Jump to content

[Επίσημο] HTC Incredible S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να κάνω γρήγορη αλλαγή στο προφίλ ήχου; από κανονικό σε αθόρυβο και πίσω, χωρίς να μπαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ραδιόφωνο ωστόσο λειτουργεί κανονικα; Δηλαδή ξεκινάει την αναπαραγωγή; Μήπως έχεις πολύ χαμηλά την ένταση; :p

 

Το ραδιόφωνο δείχνει ότι λειτουργεί απλώς δεν ακούω τίποτα...:p

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Μήπως έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση σε κάποια εφαρμογή μουσικής που πέρασες; Αλλιώς -κι αν παίζουν τα ακουστικά του κινητού σε άλλες συσκευές- δεν ξέρω αν φταίει η rom ή είναι κάποιο πρόβλημα της συσκευής. Δοκίμασε να κάνεις ίσως κι ένα hard reset αφού πρώτα κρατήσεις backup
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Μήπως έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση σε κάποια εφαρμογή μουσικής που πέρασες; Αλλιώς -κι αν παίζουν τα ακουστικά του κινητού σε άλλες συσκευές- δεν ξέρω αν φταίει η rom ή είναι κάποιο πρόβλημα της συσκευής. Δοκίμασε να κάνεις ίσως κι ένα hard reset αφού πρώτα κρατήσεις backup

 

Καταρχήν σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον στο πρόβλημά μου. Στο θέμα μας, μετά από hard reset δούλεψε κανονικά για μια μέρα και στη συνέχεια πάλι τα ίδια. Γι αυτό πιστεύω ότι είναι θέμα ICS (original rom έχω) γιατί με GB δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

edit

Τελικά λύθηκε το θέμα. Προφανώς κάποια εφαρμογή δημιουργούσε το πρόβλημα.

Edited by akaden
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι; Έχω κάνει μέχρι τώρα (έχω το incredible s περίπου 6 μήνες) 2 hard resets γιατί προφανώς έπειτα από αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής μου παρουσίαζε διάφορα προβλήματα του τύπου να είναι πολύ αργό, να μου κάνει ξαφνικά επανεκκινήσεις κ.α. Έχω τσεκάρει το να γίνονται αυτόματα οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών. Αυτό είναι σωστό ή πρέπει να τσεκάρω κάθε φορά χειροκίνητα τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών ώστε έτσι να ελέγχω λίγο καλύτερα τη συσκευή; Αν βέβαια μπορώ έτσι να αποφεύγω τέτοιου είδους προβλήματα. Δεν έχω κατεβάσει πολλές εφαρμογές ώστε να υπάρχει έτσι πρόβλημα μνήμης. Να φανταστείτε δεν έχω ούτε ένα παιχνίδι. Είναι λύση το hard reset; Γιατί κάπου αλλού διάβασα ότι πρέπει να γίνεται hard reset κάθε 3 περίπου μήνες. Διαφορετικά δεν θα πρέπει να κατεβάζω τις όποιες αναβαθμίσεις που βγαίνουν κάθε τόσο για τις εφαρμογές. Ούτε αυτό μου φαίνεται σωστό. Τι προτείνετε σε αυτή την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός στα hard reset. Hard reset κάνουμε όταν έχουμε κάποιο πρόβλημα και αφού πρώτα κρατήσουμε τα απαραίτητα backups για να μη βρεθούμε προ εκπλήξεως... Σχετικά με τις εφαρμογές πάντως, εγώ προσωπικά θέλω πρώτα να ελέγχω τι έχει το κάθε update και τι feedback υπάρχει από χρήστες στο market που ήδη έβαλαν την εφαρμογή κι έτσι προτιμώ το χειροκίνητο τρόπο...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Ξέρετε εάν η htc θα δώσει κάποια αναβάθμιση στο sense; Έχω σαν λογισμικό το ics (4.0.4), αλλά το sense δεν έχει αναβαθμιστεί σε 4.0 όπως έχουν άλλες συσκευές htc με ics. Μάλιστα απ’ ότι έχω διαβάσει βγαίνει νέο sense 4.1
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός στα hard reset. Hard reset κάνουμε όταν έχουμε κάποιο πρόβλημα και αφού πρώτα κρατήσουμε τα απαραίτητα backups για να μη βρεθούμε προ εκπλήξεως... Σχετικά με τις εφαρμογές πάντως, εγώ προσωπικά θέλω πρώτα να ελέγχω τι έχει το κάθε update και τι feedback υπάρχει από χρήστες στο market που ήδη έβαλαν την εφαρμογή κι έτσι προτιμώ το χειροκίνητο τρόπο...

