Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά δείτε αυτό

HTC Confirms Sense 3.0 Update for Desire S

και πηγή η σελίδα της htc στο facebook

http://www.facebook.com/HTC

 

edit: το κείμενο από το μήνυμα τους

HTC Customer Support

Due to the high request we can confirm today, that our HTC Desire S and Incredible S models will receive the Sense 3.0 update in the coming weeks. Please stay tuned!

 

παιδιά δυστυχώς από ότι διαβάζω στο xda υπάρχει πιθανότητα να είναι fake η σελίδα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον σημερα αγορασα 2 εφαρμογες απο Mobiata.

Το flight track και το flightboard

Το flightboard ειναι ενα προγραμμα στο οποιο οριζεις καποιο αεροδρομιο και σου δειχνει σε αληθινο χρονο τον πινακα αφιξεων και αναχωρησεων

 

Το προβλημα μου ειναι πως ενω στην αρχη δουλεψε,τωρα συνεχεια κρασαρει....με το που ανοιγω το προγραμμα παει να ξεκινησει και την ωρα που παει να βγαλει τον πινακα κρασάρει.

Εστειλα μειλ στην εταιρια και αμεσως μου απαντησε και μου προτεινε να σβησω το κινητο να βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω...

Το εκανα και ανοιξα το προγραμμα. πηγε να λειτουργησει αλλα μετα απο 10 δευτερολεπτα ξανακρασαρε η εφαρμογη....

Λετε να φταιει η εφαρμογη η το desire s?

Καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέσει κάτω του 10% όταν αυτό είναι εφικτό.

 

Δεν κάνεις σωστά!! Αυτό που λέει ο ath είναι σωστό και ξέρει!!

Εξ-απ-ανέκαθεν :lol: αυτό ήταν το καλύτερο για την μακροζωϊα της μπαταρίας, διάβασα τί λέει η HTC, άλλαξε το κόλπο ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οταν απανταγα με το hd2 μια κληση αυτη δεν πηγαινε στο bt.τωρα ακομα και εαν απαντησω απο το κινητο η κληση παει στο bt!υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Κανενας δεν εχει bt να δοκιμασει να μου πει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν εχει bt να δοκιμασει να μου πει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Φιλε μου σε μενα που εχω το bluetooth της Htc Μ-300 και το Htc Desire S που ειναι πληρως συμβατα μεταξυ τους(υποτηθεται) ειτε απαντησω απο το τηλεφωνο ειτε απο το ακουστικο bluetooth ο ηχος παει απευθειας στο bluetooth...σαν διαφορες που ειδα με αλλα που ειχα δοκιμαση ειναι οτι στα βιντεακια,τραγουδια κτλ....ακους κατεθειαν μεσα απο το bluetooth και εχεις την επιλογη να το αποσυνδεσης και να ακουστουν απο το εξωτερικο ηχειο του τηλεφωνου(πραγμα που με αλλα bluetooth δεν γινοταν..ακουγες κατευθειαν απο το εξωτερικο ηχειο του τηλεφωνου χωρις να μπορεις να ακουσης τιποτα μεσω bluetooth συσκευης)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε μενα που εχω το bluetooth της Htc Μ-300 και το Htc Desire S που ειναι πληρως συμβατα μεταξυ τους(υποτηθεται) ειτε απαντησω απο το τηλεφωνο ειτε απο το ακουστικο bluetooth ο ηχος παει απευθειας στο bluetooth...σαν διαφορες που ειδα με αλλα που ειχα δοκιμαση ειναι οτι στα βιντεακια,τραγουδια κτλ....ακους κατεθειαν μεσα απο το bluetooth και εχεις την επιλογη να το αποσυνδεσης και να ακουστουν απο το εξωτερικο ηχειο του τηλεφωνου(πραγμα που με αλλα bluetooth δεν γινοταν..ακουγες κατευθειαν απο το εξωτερικο ηχειο του τηλεφωνου χωρις να μπορεις να ακουσης τιποτα μεσω bluetooth συσκευης)

 

Αρα ειναι νορμαλ αυτο.οκ ευχαριστω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "σωστή" φόρτιση. Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά ασχολείσαι κανονικά. Σε γενικές γραμμές δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέσει κάτω του 10% όταν αυτό είναι εφικτό.

