Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός ο klaount.....η Modaco R12 δεν υποστηρίζει OC. :wacko:

 

PS: Πιστός στην JJ Rls 9 μέχρι να βγει μια σταθερή Cyanogen 7... :cool:

 

και γω JJr9 και βλεπω καλη αποδοση μπαταριας.

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ενδιαφερομαι για την αγορα της συγκεκριμενης συσκευης αλλα εχω μια απορια. Εχω καρτα sim 2 σε 1 (μια καρτα με δυο νουμερα), πηγα σε ενα καταστημα wind και μου ειπαν πως δεν ειναι στην λιστα με τις συσκευες που υποστηριζουν αυτου του ειδους τις καρτες αλλα μου φαινεται λιγο κουλο αυτο... Αν γνωριζει καποιος με σιγουρια ας δωσει τα φωτα του παρακαλω.. Επεισης στην Ελλαδα μονο η wind πουλαει ΖΤΕ? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, κατά αρχήν! Αγόρασα το ZTE Blade. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi. Όταν αποσυνδεθεί για κάποιο λόγο, παράδειγμα: απομάκρινση από το σημείο wifi και χαθεί το σήμα του, όταν επιστρέψεις ΔΕΝ ξανασυνδέεται και ας εντοπίζει το δίκτυο. Τι πρέπει να κάνω; Συγνώμη αν αναφέρετε κάπου η λύση και δεν την βρήκα...

 

-Έχει Adroid 2.1

Edited by Splashpan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενδιαφερομαι για την αγορα της συγκεκριμενης συσκευης αλλα εχω μια απορια. Εχω καρτα sim 2 σε 1 (μια καρτα με δυο νουμερα), πηγα σε ενα καταστημα wind και μου ειπαν πως δεν ειναι στην λιστα με τις συσκευες που υποστηριζουν αυτου του ειδους τις καρτες αλλα μου φαινεται λιγο κουλο αυτο... Αν γνωριζει καποιος με σιγουρια ας δωσει τα φωτα του παρακαλω.. Επεισης στην Ελλαδα μονο η wind πουλαει ΖΤΕ? Ευχαριστω...

 

Ενδιαφέρομαι και γω γι'αυτό το κινητό, αλλά αν δεν υποστηρίζω 2 σε 1 δεν το πέρνω!!!:cry:

Έχει κανείς εμπειρία να μας πει, γιατι στα specs τέτοιες λεπτομέριες δεν έχει...:blink:

 

splashpan σχετικα με το wifi μπορεί υπάρχει θεματάκι, να η λύσεις...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3486241#post3486241

Edited by eggsamos

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και γω γι'αυτό το κινητό, αλλά αν δεν υποστηρίζω 2 σε 1 δεν το πέρνω!!!:cry:

Έχει κανείς εμπειρία να μας πει, γιατι στα specs τέτοιες λεπτομέριες δεν έχει...:blink:

 

splashpan σχετικα με το wifi μπορεί υπάρχει θεματάκι, να η λύσεις...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3486241#post3486241

Ή βάζεις αυτό ή πας για custom rom Android 2.2 Froyo

Link to comment
Share on other sites

Ή βάζεις αυτό ή πας για custom rom Android 2.2 Froyo

 

Εγκατέστησα το blade wifi fix, και όντος λύθηκε το πρόβλημα με το sleep mode και την διακοπή του wifi σε αυτή την περίπτωση. Το πρόβλημα εντοπίζετε στο όταν αποσυνδεθεί για κάποιο λόγο, παράδειγμα: απομάκρινση από το σημείο wifi και χαθεί το σήμα του, όταν επιστρέψεις ΔΕΝ ξανασυνδέεται και ας εντοπίζει το δίκτυο.

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων....

