Jump to content

Samsung Galaxy 551 (i5510)


imr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ειπαν στο πλαισιο οτι δε μπορω να το αγορασω με επιδοτηση cosmote γιατι το κινητο ειναι της vodafone. Εχει ακουσει κανεις κατι τετοιο; Στεκει;

 

Update βλακειες ελεγαν μου το εδωσαν τελικα!

Edited by takis91

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σας κάνω μερικές εύκολες ερωτήσεις:

 

1. το gps της συσκευής λειτουργεί με χρέωση? Δηλαδή μόνο μέσω internet ή λειτουργεί και μέσω δορυφόρου?

 

2. Οι χάρτες πλοήγησης είναι προεγκατεστημένοι? αν δεν είναι, πόσο εύκολο είναι να εγκατασταθούν?

 

3. Εφόσον εγκατασταθούν χάρτες, υπάρχει φωνητική υποστήριξη κατά την οδήγηση (π.χ. στρίψε εδώ και στρίψε εκεί)

 

Ευχαριστώ!!!

 

1. μόνο αν χρησιμοποιείς το google maps και σου κατεβάζει δεδομένα για τους χάρτες (κάτι λίγα KB) :)

2. όχι, αλλά είναι πολύ εύκολο επειδή το μόνο που κάνεις είναι να μεταφέρεις το φάκελο με τους χάρτες στη κάρτα μνήμης και να κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή!!! ;)

3.ναι, τσέκαρε αυτό που γράφει ο rostropol!!! :cool:

 

Εχει κανονικά δεκτη GPS ,όλα τα άλλα όπως προγραμμα με φωνητική πλοήγηση παραπέμπουν σε υποψιασμένους χρήστες("μαγαζάκια")-προσωπικά έχω βάλει το Sygic AURA και δουλεύει μια χαρά.....;)

Το που θα βρεις τι ξεκινα με.....:google:

 

και το Sygic Ndrive μια χαρά τρέχει!!! ;)

 

Update βλακειες ελεγαν μου το εδωσαν τελικα!

 

έλα ρε φίλε!!! συμβαίνουν αυτά σε αυτό το μαγαζί??? αποκλείεται!!! χαχαχα!!!!

(δεν αναφέρομαι σε όλους τους πωλητές αλλά πολλοί δεν είναι καθόλου σοβαροί στη δουλειά τους!!!)

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω δυο, πραματα θελω

1 θελω να βαλω μια καρτα sd 4 giga χρειαζεται να της κανω partition?

2 νω εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες και τις εχω εγκαταστησει καποια στιγμη χανονται απο την οθονη και δεν μπορω να τις λειτουργησω πχ χαθηκε το skype αι αναγκαζομαο να τις απεγκταστησω με το uninstall γιατι υπαρχουν και δεν ανοιγουν

ξερει κανεις κατι γιαυτα ?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 νω εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες και τις εχω εγκαταστησει καποια στιγμη χανονται απο την οθονη και δεν μπορω να τις λειτουργησω πχ χαθηκε το skype αι αναγκαζομαο να τις απεγκταστησω με το uninstall γιατι υπαρχουν και δεν ανοιγουν

 

μου συνέβη εχθές με το εικονίδιο του facebook το οποίο το έσβησα απο την αρχική οθόνη και ενώ την έβλεπα εγκατεστημένη την εφαρμογή δεν έβρισκα πουθενά το εικονίδιο!!! Τελικά έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και μου ξαναεμφανίστηκε... :worry:

Link to comment
Share on other sites

μου συνέβη εχθές με το εικονίδιο του facebook το οποίο το έσβησα απο την αρχική οθόνη και ενώ την έβλεπα εγκατεστημένη την εφαρμογή δεν έβρισκα πουθενά το εικονίδιο!!! Τελικά έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και μου ξαναεμφανίστηκε... :worry:

 

ναι αλλα αυτο δεν ειναι λυση ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει και αν λυνεται?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ 2 ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ SAMSUNG 5510...ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ QWERTY(OXI ΣΤΟ ΟΘΟΝΗΣ) ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ?

 

*** Aπό Ομάδα Διαχείρισης: Παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις και επιπλέον απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης του myphone.gr ***

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτο δεν ειναι λυση ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει και αν λυνεται?

