Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ,ειχε ακουστει πριν απο αρκετες σελιδες οτι καποιος πηρε το κινητο απο wind και ειχε 2.2 μπορει να μας πει αν ειναι gen1 η gen2 και αν μπορει να κανει ενα nandroid backup με clockworkmod ;

 

εγω το ειχα γραψει αλλα δεν ξερω αν ειναι gen1 η gen2 γιατι το κινητο ειναι ενοσ φιλου. απλως οταν το αγορασε το πηρα για λιγο στα χερια μου και ειδα οτι ηταν με εκδοση 2.2

οταν θα τον πετυχω και θα εχω χρονο θα το ψαξω περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω http://android.modaco.com/content-page/337687/cm7-universal-converter/page/120/# (o fibblesan) πάντως λέει ότι με τον converter από 7.0.2 και ύστερα (like 54) θα υπάρχουν προβλήματα και να περιμένετε νεο converter

Έχει βγεί ήδη καινουργια έκδοση του converter.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, το connectify δημιουργεί ένα Hotpsot που χρησιμοποιεί το wifi.

Για να έχεις ίντερνετ πλέον πρέπει να του το δώσεις με καλώδιο. Δε μπορείς δηλ να χεις και ίντερνετ και Hotspot απ τον ίδιο adapter. Το ίδιο ισχύει και σε adhoc συνδέσεις. Σύνδεσε στο router σου το laptop με καλώδιο ethernet και ρύθμισε ίντερνετ στο connectify.

 

 

Δυστυχώς μόνο usb modem (internet on the go) έχω και δεν συνδέεται με τίποτα. Κρίμα γιατί είναι όλα τα λεφτά το πρόγραμμα. Ευχαριστώ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ειχε ακουστει πριν απο αρκετες σελιδες οτι καποιος πηρε το κινητο απο wind και ειχε 2.2 μπορει να μας πει αν ειναι gen1 η gen2 και αν μπορει να κανει ενα nandroid backup με clockworkmod ;

 

Eγω σε αλλο φορουμ διαβασα οτι ειπαν σε καποιον στον Oρχομενο οτι δε θα βγει 2.2.

 

Πριν 3 χρονια ειχα μιλησει με τη Zte για παρομοιο θεμα(οχι κινητο ομως) . μου ειπαν τιμια οι κινεζοι οτι ειναι

2 ατομα εκει, 1 τεχνικος και 1 γραμματεας και απο την αλλη εταιρια οταν λενε οτι 8α βγει firmware

ελληνικο λενε ψεματα.

 

anyway θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Eγω σε αλλο φορουμ διαβασα οτι ειπαν σε καποιον στον Oρχομενο οτι δε θα βγει 2.2.

 

Πριν 3 χρονια ειχα μιλησει με τη Zte για παρομοιο θεμα(οχι κινητο ομως) . μου ειπαν τιμια οι κινεζοι οτι ειναι

2 ατομα εκει, 1 τεχνικος και 1 γραμματεας και απο την αλλη εταιρια οταν λενε οτι 8α βγει firmware

ελληνικο λενε ψεματα.

 

anyway θα δειξει

 

στην προκειμένη περίπτωση η ZTE (Ελλάδος) έχει πει επίσημα σε mail πως θα δοθεί 2.2, αλλά το πότε εξαρτάται από την wind. Κάτι ακούγεται για αύριο, αν και πλεον δεν πιστεύω τίποτα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

στην προκειμένη περίπτωση η ZTE (Ελλάδος) έχει πει επίσημα σε mail πως θα δοθεί 2.2, αλλά το πότε εξαρτάται από την wind. Κάτι ακούγεται για αύριο, αν και πλεον δεν πιστεύω τίποτα.

 

Αμήν και πότε! Αν και έχω μείνει απολύτως ευχαριστημένη με την cyanogen 7.0.2 stable δεν ξέρω εάν θα γυρνούσα πίσω αλλά σίγουρα η περιέργεια είναι μεγάλο πράγμα.

 

Το θέμα είναι ότι πότε θα γίνει αυτή η αναβάθμιση; Πραγματικά κοντεύουμε Μαιο και είναι απογοητευτική η παρατεταμένη αναμονή!

Έχει κανείς καμία πιο συγκεκριμένη πληροφορία;

 

 

Εχω βαλει το smart keyboard pro και εχει πολλα skin μαζι και του htc_ime. Εγω χρησιμοποιω αυτο του iphone και το θεωρω πολυ πιο βολικο απο του htc και το κυριοτερο πολυ γρηγοροτερο και με πολυ λιγοτερα λαθη κατα την πληκτρολογηση.

 

Μια και που το ανέφερες το δοκίμασα και εγώ γιατί με το htc_ime έκανα και εγώ πολλά λάθη. Μου φαίνεται πιο καλό στην αφή.

ok βρήκα τα skins στο επιλογή εμφάνισης το στυλ iphone είναι όντως πολύ καλό.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω βαλει την rlss5 την σουιδικη αλλα στα μηνυματα δεν εχει ελληνικα σε κανενα απο τα δυο πληκτρολογια....τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ZTE BLADE και εχω αυτο το προβλημα.

το ξεκλειδωσα γιατι μου ζητουσε να βαλω το account gmail.

μου εβγαλε ουγγρικη γλωσσα και λογικα η μνημη ειναι 256 mb τωρα.

αλλαξα την γλωσσα στα αγγλικα και αφου εκανα unlock για τις sim τωρα θελω να περασω το recovery menu

δυστηχως οταν ειμαι κανονικα μεσα στο κινητο την sd την βλεπει κανονικα.

οταν παταω + και power για να περασω το fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img μου παγωνει στο κινητο το android και δεν κανει τιποτα.