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το app2sd που λεει να καθαρισω την cache τι ειναι?μη κανω καμια μλκια κ κανω κανα φορματ.......
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εμένα όλα οκ με το wifi, απλά ο δέκτης φαίνεται να μην είναι πολύ δυνατός. Στο δίπλα δωμάτιο έχω το ρούτερ και πιάνει μια γραμμούλα μόνο. Μπορώ να κάνω κάτι? ή είναι θέμα ποιότητας-κατασκευής της κάρτας του wifi?
Link to comment
Share on other sites

Το παθαινω και εγω αυτο με το wifi, αλλα δν εχω βρει λυση... μονο κανω επανακινηση το ρουτερ κ συνδεεται...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παθαινω και εγω αυτο με το wifi, αλλα δν εχω βρει λυση... μονο κανω επανακινηση το ρουτερ κ συνδεεται...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

...και εγώ αυτό κάνω

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το app2sd που λεει να καθαρισω την cache τι ειναι?μη κανω καμια μλκια κ κανω κανα φορματ.......

 

Την cache την καθαρίζεις για να αδειάσεις λίγο χώρο στην εσωτερική σου μνήμη.Άμα δεν έχεις πρόβλημα με τον χώρο λοιπόν και να μην κάνεις clear την cache, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

 

Format πάντως δεν πρόκειται να κάνεις καθαρίζοντας την cache, μην ανησυχείς.... :p :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εχω περάσει την r12 rom νομίζω οτι μου τσακίζει την μπαταρία. Αξιζει να περάσω την r10 η κάποια άλλη?

Αυτο που είπε παραπάνω για τη CPU που τρέχει μέχρι 600 δεν το έπιασα!(ασχετος απο android, και γενικά τα τελευταία χρόνια την έβγαλα με blackberry:D) Παρακαλώ βοήθεια!

Ευχαριστώ πάντως γιατί ανέβασα ram και το έκανα froyo με τις οδηγίες σας χωρίς να έχω προσφέρει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βαλει αυτο το λινκ στο πρωτο ποστ?

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/327569/zte-blade-unlock-code-generator/

 

Ειναι ενα προγραμα για να κανεις unlock το κινητο μεσω Windows δηλαδη δεν χρειαζεται να ψαχνεις ιστοσελιδες κτλ (Και στο δευτερο ποστ εχει λινκ για app που κανει το ιδιο αλλα απο το κινητο)

 

Link to comment
Share on other sites

Τα xtras για την r10b (Facebook, Twitter, Chrome To Phone, Maps, CPU Control, Quickoffice, and TTS files) πως τα περναμε? Με install zip from sd απο το rom manager? η με αλλο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω κ να διαλεξω τα δικτυα wifi που ειναι διαθεσιμα χωρις να πηγαινω συνεχεια μεσα στις ρυθμισεις?

 

αν και έχει απαντηθεί ήδη, ακόμα καλύτερα χωρίς να εγκαταστήσεις επιπλέον εφαρμογή: παρατεταμένο πάτημα στο desktop>προσθήκη συντόμευσης>Settings>Wi-Fi Settings

 

yo forum.

πως μπορώ να δω εάν ένα Blade έχει Amoled.

 

http://wiki.modaco.com/index.php/ZTE_Blade#Do_I_have_an_AMOLED_or_a_TFT_screen.3F

Edited by ilakast
Float like a butterfly, sting like a bee
Link to comment
Share on other sites

...και εγώ αυτό κάνω

Παιδιά εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα.

 

Μήπως η τελευταία B05 της WIND ROM δεν έχει αυτό το πρόβλημα? Γιατί αυτήν έχω.

Απλά κλείστε και ανοίξτε το wifi απ το κινητό, σίγουρα δε χρειάζεται να πειράζετε το ρούτερ.

 

...............

 

Δεν είναι καθόλου λάθος η πλατφόρμα, σίγουρα θα διορθωθεί σε νέα ρόμ.

Δε μπορεί να αφήνουμε όλες τις εφαρμογές να τρέχουν σε ένα τηλέφωνο και να χρησιμοποιούν data access να στέλνουν και να παίρνουν πληροφορίες χωρίς την άδειά μας 24 ώρες.

 

Οι Taskmanagers βοηθάνε απλά θα έπρεπε το κουμπί "πισω" αν είσαι στην αρχική οθόνη της εφαρμογής να την κάνει exit ενώ το "home" να την κάνει minimize.

 

Το πρόβλημα με το superclick είναι ότι το τηλ κάνει αυτόματα Unroot.