 

Εκτός από αυτό, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τον φορτιστή της HTC. Φορτίζω το κινητό μέσω USB που δίνει το πολύ 500mA. Φυσικά θέλει πολύ περισσότερο χρόνο, αλλά δεν ξεσκίζει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τον φορτιστή της HTC. Φορτίζω το κινητό μέσω USB που δίνει το πολύ 500mA. Φυσικά θέλει πολύ περισσότερο χρόνο, αλλά δεν ξεσκίζει την μπαταρία.

 

Δηλαδη θελεις να πεις οτι ο μανησιος φορτιστης που υπαρχη μεσα και ειναι 1000mA την ξεσκιζει?

Δε νομιζω φιλε μου...εκτος τον περισσοτερο χρονο που κανεις να φορτισης την μπαταρια δεν πιστευω να κερδιζης τιποτα αλλο....η μπαταρια ειναι μπαταρια...εχει καθορισμενους κυκλους φορτισης και χρονικη διαρκεια...

Εγω αυτο που παρατηρησα μονο ειναι οτι η μπαταρια μπορει να αρχιζη να τα παιζει με την φορτιση απο τον ανταπτορα του αυτοκινητου...παρολο που εχει 12Volt σταθερο κι ομως...υπαρχη μια φθορα στη χρονικη διαρκεια της μπαταριας με τη συχνη χρηση φορτιστη αυτοκινητου....

Πιστευω οτι η πιο σταθερη φορτιση σε διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι με τον φορτιστη που παρεχετε στη συσκευασια του....Ουτε λιγοτερα ουτε περισσοτερα mA

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη θελεις να πεις οτι ο μανησιος φορτιστης που υπαρχη μεσα και ειναι 1000mA την ξεσκιζει?

Δε νομιζω φιλε μου...εκτος τον περισσοτερο χρονο που κανεις να φορτισης την μπαταρια δεν πιστευω να κερδιζης τιποτα αλλο....η μπαταρια ειναι μπαταρια...εχει καθορισμενους κυκλους φορτισης και χρονικη διαρκεια...

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Το "ξεσκίζει" δεν ισχύει αλλά είναι αποδεδειγμένο ότι μόνιμη φόρτιση με τον ταχυ-φορτιστή πρίζας δυσχεραίνει την μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας.

 

Να τονίσω όμως ότι έχουμε βγει εκτός θέματος και θα ήταν προτιμότερο εδώ να επικεντρωθούμε αποκλειστικά στα του Desire S μιας και υπάρχουν και άλλα threads που συζητάμε για θέματα μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολο μικροπροβληματα μου παρουσιασει το s τωρα τελευταια,αλλα βαριεμαι να κανω hard reset και να ξανατραβηξω το καρο του στησιματος.

Στην αρχη νομιζα πως ηταν ιδεα μου αλλα εχτες σιγουρευτηκα.Στο απολυτο σκοταδι εβλεπα το κινητο καθε ενα λεπτο περιπου να αναβει στιγμιαια ο φωτισμος της οθονης.

Εχτες το τσεκαρα και οντως ετσι γινεται.Καθε ενα λεπτο περιπου αναβει στιγμιαια ο φωτισμος της οθονης.

Ειναι τοσο στιγμιαια που δυσκολα το αντιλαμβανεσαι.

Εχει συμβει σε κανεναν απο εσας?

Εχετε να προτεινετε κατι εκτος απο hard reset?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο στην HTC να ρωτήσεις, ίσως το έχουν ξανασυναντήσει και να σου που τι να κάνεις. Αν και πιστεύω τι το hard reset είναι μονόδρομος. Επίσης μήπως έβαλες τώρα τελευταία καμιά εφαρμογή? Δες μήπως από κει είναι το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ολο μικροπροβληματα μου παρουσιασει το s τωρα τελευταια,αλλα βαριεμαι να κανω hard reset και να ξανατραβηξω το καρο του στησιματος.

 

Αυτό το κάρο του στησίματος όμως ίσως οφείλεται και για το πρόβλημα που έχεις. Μόνο το hard reset θα δείξει. Και στην HTC να πάρεις τηλέφωνο το πρώτο πράγμα που θα σε ρωτήσουν είναι αν έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάρο του στησίματος όμως ίσως οφείλεται και για το πρόβλημα που έχεις. Μόνο το hard reset θα δείξει. Και στην HTC να πάρεις τηλέφωνο το πρώτο πράγμα που θα σε ρωτήσουν είναι αν έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ωραια,αργοτερα το βραδακυ που εχω χρονο θα κανω ολικη επαναφορα και θα το ξαναστησω απο την αρχη....

