Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους κι ελπίζω να είστε καλά (και κάπου ζεστά!) Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά αν ξέρετε... περνάω στην κάρτα μνήμης μέσω υπολογιστή κάποια videakia αλλά δεν τα βλέπει στην Γκαλερί και πρέπει να μπω από astro και να πάω στην κάρτα μνήμης για να τα παίξει.. δεν γίνεται με το που τα περνάς να στα βγάζει στην έκθεση? στο s2 τα περνά κατευθείαν και είναι πολύ πρακτικό έτσι..εσείς τι κάνετε σε τέτοια περίπτωση? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση ρε παιδιά γιατι μετά απο καθε επανεκίνηση το κινητο δεν δειχνει κανενα εικονιδιο που εχω βάλει σε φακελο στην επιφανεια εργασίας;τα δείχει όλα πρασινα αλλα τρέχοθν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδιά γιατι μετά απο καθε επανεκίνηση το κινητο δεν δειχνει κανενα εικονιδιο που εχω βάλει σε φακελο στην επιφανεια εργασίας;τα δείχει όλα πρασινα αλλα τρέχοθν κανονικα.

 

Αυτο το κανει και στης γυναικας μου αλλα μετα απο λιγο ειναι οκ τα εικονιδια..μεχρι να διαβασει την καρτα sd ή την εσωτερικη το τηλεφωνο..φυσιολογικο ειναι

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, έχω την εντύπωση πως αν τα παίξεις μια φορά από astro,θα μπουν μετά και στα video...απλά άστα να παίξουν. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην περαστούν εκεί. Απλά είναι ένα...στραβό του τηλεφώνου και μάλλον της HTC. Κάτι παρόμοιο θα συναντήσεις και στους ήχους. Απλά άστο να παίξει και θα μπει μόνο του.

 

Κατεβασα ενα player τελικα και βλεπει απο εκει τα βιντεο οποτε ειμαστε μια χαρα..τον mxplayer..επισης στον καιρο δεν βρισκει καποιες πολεις που το δικο μου τις βρισκει και μου φαινεται περιεργο γιατο και τα 2 κινητα χρησιμοποιουν accuweather...ευχαριστω ρε Κωστη!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και στης γυναικας μου αλλα μετα απο λιγο ειναι οκ τα εικονιδια..μεχρι να διαβασει την καρτα sd ή την εσωτερικη το τηλεφωνο..φυσιολογικο ειναι

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

εμενα δεν εμφανιζοναται ομωςκανονικα οσα ειναι μεσα σε φακελους παραμενουν πρασινα,τα άλλα στην επιφάνεια εργασια είναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ευθύμη με τον καιρό έχει ένα θέμα. Θα σου πω τον τρόπο αλλά μη γελάσεις, γιατί έτσι είναι. 'Οποτε δε σου βρίσκει την πόλη που είσαι απλά βάζε το σε λειτουργία αεροπλάνου.....θα τη βρει αμέσως!!! Δοκίμασέ το παράλληλα με το wifi και θα εκπλαγείς πόσο γρήγορα θα βρει την τοποθεσία σου!!:):):) Και ο ΜΧ είναι ο καλύτερος player!!!

 

Ναι αλλα αν θελω με το search τοτε τι κανω?? Θα το θυμαμαι παντως αυτο! Εσυ κι αν γνωριζεις τις ιδιαιτερότητές του και τα κουσουρια!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες με κλειστο το κινητο το ξυπνητηρι γιατι δεν λειτουργει???γνωριζει κανεις???ευχαριστω πολυ.

 

Welcome to the smartphone world φιλε μου...θα πρεπει να μαθεις να ζεις μ' αυτο πλεον γιατι σε ολα τα smartphones ισχυει το ιδιο

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες με κλειστο το κινητο το ξυπνητηρι γιατι δεν λειτουργει???γνωριζει κανεις???ευχαριστω πολυ.

Μπορείς να το βάζεις σε λειτουργία αεροπλάνου αν θέλεις να έχεις λιγότερη κατανάλωση και μηδενικη ακτινοβολία το βράδυ σε συνδιασμό με ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

πήρα ένα και με το που έκανα μια βλακεία και το γύρισα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν έχει ελληνική γλώσσα μέσα! μπορώ να την περάσω; συγνώμη αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά είναι απίστευτα πολλά τα post που δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα.

