Jump to content

Samsung Galaxy 551 (i5510)


imr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστος ο μαγκας!!!αλλα με ποιον emulator εμενα με πετα εξω δεν ανοιγει οπως γραφω κ στο προηγουμενο post

 

Απο το market κατεβασα το android emulator.

 

Sent from my GT-I5510 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω κάτι αν και δεν νομίζω να είμαι στο σωστό θέμα.

Πως μπορώ να βάλω δικό μου ringtone σε samsung galaxy i550?

 

απλα φτειαχνεις εναν φακελο στη sd σου με το ονομα media επειτα μεσα του εναν audio

και μεσα του εναν notifications και ringtones δλδ:

 

/mnt/sdcard/media/audio/notifications και

/mnt/sdcard/media/audio/ringtones

 

βαζεις τα mp3 σου μεσα και εισαι ετοιμος!

 

Υ.Γ ο "notifications" ειναι για ηχο κλησης στα μνμ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και το περιεργάζομαι.

Σαν πρώτη εντύπωση οφείλω να πώ οτι ψιλοαπογοητεύτηκα... Όλα τα προηγούμενα τηλέφωνά μου ήταν απλά τηλέφωνα, μόνο τηλ, sms και ράδιο/mp3 για πολύ σούπερ καταστάσεις (...) κοινώς είμαι άσχετος απο smartphones.

ΑΛΛΑ, ούτε το samsung δεν βοηθάει. Τα κάνει όλα δύσκολα και πρέπει να ξαναμάθω "κώδικα" μετά από πόσα χρόνια που το DOS πέθανε (ή υποκαταστάθηκε). Εξηγώ:

- Έκανα μια λάθος κλήση και επέστρεψα στην αρχική οθόνη μέσα στη βιασύνη μου να τερματίσω την κλήση. Μετά, για να βρώ το πώς κλείνει η κλήση έπρεπε να κάνω τούμπες. Δεν πας απο το μενου Τηλέφωνο, δεν πας απο τις Επαφές, αλλά κατεβάζεις την γκρί μπάρα με τις ανοιχτές ενέργειες και πας Τερματισμός. "Λογικό" αλλά εντωμεταξύ το τηλ χτύπαγε...

- Συνέδεσα το Outlook με το τηλέφωνο με καλώδιο. Και για να συγχρονίσω τα δύο πρέπει να δημιουργήσω Google account....! Γιατί ωρε Σαμσουγκίτες;;;

α) δεν χρησιμοποιώ wifi

β) δεν έχω Google account και το τελευταίο που θέλω είναι ακόμα ένα account στα όσα έχω. Θα κάνω όμως, αναγκαστικά....

γ) πώς θα συνδέσω τα υπάρχοντα account που δεν είναι Google για να τα κάνει push?

- Όταν κάνω αναζήτηση για "δημ" στις Επαφές, θέλω να μου δείχνει τους Δημήτρης κια όχι τους Παπαδημόπουλους, ή Καδημάκιδες. Θα μου πείς, άλλοι το θέλουν. Οκ, τουλάχιστον δείχνε όλες τις επαφές και όχι μόνο αυτές που θέλει το κινητό...

- Επίσης, με το ΚΙΕΣ, δεν δείχνει την SD σαν ξεχωριστό χώρο, αλλά πρέπει να βάλεις όλα τα πράγματα στην κάρτα, μέσω κιες, εκεί που τα θέλει η συσκευή. Πού τα μαθαίνω όλα αυτά;;; Πχ ο συνάδερφος που πόσταρε για τους φακέλους με τα ringtones (και τον ευχαριστούμε, οι ήχοι είναι μονοτονικοί και ελεεινοί) έσωσε ζωές. Η Σάμσουνγκ με το μάνιουαλ δεν λέει Τίποτα!!!

 

- Τέλος, υπάρχουν Samsung shops όπως είχε κάποτε η νόκια, για να τους πρήζουμε, ή δεν υπάρχει aftersales service σε αυτές τις συσκευές;;; Βρήκα κάποια μαγαζιά αλλά είναι περισσότερο για σέρβις...

