Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν δεν είναι ελληνικό δρν υπάρχει περίπτωση να το δεχθουν εδώ!!!! Μολις τους δώσει το IMEI θα του το πουν κατευθείαν!!!!! Εμένα ένα οκογενειακό wildfire αγοράστηκε από μαγαζάκι στο skroutz. Πήρα την αντιπροσωπεία και όταν έδωσα το IMEI μου είπαν ότι είναι από Γερμανία και ότι δεν το αναλαμβάνουν!!

 

Έχει αναλυθεί το συγκεκριμένο θέμα πολλές φορές. Πάμε πάλι λοιπόν...

 

Αν είναι ευρωπαϊκή συσκευή αγορασμένη από οπουδήποτε στην Ευρώπη χωρίς μεσάζοντες (βλέπε κάποια ελληνικά e-shops) σε καλύπτει η εγγύηση κανονικά (όπως για παράδειγμα σε αγορές από το expansys όπου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα).

 

Η ACE Hellas δεν καλύπτει συσκευές που έχουν ελληνική απόδειξη από μαγαζί που την έχει φέρει από το εξωτερικό. Αν έχεις την αρχική απόδειξη του καταστήματος αγοράς του εξωτερικού σε καλύπτει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Ενα δευτερο θεμα που εχω ειναι η εγκατασταση rom. Ενω την aurax την εβαλα την leedroid και super rom δεν μποτουν να μπουν με τιποτα. Η leedroid ξεκιναει αλλα κολαει με την εκκινηση σε μια οθονη με ανθρωπακι του android ,και η superrom κολαει στην λευκη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναλυθεί το συγκεκριμένο θέμα πολλές φορές. Πάμε πάλι λοιπόν...

 

Αν είναι ευρωπαϊκή συσκευή αγορασμένη από οπουδήποτε στην Ευρώπη χωρίς μεσάζοντες (βλέπε κάποια ελληνικά e-shops) σε καλύπτει η εγγύηση κανονικά (όπως για παράδειγμα σε αγορές από το expansys όπου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα).

 

Η ACE Hellas δεν καλύπτει συσκευές που έχουν ελληνική απόδειξη από μαγαζί που την έχει φέρει από το εξωτερικό. Αν έχεις την αρχική απόδειξη του καταστήματος αγοράς του εξωτερικού σε καλύπτει κανονικά.

 

 

Αυτο δεν ειναι κουλο ομως? τι παει να πει ελληνικη αποδειξη-ξενη αποδειξη? εγω htc αγορασα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι κουλο ομως? τι παει να πει ελληνικη αποδειξη-ξενη αποδειξη? εγω htc αγορασα...

 

Είναι ένας τρόπος να χτυπήσεις το παραεμπόριο, το έξυπνο μαγαζάκι απο Ελλάδα φέρνει απο εξωτερικό συσκευές που προορίζονται για την εκει αγορά (πώληση) και όντας φθηνότερες κερδίζει παραπάνω. Κερδισμένος ο πελάτης σε τιμή αλλά απο εγγύηση όπως λέει ο Athanaso77 (αυτά διάβαζα πρήν απο λίγο) την πάτησε.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αγχώνεται εκτός κι αν σκοπεύει να βάλει πάνω απο΄150-200 εφαρμογές.

 

Ναι σωστό αυτό. Απλά του απάντησα στο γιατί μειώνεται το internal memory.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε Desire με Αγγλικό μενού, τρέξουμε το morelocale2, το μενού settings δεν γίνεται Ελληνικά???

 

Λογικα γινεται...το πιθανοτερο θα ελεγα...Δε χανεις κατι να δοκιμασεις....;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λογικα γινεται...το πιθανοτερο θα ελεγα...Δε χανεις κατι να δοκιμασεις....;)

 

Το PHONE δεν έγινε ΤΗΛΕΦΩΝΟ, τo setting δεν έγινε ρυθμίσεις και αυτά που είναι μέσα στο settings και αυτά που βλέπεις πατώντας το MENU παράμειναν Αγγλικά.

Είναι κάποιος που χρησιμοποίησε το morelocale2 να μου πει αν αυτά γίνονται Ελληνικά???

Link to comment
Share on other sites

Το PHONE δεν έγινε ΤΗΛΕΦΩΝΟ, τo setting δεν έγινε ρυθμίσεις και αυτά που είναι μέσα στο settings και αυτά που βλέπεις πατώντας το MENU παράμειναν Αγγλικά.

Είναι κάποιος που χρησιμοποίησε το morelocale2 να μου πει αν αυτά γίνονται Ελληνικά???

 

Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει πάμπολλες φορές.Τα κάνει όλα Ελληνικά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Eδω εισαι για official RUU....Προσπαθησε λοιπον να τους πιεσεις αφου η συσκευη δεν ειναι Ελληνικη...Βεβαια δωσε imei να σιγουρευτεις...

 

Πέρασα απο εδώ την RUU Froyo και στο πρώτο boot δεν αναγνωρίζει την sim, και γι'αυτό και δεν μπορεί να γυρίσει σε Ελληνικά στον οδηγό εκκίνησης.

Μη αναγνώριση της sim τώρα για ποιώ λόγο?

 

Τα Ελληνικά διορθώθηκαν με το morelocale2.

