Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ta typhoon 125 einai pio grigora apo runner 125 kai 2t kai 4t.ego prosopika pou exo 4t to anoixa me typhoon kai asta na pane...kai sta drag ta typhoon patane ta 180 ta runner...tora dn xerw isos logo varous i whatever...

μαλλον καποιο λαθος κανεις.το typhoon ειναι πιο ελαφρυ και εχει μεγαλυτερη ροπη μεχρι τα 80χιλιομετρα.μετα το ραννερ χανεται.επισης το πιατζιο εχει 12 αλογα ενω το ραννερ 15!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι ρε παιδια....ενα φιλαρακι εχει φτιαγμενο τ μηχανακι σε 80αρι μ 21 καρμπιαρατερ και το ειχε συνδεδεμενο με το φιλτροκουτι και τωρα το εβγαλε και το εχει ελευθερο να ρουφαει αερα...και ακουσα πως θα χαλασει το πιστονι και θα κανει γραμμες και διαφορα αλλα.....εσεις τη λετε??θα παθει τπτ??
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πολυ πιθανο φιλε...Σκεψου να σηκωσει πχ καποιος προπορευομενος απο ενα σημειο του δρομου χωμα, θα το τραβηξει μεσα και μετα αντε γεια!!!

 

Το ειχα παθει και εγω αυτο.Για 8 μηνες κυκλοφορουσα χωρις φιλτρο και οταν αλλαξα ελατηρια στο πιστονι ,ηταν χαραγμενος ι κυλνδρος.

Link to comment
Share on other sites

o sarakinos την απατησε ετσι. χάλασε δυο κυλίνδρουσ να δεν κάνω λάθος... τράβηξε σκουπιδάκια και σκόνη και γρατζούνισε τον κύλινδρο
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη μου ειχε πει κιολας οτι ειχε σπασει το πιστονι οταν το ανοιξε να το αλλαξει!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια....ενα φιλαρακι εχει φτιαγμενο τ μηχανακι σε 80αρι μ 21 καρμπιαρατερ και το ειχε συνδεδεμενο με το φιλτροκουτι και τωρα το εβγαλε και το εχει ελευθερο να ρουφαει αερα...και ακουσα πως θα χαλασει το πιστονι και θα κανει γραμμες και διαφορα αλλα.....εσεις τη λετε??θα παθει τπτ??

καλα οτι θα χαλασει το πιστονι και θα κανει γραμμες.αλλα το μηχανακι δεν αποδιδει καθολου...χειροτερα πηγαινει :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια....απλα το παιδι φοβηθηκε πολυ με αυτα που ακουσε.....
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια....απλα το παιδι φοβηθηκε πολυ με αυτα που ακουσε.....

 

nai einai epikundino xoris filtro i xoani. den nomizo na pigainei xeirotera.. isa isa pairnei pio poli aera kai paei kalitera (an den kano lathos)

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Μην ακουω @@@ιες!!! οτι και ζιγλερωμα να εχεις το φιλτρο το χρειαζεσαι..αμα ητανε ετσι τα racing δεν θα φοραγανε καθολου.απλα εχεις μεγαλυτερο ανοιγμα...αλλα το χανεις στις λιγες στροφες (μπουκωμα).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο μαστορας μου ειχε πει το εξης, οτι ειτε εχει το φιλτρο επανω ειτε οχι (αμα πεσει και καλα) δεν υπαρχει προβλημα ,το ιδιο ειναι.Αν ομως καποιος εχει παπα και τον βγαλει τοτε δεν θα πηγαινει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Leo αλλα η διαφορά είναι οτι μπορει να πηγαινει το ίδιο (ή και καλυτερα οπως ειπε καποιος) αλλα ρουφάει οτι σκουπιδακι υπαρχει και δεν υπαρχει και ετσι μακροπροθεσμα καταστρεφει τον κινητηρα. Άρα δεν αξιζει ενα τοσο μικρο οφελος για μια τοσο μεγαλη ζημια!
Link to comment
Share on other sites

leo ta granazia ti difora exoun sto mixanaki?mono telikes kai elafria miwsi epitaxinsis i einai san to variator tis malossi?kai telikes kai mpam kalitera diladi.Mallon 8a valw to konter to KOSO pou to vrika me 120 euro.