 

Συγνώμη για το οργισμένο ύφος αλλά μετά από ένα επιτάφιο που προσπαθούσα να σταματήσω μια κλήση αρχίζω και συμπαθώ το παλιό μου Νόκια 3500 ή ακόμα περισσότερο τα ΒΒ της γυναίκας μου. Είναι πρωτίστως Τηλέφωνα! με ημερολόγιο κλπ.

 

Να'ναι καλά το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!

στην αρχή δεν το έβλεπε, οπότε έβγαλα-εβαλα την sd και δούλεψε....

Edited by Damian123
Link to comment
Share on other sites

απλα φτειαχνεις εναν φακελο στη sd σου με το ονομα media επειτα μεσα του εναν audio

και μεσα του εναν notifications και ringtones δλδ:

 

/mnt/sdcard/media/audio/notifications και

/mnt/sdcard/media/audio/ringtones

 

βαζεις τα mp3 σου μεσα και εισαι ετοιμος!

 

Υ.Γ ο "notifications" ειναι για ηχο κλησης στα μνμ

 

Ευχαριστούμε!

στην αρχή δεν το έβλεπε, οπότε έβγαλα-εβαλα την sd και δούλεψε....

Link to comment
Share on other sites

κρατάει μια χαρά αρκεί να μην έχεις τα δεδομένα ανοικτά όλη μέρα...!!! με το που τα ενεργοποιήσεις για 3-4 ώρες + μέτρια χρήση του κινητού αποχαιρετάς τη μπαταρία σε μια μέρα!!!!:p

 

Το μόνο μελανό σημείο η μπαταρία του, καθώς το άνοιξα στισ 9 σήμερα το πρωί μετα απο 8 ώρες φόρτισης και στις 1 το μεσημέρι η μπαταρία ήταν άδεια.

 

Αναλόγως την χρήση αλλά γενικά έχει απογοητευτική αυτονομία. Με μέτρια χρήση (λίγο Internet, παιχνίδια, κλήσεις, αναπαραγωγη mp3 κλπ) περίπου μία μέρα.

 

Τί εννοείς ανοιχτά δεδομένα;

Έχω χοντρό πρόβλημα, σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω.

Χωρίς ούτε μια κλήση, ούτε GPS, Wifi, τίποτα, η μπαταρία έμεινε μισή σε 4 ώρες. Και να σκεφτείς οτι μετά από κάθε ενέργειά μου, είτε αυτή είναι ψάξιμο στις επαφές, είτε κλήση, πηγαίνω στη Διαχείριση Εργασιών και από τις Ενεργές Εφαρμογές κάνω Τέλος όλων. Να σβήνω την RAM από την καρτέλα Διαχείριση Μνήμης RAM;

Δεν μπορεί να κρατάει τόσο λίγο, ανήμερα Πάσχα έκανα όλες τις κλήσεις από άλλο κινητό για να μην μείνω από μπαταρία και τελικά έμεινα χωρίς να του κάνω καθόλου χρήση.

Άν κάνω κάτι λάθος και πρέπει να κλείνω εφαρμογές ή δεδομένα ή ή ή.... παρακαλώ πείτε. Θα κάνω και το άλλο με την setcpu που είπε ο lightnt και θα δώ. Αλλιώς πίσω και άλλο!! Sorry lightnt αλλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξος... Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι.

 

Οντως παει παρα πολυ καλα.Το rootταρα του περασα και το setcpu για να κατεβασω την ταχυτητα οταν ειναι σε stand by και ειδα φανερη αυξηση της διαρκειας της μπαταριας. Μια χαρουλα ειναι το τηλεφωνο.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή γιατί είμαι νέος και άπειρος στην android τηλεφωνία...

