Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Απενεργοποίησα την συσκευή την έβαλα για φόρτιση. Μετά από κάποιο διάστημα παρατήρησα ότι το λαμπάκι της φόρτισης αντί να είναι σταθερά πορτοκαλί , αυτό αναβόσβηνε σε αργό ρυθμό. Όταν επιχείρησα να ενεργοποιήσω την συσκευή , δεν τα κατάφερα. Θα ήθελα να ξέρω αν έχει αναφερθεί ποτέ ανάλογο πρόβλημα η αν έχει γνώση κάποιος/οια τι μπορεί να είναι . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω τις εφαρμογές στην σειρά που θέλω, να μην αλλάζουν διάταξη καθε

φορά που γίνεται αναβάθμηση καποιας εφαρμογής; registry cleaner αφαρμογή για αndroid υπάρχει η δεν χρειάζεται τετοιο

πράγμα εμένα για να ανοίξει το κινητό κανει περίπου 2,30 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω τις εφαρμογές στην σειρά που θέλω, να μην αλλάζουν διάταξη καθε

φορά που γίνεται αναβάθμηση καποιας εφαρμογής; registry cleaner αφαρμογή για αndroid υπάρχει η δεν χρειάζεται τετοιο

πράγμα εμένα για να ανοίξει το κινητό κανει περίπου 2,30 λεπτα.

 

Εάν θες να κάνει boot πιο γρήγορα τότε ξεκλείδωσε το bootloader από το htcdev.com (other supported models θα διαλέξεις απο την λίστα εκτός εάν το Des S προστέθηκε στην λίστα πρόσφατα). Κατά τα άλλα δεν έχω εμπειρία, όμως υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν αρχιμανδρίτες, googl-αρε και κάτι θα βρεις

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευες bluetooth εκανα διακοπη συζευξης οπως το λεει σε ενα bluetooth για kenwood 2 din και ενω το ξαναβρισκει με ανιχνευση δεν μπορει να συνδεθει γιατι λεει οτι το pin ειναι λαθος ενω δεν μου εχει ζησητησει καθολου pin ουτε τωρα ουτε την πρωτη φορα που το εβαλα.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Συνήθως ατα bluetooth ο κωδικός είναι 0000.....οπότε βάλε αυτό το pin αλλά αφού δε σου χρησιμεύει,απ' ότι διαβάζω, τι το θέλεις;

 

Δεν μου ζηταει καπου να βαλω κωδικο ...Απλα λεει οτι ειναι λαθος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την desire παρέα! Πρόσφατα αγόρασα το desire s και προσπαθώ να ρυθμίσω τα mms χωρίς επιτυχία. Η sim μου είναι q-telecom και χρησιμοποιώ το Go SMS Pro. Έχει κανείς/καμία από εσάς καταφέρει να ρυθμίσει με επιτυχία τα mms; Όσες ρυθμίσεις βρήκα στο net δε μου δούλεψαν (9401,9201,8080/10,09 κλπ)

 

Επικοινώνησα και με την εξυπηρέτηση πελατών της Q και μου έστειλαν με email λάθος ρυθμίσεις (Wind και όχι Q) :p

 

Κάθε βοήθεια δεκτή! :)

 

Τελικά, μετά από προσπάθεια, μου έστειλαν με mail τις σωστές ρυθμίσεις από την Q. Τις παραθέτω:

Όνομα: Q MMS

APN: q-mms.myq.gr

MMSC: http://mms.myq.gr

Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.080.134

Θύρα ΜΜS: 9401

MCC: 202

MNC: 09

Τύπος APN:MMS

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά!

 

Δυστυχώς ούτε αυτές μου δούλεψαν...

Bye bye mms... :(

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

κατι θα γίνεται λάθος...δεν γίνεται να μη μπορείς να τα δουλέψεις...

 

Τι να πω... οι ρυθμίσεις του internet δουλεύουν κανονικά πάντως (οπότε στέλνω και λαμβάνω δεδομένα, το data roaming δουλεύει κανονικά κλπ κλπ). Οι ρυθμίσεις των mms όμως, τσουκ...

 

Λέτε να είναι πρόβλημα του Go SMS Pro; Θα'θελα να δοκιμάσω να στείλω MMS με την stock SMS app, αλλά δεν ξέρω πώς να "απενεργοποιήσω" προσωρινά το Go SMS Pro.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στα settings λογικα θα σου εχει καποια επιλογη απενεργοποιησης!!..στην χειροτερη διεγραψε το!! και μετα το περνας παλι!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... οι ρυθμίσεις του internet δουλεύουν κανονικά πάντως (οπότε στέλνω και λαμβάνω δεδομένα, το data roaming δουλεύει κανονικά κλπ κλπ). Οι ρυθμίσεις των mms όμως, τσουκ...

 

Λέτε να είναι πρόβλημα του Go SMS Pro; Θα'θελα να δοκιμάσω να στείλω MMS με την stock SMS app, αλλά δεν ξέρω πώς να "απενεργοποιήσω" προσωρινά το Go SMS Pro.

