Jump to content

BlackBerry Torch 9860 (Monza)


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανάκριβα το έχει ο Κωτσόβολος! Καλύτερα από Expansys που το διαθέτει στα 444,99 Ευρώ.;) Πάντως η συσκευή είναι πολύ καλή με άψογη ποιότητα κατασκευής. Επίσημα πάντως δεν έχει εισαχθεί ακόμα μάλλον γιατί κανένα κατάστημα, ούτε και εταιρέια κινητής δεν το έχει οπότε του Κωτσόβολου μάλλον παραεισαγωγή είναι, κάτι που το συνηθίζει τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το είχα για λίγο στα χέρια μου και θα συμφωνήσω ότι έχει κορυφαία ποιότητα κατασκευής σε όλα εκτός απο την οθόνη.Είναι απο πλαστικό με ότι αυτο συνεπάγεται στη αίσθηση που αφήνει η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος το κινητο εχει βρει θηκη σε καταστημα (εκτος απο ηλεκτρονικα καταστηματα)??και αν ναι που??
Link to comment
Share on other sites

Το είχα για λίγο στα χέρια μου και θα συμφωνήσω ότι έχει κορυφαία ποιότητα κατασκευής σε όλα εκτός απο την οθόνη.Είναι απο πλαστικό με ότι αυτο συνεπάγεται στη αίσθηση που αφήνει η συσκευη.

 

Ολες οι συσκευες απο πλαστικο ειναι εκτος απο το αι φον

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα διαφωνησω μαζί σου.Δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποια άλλη σημερινή συσκευη(350+ €) που να έχει πλαστικο στη οθόνη.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

και το 9900 εχει αλλα ουτε καν που το καταλαβαινεις,λογικα εβαλαν πλαστικο για λογους γραντζουνιων σπασιματων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Το απέκτησα σήμερα με αγορά από ebay. Αρκετά εντυπωσιακό μπορώ να πω. Με μια ματιά βλάπω ότι υπάρχει πρόβλημα με Gmail (δεν υπάρχει ανάλογη εφαρμογή), δεν υπάρχει επίσης file manager. Σίγουρα χρειάζεται μεγάλο ψάξιμο..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορείς να αλλάξεις θέμα; κατέβασα ένα αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω.

 

Είτε μέσα από το μενού, είτε από την drop down list (πατάς πάνω στο ρολόι), επιλέγεις options.

Μετά display- screen display και ενεργοποιείς το θέμα που θες.

Σου δίνω τις οδηγίες βάσει OS 6 άρα μπορεί να υπάρχει κάποια μικρή διαφορά.

 

ΥΓ: Αν το θέμα δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σου, δεν θα εμφανίζεται

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει οντως προβλημα με το gmail? labels κτλ δεν μπορω να βλεπω δλδ; δεν εχω ιδεα απο bb και σκεφτομαι για 9860 ή 9900.

το 9860 το βρισκω σε καλες τιμες στην ελλαδα, αλλα αναφερουν την συσκευη ως qwertz και οχι qwerty. εφοσον μιλαμε για εικονικο πληκτρολογιο υπαρχει προβλημα; πρεπει να προσεξω κατι ;

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει οντως προβλημα με το gmail? labels κτλ δεν μπορω να βλεπω δλδ; δεν εχω ιδεα απο bb και σκεφτομαι για 9860 ή 9900.

το 9860 το βρισκω σε καλες τιμες στην ελλαδα, αλλα αναφερουν την συσκευη ως qwertz και οχι qwerty. εφοσον μιλαμε για εικονικο πληκτρολογιο υπαρχει προβλημα; πρεπει να προσεξω κατι ;

 

Καλησπέρα!

Μιας και σκέφτομαι και εγω την αγορα του 9860 (εναντι του 9900, λογω μεγεθους οθονης), εχω και εγω την ίδια απορία: γίνεται να αλλάξει το keyboard layout απο qwertz σε qwerty με ένα software update?