 

Gia mixanika skeftome na balw strofalo i kana bouzi kai kana granazi alla fobame oti dn 8a dw ka8olou diafora..

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Leo αλλα η διαφορά είναι οτι μπορει να πηγαινει το ίδιο (ή και καλυτερα οπως ειπε καποιος) αλλα ρουφάει οτι σκουπιδακι υπαρχει και δεν υπαρχει και ετσι μακροπροθεσμα καταστρεφει τον κινητηρα. Άρα δεν αξιζει ενα τοσο μικρο οφελος για μια τοσο μεγαλη ζημια!

 

Ρε συ δε διαφωνησα...Αναφερομουν στο ζιγκλερωμα.

Το γραναζι απλα κανει το μηχανακι να εχει μεγαλυτερη τελικη με κοστος βεβαια στην επιταχυνση το οποιο βεβαια βελτιωνεται κατα πολυ βαζοντας ελαφριες μπιλιες.Αλλα δεν πιστευω πως αξιζει τον κοπο...Εγω δεν το εχω ακομα επανω και δεν ξερω αν θα το βαλω.Χρειαζεται μονο αν καποιος κανει μεγαλες αποστασεις...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Εχω ενα runner 50 injection του 02

Μηπως ξερετε με τι υλικο/spray μπορω να βαψω την μαμισια εξατμιση γιατι εχει αρχισει κ ξεθωριαζει κ στην αρχη της φαινεται κ σαν να εχει σκουρια???

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο εμποριο να βρεις χρωμα υψηλης θερμοκρασιας.Εχουμε και εμεις στο μαγαζι μας σε λευκο,μαυρο,ασημι και μπορντω.

 

Δεν ξερω μπορει να υπαρχει και σε αλλες αποχρωσεις.

 

Εγω χθες εβαψα χρωμε μια εξατμιση αλλα με απλο χρωμα.Περιμενω τις επομενες μερες να δω αν θα αλλιωθει το χρωμα.Αν δεν χαλασει, θα κανω και την δικια μου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ.Εβαλα την παλια εξατμιση που ειχα στο δικο μου, μια GSΡ.Ηταν χαλια οποτε αφου ειχα το χρωμα,την εβαψα.

 

Αμα κατσει καλα το χρωμα και δεν χαλασει απο τη ζεστη βλεπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ.Εβαλα την παλια εξατμιση που ειχα στο δικο μου, μια GSΡ.Ηταν χαλια οποτε αφου ειχα το χρωμα,την εβαψα.

 

Αμα κατσει καλα το χρωμα και δεν χαλασει απο τη ζεστη βλεπουμε....

 

αααα......:D Περιμένουμε λοιπόν αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο εμποριο να βρεις χρωμα υψηλης θερμοκρασιας.Εχουμε και εμεις στο μαγαζι μας σε λευκο,μαυρο,ασημι και μπορντω.

 

Δεν ξερω μπορει να υπαρχει και σε αλλες αποχρωσεις.

 

 

Ευχαριστω για την βοηθεια

θα το ψαξω

κ κατι αλλο:εσεις πως καθαριζετε την εξατμιση??Εγω ριχνω νερω κ την καθαριζω/τριβω με ενα βετεξ??Μηπως κανω βλακεια??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια

θα το ψαξω

κ κατι αλλο:εσεις πως καθαριζετε την εξατμιση??Εγω ριχνω νερω κ την καθαριζω/τριβω με ενα βετεξ??Μηπως κανω βλακεια??

Ριξτης πετρελαιο και καψτην... και με συρμα χοντρο τριψε τα τοιχωματα της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σπρευ για μεγαλες θερμοκρασιες...τριβεις την σκουρια με γυαλοχαρτο κ περνας απο πανω το σπρευ...ουτε βιδωμε ουτε ξεβιδωμα...

@nrg50 αν δεν αλλαξεις κυλινδροπιστονα μην περιμενεις πολλα...κ να δωσεις 350ε κ να μην εχεις το βασικο τι να λεει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...