Προκαταβολικά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πήρα ένα και με το που έκανα μια βλακεία και το γύρισα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν έχει ελληνική γλώσσα μέσα! μπορώ να την περάσω; συγνώμη αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά είναι απίστευτα πολλά τα post που δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα.

Προκαταβολικά ευχαριστώ

 

Εδώ είσαι.... https://market.android.com/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmNfbGlzLmNjbC5tb3JlbG9jYWxlIl0.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την desire παρέα! Πρόσφατα αγόρασα το desire s και προσπαθώ να ρυθμίσω τα mms χωρίς επιτυχία. Η sim μου είναι q-telecom και χρησιμοποιώ το Go SMS Pro. Έχει κανείς/καμία από εσάς καταφέρει να ρυθμίσει με επιτυχία τα mms; Όσες ρυθμίσεις βρήκα στο net δε μου δούλεψαν (9401,9201,8080/10,09 κλπ)

 

Επικοινώνησα και με την εξυπηρέτηση πελατών της Q και μου έστειλαν με email λάθος ρυθμίσεις (Wind και όχι Q) :p

 

Κάθε βοήθεια δεκτή! :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Πώς είχα την εντύπωση ότι όλα αυτά ρυθμίζονται αυτόματα,χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι;

 

Ετσι ειναι....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρυθμίζονταν αυτόματα ρε παίδες, τότε θα μπορούσα να στείλω mms :worry:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Αν ρυθμίζονταν αυτόματα ρε παίδες, τότε θα μπορούσα να στείλω mms :worry:

 

Με vodafone εγω δεν εκανα απολυτως τιποτα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έλα που εγώ έχω Q όμως... Πολύ πιθανόν να είναι πρόβλημα μόνο της Q γι'αυτό και στο αρχικό μου post ζήτησα βοήθεια από τα παιδιά που έχουν Q :-)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Έλα που εγώ έχω Q όμως... Πολύ πιθανόν να είναι πρόβλημα μόνο της Q γι'αυτό και στο αρχικό μου post ζήτησα βοήθεια από τα παιδιά που έχουν Q :-)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!

 

Παρε την Q και ρωτα τους πιο καλα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wind...άρα Q μια και είναι το ίδιο,και μάλιστα βρίσκονται στο ίδιο sait, οπότε μια χαρά στα έστειλαν όλα. Όταν πήγες να τα περάσεις είδες τα προηγούμενα; Και σε μένα τα έστειλε η wind αλλά δε χρειάστηκε να κάνω κάτι μιας και όλα είχαν περαστει αυτόματα!!! Και σου μιλάω για το DS βέβαια. Αν δεν κάνεις κάτι λάθος εσύ,πάρε τους τηλέφωνο αλλά η απάντησή τους θα είναι η ίδια...Δώστε μας ένα email και θα σας τα στείλουμε!

 

Ακριβώς τα ίδια και για μένα! Πήγα να τα περάσω και είχαν γίνει όλα αυτόματα!

 

Παιδιά με root τι γίνεται, τι μπορώ να κάνω? Έχω πάρει την αναβάθμιση σε sence και σε 2.3.5 και θέλω να ξέρω πως μπορώ να το κάνω κι αν γίνεται... υπάρχει κάποιος οδηγός? Εψαξα λιγάκι xda αλλά μάλλον μπερδεύτηκα...:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wind...άρα Q μια και είναι το ίδιο,και μάλιστα βρίσκονται στο ίδιο sait, οπότε μια χαρά στα έστειλαν όλα. Όταν πήγες να τα περάσεις είδες τα προηγούμενα; Και σε μένα τα έστειλε η wind αλλά δε χρειάστηκε να κάνω κάτι μιας και όλα είχαν περαστει αυτόματα!!! Και σου μιλάω για το DS βέβαια. Αν δεν κάνεις κάτι λάθος εσύ,πάρε τους τηλέφωνο αλλά η απάντησή τους θα είναι η ίδια...Δώστε μας ένα email και θα σας τα στείλουμε!

