Jump to content

Δείτε τί επιδότηση δίνει η Vodafone Αγγλίας!


scofild
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνουν δωρεάν το Galaxy Ace αξίας 320 ευρώ περίπου, για συμβόλαιο 24μηνο με 25 λίρες (περίπου 30 ευρώ) το μήνα..

 

... και συγκρίνετε με τις "επιδοτήσεις" που δίνει η ίδια εταιρεία στην Ελλάδα..

 

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_hits_vodafone_uk_free_on_a_contract-news-2384.php

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν δωρεάν το Galaxy Ace αξίας 320 ευρώ περίπου, για συμβόλαιο 24μηνο με 25 λίρες (περίπου 30 ευρώ) το μήνα..

 

... και συγκρίνετε με τις "επιδοτήσεις" που δίνει η ίδια εταιρεία στην Ελλάδα..

 

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_hits_vodafone_uk_free_on_a_contract-news-2384.php

 

2χρονια συμβολαιο, εδω κανεις ενα.

και αλλη αγορα η αγγλια και αλλη η ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

2χρονια συμβολαιο, εδω κανεις ενα.

και αλλη αγορα η αγγλια και αλλη η ελλαδα.

 

ναι, 2 χρονια με 25 ευρω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν δωρεάν το Galaxy Ace αξίας 320 ευρώ περίπου, για συμβόλαιο 24μηνο με 25 λίρες (περίπου 30 ευρώ) το μήνα..

 

... και συγκρίνετε με τις "επιδοτήσεις" που δίνει η ίδια εταιρεία στην Ελλάδα..

 

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_hits_vodafone_uk_free_on_a_contract-news-2384.php

 

Μικρό ποσό είναι αν όχι αντίστοιχο με αυτό της Ελλάδας! Τουλάχιστον στο παράδειγμα σου...

 

Κάθε μήνα όλες οι εταιρίες βγάζουν επιλεκτικές προσφορές για συγκεκριμένες συσκευές!

Και εδώ αν βάλεις κάτω τις επιδοτήσεις σε προγράμματα των 30€ κάθε μήνα εύκολα παίρνεις πάνω στο χρόνο και από μια συσκευή των 150€... Οπότε σε 2 χρόνια με 2 τέτοιες συσκευές είσαι στα 300€ για να καταλάβεις τα χρήματα...

Ή αν πας (30+30) με 60€ πάγιο για 12μήνο εύκολα βρίσκεις συγκεκριμένες συσκευές των 300€...

 

Η σύγκριση θα ήταν σωστή αν μας πει τι παρέχει το πρόγραμμα των 30€ στην Αγγλία! Εκεί σίγουρα υστερεί η χώρα μας... (με τα νέα προγράμματα)

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Μπααα μη κάνετε σύγκριση στα προγράμματα , γιατί θα τρέχουν νυχτιάτικα να γράφουν για το πόσο διαφορετικές αγορές είναι , και τι φόρους έχουν στην Ελλάδα , και τι κόστος .....κτλ :lol:
«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν δωρεάν το Galaxy Ace αξίας 320 ευρώ περίπου, για συμβόλαιο 24μηνο με 25 λίρες (περίπου 30 ευρώ) το μήνα..

 

... και συγκρίνετε με τις "επιδοτήσεις" που δίνει η ίδια εταιρεία στην Ελλάδα..

 

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_hits_vodafone_uk_free_on_a_contract-news-2384.php

 

Αγγλία.

24 μήνες * 29€ (25 λίρες) = 696 €

Επιδότηση: 320€/696€ = 46%

 

Ελλάδα

12 μήνες * 30€ = 360€

Επιδότηση 46% * 360€ = 165€ (άνετα την βρίσκεις)

 

Δεν ενυπωσιάζομαι. Προσωπικά θεωρώ ότι και 120€ να σου δίναν εδώ (θα αντιστοιχούσε σε 232€ στην Αγγλία με 24 μήνες) θα προτιμούσα την ελληνική version γιατί σε δεσμεύει μόνο για 12 μήνες.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

βρίσκεις εδώ 165 ευρώ επιδότηση για 30 ευρώ λογαριασμό;; εμένα μου δίνουν 80 ευρώ!! καλά που μου το λέτε να τους τρίψω το κινητό στη μούρη..
Link to comment
Share on other sites

βρίσκεις εδώ 165 ευρώ επιδότηση για 30 ευρώ λογαριασμό;; εμένα μου δίνουν 80 ευρώ!! καλά που μου το λέτε να τους τρίψω το κινητό στη μούρη..

