Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα εργοποιηση bis πριν κανα 2 μηνες.προσπαθουσα για πολυ καιρο να κανς register το Pin και το imei στην γνωστη σελιδα της vodafone.πηρα την υποστηριξη πελατων blackberry στην voda και μου ειπαν οτι το pin δεν παιζει κανενα ρολο πλεον για της υπηρεσιες bis (εκτος το bbm).το bis ενεργοποιητε στην γραμμη οχι στην συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον η καλυτερη ρομ που εχει βγει σε θεμα μπαταριας και γενικα ΠΑΡΑ πολυ καλη ειναι η 503..θα δειτε τεραστια αλλαγη στην μπαταρια οπως ειδα και εγω που επεσα μαλλον σε σκαρτη και περιμενω μια νεα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον η καλυτερη ρομ που εχει βγει σε θεμα μπαταριας και γενικα ΠΑΡΑ πολυ καλη ειναι η 503..θα δειτε τεραστια αλλαγη στην μπαταρια οπως ειδα και εγω που επεσα μαλλον σε σκαρτη και περιμενω μια νεα.

 

Με την συγκεκριμένη ROM και μέση χρήση τι αυτονομία μπαταρίας επιτυγχάνει η συσκευή?

Μέση χρήση εννοώ:

5-10 SMS

40-60' ομιλίας

3G διαρκώς ανοικτό για να λαμβάνει Mail από Google λογαριασμό την στιγμή που αποστέλλονται

Άντε να βγάλεις και 1-2 φωτογραφίες

Ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου αλλά θέλει καλή αυτονομία.

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω εχω πεσει σε σκαρτη μπαταρια το 3g δεν χρειαζεται για τα μαιλ με κλειστο 3g η σωστη μπαταρια 2μερες με αλλη ρομ λογικα με αυτην την ρομ ακομα καλυτερα.ας το δοκιμασει και καποιος με μια καλη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Καμιά εφαρμογή για ελεγχο data?

http://mobile.e-office.com/Products/Mobile-Data-Alerter

 

πολύ καλή και απλή. :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μια μαστ ρομ http://members.a1.net/updateservice/bb/ η 503,απο προχθες στις 11 το πρωι εβγαλα το κιν απο την φορτιση και τωρα ειναι 20% παιδια αυτη ειναι η καλυτερη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Καμιά εφαρμογή για ελεγχο data?

Είναι τόσο μικρή η κατανάλωση στα ΒΒ λόγω της τεράστιας συμπίεσης που δεν θα χρειαστεί νομίζω να εγκαταστήσεις σχετικό πρόγραμμα. Προσωπικά με πολύ χρήση και 6 λογαριασμούς μειλ ενεργοποιημενους δεν εχω ξεπερασει ποτε τα 100 mb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τα email αρκει και συνδεση 2g ενα απο τα καλα πλεονεκτηματα των bb για να μην καταναλωνει μπαταρια.δεν θυμαμε αν εχει και ενα προφιλ στο os7 που ειχε στο os6 να κλεινει συγκεκριμενη ωρα και να ανοιγει συγκεκριμενη ωρα το πρωι.ειδα απιστευτη διαφορα ετσι στην διαρκεια ζωης της μπαταριας.δεν νομιζω να εχει κανεις την απαιτηση να απαντησουμε σε εμαιλ στις 4.30 ξημερωματα ουτε κ θα παρουμε εμαιλ εκεινη την ωρα οποτε το προτεινω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή είχα και παλαιότερα blackberry και από εχθές έχω ένα 9900 θα ήθελα μια διευκρίνηση....

Παλαιότερα, όταν είχες ενεργοποιήσει την υπηρεσία blackberry από τον πάροχο είχε το σύμβολο με το μούρο δίπλα από την ένδειξη GPRS, 3G ενώ όταν δεν υπήρχε υπηρεσία blackberry είχε με πεζά γράμματα την ένδειξη (π.χ. gprs, 3g κλπ). Στο 9900 έχω ένδειξη με κεφαλαία αλλά το μούρο εμφανίζεται μόνο όταν συνδεθώ με wifi. Ισχύει και σε εσάς αυτό ή έχω κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή είχα και παλαιότερα blackberry και από εχθές έχω ένα 9900 θα ήθελα μια διευκρίνηση....