 

Στη λίστα με τα APNs δεν υπήρχε τίποτα όταν αγόρασα το κινητό. Έχω προσθέσει ένα εγώ για το internet το οποίο δουλεύει κανονικά, και ένα ακόμα για τα MMS σύμφωνα με κάτι οδηγίες που είχα βρει online, το οποίο όμως δε δουλεύει. Γι'αυτό και ζήτησα από τη Q να μου στείλουν τις σωστές ρυθμίσεις, αλλά αυτές που μου έστειλαν (που είναι για wind) ακόμα κι αν πάω να τις περάσω, δεν αποθηκεύονται (υποψιάζομαι επειδή το MNC είναι 10... όταν το βάζω 09 αποθηκεύεται). Σε κάθε περίπτωση όμως τίποτα από αυτά που δοκίμασα δεν δουλεύει.

Εννοείται ότι μετά από κάθε αλλαγή κάνω restart τη συσκευή.

 

Γι'αυτό το λόγο αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μου γράψει κάποιος που έχει Q και τα mms του δουλεύουν, τις ρυθμίσεις έτσι ακριβώς όπως τις βλέπει στο κινητό του. Από ό,τι φαίνεται όμως δεν είμαστε και πολλοί με Q+DesireS :lol:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,αυτή η στιγμή,είναι μάλλον δύσκολο,έως ακατόρθωτο, να κάνεις root με τη 2.3.5 που έχεις. Οι παλιοί τρόποι δε δουλεύουν,εκτός αν έχει βγει κάποιος,το ίδιο ασφαλής και δεν το ξέρω. Εμένα η κόρη με έβαλε να της το ξερουτάρω για να μην παίζω μαζί του και της το παίρνω:lol::lol: μια και το note...δε λέει απο custom roms, πλην τα θέματα του kalagas, που είναι πανέμορφα! Οπότε τώρα ούτε root ούτε παιχνίδι.....Είμαι σίγουρος ότι με το DS θα αργήσει να έρθει η ανάγκη για root. Όπως είναι, είναι μια χαρά, εκτός κι αν θες να πειραματιστείς. Έχει βγει και rom με audio beats, αν δεν απατώμαι,αλλά δεν την πρόλαβα.......

 

Ναι όντως μου το είχες πει και παλιότερα αλλά αρνούμουν να το πιστέψω!!! :lol::lol: Η αλήθεια είναι να μπορείς να έχεις 2-3 χρήσιμα πραγματάκια (titanium, adfree, κτλ) αλλά μπορεί να ζήσει κι έτσι προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

παιδες με κλειστο το κινητο το ξυπνητηρι γιατι δεν λειτουργει???γνωριζει κανεις???ευχαριστω πολυ.

 

Welcome to the smartphone world φιλε μου...θα πρεπει να μαθεις να ζεις μ' αυτο πλεον γιατι σε ολα τα smartphones ισχυει το ιδιο

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Βασικά αυτό είναι γνώρισμα των android κινητών και του iphone, σε nokia με symbian το ξυπνητήρι δουλεύει μια χαρά με κλειστό κινητό. Εναλλακτικά μπορείς να το βάλεις σε flight mode που δουλεύουν όλα εκτός από το τηλέφωνο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα εισαστε μακραν το καλυτερο forum και χαιρομαι που ειμαι μελος της παρεας.μου απαντησατε για το ξυπνητηρι σε χρονο ρεκορ οπως και σε αλλες αποριες.συνεχιστε ετσι και περιμενω να δω αν θα παρουμε το παγωτο !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα εισαστε μακραν το καλυτερο forum και χαιρομαι που ειμαι μελος της παρεας.μου απαντησατε για το ξυπνητηρι σε χρονο ρεκορ οπως και σε αλλες αποριες.συνεχιστε ετσι και περιμενω να δω αν θα παρουμε το παγωτο !!!

