Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω blade με Swedish Spring 4 και what's up και προσπαθώ να στείλω mms.

 

Κανονικά το έχω με κλειστά τα δεδομένα και σε 2G αλλά προσωρινά το γύρισα σε παγκόσμιο και ενεργοποίησα τα δεδομένα.

 

Διαλέγω την φωτογραφία, αποστολή με μύνημα, την ανοίγει στο handcent (δοκίαμσα και με την default εφαρμογή για μυνήματα), διαλέγω που θα το στείλω και μετά προσπαθεί αλλά δεν το στέλνει.

 

Επάνω δεν μου βγάζει τίποτα σηματάκια, βελάκια, 3g και τέτοια. Δεν θα έπρεπε;

 

Στις ρυθμίσεις ασύρματου δικτύου--->Δίκτυα κινητηής τηλεφωνίας-->επιλογες gsm/umts-->ονοματα σημείου πρόσβασης έχει

cosmote gr

και cosmote wireless internet

 

και δίπλα βουλίτσα για να επιλέξω

 

και αποκάτω cosmote gr mms

και cosmote mms

χωρίς βουλίτσα αυτά.

 

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια με τους χαρακτηρες των μυνηματων που ειναι μονο 70 γινετε τιποτα να τους κανω 160 ?

 

Εάν δεν θέλεις third party εφαρμογή ή δε σου κάνει το Handcent βάλε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω blade με Swedish Spring 4 και what's up και προσπαθώ να στείλω mms.

 

Κανονικά το έχω με κλειστά τα δεδομένα και σε 2G αλλά προσωρινά το γύρισα σε παγκόσμιο και ενεργοποίησα τα δεδομένα.

 

Διαλέγω την φωτογραφία, αποστολή με μύνημα, την ανοίγει στο handcent (δοκίαμσα και με την default εφαρμογή για μυνήματα), διαλέγω που θα το στείλω και μετά προσπαθεί αλλά δεν το στέλνει.

 

Επάνω δεν μου βγάζει τίποτα σηματάκια, βελάκια, 3g και τέτοια. Δεν θα έπρεπε;

 

Στις ρυθμίσεις ασύρματου δικτύου--->Δίκτυα κινητηής τηλεφωνίας-->επιλογες gsm/umts-->ονοματα σημείου πρόσβασης έχει

cosmote gr

και cosmote wireless internet

 

και δίπλα βουλίτσα για να επιλέξω

 

και αποκάτω cosmote gr mms

και cosmote mms

χωρίς βουλίτσα αυτά.

 

Κάποια βοήθεια;

 

Δεν ξέρω αν είναι σχετικό με το πρόβλημά σου, αλλά έχω κι εγώ SS5, αλλά με ανοιχτό συνέχεια το 3g. 2-3 φορές έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο να έχει χάσει από μόνο του το 3g (είναι σβηστό και το αντίστοιχο εικονίδιο στην status bar) και να μην επανέρχεται ούτε ανοιγοκλείνοντας τη σύνδεση δεδομένων. Με ένα reboot όμως έρχεται στα ίσα του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σχετικό με το πρόβλημά σου, αλλά έχω κι εγώ SS5, αλλά με ανοιχτό συνέχεια το 3g. 2-3 φορές έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο να έχει χάσει από μόνο του το 3g (είναι σβηστό και το αντίστοιχο εικονίδιο στην status bar) και να μην επανέρχεται ούτε ανοιγοκλείνοντας τη σύνδεση δεδομένων. Με ένα reboot όμως έρχεται στα ίσα του. ;)

 

Τώρα εγώ όταν λέω να χρησημοποιείτε κατά προτίμηση τις μαμά εφαρμογές έχω άδικο? δε ξέρω...

 

Παρατήρησα ένα Bug στην SS5 που αφορά το Mass Storage.

 

Συνδέει κανείς το τηλ στο Pc.

Ενεργοποιεί το Storage και κάνει αλλαγές (βάζει βγάζει αρχεία).

Το κλείνει και το αποσυνδέει.

