Jump to content

[Custom ROM] M.I.H. DEFY (Made in Hellas)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η διαδικασια ειναι φυσικα η ιδια(δεν αναφερομαι στο downgrade) απλα επειδη ο demo εστησε τη ρομ σε 2.2.1 και οχι σε 2.2.2 λεω μηπως και καποιο προγραμα εχει καποιο θεμα.αν τη δοκιμασατε και ολα πανε σφαιρα τοτε παω πασο..πιο πολυ για να προστατεψω το φιλο το ειπα!

όχι κανονικά δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα κι εγώ ετσι πίστευα αλλά τελικά δε μπήκα στη διαδικασία και όλα κομπλέ!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαδικασια που θα ακολουθησω ειναι παλι η ιδια με αυτην που αναφερεται στο 1ο ποστ;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

καλά όποιος δεν έχει βάλει ακόμα την MIH ρομ του demolition ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΧΑΝΕΙ!!!!!!

 

 

όχι κανονικά δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα κι εγώ ετσι πίστευα αλλά τελικά δε μπήκα στη διαδικασία και όλα κομπλέ!

είσαι στην cm7 ή γύρισες πάλι στην MIH??

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια που θα ακολουθησω ειναι παλι η ιδια με αυτην που αναφερεται στο 1ο ποστ;

 

Nαι απλά αν έχεις froyo από το βήμα 2 και κάτω

 

 

καλά όποιος δεν έχει βάλει ακόμα την MIH ρομ του demolition ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΧΑΝΕΙ!!!!!!

είσαι στην cm7 ή γύρισες πάλι στην MIH??

 

Κι εγώ όταν έβαλα τη MIH το ίδιο είναι απίστευτη πραγματικά σε σχεση με την official froyo αλλά αν βάλεις μετά την CM7 εκεί παθαίνεις πραγματικά πλάκα, είναι ακόμα πιο γρήγορη και εφετζίδικη και παραμετροποιήσιμη όσο δε πάει, σα να πήρες καινούργιο κινητό! Και σε συνδιασμό ότι λειτουργούν άψογα οι αναφορές στα sms με το δίκτυο της wind έμεινα εκεί! Μόνο λίγο με τη κάμερα υστερεί η CM7 και ίσως με μπαταρία αν και δε το αφήνω σε χλωρό κλαρί εχω κι ολατα εφε on οπότε ακόμα δε ξέρω θα φάνει όταν μου περάσει η μανία...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Nαι απλά αν έχεις froyo από το βήμα 2 και κάτω.

 

Thnx! Θα τη δοκιμασω και θα σας ενημερωσω..

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, η ρομ ειναι τελεια! Προς το παρων δουλευει υπεροχα! Σας ευχαριστω ολους!

Αν προκυψει κατι εδω ειμαστε..

 

Edit: Μια ερωτηση, η μπαρα πανω μπορει να γινει ασπρη; Χρησιμοποιω τον LauncherPro.

Edited by Ilias1908

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, η ρομ ειναι τελεια! Προς το παρων δουλευει υπεροχα! Σας ευχαριστω ολους!

Αν προκυψει κατι εδω ειμαστε..

 

Edit: Μια ερωτηση, η μπαρα πανω μπορει να γινει ασπρη; Χρησιμοποιω τον LauncherPro.

 

θα διαφωνήσω ....με την μαύρη μπάρα είναι άλλο κινητό!:cool:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια σπρη μπαρα αλλα δεν ειμαι σιγουρος..οποτε τι κανεις:

αρχικα ενα nandbackup μη με βριζεις μετα.

