ΤΟΙΧΟΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΟΟΟΣ? θέλω πραγματικά να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Είμαι φαντικη χρήστης Blackberry από το 2008 και είναι η πρώτη φορά που είπα με σιγουριά. Τέρμα τα Blackberry. Αιτία? Το φοβερο και τρομερό 9900. To έβλεπα στον ύπνο μου, μέχρι και γόβες πήγα να πουλήσω για να το πάρω, μέχρι που ήρθε δώρο από τον θείο μου. Για κανά μηνα ημουν μέσα στην τρελή χαρά.

Μέχρι που ερωτας πέρασε και ξεθόλωσα. Συνειδητοποιήσα ότι το φόρτιζα 3 φορές την μέρα ,άρχισα να κάνω εξωτερικές δουλειές και έμενα απο μπαταρία χωρίς να μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Σημειωτέον ότι δεν άλλαξα συνηθειες από το 9000 , είχα fb , twitter , 10 λογ. μειλ και social feeds ΜΟΝΟ με RSS. Γιατί όμως το 9780 κράταγε μια μέρα και το 9900 με το ζόρι 8 ώρες στην καλύτερη?

Ψάχτηκα , πήγα να πάρω κι άλλη μπαταρία , το μετάνιωσα , πείσμωσα και τώρα ανηφόρισα για Galaxy S3 πολιτειες. 18 ώρες με φουλ χρήση και 30 με μετρια. Κάνεις τετοια λάθη κυρία RIM και μετά αναρωτιέσαι γιατί βουλιάζεις.

 

Με απαγοητεύεις! Εξαιτίας του δικού σου review για το 9700 άρχισα να ασχολούμαι με τα ΒΒ και ενθουσιάστηκα. Το 9900 είναι ότι καλλίτερο έχει βγει απο την εταιρία. Δεν συζητάμε ότι είναι απόλυτα διαφορετικό από ότι κυκλοφορεί εκεί έξω. Είναι και πολύ όμορφο!

 

ΥΓ: Αλλα βρε παιδί μου 10 λογαριασμούς email αυτό θα πει κοινονικότητα και κατανάλωση μπαταρίας -:)

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...