 

Μας βοηθησαν στο παρελθον και με την σειρα μας βοηθαμε οσο μπορουμε, ετσι παει!! Καλως ηρθες!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι σε καποια παλιοτερα post που χα κανει σχετικα με το DS που χα αγορασει απο κωτσοβολο.....λοιπον μετα απο 3 μηνες το κινητο μου επεστραφει σε πρωτη φαση απο την arvato λεγοντας μου οτι η καθυστερηση οφειλοταν στο οτι πηγε εξωτερικο για επισκευη...ενεργοποιω το τηλ αλλα πουθενα δεν υπηρχαν ελληνικα αλλα κ καμια γλωσσα της ευρωπαικης ενωσης...το ξαναστελνω στην arvato και τοτε παιρνω την κορυφαια απαντηση...."η συσκευη σας ειναι συσκευη παραεισαγωγης" κ δεν μπορουμε να βαλουμε την ελληνικη γλωσσα....."το IMEI δεν αντιστοιχει σε ελληνικη εισαγωγη"...."προφανως το καταστημα που σας πουλησε την συσκευη ειχε hackaρει την συσκευη κ γι αυτο ειχε ελληνικο μενου κ γι αυτο βγηκε εκτος εγγυησης ενω εσεις μας διαβεβαιωνατε οτι δεν προσπαθησατε να πειραξετε το λογισμικο του τηλεφωνου..." αγορα συσκευης 435,00€ + service 208,00€ = 643,00€ για ενα κινητο το οποιο λειτουργησε 20 μερες κ κρασαρε......εγω τωρα ποιον πρεπει να σκυλοβρισω???? τον κωτσοβολο που μου πουλησε παραεισαγωγη ή την arvato???

 

να προσθεσω επισης οτι η συσκευασια εχει 2 ταινιες ασφαλειας την μια πανω στην αλλη κ επισης μεσα ειχε μονο τον οδηγο χρησης "σαν εκτυπωμενο" (καμια σχεση με τον οδηγο που χε το παλιο μου htc touch 2 ) επισης προσεξα οτι το touch 2(αγορασμενο απο γερμανο) ειχε μεσα καρτα εγγυησης ενω το desire s οχι....τελος η συσκευασια του touch 2 ειχε περιγραφη στο πισω μερος στα Ελληνικα ενω το desire s στα αγγλικα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες μάλλον έχουν δίκιο, όμως,αν προοριζόταν για χώρα της ένωσης τότε έχει εγγύηση κανονικά. Τώρα, πας με την απόδειξη στον κωτσόβολο και τα κάνεις λίμπα,μέχρι να στο αλλάξουν. Όταν το πήρες για ελληνικό δεν είδες το πίσω μέρος και μετά τη φωτοτυπία των οδηγιών; Αφού είχες άλλο τηλέφωνο είχες μέτρο συγκρισης....Τέλος πάντων το ότι δεν έχει ελληνικά είναι άκρως κουφό,όπως και η απάντηση για τα ελληνικά από το service....Ποιος τους είπε ότι το γερμανικό ή το γαλλικό DS δεν έχει ελληνικά; Χακάρισμα έχει το μυαλό τους. Οπότε βρίζεις την arvato για τα ελληνικά και για όλα όσα σου είπαν και μετά το κατάστημα που το πήρες και αν έδωσες και χρήματα να στα δώσουν....ελπιζω να έχεις την απόδειξη του κωτσόβολου.....

 

εχω ολες τις αποδειξεις κ απο κοτσωβολο κ απο αρβατο οπως κ την "διαγνωση" της αρβατο οτι δεν υποστηριζει ελληνικα η συσκευη.......μολις ανοιγω το κινητο στην επιλογη της γλωσσας εμφανιζονται μονο σλαβικες αν δεν κανω λαθος γλωσσες(βουλγαρικα κλπ), εσθονικα κ δεν θυμαμαι τι αλλο ουτε αγγλικα ουτε γαλλικα ουτε γερμανικα.....

κ με το φτωχο μου το μυαλο λεω εγω: πως πριν το κρασαρισμα υποστηριζε ελληνικα??? ποιος χακαρε την συσκευη αφου δεν το κανα εγω(δεν μ απασχολει το "αθλημα") κ βγηκε εκτος εγγυησης????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...