 

Δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει αλλα αν δεν τις περασεις στην καρτα μνημης και τις αφησεις στο τηλεφωνο δεν σβηνονται. Μεχρι στιγμης μου το εχει κανει το skype to facebook και το ebuddy.

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ 2 ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ SAMSUNG 5510...ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ QWERTY(OXI ΣΤΟ ΟΘΟΝΗΣ) ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ?

[/color]

 

για αλλαγή γλώσσας στη πληκτρολόγηση πρέπει να "σύρεις" το δάχτυλο σου πάνω στο κουμπί "space" στο εικονικό keyboard πάνω στην οθόνη.. Στο συρόμενο πληκτρολόγιο είναι το κουμπάκι με το σύμβολο "GR"...

 

Γενικά για απλά πράγματα χρήσης του κινητού ρίξε μια ματιά στο manual..;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το x10 mini pro αλλα μου φαινεται πολυ ελκυστικο τηλεφωνο (για την τιμη του) ανετα θα το αναταλαζα, ας εχει μικροτερη καμερα και χωρις φλας.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φιλαράκο!!!¨)

παρακαλώ..!!!

 

Εχω το x10 mini pro αλλα μου φαινεται πολυ ελκυστικο τηλεφωνο (για την τιμη του) ανετα θα το αναταλαζα, ας εχει μικροτερη καμερα και χωρις φλας.

 

εγώ αυτό που λες το έκανα... το xperia mini pro δεν με βόλεψε τόσο όσο ήθελα άσε που η μπαταρία μου έβγαζε το πάρα πολύ 2 μέρες (το βράδυ το τηλέφωνο κλειστό!!!)..:)

Link to comment
Share on other sites

μου συνέβη εχθές με το εικονίδιο του facebook το οποίο το έσβησα απο την αρχική οθόνη και ενώ την έβλεπα εγκατεστημένη την εφαρμογή δεν έβρισκα πουθενά το εικονίδιο!!! Τελικά έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και μου ξαναεμφανίστηκε... :worry:

 

Μου το έχει κάνει και μένα πολλές φορές αυτό.

Έκανα μια αλλαγή και από τη κάρτα μνημης που ήταν οι εφαρμογές, τις πέρασα στο τηλέφωνο.

Μέχρι στιγμής είναι ok.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανένας κάτοχος να μου πει τί τιμή sar EU δίνει το manual???

 

παρακαλώ, sar EU, not sar US.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανένας κάτοχος να μου πει τί τιμή sar EU δίνει το manual???

 

παρακαλώ, sar EU, not sar US.

 

Για ακόμη μια φορά θα επαναλάβω.

 

SAR US 0.18 W/kg (head) 0.90 W/kg (body)

SAR EU 0.38 W/kg (head) 0.69 W/kg (body)

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά θα επαναλάβω.

 

SAR US 0.18 W/kg (head) 0.90 W/kg (body)

SAR EU 0.38 W/kg (head) 0.69 W/kg (body)

 

η samsung είναι εδώ και καιρό κορυφαία σε ό,τι αφορά το sar.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το έχω περίπου 2 εβδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ειναι το πρωτο μου Smartphone και θεωρω οτι για τα λεφτα του ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικο!

 

Αν πουμε οτι εχει καποια μειονεκτηματα ειναι η μπαταρια του που τελειωνει σχετικα γρηγορα με μεση χρηση wifi, 3g και εφαρμογων (δεν τηλεφωνω πολυ).

Επισης κατι που λογικα ισχυει για ολα τα Android.. Οταν καλω και πατησω το back, τοτε για να ξαναβρεθω στην "κληση" πρεπει να συρω την μπαρα που βρισκεται πανω πανω, κατι που δεν ειναι καθολου πρακτικο imho..

 

Ερωτηση:

 

Πως μπορω να αλλαξω τον χρονο που κλειδωνει η οθονη; Παρολο που το εβαλα στα 2 λεπτα, αυτο κλειδωνει πολυ γρηγοροτερα (επισης κλειδωνει σχεδον αμεσως κατα την ομιλια!)