Το να προσέχει κάποιος τι εφαρμογές κατεβάζει το καταλαβαίνω. Και εγώ άλλωστε πριν κατεβάσω κάτι από το google play βλέπωτις κρητικές και τη βαθμολογία που έχει. Με τις ενημερώσεις όμως της κάθε εφαρμογής δεν μπορείς να ξέρεις από πριν εάν παρουσιάζουν κάποια δυσλειτουργία. Θα πρέπει να την κατεβάσεις πρώτα. Βέβαια μπορείς να διαβάσεις την κρητική κάποιου που την έχει κατεβάσει και ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά αυτό δεν είναι και τόσο σίγουρο γιατί υπάρχουν πολλές παράμετροι όπως η συσκευή ή το λειτουργικό σύστημα αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα! Αυτό είπα όμως κι εγώ. Ότι κοιτάω συνήθως τις κριτικές και μετά περνάω τα updates. Αν είναι πολλά τα παράπονα των χρηστών, συνήθως το πρόβλημα είναι καθολικό! Ωστόσο, το google play όταν μπαίνεις από υπολογιστή, σου δίνει τη δυνατότητα να βλέπεις και σχόλια πχ ατόμων που έχουν την ίδια συσκευή μ'εσένα. Οπότε είναι μια αρκετά καλή προσέγγιση θα έλεγα ;) Το σίγουρο πάντως είναι πως δεν μπορείς ποτέ να είσαι απόλυτα σίγουρος, αν δε δοκιμάσεις μόνος!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με το hard reset; ‘Όταν κάνω hard reset κάνω μόνο στη συσκευή και όχι και στην sd. Μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνω και σε αυτήν; Ο προβληματισμός μου είναι το ότι στο incredible s η κάρτα είναι εργοστασιακή. Αυτό μήπως σημαίνει ότι στην sd υπάρχουν προγράμματα software που σε ένα hard reset αυτής μετά πρέπει να ανατρέξω στο internet για download αυτών; Όταν συνδέω τη συσκευή στο pc σε μονάδα δίσκου βλέπω κάποιους φακέλους που σχετίζονται με το android.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έτσι για να ξεθάψω λίγο το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: βλέπω τώρα τελευταία το κινητό να πουλιέται γύρω στα 190-200 ευρώ αλλά χωρίς κουτί.:worry: Αυτό τι είναι, ανακατασκευασμένο ή καινούργιο; Γενικά όσοι το έχετε, είστε ευχαριστημένοι; Από ένταση ακουστικού/ηχείου πώς πάει;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να ξεθάψω λίγο το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: βλέπω τώρα τελευταία το κινητό να πουλιέται γύρω στα 190-200 ευρώ αλλά χωρίς κουτί.:worry: Αυτό τι είναι, ανακατασκευασμένο ή καινούργιο; Γενικά όσοι το έχετε, είστε ευχαριστημένοι; Από ένταση ακουστικού/ηχείου πώς πάει;

 

 

παιδια και γω αυτην την απορια εχω,τι παιζει με τα no box ??? αξιζει να το παρω? το βρισκω κατω απο τα 200 euro???

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μαγαζί γράφει ξεκάθαρα για ανακατασκευασμένο, από άλλο μαγαζί στην ίδια τιμή μου είπαν για καινούργιο, χμ ύποπτο δεν ξέρω αν μπορώ να τους πιστέψω. Πάντως ομόνοια ζήταγαν 220 πρώτη τιμή για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση, προφανώς για να πέσουν στα 200 :shifty:. Δεν ξερω το σκέφτομαι αλλά στα ίδια λεφτά, παίρνεις και άλλες καινούργες συσκευές αξιόλογες, το μόνο το sense θα με τράβαγε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στα ιδια φραγκα ποιο αλλο??? με 8αρα καμερα?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Άσχετος με smartphone & andoid.

Έχω 2 απορίες - προβλήματα και θα ήθελα την βοήθεια σας.

1ον: Πως μπορώ να εμφανίζω στο τέλος κάθε κλήσης τον χρόνο ομιλίας?

2ον: Και σημαντικότερο. Κάνω εκτροπή το νούμερο του γραφείου,πως μπορώ να καταλάβω αν η κλήση είναι από την εκτροπή ή όχι? Ένα ΝΟΚΙΑ που είχα πριν εμφάνιζε ένα βελάκι δίπλα στον αριθμό και έτσι ήξερα ότι ήταν από την εκτροπή,αν δεν υπήρχε το βελάκι ήταν κλήση στο κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...