Jump to content

[Custom ROM] M.I.H. DEFY (Made in Hellas)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να το σβησεις.απλά απενεργοποίησε τα notifications από το πρόγραμμα του κινητού.

 

Σ, ευχαριστώ saltofx. Αλλά αν την έσβηναν θα είχα συνέπειες;

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν την σβήσεις εντελώς υπάρχει περίπτωση να μην μπορείς να λάβεις mms.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν την σβήσεις εντελώς υπάρχει περίπτωση να μην μπορείς να λάβεις mms.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

 

mms πρεπει να ενεργοποιήσω το APN για να κατεβασω π.χ μια εικόνα?

Το εικονιδιο της μπαταρίας- το custom- , το εχω χασει........ με αποτελεσμα να μην βλέπω οταν το φορτίζω. Με το Ledefy δεν φαινεταί κάπως? ή πρέπει να βρώ το custom app????:confused:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως θα μπορουσε καποιος να βαλει link για το superoneclick διοτι δεν ειμαι μελος στο xda? ευχαριστω

 

δόξα τον Demolition!! :respect:

δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3551588#post3551588

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Help ... Παω να βαλω μια υπενθυμιση σε συγκεκριμενη ωρα στο ημερολογιο κ με πεταει εξω ...
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα την rom

αρκετα καλη δουλεια και το κινητο ειναι οντως γρηγορο

μια ερωτηση

πως γινεται να σβησω εφαρμογες που δεν μου χρειαζονται;

Link to comment
Share on other sites

Aν θες να διαγραψεις τις εφαρμογες, απο το Titanium Backup

 

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ, χρησιμοποιήστε το Titanium Backup για να σβήσετε ανεπιθύμητες (κατά τα γούστα του καθενός) εφαρμογές που περιλαμβάνονται ROM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα, αλλα δν μπορω να βρω το πως γινεται μεσα απο το προγραμμα

εκτος αν θελει την pro εκδοση

 

edit: το βρηκα

βλακεια δικια μου

thanks anyway

Edited by mannoos
Link to comment
Share on other sites

Help ... Παω να βαλω μια υπενθυμιση σε συγκεκριμενη ωρα στο ημερολογιο κ με πεταει εξω ...

 

Βαλε jorte και θα σωθείς. Φοβερή εφαρμογή ημερολογίου

 

Sent from my MB525

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
pificos ευχαριστώ πολύ.τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα.πως γράφω μηνύματα με 160 χαρακτήρες.συγγνώμη για το πρήξιμο
Link to comment
Share on other sites

pificos ευχαριστώ πολύ.τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα.πως γράφω μηνύματα με 160 χαρακτήρες.συγγνώμη για το πρήξιμο

 

εγώ χρησιμοποιώ go sms με τις ακόλουθες ρυθμίσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3574181#post3574181

:D

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να εξηγήσεις που έναι το clockwork recovery? απο rom manager?

 

Και γω ειμαι μπερδεμενος με το clockwork!! Μπορει καποιος να βοηθησει;

Εγκατεστησα το .apk κ μου εμφανιστηκε στο κινητο το system recovery. Clockwork δεν βλεπω. Μετα τι πρεπει να κανω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα.εκει που κολλαω ειναι η τεταρτη κινηση :<<Βάζουμε τον φάκελο με τα αρχεία της ROM στον φάκελο clockwork της κάρτας SD>>.δεν υπαρχει φακελος για να βαλουμε μεσα τη ρομ,αυτο ειναι ενα αρχειο :<<com.kb7sqi.defy.bootstrap.old.apk>>,πως γινεται? sorry δεν ειπα πως κανω ροοτ με την greek ρομ και clockwork.ευχαριστω Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

ο φακελος clockwork δεν υπαρχει δημιουργειστε ενα εσεις στη καρτα.
Link to comment
Share on other sites

ο φακελος clockwork δεν υπαρχει δημιουργειστε ενα εσεις στη καρτα.

ok σε ευχαριστω.Μπορεις λιγο να μου εξηγησεις ποια η χρησιμοτητα του clockwork σε σχεση με το system recovery? και η φαση με το rom manager τι ειναι?μπορουμε να εχουμε αποθηκευμενες διαφορες rom και να παιζουμε?και πως γινεται με RSD lite παλι η απευθειας απο το κινητο?thanks

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει,εχω κανει ολα τα βηματα του πρωτου post και ειμαι ροοτ με greek 2.2 με clockwork ετοιμο κ.λ.π.εχω φακελο λοιπον οπως λεει στην sd που λεγεται clockwork και μεσα εχω βαλει το φακελο με τα αρχεια της ρομ.Τωρα για να βαλω κι αλλες ρομ να δοκιμασω τι κανω?βαζω και τους φακελους των αλλων ρομς στον clockwork της sd και μετα τι κανουμε?επισης διαβαζω στο xda οτι για να βαλουμε καποιες αλλες ρομς πρεπει πρωτα να κανουμε αυτο? :Εγκαταστήστε το κινέζικο SBF χρησιμοποιώντας RSDLite (δελτίο JDGC_U6_0.26.0)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.....

ξαφνικά παρατήρησα οτι το ρολόι στο status bar κολλάει σε μια ώρα και δεν προχωράει.... και μετά απο την εναλλαγή 12ωρου σε 24ωρο απο τις ρυθμίσεις επανέρχεται αλλα για όσο βρίσκεται "ενεργό" το τηλέφωνο.Οταν θα μπει σε sleep mode και το ξεκλειδώσω, τοτε επανεμφανίζεται το θέμα...

Εχει κανείς καμιά ιδέα?:blink: :help:

 

Μάλλον πρέπει να το κλείνω που και που.;) μάλλον λύθηκε εκεί. Θα επανέλθω αν συνεχίζεται

Edited by bomber21
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση και απο μένα... Ειναι σταθερη? αξιζει να την βαλω?:confused:

 

με χίλια...... έχει καλύτερη εμφάνιση το κινητό και από μέσα (μπαταρία) άνεση!!!

Εγώ είμαι τρομερά ευχαριστημένος

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπάθησα να εγκαταστήσω και εγώ την Custom Rom σου αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Έκανα όμως update το firmware και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις λειτουργίες του. Μόνο που σταμάτησε να δουλεύει το flash. Δεν με ενοχλεί τόσο.

 

Στο site της motorola

https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades

παρατήρησα πως βγήκε επιτέλους αναβάθμιση για το ευρωπαϊκό DEFY.

 

Προσπάθησα να κάνω update σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά στο τέλος βγάζει μήνυμα πως δεν υπάρχει κάποιο update. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχω γνήσιο firmware?

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει το SBF αρχείο με την νέα γνήσια έκδοση για να το κάνω update με το RSD lite?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομη ελληνικη επισημη froyo.που κολλας στο να περασεις τη custom rom?πες να σε βοηθησουμε!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομη ελληνικη επισημη froyo.που κολλας στο να περασεις τη custom rom?πες να σε βοηθησουμε!

 

στο αν θα μπορουμε να αναβαθμισουμε στην official 2.2 οταν βγει

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα το δουμε τοτε..αλλα και στην ακραια περιπτωση που δεν μπορεσουμε μεσω της μοτορολα θα τη φλασαρουμε με rsd πανευκολα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...