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το έχω περίπου 2 εβδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ειναι το πρωτο μου Smartphone και θεωρω οτι για τα λεφτα του ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικο!

 

Αν πουμε οτι εχει καποια μειονεκτηματα ειναι η μπαταρια του που τελειωνει σχετικα γρηγορα με μεση χρηση wifi, 3g και εφαρμογων (δεν τηλεφωνω πολυ).

Επισης κατι που λογικα ισχυει για ολα τα Android.. Οταν καλω και πατησω το back, τοτε για να ξαναβρεθω στην "κληση" πρεπει να συρω την μπαρα που βρισκεται πανω πανω, κατι που δεν ειναι καθολου πρακτικο imho..

 

Ερωτηση:

 

Πως μπορω να αλλαξω τον χρονο που κλειδωνει η οθονη; Παρολο που το εβαλα στα 2 λεπτα, αυτο κλειδωνει πολυ γρηγοροτερα (επισης κλειδωνει σχεδον αμεσως κατα την ομιλια!)

 

Ευχαριστω!

 

Ρυθμισεις ,προβολη,ληξη οριου χρονου οθονης.

Κλειδωνει κατα την ομιλια??? Μηπως σβηνει λογω του αισθητηρα οταν το πλησιαζεις στο αυτι?

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις ,προβολη,ληξη οριου χρονου οθονης.

Κλειδωνει κατα την ομιλια??? Μηπως σβηνει λογω του αισθητηρα οταν το πλησιαζεις στο αυτι?

 

Τι κάνει αυτός ο αισθητήρας και πως ρυθμίζεται; :O

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει και μένα πολλές φορές αυτό.

Έκανα μια αλλαγή και από τη κάρτα μνημης που ήταν οι εφαρμογές, τις πέρασα στο τηλέφωνο.

Μέχρι στιγμής είναι ok.

 

Και μενα εξαφανιζονται οσες ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης ρε παιδια... Υπαρχει καποια λυση;; δε χωρανε ολες στο τηλεφωνο... Και εκτος των αλλων τωρα που χει εξαφανιστει και ομως ειναι εγκατεστημενη στην καρτα μνημης, μπορω να την επαναφερω καπως;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτός ο αισθητήρας και πως ρυθμίζεται; :O

 

:D

 

Ο αισθητηρας ειναι διπλα στο ακουστικο και οταν πλησιαζεις το τηλεφωνο στο αυτι σου η οθονη σβηνει για να μην πατηθει κανενα κουμπι καταλαθος. Οταν απομακρυνεις το τηλεφωνο απο το αυτι σου η οθονη αναβει αλλα δεν ειναι κλειδωμενη. Ο αισθητηρας αυτος δεν ξερω, αλλα δεν νομιζω οτι ρυθμιζεται.

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μηπως το ανοιγοκλεινομενο πληκτρολογιο εχει καποια στιγμη προβλημα και δεν κανουν καλη επαφη τα δυο μερη του τηλεφωνου? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω μηπως το ανοιγοκλεινομενο πληκτρολογιο εχει καποια στιγμη προβλημα και δεν κανουν καλη επαφη τα δυο μερη του τηλεφωνου? Ευχαριστω

 

είναι πολύ νωρίς για να βγάλεις τέτοιο συμπέρασμα ΑΛΛΑ π.χ. εγώ το θεωρώ αρκετά ποιοτικό, οπότε δύσκολο να χαλάσει έυκολα... Εξαρτάται φυσικά πως το χρησιμοποιείς...:)

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνουν...

πήγα στα multirama το Σάββατο και μου είπαν τα εξής:

1. το lg p500 ***ΔΕΝ*** θα αναβαθμιστεί ποτέ σε gingebread...

2. το samsung 551 θα αναβαθμίζεται, ακόμη κι αν η εταιρία ανακοινώσει την αναβάθμιση πολλούς μήνες μετά,

3. η htc (wildfire) είναι η μόνη εταιρία, που ανακοινώνει με την ταχύτητα του φωτός αναβαθμίσεις λογισμικού, τις οποίες προορίζει για όλες τις συσκευές της.

 

Πόσα από τα παραπάνω είναι αλήθεια;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 551 (i5510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...