Δυο ερωτησουλες τωρα,για το ενδεχομενου μελλοντικου(μακρια απο μας) ξανα hard reset.

Τα διαφορα επι πληρωμη στο μαρκετ προγραμματα για backup ειναι χρησιμα? Τι εννοω....Οταν πρωτοστηθει μια συσκευη και της κανεις backup,αν στο μελλον κανεις hard reset,επαναφερεις παλι σωστα απο το backup τη συσκευη σου? η κανει μισες δουλειες?

 

Δευτερον,ολες τις εφαρμογες που εχω κατεβασει εως τωρα,και δωρεαν και επι πληρωμη, πρεπει να τις καταγραψω με στυλο και χαρτι ωστε να τις ξανακατεβασω η υπαρχουν πουθενα Online ωστε νατις δω(διοτι που να τις θυμαμαι ολες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,αργοτερα το βραδακυ που εχω χρονο θα κανω ολικη επαναφορα και θα το ξαναστησω απο την αρχη....

Δυο ερωτησουλες τωρα,για το ενδεχομενου μελλοντικου(μακρια απο μας) ξανα hard reset.

Τα διαφορα επι πληρωμη στο μαρκετ προγραμματα για backup ειναι χρησιμα? Τι εννοω....Οταν πρωτοστηθει μια συσκευη και της κανεις backup,αν στο μελλον κανεις hard reset,επαναφερεις παλι σωστα απο το backup τη συσκευη σου? η κανει μισες δουλειες?

 

Δευτερον,ολες τις εφαρμογες που εχω κατεβασει εως τωρα,και δωρεαν και επι πληρωμη, πρεπει να τις καταγραψω με στυλο και χαρτι ωστε να τις ξανακατεβασω η υπαρχουν πουθενα Online ωστε νατις δω(διοτι που να τις θυμαμαι ολες:lol:

 

Για τα προγράμματα backup που λες δυστυχώς θέλουν όλα root access για να παίξουν σωστά οπότε δεν κάνουν για σένα.

 

Για τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει μπορείς να κατεβάσεις το appbrain και να το συγχρονίσεις με το κινητό οπότε θα δεις όλες τις

εφαρμογές στο site τους. Επίσης μπορείς να φτιάξεις και λίστες με τις εφαρμογές που έχεις καθώς και να τις επαναφέρεις με ένα κλίκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα προγράμματα backup που λες δυστυχώς θέλουν όλα root access για να παίξουν σωστά οπότε δεν κάνουν για σένα.

 

Για τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει μπορείς να κατεβάσεις το appbrain και να το συγχρονίσεις με το κινητό οπότε θα δεις όλες τις

εφαρμογές στο site τους. Επίσης μπορείς να φτιάξεις και λίστες με τις εφαρμογές που έχεις καθώς και να τις επαναφέρεις με ένα κλίκ.

 

Θα επανερθουν κι οι ρυθμισεις της καθε εφαρμογης?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα επανερθουν κι οι ρυθμισεις της καθε εφαρμογης?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Όχι, αυτό μόνο με backup πρόγραμμα γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ! Έβαλα 100 mb internet στο κινητό μου, μου έστειλε η wind e -mail για τις ρυθμίσεις APN , τις έκανα και όταν πατάω σύνδεση με το internet από την επιλογή δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, δείχνει να ψάχνει και μου βγάζει μήνυμα '' ανεπιτυχής σύνδεση λόγω εσφαλμένης ρύθμισης ΑΡΝ''. Δε νομίζω ότι έχω κάνει κάτι λάθος, άλλωστε 3 πεδία ήταν να συμπληρώσω!! Πρέπει να κάνω και καμμιά άλλη ρύθμιση στο κινητό?!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ! Έβαλα 100 mb internet στο κινητό μου, μου έστειλε η wind e -mail για τις ρυθμίσεις APN , τις έκανα και όταν πατάω σύνδεση με το internet από την επιλογή δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, δείχνει να ψάχνει και μου βγάζει μήνυμα '' ανεπιτυχής σύνδεση λόγω εσφαλμένης ρύθμισης ΑΡΝ''. Δε νομίζω ότι έχω κάνει κάτι λάθος, άλλωστε 3 πεδία ήταν να συμπληρώσω!! Πρέπει να κάνω και καμμιά άλλη ρύθμιση στο κινητό?!