μετα κατεβαζεις το αρχειο http://www.mediafire.com/?nc5zyzuwj3rdq0t

και απο custom recovery(clockwork) περνας το ζιπακι και μας λες τι εγινε τελικα..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έβαλα τελικά την συγκεκριμένη ρομ. Φαίνεται πολύ δυνατη. Μέχρι στιγμής εχω ένα θεματακι, (που δεν έχει αναφερθεί στην 1η σελίδα ). Όταν παω να τρέξω το τιτάνιουμ μπακ απ με λέει ότι δεν βρίσκει το ρουτ της συσκευής, επομένως δεν εκτελείται. Τις πταιει; ευχαριστώ!επίσης μου ζητάει για ντονειτ το σετσβελ και ακόμη κάποιες εφαρμογές είναι άουτ του ντέιτ Edited by apathya
προσθήκη
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες έφαρμογες θέλουν ενημέρωση.είναι φυσιολογικό.μέσω μάρκετ το κανεις.το σετβσελ δεν θελει ντονειτ..προαιρετικο ειναι. Το τιτανιουμ που λες δεν ξερω τι παίζει.κάνε ενημέρωση και κατέβασε το busybox

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια σπρη μπαρα αλλα δεν ειμαι σιγουρος..οποτε τι κανεις:

αρχικα ενα nandbackup μη με βριζεις μετα.

μετα κατεβαζεις το αρχειο http://www.mediafire.com/?nc5zyzuwj3rdq0t

και απο custom recovery(clockwork) περνας το ζιπακι και μας λες τι εγινε τελικα..:)

Δεν φανταστηκα οτι θα ειναι τοσο διαδικασια... Αν ειναι ετσι, καλο ειναι και το μαυρο!

Αν υπαρχει βεβαια κατι πιο ευκολο, θα ηθελα να το μαθω!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φανταστηκα οτι θα ειναι τοσο διαδικασια... Αν ειναι ετσι, καλο ειναι και το μαυρο!

Αν υπαρχει βεβαια κατι πιο ευκολο, θα ηθελα να το μαθω!

Πέρίεργο να μη σ΄αρέσει το μαύρο πάντως δίνει άλλο στυλ στο κινητό και δε κανει και μπαμ ασπρο πάνω πάνω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα. Πολλες φορες δεν μπορω να ακουσω τον αλλον απο το ακουστικο και αναγκαζομαι να τον βαλω στο μεγαφωνο.. Το εχει παθει κανενας αυτο;

Επισης σημερα παρατηρησα οτι μου χτυπησε με τον βασικο ηχο κλησης του android και οχι με αυτον που επελεξα εγω, και 1 λεπτο μετα που ξαναχτυπησε, ηταν ο δικος μου ηχος κλησης.. (μικρο βεβαια το κακο εδω, το πρωτο προβλημα ειναι που με ενδιαφερει περισσοτερο)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχεις το γνωστό πρόβλημα με το ακουστικό;

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχεις το γνωστό πρόβλημα με το ακουστικό;

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Το οποιο ειναι; Παντως το προβλημα το συναντησα απο οταν εβαλα αυτη τη ρομ

EDIT: Ξεχασα να σας πω οτι τις περισσοτερες φορες, αμα το βαλω στο μεγαφωνο και μετα παλι στο ακουστικο, συνηθως διορθωνεται...

Επισης στην μπαταρια μου πανω λεει BFκατι, και αποτι διαβασα το μοντελο μου δεν περιλαμβανεται στα προβληματικα μοντελα της Motorola..

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι software το προβλημα

Edited by Ilias1908

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε ξανά το nandbackup αν το πρόβλημα συνεχιστεί. Αυτό που λες με τη μπαταρία είναι λαθος.κάτω από τη μπαταρία λένε πάνω στο σασί.όχι την ίδια την μπαταρία.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε ξανά το nandbackup αν το πρόβλημα συνεχιστεί. Αυτό που λες με τη μπαταρία είναι λαθος.κάτω από τη μπαταρία λένε πάνω στο σασί.όχι την ίδια την μπαταρία.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Εχεις δικαιο. Πανω στο κινητο γραφει ΒΤ33. Αλλα κ αυτο βλεπω οτι περιλαμβανεται στα διορθωμενα μοντελα..

