Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα όλα ΟΚ, μήπως έχετε καμιά εφαρμογή που έκανε update και χάλασε τις regional ρυθμίσεις τπτ;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ιδιο κ εγω..... καλα τι εγινε...??? για update εκανα το color note μονο σημερα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έκανα καμιά ενημέρωση εφαρμογής εδώ και 2-3 μέρες οπότε δε μπορεί να είναι εφαρμογή. Παρατήρησα ότι μόνο στην προβολή για κινητά του Google υπάρχει το πρόβλημα, αν πατήσεις κλασική προβολή διορθώνεται. Μόλις το ξαναγυρίσεις όμως σε προβολή κινητού πάλι μόνο αγγλικά μπορείς να πληκτρολογήσεις. :( Αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι το προκάλεσε...

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έκανα καμιά ενημέρωση εφαρμογής εδώ και 2-3 μέρες οπότε δε μπορεί να είναι εφαρμογή. Παρατήρησα ότι μόνο στην προβολή για κινητά του Google υπάρχει το πρόβλημα, αν πατήσεις κλασική προβολή διορθώνεται. Μόλις το ξαναγυρίσεις όμως σε προβολή κινητού πάλι μόνο αγγλικά μπορείς να πληκτρολογήσεις. :( Αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι το προκάλεσε...

 

να βρουμε καμια λυση ομως...!!! οκ δεν ειναι τοσο συμαντικο αλλα να δουμε τι φταει..!! το εχει κανεις αλλος...??? για τσεκαρετε το....! ;)

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα δουλεύει κανονικά... μην το ματιάσω

2 off topic: ήρθε η θήκη της Case Mate που τα σπάει, και είχε και screen protector ωραίο μέσα που δεν παραμορφώνει την οθόνη οπότε είπα να το βάλω και το κανα... μαντάρα.

Και το άλλο: είδα το LG Optimus 2X σήμερα από κοντά πρώτη φορά και η ποιότητα κατασκευής μετά το HTC μου μοιαζε σαν πλαστικό παιχνιδάκι. Once you go HTC, you never look back, εγώ αυτό κατάλαβα έχοντας το Desire 2-3 βδομάδες.

 

EDIT: ΑΚΥΡΟ! Τώρα κατάλαβα τι εννοείτε, στο google.com δεν έχει ελληνικά όντως ούτε μένα! :wacko:

Όπως φαίνεται κάποιο πρόβλημα με τα DNS είναι που δείχνει να μη βγαινουμε από Ελλάδα και απενεργοποιεί την επιλογή; Δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο :wacko:

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το widget του Google search δουλεύει κανονικότατα οπότε κανένα πρόβλημα

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13420752&postcount=3018

Φαίνεται είναι γενικευμένο το πρόβλημα. Είναι πρόβλημα του android browser.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13420752&postcount=3018

Φαίνεται είναι γενικευμένο το πρόβλημα. Είναι πρόβλημα του android browser.

 

δεν εδωσαν ακομα λυση εε......?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

να βρουμε καμια λυση ομως...!!! οκ δεν ειναι τοσο συμαντικο αλλα να δουμε τι φταει..!! το εχει κανεις αλλος...??? για τσεκαρετε το....! ;)

 

 

Τώρα μπήκα και εγώ να δω τι παίζει και όντως όταν γράφω στη μηχανή αναζήτησης της google μου βγάζει τα γράμματα με αστεράκι κωδικού....ωστόσο εγώ μπορώ να γράφω Ελληνικά κανονικά!

Πρέπει να είναι πρόβλημα της Google γιατί δεν έχω κάνει κάποιο update τις τελευταίες μέρες.:confused:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκα και εγώ να δω τι παίζει και όντως όταν γράφω στη μηχανή αναζήτησης της google μου βγάζει τα γράμματα με αστεράκι κωδικού....ωστόσο εγώ μπορώ να γράφω Ελληνικά κανονικά!

Πρέπει να είναι πρόβλημα της Google γιατί δεν έχω κάνει κάποιο update τις τελευταίες μέρες.:confused:

 

εμενα τωρα ειναι μια χαρα....! δουλευει.....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος εξαρτάτε τη rom (ή το Sense). Στην Leedroid 3.0.5 δεν έχει επιλογή για εμφάνιση των επαφών ανά επώνυμο. Στην InsertCoin GB v.16 και στην CM7 έχει επιλογή για εμφάνιση επαφών με επώνυμο πρώτα.