μπαινω στο dos μεσω cmd και παταω την εντολη fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade.img και μου βγαζει το μηνυμα wait for device.

απο οτι βλεπω δεν αναγνωριζειτ κινητο.

μπηκα στην διαχειριση συσκευων και μου βγαζει το ANDROID με κιτρινα γραμματα και ερωτηματικο.

οταν παταω να περασει τους drivers δεν βρισκει τιποτα.

ετσι δεν μπορω να περασω το recovery menu.

γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?

εχω περασει αυτους τους drivers αλλα τιποτα

ZTE_Android USB_Driver_For_Microsoft_PC.rar

ZTE Blade Drivers.zip

ZTE Android USB Driver for Microsoft PC_5.2066.1.7.exe

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα Blade από Wind με 2.2 πριν 2 ημέρες.

Είναι gen2 και έχει 256MB RAM.

Έγινε root κανονικά, unlock 512MB και install CM7.

Το απόλυτο value for money.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα Blade από Wind με 2.2 πριν 2 ημέρες.

Είναι gen2 και έχει 256MB RAM.

Έγινε root κανονικά, unlock 512MB και install CM7.

Το απόλυτο value for money.

 

η 2.2 της wind λεει τπτ,η τσαμπα η αναμονη?(για οσους υπομονετικους την περιμενουν)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! μοθ κάναν δώρο μια κάρτα μνήμης 4γιγα και σκεφτόμουν να την βάλω στο ανδροειδές!

σε τι φορμάτ να την διαμορφώσω και τι βήματα να ακολουθήσω για να μην χάσω τίποτα από τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου? (κάτι περίεργο έχω ακούσει πως γίνεται με τις εφαρμογές στην 2.1)

 

 

κάποιος ?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα Blade από Wind με 2.2 πριν 2 ημέρες.

Είναι gen2 και έχει 256MB RAM.

Έγινε root κανονικά, unlock 512MB και install CM7.

Το απόλυτο value for money.

 

Δεν το τou λες να κάνει κάνα image και να το ανεβάσει να πειραματιστούμε λίγο. :)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα Blade από Wind με 2.2 πριν 2 ημέρες.

Είναι gen2 και έχει 256MB RAM.

Έγινε root κανονικά, unlock 512MB και install CM7.

Το απόλυτο value for money.

 

μπορεις να μου πεις πως ξεκλειδωσες τη μνημη σε 512? ποιον οδηγο ακολουθησες;

θελω να ξεκλειδωσω το κινητο ενος φιλου που ειναι gen2 και δεν βρισκω οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

κάποιος ?? :blink:

Σε τη format ειναι η παλια καρτα, εχεις 2ο partition με καποιο σκριπτ η link2sd;

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

;);););););)δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα συνδεσα το λεπιδι με την τηλεοραση μεσω usb και ειδα οτι ταινια ειχα στο κινητο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

;);););););)δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα συνδεσα το λεπιδι με την τηλεοραση μεσω usb και ειδα οτι ταινια ειχα στο κινητο
Γιατί σου κάνει εντύπωση ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα αναβαθμιση το CWM με το rom manager και δεν μπορω να μπω στο menu to CWM για κανενα λογο οταν κανω επανακινιση το τηλεφωνο πατοντας πατημενα τα πληκτρα αναβοσβηνει η οθονη και μετα συνεχιζει στο menu του τηλεφωνου η εκδοση του CWM ειναι3.0.2.7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα αναβαθμιση το CWM με το rom manager και δεν μπορω να μπω στο menu to CWM για κανενα λογο οταν κανω επανακινιση το τηλεφωνο πατοντας πατημενα τα πληκτρα αναβοσβηνει η οθονη και μετα συνεχιζει στο menu του τηλεφωνου η εκδοση του CWM ειναι3.0.2.7

 

Να βάλεις το CWM 3.0.1.4

 

Ρίχνετε και μια ματιά στην προηγούμενη σελίδα μη λέμε συνέχεια τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα αναβαθμιση το CWM με το rom manager και δεν μπορω να μπω στο menu to CWM για κανενα λογο οταν κανω επανακινιση το τηλεφωνο πατοντας πατημενα τα πληκτρα αναβοσβηνει η οθονη και μετα συνεχιζει στο menu του τηλεφωνου η εκδοση του CWM ειναι3.0.2.7

 

μεσα απο το rom manager θα πας στο all clockwordmod recoveries και θα κα βαλεις το το προηγουμενο clockword

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το techblog αύριο ή Δευτέρα θα υπάρχει διαθέσιμη στο Site της WIND η 2,2!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το techblog αύριο ή Δευτέρα θα υπάρχει διαθέσιμη στο Site της WIND η 2,2![/

 

αντε να δουμε τι θα δουμε....αν και δε νομιζω να αξιζει αξιζει να αλλαξουμε τις ρομ που ηδη φοραμε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επιμενω ,δεν γινεται να κανετε εστω ενα nandroid backup οταν

το εχετε διαθεσιμο να το δουμε και εμεις

αν παλι μπορειτε να κανετε rom dump θα κανουμε ανασταση αλλη μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα το αλμα και πηγα στο ideos x5 και το blade μου το αφησα στην ακρη.σας εχω εμπιστοσυνη μιας και μιλαγαμε τοσες σελιδες για το μικρο και θαυματουργο λεπιδι μας για αυτο θελω τη βοηθεια σας.ειχα παρει το bluetooth sony ericsson mw600 και δουλευε μια χαρα με το bladeα αλλα τωρα στο ideos δεν το βλεπει με τιποτα,οτι και να κανω.υπαρχει καποα εφαρμογη η καποιος τροπος να το δει για να το συνδεσω??αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι ειναι αναγκη λογω του οτι μιλαω αρκετα στο τηλεφωνο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...