Jump to content

[Custom ROM] M.I.H. DEFY (Made in Hellas)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν θυμάμαι για πιο λόγο δεν μπορούσα να εγκαταστήσω την custom rom. Νομίζω μου έβγαλε κάποιο σφάλμα και τα παράτησα.

Τα προβλήματα που είχα λύθηκαν με το που έκανα αναβάθμιση το firmware.

 

Θα περιμένω να βγει η επίσημη ελληνική έκδοση (ελπίζω σύντομα πριν πάρω άλλο κινητό ) για να ξαναπροσπαθήσω μπας και δουλέψει το φλας της συσκευής.

 

Ας μας ενημερώσει κάποιος όταν κυκλοφορήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξαναπερνα απο την αρχη τη φρογιο.πιστευω θα φτιαξει το φλας.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω φιλε μου το προβλημα με το φλας ,δεν βγαινει καθολου η φωτογραφια με το φλας ανοικτο μονο με το φλας στο of κι αυτη σκοτεινη.πες μου σε παρακαλω τι κανω? και αν δεν υπαρχει λυση, πως μπορω να γυρισω στη μαμα ρομ 2.1 που ηταν ολα ok.

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα

μηπως βρεθηκε καμια λυση;

κριμα γιατι ειναι φοβερη rom

 

edit:

το προβλημα με το flash λυθηκε, πηγαινοντας στην cashe της καμερας και κανοντας καθαρισμο

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

μήπως παίζει ρόλο αν έχεις πράσινο ή κόκκινο lens ? γιατί και εγώ που την είχα βάλει την ρομ δεν είχα κανένα θέμα με το φλας , έβγαζα κανονικότατα τις φωτογραφίες (έχω πράσινο lens):confused:

ΑΣΧΕΤΟ: να επισημάνω ο΄τι εβγαλα την Μ.Ι.Η μονο και μόνο για να πάω στην cm7 , περασα και απο 3.4.155-2 και τώρα έχω 3.4.2-177-5 αλλα σαν την MIH δεν ειναι καμιά τους!

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

edit:

το προβλημα με το flash λυθηκε, πηγαινοντας στην cashe της καμερας και κανοντας καθαρισμο

 

 

Το βρήκα με λίγο googling. Να είσαι καλά zzzzz . Πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών , επιλέγεις 'όλα', επιλέγεις την κάμερα, και πατάς εκκαθάριση δεδομένων.

Το φλάς μου έφτιαξε μετά από 2 μήνες.

Edited by alkarana
Link to comment
Share on other sites

Mολις παω να κανω το restore στο clockwork της Ελληνικης Rom ενω βρισκει το αρχειο μου αναφερει

 

MD5 missmatch

 

τι πρεπει να κανω ??

 

Εχει μεινει στην πρωτη rom (2.2) και τωρα παει ποιο αργα απο πριν..... :-(

Edited by gmakris

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για πείτε ρε παίδες οι γνωρίζοντες τώρα που πλέον έχουμε την επίσημη froyo από τη motorola τι αξίζει παραπάνω; η μαμά froyo ή η έκδοση του demolition; Σε αυτή εδώ που είναι αρκετά προγενέστερη 2.2.1 έναντι της 2.2.2 της moto είναι διορθωμένα όσα έχουν διορθωθεί στην επίσημη froyo? τι λέτε τελικά όσοι πήραμε την επίσημη θα δούμε διαφορά;; επίσης μετά επιστρέφεις πλέον στην επίσημη εύκολα;

 

 

YΓ: πλέον με froyo περνάνε το πρώτο στάδιο που φλασάρουμε την 3.4.2_155-002_DEBLUR frimware και πάμε κατευθείαν εγκατάσταση Clockwork Recovery κλπ;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παίδες οι γνωρίζοντες τώρα που πλέον έχουμε την επίσημη froyo από τη motorola τι αξίζει παραπάνω; η μαμά froyo ή η έκδοση του demolition; Σε αυτή εδώ που είναι αρκετά προγενέστερη 2.2.1 έναντι της 2.2.2 της moto είναι διορθωμένα όσα έχουν διορθωθεί στην επίσημη froyo? τι λέτε τελικά όσοι πήραμε την επίσημη θα δούμε διαφορά;; επίσης μετά επιστρέφεις πλέον στην επίσημη εύκολα;

 

 

YΓ: πλέον με froyo περνάνε το πρώτο στάδιο που φλασάρουμε την 3.4.2_155-002_DEBLUR frimware και πάμε κατευθείαν εγκατάσταση Clockwork Recovery κλπ;

 

Είναι πολύ πιο γρήγορη και δεν κολλάει όπως κολλάει η μαμα φρογιο. Έχει ένα θεμα με την προεπισκοπηση των φωτογραφιών αλλά ειναι ασήμαντο μπροστά στην χαρά που σου δίνει όταν το λιωνεις και δεν μασάει. Εγώ προσωπικα πέρασα από Nordic, από την 34. 155. 002, και τώρα εχω την επίσημη... ε θα ξαναγυρίσω στου demolition αφού κάνω ένα πέρασμά και από την cyanogen 7 έτσι για την έμπειρια!!!

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

εγω αν δεν λυθει το θεμα με τη μπαταρια στη cm7 δεν τη βαζω......με λιωσιμο το κινητο αυτη τη στιγμη με παει 3,5 μερες....δεν βλεπω το λογο να την αλλαξω..πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια!
Link to comment
Share on other sites

εγω αν δεν λυθει το θεμα με τη μπαταρια στη cm7 δεν τη βαζω......με λιωσιμο το κινητο αυτη τη στιγμη με παει 3,5 μερες....δεν βλεπω το λογο να την αλλαξω..πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια!