 

χρησιμοποιώ και εγώ third party app για sms. Δεν χρειάζεται να την απενεργοποιήσεις για να κάνεις κάθε δοκιμή που θέλεις στην stock sms app, όμως εάν δυσκολεύεσαι στο τεστ σου, τότε απεγκατέστησε την το go sms pro και δοκίμασε. Σαν Χρήστος θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα για περισσότερη βοήθεια. Η Q συνεργάζεται με την Wind ή σφάλω?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω αγοράσει το Desire S τον Νοέμβριο, και από τότε ελέγχω καθημερινά για την αναβάθμιση στο 2.3.5 χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Έχω επικοινωνήσει 4 φορές ήδη με την HTC, και πάντα μου λένε να περιμένω, ότι είναι θέμα χρόνου και ότι οι αναβαθμίσεις στέλνονται σταδιακά κλπ, αλλά νιώθω ότι όλοι την έλαβαν εκτός από μένα! Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο, δεν το έχω ρουτάρει, είναι κανονικά εργοστασιακό. Ζω στην Κύπρο, και έχω επικοινωνήσει και με τον παροχέα κινητής τηλεφωνίας εδώ, αλλά αυτοί λένε δεν έχουν καμία σχέση με τη διανομή των αναβαθμίσεων...

Καμία ιδέα από εσάς;;; (ναι ήδη ελέγχω καθημερινά και περιμένω...)

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω αγοράσει το Desire S τον Νοέμβριο, και από τότε ελέγχω καθημερινά για την αναβάθμιση στο 2.3.5 χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Έχω επικοινωνήσει 4 φορές ήδη με την HTC, και πάντα μου λένε να περιμένω, ότι είναι θέμα χρόνου και ότι οι αναβαθμίσεις στέλνονται σταδιακά κλπ, αλλά νιώθω ότι όλοι την έλαβαν εκτός από μένα! Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο, δεν το έχω ρουτάρει, είναι κανονικά εργοστασιακό. Ζω στην Κύπρο, και έχω επικοινωνήσει και με τον παροχέα κινητής τηλεφωνίας εδώ, αλλά αυτοί λένε δεν έχουν καμία σχέση με τη διανομή των αναβαθμίσεων...

Καμία ιδέα από εσάς;;; (ναι ήδη ελέγχω καθημερινά και περιμένω...)

 

Ευχαριστώ! :)

 

σύμμαχε Κώστα κατ'αρχήν υπομονή και καθόλου μην στεναχωριέσαι. Δες την θετική πλευρά, μπορείς να του αλλάξεις ROM και γενικά να το πειράξεις πολύ πιο εύκολα, ειδικά εφόσον είναι S-Off. Εδώ θα ρωτήσω το εξής: Το αγόρασες αμεταχείριστο? Το κινητό αυτό έχει πάει ποτέ για σέρβις? Ρωτάω γιατί απο προσωπική πείρα, ένα Des S λίγο πριν πάρει μαζικά update σε 2.3.5 με Sense 3 πήγε για σέρβις, του άλλαξαν πλακέτα, παρέμεινε στην αρχέγονη μορφή σε επίπεδο λογισμικού και δεν πήρε αυτόματα το update. Μετά απο πολλές προσπάθειες για manual update έλαβε το ολικό update.

Πάντως, αυτό που "χάνεις" είναι ορισμένες βελτιώσεις στο sense. Με μια αλλαγή ROM μπορείς να δεις το κινητό σου ΠΟΛΥ διαφορετικό.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Θα δείξει. Υπομονή 2 μηνες ακόμα...

Πάντως πραγματικά αν το Desire S δεν πάρει επίσημα ICS, θα είναι το τελευταίο HTC που παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει. Υπομονή 2 μηνες ακόμα...

Πάντως πραγματικά αν το Desire S δεν πάρει επίσημα ICS, θα είναι το τελευταίο HTC που παίρνω.

 

Χμ, θυμάμαι πως η ίδια η HTC είχε δηλώσει πως θα πάρουν ICS μόνο το EVO 3D και τα Sensation. Σε ερώτησή μου στο fb στο fan page μου είπαν πως αυτές οι συσκευές θα πάρουν. Εάν κατάλαβα καλά, το εν λόγω λινκ λέει πως πρώτα θα πάρει ICS το Des S και μετά τα Sensation. Επιτρέψτε μου να αμφιβάλω ουσιωδώς. Μακάρι βέβαια. Θα είχα αλλάξει ήδη ROM εάν μπορούσα να το κάνω S-Off.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, θυμάμαι πως η ίδια η HTC είχε δηλώσει πως θα πάρουν ICS μόνο το EVO 3D και τα Sensation. Σε ερώτησή μου στο fb στο fan page μου είπαν πως αυτές οι συσκευές θα πάρουν. Εάν κατάλαβα καλά, το εν λόγω λινκ λέει πως πρώτα θα πάρει ICS το Des S και μετά τα Sensation. Επιτρέψτε μου να αμφιβάλω ουσιωδώς. Μακάρι βέβαια. Θα είχα αλλάξει ήδη ROM εάν μπορούσα να το κάνω S-Off.