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ανοιχτά δεδομένα;

 

εννοώ να έχεις ενεργοποιημένο το HSPDA/3G μέσα απο τις ρυθμίσεις (δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->ενεργοποίηση δεδομένων)..!!! εγώ π.χ. δεν το έχω πάντα ενεργοποιημένο επειδή καταναλώνει πολύ γρήγορα τη μπαταρία αλλά το ανοίγω 4-5 φορές την ημέρα αναλόγως αν είμαι εκτός σπιτιού και που βρίσκομαι για λήψη email, facebook, twitter, internet κτλ.. :)

 

Εμένα πάντως μου κρατάει δυο γεμάτες μέρες με "λειτουργία πτήσης" όμως το βράδυ..

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αλλάξω την προεπιλεγμένη γλώσσα στο πληκτρολόγιο (το κανονικό οχι της οθόνης), εχω φάει τον τόπο αλλα δεν μπορώ να το βρω.

 

Είναι το κουμπί "SymGR"...!!! ;)

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

εννοώ να έχεις ενεργοποιημένο το HSPDA/3G μέσα απο τις ρυθμίσεις (δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->ενεργοποίηση δεδομένων)..!!! εγώ π.χ. δεν το έχω πάντα ενεργοποιημένο επειδή καταναλώνει πολύ γρήγορα τη μπαταρία αλλά το ανοίγω 4-5 φορές την ημέρα αναλόγως αν είμαι εκτός σπιτιού και που βρίσκομαι για λήψη email, facebook, twitter, internet κτλ.. :)

 

Εμένα πάντως μου κρατάει δυο γεμάτες μέρες με "λειτουργία πτήσης" όμως το βράδυ..

 

 

 

Είναι το κουμπί "SymGR"...!!! ;)

 

δυστηχως δεν ειναι το κουμπι αυτο!!πριν αλαξουμε rom το sym gr εκανε εναλαγη αγγλικα-ελληνικα αλλα μετα οποιος εχει αλλαξη rom στο τηλεφωνο

αυτο το κουμπι βγαζει 12 χαρακτηρες κ ενα χ για να το κλεισεις δοκιμασα κ εγω

to greek input method αλλα τιποτα παλι αγγλικα γραφει....

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει το κινητο για απλη χρηση ; χωρις internet και χωρις 3g ποσο κραταει η μπαταρια του; η οθονη αξιζει ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει το κινητο για απλη χρηση ; χωρις internet και χωρις 3g ποσο κραταει η μπαταρια του; η οθονη αξιζει ;

για εμενα ναι αξηζει την οθονη την περιμενα πιο χαλια αλλα δεν ηταν...εμενα με παει μιαμιση μερα οχι συνεχεια το wifi ανοιχτο ομως μια χαρα ειναι για τα χρηματα του! :happy:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

με το παρακατω android recovery mode τη μπορουμε να περασουμε στο κινητακι μας?καποιο θεμα μπορουμε?

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησαμε μετα απο αλλαγη ρομ στο samsung gt i5510 χανουμε τα

ελληνικα απο το qwerty keyboard δηλαδη απο το συρομενο πληκτρολογιο

της συσκευης κ βρηκα τον τροπο πως να το γυρισουμε παλι στα ελληνικα

κ αντιστροφα πρωτα ομως θα πρεπει να παρετε backup σε οτι εχετε γιατι

η συσκευη θα κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ θα διαγραψει

τα παντα.κ ενα νεο με το πρωτο boot πλεον δεν θα χρειαζετε να πατε ρυθμισεις

να αλλαξετε γλωσσα γιατι ηδη θα εχει bootαρη στα ελληνικα!!! :)

λοιπον η εφαρμογη λεγεται SGS CSChttps://market.android.com/details?id=com.laucass.sgscsc&feature=search_result&rdid=com.laucass.sgscsc&rdot=1&pli=1

ανοιγετε πατηστε launch CSC Selector στη συνεχεια πατηστε αποδοχη yes

κ μετα με προσοχη επιλεγετε (sales code=CYO)