 

Τι εννοεις λιωσιμο??

Εμενα 3.5 μερες θα μου κρατησει αν το αφησω καπου και δεν το αγγιξω καθολου και παλι παιζεται...

Οταν το λιωνω σε 7-8 ωρες εσβησε.Με απλα βαρεια χρηση θα κρατησει μια μερα και με ΠΟΛΥ χαλαρη χρηση να φτασω 2 μερες.

Αντροιντ τηλεφωνο που το λιωνεις και κραταει πανω απο 1 μερα δεν νομιζω να υπαρχει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις λιωσιμο??

Εμενα 3.5 μερες θα μου κρατησει αν το αφησω καπου και δεν το αγγιξω καθολου και παλι παιζεται...

Οταν το λιωνω σε 7-8 ωρες εσβησε.Με απλα βαρεια χρηση θα κρατησει μια μερα και με ΠΟΛΥ χαλαρη χρηση να φτασω 2 μερες.

Αντροιντ τηλεφωνο που το λιωνεις και κραταει πανω απο 1 μερα δεν νομιζω να υπαρχει ακομα.

έχεις βάλει cm7? ή μιλάς για την MIH?

 

εγω αν δεν λυθει το θεμα με τη μπαταρια στη cm7 δεν τη βαζω......με λιωσιμο το κινητο αυτη τη στιγμη με παει 3,5 μερες....δεν βλεπω το λογο να την αλλαξω..πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια!

 

τί τιμές έχεις στο setvcel και έχεις τέτοια απόδοση?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

24-300

34-600

56-1000

 

εννοειται limit to setvsel1 when screen is off

limit to setvsel2 sto 20%

 

καλο ειναι να κανετε και ενα wipe τα battery stats οταν βαζετε καινουρια ρομ.

 

@moure τι να σου πω πρεπει να το δεις για να το πιτεψεις..παλια ειχα και γω θεμα με τη μπαταρια!

ααα και εχω πανατα τσεκαρισμενο τον εντοπιμο σφαλματων γιατι στη φιλανδικη υπηρχε bug!

επισης εχω κανει ρυθμιση για προσαρμοσμενη εξοικονομηση ενεργειας και το βραδυ για κανα 8ωρο το κινητο μπαινει σε aeroplane mode.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

σε σταντ μπαι κατασταση με κλειστα τα παντα και σε μενα κατεβαινει με ρυθμό λιγότερο του 1% την ώρα.αν ομως σερφαρω με 3g η κανω voip κλησεις εκει πραγματικα την καταπινει την μπαταρια.εγω ειμαι με μαμα froyo

 

sent from my motorola defy using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να κανετε και ενα wipe τα battery stats οταν βαζετε καινουρια ρομ.

.

 

πώς ακριβώς γίνεται αυτο????:O:O:O:O:O:O

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογή στο bootmenu στο cwm. Ψαξε όλες τις επιλογες εκεί και θα το βρεις. Wipe battery stats ονομάζεται.

 

Edit: το τσεκαρα τωρα.πας advanced->wipe battery stats.

 

Sent from Defy using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχουμε προεπισκοπηση?!?!

 

Μαλλον χρειαζεσαι την stock app για αυτο.

Οριστε

http://www.multiupload.com/OW391DB2HF

 

Demolition πέρασα σήμερα την μονταρισμένη σου froyo και πραγματικά εξεπλάγην από την ταχύτητα που παρέχει, ολα πάνε σφαίρα πλέον εντυπωσιακό δε το περίμενα, τσάμπα περίμενα τοσο καιρό την επίσημη froyo, η απορία μου είναι περνώντας από επίσημη ελληνική froyo απευθείας σε αυτή χρειάζετε να ενεργοποιησω το usb debug η όχι πλέον;; Το πρόβλημα με τη προεπισκοπηση στη κάμερα λύνεται τελικά με κάποιο τρόπο; εγκαθίσταται η κανονική gallery γιατι το link Που δινεις δε λειτουργει να δοκιμάσω. Ευχαριστουμε πολύ πάντως!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια. Εφτασα μεχρι το σημειο που μεσα απο το system recovery και αφου εκανε reboot σε recovery mode, το κινητο ανοιγοκλεινει στο logo της Motorola.. Τι κανω λαθος; Μπηκα μια φορα στο clockwork recovery mode, αλλα επειδη βγηκα για καποιο λογο, στην 2η προσπαθεια εγινε αυτο που σας λεω..

 

Τι να κανω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να μπεις στο recovery κάνε wipe data and cache αλλιως πρεπει να ξαναφλασαρεις ρομ με το rsd

 

Sent from Defy using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να περασω τη ρομ του demolition πανω απο την official froyo της Motorola?

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι ασφαλες

γιατι το λες;; πάνω στην official froyo την περνάμε πλέον αφού δε μας νοιάζει το downgrade σε eclair. Εγώ πάντως κανονικότατα τη πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα μιας και η διαδικασία που γραφει ο demolition αφορούσε αν ειχες eclair αλλιώς περνάς κατευθείαν από την επίσημη froyo

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια ειναι φυσικα η ιδια(δεν αναφερομαι στο downgrade) απλα επειδη ο demo εστησε τη ρομ σε 2.2.1 και οχι σε 2.2.2 λεω μηπως και καποιο προγραμα εχει καποιο θεμα.αν τη δοκιμασατε και ολα πανε σφαιρα τοτε παω πασο..πιο πολυ για να προστατεψω το φιλο το ειπα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...