Παλαιότερα, όταν είχες ενεργοποιήσει την υπηρεσία blackberry από τον πάροχο είχε το σύμβολο με το μούρο δίπλα από την ένδειξη GPRS, 3G ενώ όταν δεν υπήρχε υπηρεσία blackberry είχε με πεζά γράμματα την ένδειξη (π.χ. gprs, 3g κλπ). Στο 9900 έχω ένδειξη με κεφαλαία αλλά το μούρο εμφανίζεται μόνο όταν συνδεθώ με wifi. Ισχύει και σε εσάς αυτό ή έχω κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις μου;

 

Και τα παλαιοτερα blackberry ειχαν το μουρο μονο διπλα απο το 3g. Οταν ειχες gprs απλως το εγραφε με κεφαλαια γραμματα αλλα χωρις μουρο

 

Σωστα σου δουλευει παντως

Link to comment
Share on other sites

το μουρο θα στο δειχνει αν εχεις 3g on και εχεις εκει που εισαι 3g σημα η αν εισαι με wifi, οταν εισαι με wifi περνανε ολα απο wifi.Οταν το εχεις οφ το 3g θα δεχνει GPRS η EDGE
Link to comment
Share on other sites

το μουρο θα στο δειχνει αν εχεις 3g on και εχεις εκει που εισαι 3g σημα η αν εισαι με wifi, οταν εισαι με wifi περνανε ολα απο wifi.Οταν το εχεις οφ το 3g θα δεχνει GPRS η EDGE

 

Είναι σίγουρο αυτό;;;; Εγώ έχω 3G αλλά δεν μου εμφανίζει το μούρο! Μόνο με wifi on μου εμφανίζει μούρο....

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό;;;; Εγώ έχω 3G αλλά δεν μου εμφανίζει το μούρο! Μόνο με wifi on μου εμφανίζει μούρο....

Καλημέρα Π.

Είναι σίγουρο!

Υποθέτω ότι όντως έχει ισχυρό σήμα 3G στην περιοχή και όχι κάτι που να σε "οδηγεί" σε 2G (στην περίπτωση που έχεις επιλέξει 3G/2G...)

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω απο τη στιγμή που σου βγάζει το εικονίδιο 3G δίπλα πρέπει να εμφανίζεται το μούρο τουλάχιστον στο δικό μου 9780 O.S 6 έτσι συμβαίνει. Πιστεύω να τσεκάρεις και στα service status απο το μενού ότι το BIS είναι συνδεδεμένο με τον provider (Connection: Mobile Network, Coverage 3G(μούρο),Provider:COSMOTE, VODAFONE etc). Ενα battery pull στο τέλος.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε το blackberry logo δίπλα στο 3G. Αλλά ήταν μάλλον πρόβλημα της cosmote γιατί είχε πρόβλημα η τοπική κεραία στο νησί και δεν είχαμε κανονική κάληψη 3G. Πάντως όταν πηγαίνω σε περιοχές που δεν έχει 3g και εμφανίζεται το GPRS ή το EDGE το logo της blackberry δεν εμφανίζεται. Μόνο με 3G εμφανίζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το σωστό. Τα υπόλοιπα απλώς τα δείχνει κεφαλαία EDGE, GPRS όταν η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Π.

Είναι σίγουρο!

Υποθέτω ότι όντως έχει ισχυρό σήμα 3G στην περιοχή και όχι κάτι που να σε "οδηγεί" σε 2G (στην περίπτωση που έχεις επιλέξει 3G/2G...)

 

Χμμμμ. Κάτι είχα καταλάβει...:happy:

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα (επιτέλους!)από Vodafone. Είναι το πρώτο μου blackberry και λόγω εργασίας έχω ασχοληθεί μόνο 10 λεπτά μαζί του...Eχει ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα και στο κουτί γράφει έκδοση 7.0.0 Bundle 1465. Την 465 φοράει? Από που βλέπω την έκδοση μέσα απο το menu?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα (επιτέλους!)από Vodafone. Είναι το πρώτο μου blackberry και λόγω εργασίας έχω ασχοληθεί μόνο 10 λεπτά μαζί του...

 

Όταν ξεκινάει δείχνει λογότυπο της vodafone ή το έχει κάπου τυπωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάει δείχνει λογότυπο της vodafone ή το έχει κάπου τυπωμένο;

 

Ουτε λογότυπο, ούτε τίποτα τυπωμένο:)

Είναι όπως όλα τα άλλα με μόνη διαφορά το πορτοκαλί ελληνικό αλφάβητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν το αΛλαξω (λεμε ΑΝ) ποιο ΒΒ να παρω ?

Εστω και πιο παλιο...

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...