 

Μιλάμε για επιλεκτικές προσφορές! (συγκεκριμένες συσκευές)

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλα και σ αυτο το θεμα των επιδοτησεων το χουν ξεφτιλισει εδω και 2 χρονια στην Ελλαδα .

 

Παλια διναν περισσοτερα τωρα κανα 40 ευρω με to 25 και πολυ ειναι

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Στον πατέρα μου στο Απεριόριστα 35 του έδωσαν 30€ επιδότηση.

 

χαχαχαχα απιστευτο.. καλα το καθε καταστημα οτι ναναι λεει.. για παραδειγμα στην σελιδα της βονταφον αν παρεις το iphone 4 με 18μηνη συνδεση στο 30 σου κανουν ουσιαστικα 60 ευρω εκπτωση απο την τελικη τιμη...

γιαυτο και και ειμαι καρτοκινητος απο περσυ και λεω μια χαρα ειμαι..

 

εχουν ξεφυγει πραγματικα ..

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία.

24 μήνες * 29€ (25 λίρες) = 696 €

Επιδότηση: 320€/696€ = 46%

 

Ελλάδα

12 μήνες * 30€ = 360€

Επιδότηση 46% * 360€ = 165€ (άνετα την βρίσκεις)

 

Δεν ενυπωσιάζομαι. Προσωπικά θεωρώ ότι και 120€ να σου δίναν εδώ (θα αντιστοιχούσε σε 232€ στην Αγγλία με 24 μήνες) θα προτιμούσα την ελληνική version γιατί σε δεσμεύει μόνο για 12 μήνες.

 

το θεμα ειναι οτι πληρωνεις καποια λεφτα και παιρνεις ενα κινητο δωρεαν και πληρωνεις στην πραγματικοτητα μονο την αξια του συμβολαιο σου ενω εδω πληρωνεις και κινητο και προγραμματα και μαλιστα ακριβοτερα!

 

και οποια εταιρια σου δινει 160 € επιδοτηση με προγραμμα των 30 € θελω να μου την προτείνεις και εμενα!

 

Στη συγκριση αυτη να λαβετε υποψη και ενα σημαντικο δεδομενο: Τα κινητα που δινουν στην Αγγλια ειναι καρακλειδωμενα! Δε νομιζω να εχουν για κανεναν Ελληνα την ιδια αξια που εχουν τα δικα μας τα καραΞΕκλειδωμενα!

 

με 10€ ξεκλειδωνουν τα παντα!

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Στη συγκριση αυτη να λαβετε υποψη και ενα σημαντικο δεδομενο: Τα κινητα που δινουν στην Αγγλια ειναι καρακλειδωμενα! Δε νομιζω να εχουν για κανεναν Ελληνα την ιδια αξια που εχουν τα δικα μας τα καραΞΕκλειδωμενα!

 

με 10€ ξεκλειδωνουν τα παντα!

 

Μπορείς και μόνος σου να το ξεκλειδώσεις. Και φυσικά δεν χάνεις την εγγύηση, όποιος το λέει αυτό απλά θέλει να σε κοροϊδέψει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται η εγγύηση, πόσες φορές θα το πούμε; Αλλο το software και άλλο το hardware. Αν αγοράσεις ένα φορητό υπολογιστή και βάλεις Linux ή κολλήσεις ιό, χάνεται η εγγύηση; Οχι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και τα ελληνικα που περνεις απο cosmote , vodafone , wind κτλ κλειδωμενα δεν ειναι ?

 

Αφου πχ της cosmote εχει ενα κουμπι για το My View στανταρ και στην προσοψη συνηθως την brand .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κλείδωμα αυτό. Κλείδωμα είναι όταν λειτουργεί μόνο στο δίκτυο της εταιρείας αυτής. Γινόταν κάποτε και στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καθόλου δεν με εντυπωσίασε η συγκεκριμένη προσφορά.Για 2 χρόνια έπρεπε να είχες περισσότερη επιδότηση.Μήπως να κοίταζες πρός BT ?:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και απλα να προσθεσω οτι συμβολαιο με επιδοτηση 12μηνο αποκλειεται να βρεις στο νησι...

Ας μη μιλησω και για καλυψη η οποια ακομα και στο Λονδινο ειναι αισχρη ;)

Μην τα βλεπουμε ολα μαυρα στην Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...