 

Κάνει αλλαγές μέσα από το FileManager του κινητού.

Το ξανασυνδέει και όταν ενεργοποιήσει πάλι το storage το pc δείχνει τα προηγούμενα ακόμη αρχεία.

Αν γίνουν αλλαγές κάρτα αποκτάει προβλήματα στο filesystem και γίνεται corrupt.

 

Με reboot του κινητού όταν ξανασυνδεθεί στο PC έχει πάρει τις αλλαγές του filemanager.

 

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μια ενημερωση....Για την Ρομ που εβαλα με το ηδη αλλαγμενο libaudio...Την προτεινω σε οποιον εχει battery drain εχει 24 ωρες με ομιλια, παιχνιδι και ολη μερα ανοιχτο ΒΤ και ειμαι στο 80%...

 

που υπαρχει αυτη η rom?

Link to comment
Share on other sites

To link που εχεις ο τυπος στο modaco δεν ξερω γιατι δεν ανοιγει πλεον...

Το ανεβασα ξανα

https://rapidshare.com/files/1693833676/update-cm-7.1.0-RC1-Blade-KANG-signed-20110624-n111plus.zip

Edited by makinen20
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πουληθεί 2 εκατομμύρια blade μέχρι τώρα

 

In Greece, the Blade has been operator Winds best selling smart phone since its launch in January. Monthly sales volumes of the Blade in Greece are around 3000 units, which makes that the Blade has altered the traditional market structure for Greek telecommunications.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με blade και cosmote έχει δοκιμάσει να στείλει mms? Εχω whatsup. Με την καρτα sim μου σε άλλο κινητό, στέλνει.

 

Με άλλη κάρτα sim στο blade στέλνει.

 

Με την κάρτα μου στο blade ΔΕΝ στέλνει...

 

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να κλείνω τις εφαρμογές στο ZTE BLADE ? ενώ είμαι στην αρχική κάποιες είναι ανοιχτές backround :happy:

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές όπως ο ES Task Manager. Παρόλα αυτά κάποιες από αυτές θα ξανανοίξουν γιατί απλά έτσι δουλεύει το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με blade και cosmote έχει δοκιμάσει να στείλει mms? Εχω whatsup. Με την καρτα sim μου σε άλλο κινητό, στέλνει.

 

Με άλλη κάρτα sim στο blade στέλνει.

 

Με την κάρτα μου στο blade ΔΕΝ στέλνει...

 

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!:wacko::wacko::wacko:

 

Quotάρω τον εαυτό μου και πλεόν έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως με blade και cosmote είναι αδύνατον να στείλεις mms. Kαι επαναλαμβάνω, κάποιος που να το έχει καταφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές όπως ο ES Task Manager. Παρόλα αυτά κάποιες από αυτές θα ξανανοίξουν γιατί απλά έτσι δουλεύει το λειτουργικό.

 

σε ευχαριστώ ..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, και θα ήθελα την συμπάθειά σας.

έχω διαθέσει τουλάχιστον 4 ώρες ψάχνωντας google και στο thread αυτό, για να καταλάβω τι γίνεται με τις επι πληρωμή εφαρμογές από το market. Φαντάζομαι ότι θα έχει δωθεί και αλλού η απάντηση αλλά δεν μπορώ να την βρώ. Συγκεκριμένα θα ήθελα να κατεβάσω αυτό:

https://market.android.com/details?id=de.ibo.helitach.android

 

Τι κάνω? Τελικά έχουν ελευθερωθεί οι επι πληρωμή εφαρμογές με την Froyo?

Πρέπει να το κάνω root για να κατεβάζω επι πληρωμή εφαρμογές?

Αν ναι υπάρχει κάποιος ευκολος οδηγός για να το κάνω root χωρίς να ενδιαφέρομαι για custom rom? (Είμαι stock froyo από wind - 256ΜΒ)

 

Συγνώμη που σας ζητώ να επαναλάβετε πράγματα που θα έχουν μάλλον ειπωθεί , αλλά δεν το παλέυω το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα θα ήθελα να κατεβάσω αυτό:

https://market.android.com/details?id=de.ibo.helitach.android

 

Μου την βγάζει ασύμβατη την εφαρμογή για το Blade πάντως.