Θα κανει επανακενηση κ κατευθειαν με το που θα ανοιξει εχετε γλωσσα ελληνικη

κ ελληνικο qwerty keyboard :)

http://nickddesign.blogspot.com/

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ήταν ο μόνος λόγος που φοβόμουν να αλλάξω ρομ. Φοβερός ddesign :up: :clap:
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε μήπως κάποιο παιδί μέσα από αυτό το thread να φτιάξει ένα tutorial για το πως να περάσουμε νέα rom στο κινητό, πως να σωσουμε την υπάρχουσα έκδοση ώστε να μπορούμε να γυρίζουμε σ' αυτήν αν κάτι πάει στραβά κτλ...;

Έψαξα και στο xda developers αλλά δεν βρήκα κανένα οδηγό, ούτε καν thread με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

μα νομιζω ολες οι ρομ που βρισκονται στο samfirmware συγκεκριμενα για το i5510 ειναι επισημες αν δεν απατωμαι, κ να παθει κατι χτυπα ξυλο :) ειναι οfficial .αν ενοεις απο αυτην την πλευρα...δοκιμαζα να περασω ενα recovery menu κ μετα δεν μου ανοιγε παρα μονο στο bootloader αλλα δεν φοβηθηκα

κ μετα κανονικα με το odin...δεν εχω κοιταξει να κανω backup με το rom manager θα δοκιμασω κ θα γραψω...

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι το rom manager κ titanium backup δεν κανει δουλεια εφοσον δεν εχουμε recovery mode οπως σε αλλα π.χ!!!

το μονο που βρηκα αλλα φοβερο ειναι το MyBackup Root στο μαρκετ κανει δουλεια πιστευω γιαυτο που θες στο αποθηκευει στη sd

κ μετα κανεις επαναφορα δεν το δοκιμασα αλλα απο τι το ειδα καααλοοο!!! πιστευω να βοηθησα!!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Σε ελλειψη το κινητο....

 

Ρώτησα πλαίσιο και μου είπαν οτι θα αργήσει να ξανάρθει. Επίσης πιθανόν μου είπε το παλικάρι να έρθει και σε άλλη τιμή. Κοινώς, όποιος πρόλαβε πρόλαβε. H vodafone το έχει στα 289 ευρώ :wacko: .

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πλαίσιο και μου είπαν οτι θα αργήσει να ξανάρθει. Επίσης πιθανόν μου είπε το παλικάρι να έρθει και σε άλλη τιμή. Κοινώς, όποιος πρόλαβε πρόλαβε. H vodafone το έχει στα 289 ευρώ :wacko: .

 

Τόσο έχει και στο εξωτερικό...Μόνο το Πλαίσιο αν το φέρει στα 179 ευρώ, αλλιώς forget about it!!! έτσι κι αλλιώς δεν είναι νέο μοντέλο!!!

 

Τελικα αξιζει το κινητο για απλη χρηση ; χωρις internet και χωρις 3g ποσο κραταει η μπαταρια του; η οθονη αξιζει ;

 

α)κατά τη γνώμη μου για απλή χρήση το κινητό δεν αξίζει..εννοώ απλή χρήση μόνο τηλέφωνα και μηνύματα..άντε αξίζει πες, το συρόμενο full πληκτρολόγιο!!! γενικά καλύτερα κάποιο ΝΟΚΙΑ με μπαταρία που κρατάει πάνω απο 3-4 ημέρες και ας έχει και το μισητό Symbian!!!

β)βασικά εμένα που το βράδυ κλείνω το GSM, μου κρατάει 2 μέρες με αρκετή κατά τη γνώμη μου ή μέτρια για κάποιους άλλους χρήση (περίπου τη μέρα:20 λεπτά ομιλία, 5 SMS, ελάχιστη πλοήγηση μέσω 3G-Wifi, 45 λεπτά μουσική-ράδιο, κανά 2ωρο συνολικά ανοικτά δεδομένα για facebook, twitter, gmail και "λίγο" MSN...)..Χωρίς 3G και internet και να το κλείνεις το βράδυ, πιστεύω θα σου βγάζει τουλάχιστον 2 με 3 μέρες