 

Για τις σωστές ρυθμίσεις, ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα market,μενου,εφαρμογες,και εκει ειναι οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.πρωτη πρωτη ειναι η google maps.

Και σημερα που πηγα να δω μου εβγαλε "ενημερωση" του google maps.πατησα να την κανει και μου εβγαλε παραθυρο "δεν ειναι δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το οποιο πραγματοποιησατε αναζητηση".

Αυτο γιατι το λεει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενημερώθηκαν πριν δύο μέρες κανονικά. Κάνε μια εκκαθάριση στο market. Πιστεύω θα στο περάσει αργά ή γρήγορα.

 

Πηγα στην διαχειριση εφαρμογων και στο μαρκετ η εκκαθαριση δεδομενων δεν πατιεται ειναι γκρι.μονο το σβησιμο προσωρινης μνημης πατιεται το εκανα αλλα παλι πεταει αυτο το μηνυμα.EDIT ολα οκ μετα απο μια επανεκκινηση!εκανε την αναβαθμιση μονο του,ευχαριστω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακώς αν δεν πήρες πρώτα την HTC τηλέφωνο. Έχουν γνώσεις αυτοί που απαντούν στο τηλέφωνο και το τελευταιο πράγμα που προτείνουν είναι ένα hard resert!!

 

Τεσπα.εχτες προχωρησα σε hard reset.Εκανα κανα δυωρο να το ξαναστησω και να ξανακατεβασω ολα τα προγραμματα που ειχα,και δωρεαν και αγορασμενα.

Στο διαταυτα τωρα.....

Το ενα προβλημα,αυτο με το στιγμιαιο αναβοσβησιμο του φωτος της οθονης εξαφανιστηκε:D

 

Το δευτερο προβλημα,πατωντας το εικονιδιο του τηλ στον launcher pro, για περιπου 5-7 δευτερολεπτα η οθονη με τις τελευταιες κλησεις ειναι κενη και μετα τα δειχνει,,,,,δυστηχως παρεμεινε......

Τεσπα hrad reset δεν προκειται να ξανακανω,εκτος αν μιλαμε για πολυυ πολυ σοβαρο προβλημα(μακρια απο εμας:lol:)

 

Παρολα αυτα παρατηρησα κατι πολυ θετικο

ΤΟ τηλ στηθηκε οπως και πριν με τα ιδια προγραμματα ακριβως,,,

Ενω παλια στο info pro μου εβγαζει memory total 612mb-free απο 100 εως 125 mb, τωρα το free παιζει στανταρ απο 130 εως 190mb

Link to comment
Share on other sites

Για τις σωστές ρυθμίσεις, ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Αυτά έχω βάλει, αλλά πάλι τιποτα, το ίδιο μήνυμα μου βγάζει... Πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του κινητού?!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα αγορασα 2 εφαρμογες απο Mobiata.

Το flight track και το flightboard

Το flightboard ειναι ενα προγραμμα στο οποιο οριζεις καποιο αεροδρομιο και σου δειχνει σε αληθινο χρονο τον πινακα αφιξεων και αναχωρησεων

 

Το προβλημα μου ειναι πως ενω στην αρχη δουλεψε,τωρα συνεχεια κρασαρει....με το που ανοιγω το προγραμμα παει να ξεκινησει και την ωρα που παει να βγαλει τον πινακα κρασάρει.

Εστειλα μειλ στην εταιρια και αμεσως μου απαντησε και μου προτεινε να σβησω το κινητο να βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω...

Το εκανα και ανοιξα το προγραμμα. πηγε να λειτουργησει αλλα μετα απο 10 δευτερολεπτα ξανακρασαρε η εφαρμογη....

Λετε να φταιει η εφαρμογη η το desire s?

Καμια προταση?

 

Φίλε μου τα ίδια μου έκανε εμένα το FlightTrack (paid). Έβαλα Kayak και ησύχασα :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...