Με την Sim θα δούμε, μάλλον θα το στείλω για δύο προβλήματα τελικά! την τύχη μου.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει πάμπολλες φορές.Τα κάνει όλα Ελληνικά

Κάτι δεν κάνω καλά ή φταίει η τελευταία αναβάθμιση που έγινε απο την HTC. Μπορείς σε παρακαλώ να πεις λίγα λόγια για την διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω μια μικρη βοηθεια.θελω βασικα να καθαρισω το κινητο απο σκουπιδια γενικα γιατι εχω την εντυπωση οτι εχει γεμισει...εχω insertcoin2.0.0 a2sd....ευχαριστω
LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνω καλά ή φταίει η τελευταία αναβάθμιση που έγινε απο την HTC. Μπορείς σε παρακαλώ να πεις λίγα λόγια για την διαδικασία?

 

Καμία διαδικασία απ ότι θυμάμαι.Επιλέγεις τη γλώσσα και τέλος

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαδικασία απ ότι θυμάμαι.Επιλέγεις τη γλώσσα και τέλος

 

Στις γλώσσες έχεις επιλογή Ελληνικά??? (στις ρυθμισεις - γλωσσες - επιλογη γλωσσας)

Link to comment
Share on other sites

Στις γλώσσες έχεις επιλογή Ελληνικά??? (στις ρυθμισεις - γλωσσες - επιλογη γλωσσας)

 

Στο επιλογή γλώσσας μου λέει Ελληνικά αλλά μόλις ανοίξω το μενού δεν βλέπω τη γλώσσα.

Η επιλογή των Ελληνικών γίνεται μέσα απο το morelocale και όχι από τα μενού του κινητού.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο επιλογή γλώσσας μου λέει Ελληνικά αλλά μόλις ανοίξω το μενού δεν βλέπω τη γλώσσα.

Η επιλογή των Ελληνικών γίνεται μέσα απο το morelocale και όχι από τα μενού του κινητού.

 

Σωστά. Και το δικό μου έτσι λέει. Αλλα το PHONE και το settings δεν έγιναν Ελληνικά. Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να αλλαξουμε την σειρα με την οποια εμφανιζονται οι εφαρμογες στο μενου ; Ακομη υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια να μπορω να βλεπω τι ειναι ανοικτο και αντιστοιχα να ανοιγω η να κλεινω κατι π.χ. gps wifi gprs airplane mode.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το πρόβλημα με την SIM, δικιά μου βλακεία λόγω βιασύνης.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να αλλαξουμε την σειρα με την οποια εμφανιζονται οι εφαρμογες στο μενου ; Ακομη υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια να μπορω να βλεπω τι ειναι ανοικτο και αντιστοιχα να ανοιγω η να κλεινω κατι π.χ. gps wifi gprs airplane mode.

 

Για το δεύτερο που ρωτάς κατέβασε από το Market το quick settings.

 

Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα, βάζω το widget πρόσωπα σε μία από τις αρχικές οθόνες και όταν προσθέτω τις επαφές μου με τις φωτογραφίες τους, μετά από λίγη ώρα η φωτό θολώνουν....:worry::worry:

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον αυτό το θέμα?Χαλάει η ανάλυση της φωτό και η φαίνεται εντελώς θολά....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα που έχει να κάνει με τις επαφές google και την ανάλυση των φωτογραφιών τους. Μέχρι να περιμένουμε να το λύσει η google μπορείς να τις "συνδέσεις" με άλλες επαφές που έχουν φωτογραφία όπως facebook, twitter ή με επαφές τηλεφώνου που θα τις φτιάξεις εσύ μόνο με φωτογραφία.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...Ακομη υπαρχει καποια εφαρμογη με την οποια να μπορω να βλεπω τι ειναι ανοικτο και αντιστοιχα να ανοιγω η να κλεινω κατι π.χ. gps wifi gprs airplane mode.

 

ZDBox πολύ καλό widget

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα, βάζω το widget πρόσωπα σε μία από τις αρχικές οθόνες και όταν προσθέτω τις επαφές μου με τις φωτογραφίες τους, μετά από λίγη ώρα η φωτό θολώνουν....:worry::worry:

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον αυτό το θέμα?Χαλάει η ανάλυση της φωτό και η φαίνεται εντελώς θολά....

 

Όπως έγραψε και ο Fangel. Είτε συνδέεις τις επαφές σου με facebook για να είναι καθαρές ή αν τις παίρνεις από το Google, κάνεις το εξής για κάθε μία από αυτές:

Θέλεις για παράδειγμα να βάλεις φωτό στην επαφή, Γιάννης Χ. Φτιάχνεις μία νέα επαφή, αλλά επιλέγεις στο πάνω μέρος Phone και όχι Google, την ονομάζεις axz (ή όπως θέλεις) και βάζεις ΜΟΝΟ τη φωτό που σ' ενδιαφέρει. Ούτε τηλέφωνα, ούτε κάτι άλλο.

Τέλος ανοίγεις την επαφή Γιάννης Χ. (αυτή από το Google με το τηλέφωνο) και τη συνδέεις με αυτή που δημιούργησες νωρίτερα στο Phone (axz).

Πλέον η επαφή σου θα έχει καθαρή φωτό ;)

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδεσ θελω να ρωτησω αν ξερει κανει να μου πει πως βγαζω ενα θεμα που εβαλα στο κινητο.Εχω starburst και εβαλα το θεμα carbon ara.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το Σάββατο θα πάω να δω ένα Desire που το δίνει ένα παιδί γύρω στα 250. Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να προσέξω στο κινητό (δεν εννοώ απο εξωτερική εμφάνιση :happy:)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...