nandbackup δεν εχω κανει.. Κ δεν εχω κανει ποτε να σου πω την αληθεια. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να ξαναβαλω τη ρομ του demolition με την κλασσικη διαδικασια και μετα να επαναφερω εφαρμογες κλπ με titanium backup.. Απλα το θεμα ειναι οτι το εχω ξανακανει αυτο και αντιμετωπισα ξανα το ιδιο προβλημα

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

κανε wipe dalvik cache-wipe data/factory reset-wipe cache partition απο custom recovery..και πες μας τι εγινε!
Link to comment
Share on other sites

κανε wipe dalvik cache-wipe data/factory reset-wipe cache partition απο custom recovery..και πες μας τι εγινε!

 

Εκανα wipe data/factory reset, wipe dalvik, restore to MIH και τι δεν εκανα.. Θα το δουλεψω λιγο το κινητο κ θα σας πω..

Αληθεια, το wipe dalvik cache τι ακριβως ειναι;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όλα πρέπει να τα κανεις μετα το ρεστορ....δλδ τωρα!

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Να δώσω και γω με τη σειρά μου συγχαρητήρια για την εξαιρετική ROM Μ.Ι.Η του Demolition. Την έβαλα και γω πρόσφατα και το κινητό λειτούργει σταθερά και πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με τις μαμά Éclair kai Froyo roms. Παρατήρησα κάτι στις κλήσεις. Συγκεκριμένα, π.χ: δέχομαι μια αναπάντητη κλήση. Στην κυλιομένη μπάρα φαίνεται ι αναπάντητη κλήση (όνομα και ώρα κλήσης). Όταν πηγαίνω στις κλήσεις, βλέπω στη λίστα των αναπάντητων το όνομα αλλά στην ώρα κλήσης δεν βλέπω την ώρα όπως φαινόταν στην κυλιομένη μπάρα αντ’ αυτού σε όλη τη λίστα αναγράφεται (00:00) σαν ώρα κλήσης. Επιπλέον κάτω από το κάθε όνομα αναγράφεται πριν πόσες ώρες, λεπτά δέχτηκα την κλήση. Χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος, το παραπάνω “πρόβλημα” δεν το είχα αντιμετωπίσει πριν αναβαθμίσω από Eclair σε Μ.Ι.Η. Να προσθέσω ότι αφού είχα την Μ.Ι.Η έκανα αναβάθμιση στη μαμά Froyo 2.2.2 από Motorola update και δεν άλλαξε κάτι στις κλήσεις. Τώρα έχω την M.I.H πάνω στην μαμά Froyo 2.2.2. Αν το παραπάνω που αναφέρω το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος και είναι όντως πρόβλημα ή μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση ας με διαφωτίσει.

 

Και πάλι συγχαρητήρια για την φοβερή ROM Demolition, keep up the good work.

 

Σε κανέναν που έχει κάνει αναβάθμιση δεν έχει συμβεί το παραπάνω?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[...] Στην κυλιομένη μπάρα φαίνεται ι αναπάντητη κλήση (όνομα και ώρα κλήσης). Όταν πηγαίνω στις κλήσεις, βλέπω στη λίστα των αναπάντητων το όνομα αλλά στην ώρα κλήσης δεν βλέπω την ώρα όπως φαινόταν στην κυλιομένη μπάρα αντ’ αυτού σε όλη τη λίστα αναγράφεται (00:00) σαν ώρα κλήσης. Επιπλέον κάτω από το κάθε όνομα αναγράφεται πριν πόσες ώρες, λεπτά δέχτηκα την κλήση. [...]

 

Το 00:00 που αναφέρεις δεν είναι η ώρα κλήσης αλλά η διάρκειά της. Εφ'όσον είναι αναπάντητη είναι λογικό να έχει μηδενική κλήση.

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...