γ)Η οθόνη πάρα πολύ καλή για τη τιμή του κινητού, φαντάσου ότι παίζεις μια χαρά το Angry Birds..για ταινίες δε ξέρω, πιστεύω μικρούλα αλλά ικανοποιητική για να δεις καμιά σειρά (30-45 λεπτά)

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

Τόσο έχει και στο εξωτερικό...Μόνο το Πλαίσιο αν το φέρει στα 179 ευρώ, αλλιώς forget about it!!! έτσι κι αλλιώς δεν είναι νέο μοντέλο!!!

 

Αν και δεν με ενδιαφέρει προσωπικά αφού είμαι ήδη κάτοχος του κινητού, με μια γρήγορη ματιά στο skroutz είδα οτι υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που το έχουν γύρω στα 200 ευρωπουλάκια ( http://www.skroutz.gr/s/300874/Samsung-Galaxy-551.html )

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:34hGyn0RFuYJ:forum.scooterclubhellas.gr/viewtopic.php%3Ff%3D154%26t%3D22974+samsung+551&cd=69&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a&source=www.google.gr

 

Samsung 551, android 2.2 froyo, αγοράστηκε πριν 2 εβδομάδες,απόδειξη αγορας στο κουτί του. Δυνατότητα εγκαταστασης πλοηγού.

Tιμή 135 euro.

 

το βρηκα στο scooter club το εβαλα κ εδω αν καποιος το θελει !παντως κ εγω μεταχειρισμενο το αγορασα 25 ημερων αλλα δεν το πουλαω μαρεσει :)

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες για κοιταχτε εδω για το samsung intercept εχει τα ιδια χαρακτηριστικα σχεδον με το galaxy 551 λετε να ταιριαζει κατι

http://forum.sdx-developers.com/#c16

 

http://www.gsmarena.com/samsung_intercept-3429.php

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να περασουμε μηνυματα sms απο το κινητο στον υπολογιστη;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει την συγκεκριμενη συσκευη gt i5510 να ακουλουθησει το ποστ και να δωσει την εντολη

και απο το κινητο και μεσω adb απο τον υπολογιστη μηπως με εμενα υπαρχει καποιο προβλημα.κ να μας πει ποσο μεγεθος θα εχει το αρχειο που θα βγει στη καρτα sd

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046306

 

δοκιμαστε κ της δυο αν καποιος εχει την καλοσυνη.

adb shell

su

mount -o remount,rw /dev/block/stl9 /system

dd if=/dev/block/stl6 of=/sdcard/factoryfs.rfs

-----------------------------------------------------

adb shell

su

mount -o remount,rw /dev/block/stl9 /system

dd if=/dev/block/stl6 of=/sdcard/system.rfs

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει την συγκεκριμενη συσκευη gt i5510 να ακουλουθησει το ποστ και να δωσει την εντολη

και απο το κινητο και μεσω adb απο τον υπολογιστη μηπως με εμενα υπαρχει καποιο προβλημα.κ να μας πει ποσο μεγεθος θα εχει το αρχειο που θα βγει στη καρτα sd

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046306

 

δοκιμαστε κ της δυο αν καποιος εχει την καλοσυνη.

adb shell

su

mount -o remount,rw /dev/block/stl9 /system

dd if=/dev/block/stl6 of=/sdcard/factoryfs.rfs

-----------------------------------------------------

adb shell

su

mount -o remount,rw /dev/block/stl9 /system

dd if=/dev/block/stl6 of=/sdcard/system.rfs

 

Αυτές οι 2 εντολές κάνουν το ίδιο πράγμα... απλά τη μία βγάζεις το αρχείο factoryfs.rfs και την άλλη system.rfs...

Aλλά δεν έχουν νόημα, τί προσπαθείς να κάνεις, να μεταφέρεις το /system? Είναι στο stl9 ή στο stl6 στο 551?

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 551 (i5510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...