Όχι μιλάμε εγώ τουλάχιστον για μαμά ρομ και δεν εχω κάνει root. Μάλιστα είδα σήμερα σε Samsung με Android ενός φίλου μου στις επαφές είχε επιλογή προβολής με όνομα ή επίθετο. Στο desire πρέπει να πηγαίνεις σε κάθε μία επαφή και να αλλάζεις από ρυθμίσεις το όνομα ή το επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε official rom οπως στο desire hd 2,3 gingerbread που την περνας απο τον υπολογιστη?

 

Θα βγει , υπομονη ισως μεσα στον μηνα αλλα δυστηχως με το Sense 1.0 :mad: και οχι το 2,1 ή 3

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναφέρεται το δίκτυο ως eduram τότε πρέπει να πας στις σύνθετες ρυθμίσεις και να δηλώσεις ip, μάσκα δικτύου, προεπιλεγμένη πύλη, DNS κτλ.

 

Και τις τιμές αυτές θα τις ζητήσω απο τη βιβλιοθήκη να φανταστώ ε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε μέχρι ποτε περίπου θα κυκλοφόρει στις αγορές το desire καινούργιο; Συγνώμη αν είμαι λίγο εκτός κλίμτατος.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω. Με ενδιαφερει ομως για ποσο ακομα θα κυκλοφορει αν και λογικα αυτο τον καιρο θα σταματησει...
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Ολα οκ τωρα, μια διευκρινηση μονο, στην εκδοση του λειτουργικου μου λεει android 2.2 και οχι 2.2.1, οπως λεει ο Panosfx, χωρις παρολ' αυτα να μου εμφανιζει καποιο update, οποτε θεωρω οτι ειμαι πληρως αναβαθμισμενος.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος που να ξερει πως θα αλλαξω το recovery απο το fastboot.....???? ειμαι s-off....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκα και εγώ να δω τι παίζει και όντως όταν γράφω στη μηχανή αναζήτησης της google μου βγάζει τα γράμματα με αστεράκι κωδικού....ωστόσο εγώ μπορώ να γράφω Ελληνικά κανονικά!

Πρέπει να είναι πρόβλημα της Google γιατί δεν έχω κάνει κάποιο update τις τελευταίες μέρες.:confused:

Και εμένα το κάνει και δεν μπορώ να γράψω με το default πληκτρολόγιο ελληνικά. Ας είναι καλά το swype ;) Από ότι καταλαβαίνω για κάποιο λόγο στη σελίδα της google στην έκδοση για τα κινητά το πεδίο εισαγωγής αναγνωρίζεται σαν πεδίο για εισαγωγή password και απενεργοποιείται η εναλλαγή γλώσσας και εμφανίζονται κουκκίδες αντί για γράμματα. Και μάλλον είναι θέμα της σελίδας γιατί και με άλλον browser που δοκίμασα το ίδιο κάνει...

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από σήμερα το πρωί διορθώθηκε το πρόβλημα με τη σελίδα της Google. Οι χαρακτήρες εμφανίζονται κανονικά και γίνεται εναλλαγή γλώσσας. Λογικά πρέπει να έχει διορθωθεί σε όλους.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος που να ξερει πως θα αλλαξω το recovery απο το fastboot.....???? ειμαι s-off....!

 

fastboot flash recovery recovery.img

 

Αλλά θέλει να έχεις το sdk στο pc και να μετονομάσεις το recovery σε recovery.img

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από σήμερα το πρωί διορθώθηκε το πρόβλημα με τη σελίδα της Google. Οι χαρακτήρες εμφανίζονται κανονικά και γίνεται εναλλαγή γλώσσας. Λογικά πρέπει να έχει διορθωθεί σε όλους.

 

Επιβεβαιώνω τα ίδια κι εδώ, όλα ΟΚ. Ενδιαφέρον θα ήταν να μαθαίναμε τι παίχτηκε για ακαδημαϊκούς λόγους :shifty:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος της 1ης σελιδας για το root ισχυει ακομα ή θα πρεπει να προσεξω κατι πρωτα σε σχεση με το τηλεφωνο ? Υπαρχει καποιο μειονεκτημα του rooting, πχ μηπως δε θα μπορω να κανω επισημα updates ΟΤΑ απο την HTC μετα ας πουμε ? Και τελευταια ερωτηση, ειναι αναστρεψιμο ? Ευχαριστω. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...