 

Λάθος κατάλαβες, το αντίθετο λέει το άρθρο, ότι πρώτα θα πάρουν τα Sensation, XE, EVO 3d και μετά τα Desire HD, S και Incredible S.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω αγοράσει το Desire S τον Νοέμβριο, και από τότε ελέγχω καθημερινά για την αναβάθμιση στο 2.3.5 χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Έχω επικοινωνήσει 4 φορές ήδη με την HTC, και πάντα μου λένε να περιμένω, ότι είναι θέμα χρόνου και ότι οι αναβαθμίσεις στέλνονται σταδιακά κλπ, αλλά νιώθω ότι όλοι την έλαβαν εκτός από μένα! Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο, δεν το έχω ρουτάρει, είναι κανονικά εργοστασιακό. Ζω στην Κύπρο, και έχω επικοινωνήσει και με τον παροχέα κινητής τηλεφωνίας εδώ, αλλά αυτοί λένε δεν έχουν καμία σχέση με τη διανομή των αναβαθμίσεων...

Καμία ιδέα από εσάς;;; (ναι ήδη ελέγχω καθημερινά και περιμένω...)

 

Ευχαριστώ! :)

 

και μενα δεν εχει πάρει αναβάθμηση,ειναι στο 2.3.3 κ οταν κανω έλενχο λέει δεν ύπαρχει καμια αναβάθμιση διαθέσημη. το κινητό το είχα πάρει απο easybuyworld κ μου είχαν στείλει ενα αγγλικό με λογότυπο της t-mobile οταν ανοίγει. πέζει ρόλο ;

Link to comment
Share on other sites

ισως το λιγο κραξιμο που φαγαν να τους εβαλε μυαλο!

 

Μην έχεις τέτοιες ψευδαισθήσεις. Η ελληνική αγορά σε σχέση με άλλες (Ασία, ΗΠΑ, βόρεια Ευρώπη) ήταν ανύπαρκτη για εταιρείες με διεθνή παρουσία, τώρα με την κρίση είναι δύο φορές ανύπαρκτη. Αν φώναξαν και 15 νοματαίοι στο facebook δεν αλλάζει κάτι. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ως καταναλωτές δεν πρέπει να ζητάμε αυτό που θέλουμε, όσο μικρή κι αν είναι η αγορά μας, απλώς καλό είναι να έχουμε και την συνολική εικόνα στο μυαλό μας.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Εικονα εχω φιλε μου!! Γιαυτο και κυνηγαω το καλυτερο που μπορω για μενα!!! Ημουν απο τουσ 1ους που τα ειπα στο fb...οποτε μεχρι να οαρω αυτο που θελω ....
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες, το αντίθετο λέει το άρθρο, ότι πρώτα θα πάρουν τα Sensation, XE, EVO 3d και μετά τα Desire HD, S και Incredible S.

 

U R right. Εξακολουθώ να αμφιβάλω για το το Update σε ICS του Des S, όχι μόνο γιατί δεν είδα αυτή την είδηση σε άλλα σάιτ αλλά και γιατί το Des S ποτέ δεν είχε το κάτι παραπάνω όπως το πρώτο Des. Μακάρι βέβαια γιατί όσο δεν καταφέρνω να το κάνω S-Off για να του αλλάξω ΡΟΜ δεν μπορώ παρά να περιμένω

edit:

Δεν κάνω κωλοτούμπα, να τι έλεγα πριν και να η είδηση: TO DESIRE S ΘΑ ΑΠΟΚΤΉΣΕΙ ICS

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι το θεμα με την αναβαθμηση στην εκδοση ICE ειναι καθαρα λογο του οτι ανακοινωθηκε πριν λιγο καιρο η προθεση αναβαθμησης του Samsung galaxy S.

Οποτε δεν μπορει να κανει κατι διαφορετικο η Htc λογο του οτι οχι μονο θα φαει φοβερο κραξημο αλλα και του οτι θα χαση ενα τεραστιο κομματι πελατων της αν μη τι αλλο........θα προχωρηση πιστευω και αυτη στην υλοποιηση της ιδεας αυτης.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι το θεμα με την αναβαθμηση στην εκδοση ICE ειναι καθαρα λογο του οτι ανακοινωθηκε πριν λιγο καιρο η προθεση αναβαθμησης του Samsung galaxy S.

Οποτε δεν μπορει να κανει κατι διαφορετικο η Htc λογο του οτι οχι μονο θα φαει φοβερο κραξημο αλλα και του οτι θα χαση ενα τεραστιο κομματι πελατων της αν μη τι αλλο........θα προχωρηση πιστευω και αυτη στην υλοποιηση της ιδεας αυτης.

 

πάει κανα μήνα απο όταν η sammy ανακοίνωσε πως το GS θα πάρει "μισό" ICS, και μάλιστα αυτό έγινε διότι έφαγε ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ κράξιμο γιατί πιο πριν είχε ανακοινώσει πως το GS δεν θα πάρει καθόλου ICS. Επίσης, η Sammy είναι εταιρεία πολύ μεγαλυτέρων μεγεθών από την HTC. Σε προηγούμενα post έχουν γίνει διευρυμένες συζητήσεις. Τρέλανέ μας ρε HTC !!!!

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...