 

Πάτα να αγοράσεις την εφαρμογή. Βάλε στοιχεία κάρτας και συνεχίζεις με την αγορά. Αν στην εμφανίζει στο μάρκετ μπορείς να την αγοράσεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

επειδη σημερα η wind αλλαξε τη σελιδα της και δεν υπαρχει πουθενα το αρχειο της αναβαθμισης για download(επικοινωνησα μαζι τους),μηπως το εχει ανεβασει κανεις σε rapidshare κτλ?Καιγομαι να αναβαθμισω ενος φιλου που φευγει για ταξιδι .

Ευχαριστω

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

επειδη σημερα η wind αλλαξε τη σελιδα της και δεν υπαρχει πουθενα το αρχειο της αναβαθμισης για download(επικοινωνησα μαζι τους),μηπως το εχει ανεβασει κανεις σε rapidshare κτλ?Καιγομαι να αναβαθμισω ενος φιλου που φευγει για ταξιδι .

Ευχαριστω

 

Θα το ανεβάσω σε megaupload και θα κάνω edit το post σε λίγα λεπτά για να δώσω το Link. :)

 

EDIT::: ΔΕΝ ανεβαίνει, λυπάμαι πολύ :(

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Θα το ανεβάσω σε megaupload και θα κάνω edit το post σε λίγα λεπτά για να δώσω το Link. :)

 

EDIT::: ΔΕΝ ανεβαίνει, λυπάμαι πολύ :(

 

πολυ ατυχια σημερα ευχαριστω παντως

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ποιό αρχείο θελεις; την froyo 2.2 απο FTM? τους drivers?

 

Ναι τη froyo ψαχνω το update που ειχε δωσει η wind

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content-page/338402/wind-greece-official-2-2-upgrade/page/20/

 

Ανεβαίνει στο multiupload.

 

Θα ειναι πάνω σε 30 λεπτά.

:ninja:

 

εν τω μεταξύ δες την αναβάθμιση της RAM σε 512μήπως βολευει καλύτερα (απαιτεί clockwork).

 

ευχαριστω φιλε μου,το προβλημα ειναι οτι ο φιλος μου εχει περασει ηδη τη cyanogen αλλα πλεον του προεκυψε το προβλημα με την οθονη που δεν αποκρινεται καποιες φορες,και θελω να του περασω την επισημη για να κανει χρηση της εγγυησης

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Αρα πρέπει να βγάλεις και την CWM απο μέσα.

 

Δες την επαναφορά σε 256 στο ίδιο νημα που παρεθεσα πιό πάνω.

 

υπομονή μεχρι να ανέβει το κερατο στο multiupload...

 

ειναι Gen2 ή Gen1; εχει μιά κάποια σημασία.

 

διάβασε το νήμα.

 

Δες μηπως με την στόκ εφτιαξε το πρόβλημα πριν το στείλεις (!).

 

Stock Wind απο FTM για εγγυηση ZTE BLADE Gen2

 

ZTE BLADE WIND stock FroYo Android 2.2 Download rapidshare zshare multiupload megaupload (να το πιάσει καμιά μηχανή αναζήτησης να μεινει ζωντανο μεχρι να βγει καμιά official στο site ξανά)

 

 

Filename PSTW_DL_P729BWINDV1.0.0B01Temp20110412.exe

 

MD5: ad9578560bdc0b9dbb987047fd6b7e2e

 

PSTW_DL_P729BWINDV1.0.0B01Temp20110412.exe (184.39 MB)

 

http://www.multiupload.com/I6MYQ2EV3C

Edited by potis21
Link to comment
Share on other sites

Τhanks,κι αν δεν τα καταφερεις δεν πειραζει μην αγχωνεσαι.Το προβλημα το ειχε παρουσιασει και με τη στοκ γιαυτο ειχαμε περασει τη cyanogen Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...