Jump to content

Samsung Galaxy 551 (i5510)


imr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστα εγω μπερδευτηκα!recovery mod δε θα πρεπει να το περασουμε πρωτα ?οπως π.χ στα htc ?

η παραπανω συνδεσμοι νομιζω για κατι τετοιο ειναι αλλα αν ειχα δευτερο κινητο θα το πειραζα...αν καποιος θελησει κ το δοκιμασει ας μου πει!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες πηρα ενα Samsunge galaxy 550 και εκτος οτι δε βρησκω το καταληλο θεμα για να κανω ερωτηση δεν ξερω και πως να βαλω το δικο μου ηχο κλησης που θελω.....

Σας παρακαλω πως μπορω να βαλω τον δικο μου ηχω κλησης στο κινητο...ξερει κανεισ να μοθ πει ρε παιδια......

:O:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω ηδη να αναπολω το κ800.....ειναι δυνατον να μην αλλαζει ηχο κλησεις παρα μονο απο την δικια του λιστα......

Τα κανουν ολα αυτα τα τηλεφωνα αλλα τα απλα μαλλον οχι.....

Ευτιχος ενα παιδι απο εδω μεσα προσπαθει να μου δωσει λυση και τον ευχαριστω γι αυτο.....

Αμα εχεται κατι να προτεινεται θα βοηθουσε....;)

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο το μαρκετ τον astro file manager πας στο τραγουδι που θες πατημενο συνεχομενα

κ πας κατω κατω που λεει music options και set as ringtone!τουλαχιστον ετσι το κανω εγω

διαφορετικα με το ringdroid!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω ηδη να αναπολω το κ800.....ειναι δυνατον να μην αλλαζει ηχο κλησεις παρα μονο απο την δικια του λιστα......

Τα κανουν ολα αυτα τα τηλεφωνα αλλα τα απλα μαλλον οχι.....

Ευτιχος ενα παιδι απο εδω μεσα προσπαθει να μου δωσει λυση και τον ευχαριστω γι αυτο.....

Αμα εχεται κατι να προτεινεται θα βοηθουσε....;)

 

Αν πας να αναπαραγεις ενα mp3 ας πουμε απο το music player εχει επιλογη για ηχο κλησης! Νιωθω την αγανακτηση σου!!!

 

Εγω εχω αλλη απορια ρε παιδια... Στη λιστα με τα προσφαατα τηλεφωνα κλπ εγω θελω ας πουμε να δειχνει μονο εξερχομενες κλησεις. Παω το επιλεγω αλλα αυτο δε μενει και την επομενη παλι ολα τα δειχνει. Εχει κανεις καποια λυση;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Στη λιστα με τα προσφαατα τηλεφωνα κλπ εγω θελω ας πουμε να δειχνει μονο εξερχομενες κλησεις. Παω το επιλεγω αλλα αυτο δε μενει και την επομενη παλι ολα τα δειχνει. Εχει κανεις καποια λυση;

 

"δε νομίζω Τάκη"!!!:p

 

δυστηχώς δε κρατάει στη μνήμη την επιλογή σου.. λογικά είναι θέμα σκεπτικού της εταιρείας να σου βγάζει τα πάντα εκεί-όλες τις δραστηριότητες, ακόμα και μηνύματα SMS!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Προχθές αγόρασα και εγώ το samsung 551, μικτά συναισθήματα μέχρι τώρα.

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αλλάξω την προεπιλεγμένη γλώσσα στο πληκτρολόγιο (το κανονικό οχι της οθόνης), εχω φάει τον τόπο αλλα δεν μπορώ να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα αλλη official rom κ χαθηκαν τα ελληνικα στο qwerty πληκτρολογιο μακαρι να ηξερα κ εγω!!!εβαλα το greek input method αλλα τιποτε μια απο τα ιδια...!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι αν και δεν νομίζω να είμαι στο σωστό θέμα.

Πως μπορώ να βάλω δικό μου ringtone σε samsung galaxy i550?

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω ηδη να αναπολω το κ800.....ειναι δυνατον να μην αλλαζει ηχο κλησεις παρα μονο απο την δικια του λιστα......

Τα κανουν ολα αυτα τα τηλεφωνα αλλα τα απλα μαλλον οχι.....

Ευτιχος ενα παιδι απο εδω μεσα προσπαθει να μου δωσει λυση και τον ευχαριστω γι αυτο.....

Αμα εχεται κατι να προτεινεται θα βοηθουσε....;)

 

Για δείτε κι αυτό:

 

http://www.all-samsungphones.com/samsung-galaxy-i5510-user-manual-download.html/

 

Samsung Galaxy 551 free ringtone download ξερω οτι δεν απαντάει στο πρόβλημά σου αλλά.... :)

Samsung Galaxy 551 software: Kies and UninstallKies download

How to setup Samsung Galaxy i551 tethering

How to use Samsung Galaxy 551 as wireless router

Link to comment
Share on other sites

"δε νομίζω Τάκη"!!!:p

 

δυστηχώς δε κρατάει στη μνήμη την επιλογή σου.. λογικά είναι θέμα σκεπτικού της εταιρείας να σου βγάζει τα πάντα εκεί-όλες τις δραστηριότητες, ακόμα και μηνύματα SMS!!!:)

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Φοβερο σκεπτικο εχουν!! Θα πρεπε να το αποφασιζω εγω αυτο! ειναι εντελως χαζο να βαζεις την επιλογη αλλα να μη διατηρειται...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να ενεργοποιήσετε τα live wallpapers ακολουθήστε αυτές τις οδηγίες:

1) You need to root your Samsung Galaxy 551
2) Download and unrar sdcard.rar (http://www.megaupload.com/?d=823QBU4Y) on your SD card (on root, DON`T put in any folder)
3a) Download Terminal Emulator from the market
3b) Use adb with shell command (your phone has to be in developer mode)
4) In Terminal/adb write:
su
mount -o remount,rw,codepage=utf8,vfat,xattr,check=no /dev/stl5 /system
cat /sdcard/LiveWallpapersPicker.apk > /system/app/LiveWallpapersPicker.apk
cat /sdcard/libRS.so > /system/lib/libRS.so
cat /sdcard/librs_jni.so > /system/lib/librs_jni.so
reboot
* after you write “su” phone will ask for root permision, ALLOW it
** after every line press Enter
5) After phone reboots you can use Live Wallpapers

Εγώ τον ακολούθησα και δούλεψαν όλα ρολόι αλλά η αλήθεια είναι ότι το κινητό γίνεται πιο αργό μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα τα live wallpapapers φοβάμαι να το rootαρω. Ξέρει κανείς αμα πάρει τα 2.3; Επίσης χοντρό προβλημα η μπαταρία, 1 μέρα μετα βίας. Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα να περασω live wallpapers πρωτο προβλημα με το που παει να ανοιξει το terminal emulator με πεταει εξω κ γραφει αναγκαστικο κλεισιμο.εβαλα καποιον αλο

terminal emulator δεν βγενει το πληκτρολογιο στην οθονη οποτε μενω ως εχει μαμα ρουταρισμενος μονο...!!!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ GALAXY 551 ΑΝ ΦΟΡΤΙΣΤΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την χρήση αλλά γενικά έχει απογοητευτική αυτονομία. Με μέτρια χρήση (λίγο Internet, παιχνίδια, κλήσεις, αναπαραγωγη mp3 κλπ) περίπου μία μέρα. Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

εδω εχω δυο εφαρμογες για το οποιος θελει να εχει το htc sense στο κινητο του ειναι πανεμορφο εμενα μαρεσει πολυ.εψαξα αλλα τα βρηκα!!!:D

 

 

επειδη διαπιστωσα ενα προβλημα οταν ανοιγω το πληκτρολογιο δεν κανει landscape mode κ εκανα την εξης ρυθμησει

πηγενετε preferences-sense mod configuration k ξετσεκαρετε το enable auto-rotation.

αν μπορεσει καποιος κ βρει καποια αλλη ρυθμιση ας μας το γραψει να την κανουμε κ εμεις!!!

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο.

 

Μου θυμιζει εντονα το Omnia Pro εμφανησιακα.

Πρεπει να ειναι απιθανο το qwerty του.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το λατρευω!!! :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να μην εμφανίζονται ότι εικόνες έχετε στην κάρτα μνήμης αλλά μόνο αυτές που θέλετε (π.χ μόνο αυτές που έχετε τραβήξει εσείς) τότε μπορείτε να φτιάξετε ένα αρχείο .nomedia (φτιάξτε ένα αρχείο .txt και κάντε το μετονομασία σε .nomedia) και βάλτε το στον φάκελο που είναι οι εικόνες που δεν θέλετε να εμφανίζονται. Έτσι θα φορτώνει και πιο γρήγορα η "Συλλογή".
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο tip haldir, να σαι καλά.

 

εδω εχω δυο εφαρμογες για το οποιος θελει να εχει το htc sense στο κινητο του ειναι πανεμορφο εμενα μαρεσει πολυ.εψαξα αλλα τα βρηκα!!!:D

!

 

Μπορείς να δώσεις λεπτομέριες;

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βλακώδης η ερώτηση, επειδή προορίζεται για vodafone, όταν βάζεις cosmote δεν έχει τις ρυθμίσεις apn για mms & internet cosmote.

 

Πάμε Settings -> Wireless Networks -> Mobile Network -> APN -> Κουμπί Menu -> Add APN. Μόλις συμπληρώσουμε τα πεδία, πάμε Κουμπί Menu -> Save APN.

 

Όνομα: Cosmote MMS

APN: mms

MMSC: 195.167.65.220:8002

Διακομιστής μεσολάβησης MMS: 10.10.10.20

Θύρα MMS: 8080

Τύπος APN: MMS

(όλα τα υπόλοιπα πεδία τα αφήνουμε ως έχουν)

 

'Ονομα: Cosmote Internet

APN: internet

Τύπος APN: Internet

(όλα τα υπόλοιπα πεδία τα αφήνουμε ως έχουν)

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα να περασω live wallpapers πρωτο προβλημα με το που παει να ανοιξει το terminal emulator με πεταει εξω κ γραφει αναγκαστικο κλεισιμο.εβαλα καποιον αλο

terminal emulator δεν βγενει το πληκτρολογιο στην οθονη οποτε μενω ως εχει μαμα ρουταρισμενος μονο...!!!!

 

Εγώ δεν κάθησα να γράψω όλο αυτόν τον κώδικα. Τον έστειλα στο email μου και τον έκανα μετά copy paste μέσα στον emulator.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κάθησα να γράψω όλο αυτόν τον κώδικα. Τον έστειλα στο email μου και τον έκανα μετά copy paste μέσα στον emulator.

 

σωστος ο μαγκας!!!αλλα με ποιον emulator εμενα με πετα εξω δεν ανοιγει οπως γραφω κ στο προηγουμενο post

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο tip haldir, να σαι καλά.

 

 

 

Μπορείς να δώσεις λεπτομέριες;

 

 

http://nickddesign.blogspot.com/

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 551 (i5510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...