Θα ήταν μεγάλη βοήθεια εαν κάποιος με εμπειρία επι του θέματος μας απαντούσε σχετικά..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια σκεφτομαι και εγω την αγορα του συγκεκριμενου κινητου.Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει ελληνικο μενου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να με βοηθησει, να μου προτεινει απο ποιο μαγαζι μπορω να αγορασω το BlackBerry Torch 9860 που να εχει πληκτρολογιο qwerty αν ξερει καποιος, γιατι οπου και να εψαξα το βρισκω με qwertz.Αν τελικα αποφασισω να το παρω με πληκτρολογιο qwertz θα εχω προβλημα με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου. Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

qwerty....νομιζω ειναι το στυλ που ειναι τοποθετημενα τα κουμπια software η hardware,το qwertz μαλλον για τυπογραφικο λαθος το κοβω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Ρε παιδιά πήρα ένα 9860 από Γερμανία αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Δεν πιάνει η συσκευή 3G με τίποτε. Η κάρτα μου έιναι κομπλέ και εννοώ πώς σε άλλες συσκευές πιάνει κανονικά. Στο BB τπτ. Έκανα κάποιες αλλαγές μίλησα με Vodafone αλλά τπτ. Αυτό που είδα είναι ότι η RIM που φοράει είναι Vodafone UK. Παίζει η Vodafone στην Ελλαδα να μην το αναγνωρίζει? Μπήκα εδώ https://swdownloads.blackb...E35FB3C4.node1

αλλά δεν έχει για το 9860 τπτ. Την πάτησα? Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη για να δω και εγώ αν θα το κρατησω ή αν θα το πουλήσω γιατι ΒΒ χωρίς 3G δεν νομίζω ότι στέκει.

 

Φιλικά,

Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Έχω 1 χρόνο τώρα το εν λόγω κινητό, στο οποίο κατέληξα μετά από το Nokia N8, στο οποίο ξέπεσα λόγο 10+ χρόνων με Symbian (Psion palmtop, SonyEricsson P series 3 κινητά), ελπίζοντας σε συμβατότητα. Απογοητευμένος βρήκα λύση στο BB 9860 αφού επιβεβαίωσα πως η λειτουργία search στις επαφές και όχι μόνο λειτουργούσε με το αγορασμένο OldSearch. Όμως μισές δουλειές, αφού βρήκα άλλα εμπόδια.

Με ταλαιπώρησε το BBDesktop που δεν πέρναγε σωστά τα Ελληνικά, ευτυχώς τα πάει καλά τώρα.

Όμως

* χάνει δεδομένα από το ημερολόγιο που έγιναν 2 μήνες πριν.

* Έχει υποχρεωτικά 2 γλώσσες Αγγλικές (!!!) GB + USA, έτσι οι εναλλαγές με την επιλογή Options, Language, quick select δεν λειτουργεί παρά τις αναβαθμίσεις...

* όταν περνάω τηλέφωνα στις επαφές, εάν είμαι στα Ελληνικά το 0 (μηδέν) εμφανίζεται σαν W, άρα μπρος πίσω για να καταχωρήσω σωστά.

* Το ΒΒΜ δεν κατάφερα να το φέρω σε λειτουργία και εγκατέλειψα.

* Η μπαταρία είναι θέμα αφού 1 μέρα με ζόρι την βγάζει με απλά τηλεφωνήματα σε 2G.

* Η μνήμη δείχνει ανεπαρκής αφού συχνά δυσκολεύεται και βγάζει μηνύματα.

Σε γενικές γραμμές όμως μου άρεσε πολύ το λειτουργικό αpλά δεν βελτιώθηκε εκεί που πόναγε (κατ'εμέ).

Τώρα σκάφτομαι το Ζ10, αλλά κολλάω στο Search για να ψάχνω κάθε πεδίο στις επαφές μου, όπου κρατάω σημαντικές πληροφορίες στις σημειώσεις.

Edited by PYLAND
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να με βοηθησει, να μου προτεινει απο ποιο μαγαζι μπορω να αγορασω το BlackBerry Torch 9860 που να εχει πληκτρολογιο qwerty αν ξερει καποιος, γιατι οπου και να εψαξα το βρισκω με qwertz.Αν τελικα αποφασισω να το παρω με πληκτρολογιο qwertz θα εχω προβλημα με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου.

 

το κινητο με qwertz προοριζεται για την γερμανικη αγορα.το qwerty για τις αγγλοφωνες χωρες.για την γαλλικη ξεκιναει απο a(δεν θυμαμε την συνεχεια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...