 

Σωστός ο klaount.....η Modaco R12 δεν υποστηρίζει OC. :wacko:

 

PS: Πιστός στην JJ Rls 9 μέχρι να βγει μια σταθερή Cyanogen 7... :cool:

Παρατήρησε κανείς προβλήματα στην κάμερα με την JJ9?

 

Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία βγάζει κάθετες γραμμές στο prεview.

Στη σωσμένη δε φαίνονται.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

πως θα γινει να βρούμε ένα πισω καπάκι ??????????????? δεν κουμπώνει στο κάτω μέρος , μ΄εχει σπάσει τα νεύρα ,και δεν πουλάνε πουθενα. τι κολοεταιρεία είναι αυτη????? δεβ μπορούν να φέρουν ένα πλαστικό καπάκι???? ποιοτητά κατασκεύης για τα μπαζα!!!!!!!!!!!!!!!!! ένα καπάκι ρε!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια....

Γυρναω στα παλια τωρα και πιο συγκεκριμενα στα της οθονης...

 

Οταν ψαχναμε για Oled κ TFT ειχαν βρει καποιοι τα build numbers και ελεγαν οτι για τα ελληνικα

Β01 amoled

Β02 TFT

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο τον Ιανουαριο και τυχαια ειδα σημερα εκδοση βασικου φασματος 003ΖΒ01...Ειναι δυνατον...???

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ελεγε Β02.Εκανα και αυτο για εξακριβωση και τελικα ειναι TFT.

"Dial *983*24474636# in the dialer - if "Glass" is "Samsung" then your phone has an AMOLED screen. "Lead" or "Truly" means you have a TFT screen."

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς προβλήματα στην κάμερα με την JJ9?

 

Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία βγάζει κάθετες γραμμές στο prεview.

Στη σωσμένη δε φαίνονται.

 

Είτε το πιστεύεις είτε όχι δεν έχω βγάλει ούτε μια φωτογραφία με τον κινέζο....

αφού ξέρω ότι η κάμερα του sucks bad, γιατί να παιδεύομαι! :p

 

Κάτσε να το δω αυτό με τις γραμμές......

 

πως θα γινει να βρούμε ένα πισω καπάκι ??????????????? δεν κουμπώνει στο κάτω μέρος , μ΄εχει σπάσει τα νεύρα ,και δεν πουλάνε πουθενα. τι κολοεταιρεία είναι αυτη????? δεβ μπορούν να φέρουν ένα πλαστικό καπάκι???? ποιοτητά κατασκεύης για τα μπαζα!!!!!!!!!!!!!!!!! ένα καπάκι ρε!!!!!!

 

Όντως τραγικοί να μην έχουν ένα καπάκι....

Είσαι και άτυχος γιατί τελείωσε το listing με το καπάκι που είχαμε βρει στο ebay... :/

 

Να κάνω μια ερώτηση..

 

Έβαλα σήμερα τη sim της σύνδεσης που έχω (μέχρι τώρα δοκίμαζα με κάρτα what's up το Blade) και είδα ότι πάνω εμφανίστηκε ένα G και δύο βελάκια ου αναβοσβήνουν.

 

Επίσης παρατήρησα ότι μια εφαρμογή που έχω BBC News εμφαωίζει κανονικά μηνύματα. Μήπως με χρεώνει ή απλά επειδή μπορεί να είναι 3G η κάρτα το κάνει αυτό.

 

Παρακαλώ δώστε μια απάντηση για να ξέρω τι να κάνω....:(

 

Εφόσον αναβοσβήνουν τα βελάκια σε χρεώνει κανονικά (εκτός και αν έχεις κάποια data στο συμβόλαιο/κάρτα και δεν σε ενδιαφέρει).....

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας και απενεργοποίησε το "Ενεργοποίηση δεδομένων"

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ελεγε Β02.Εκανα και αυτο για εξακριβωση και τελικα ειναι TFT.

"Dial *983*24474636# in the dialer - if "Glass" is "Samsung" then your phone has an AMOLED screen. "Lead" or "Truly" means you have a TFT screen."

 

Δεν τον δεχεται τον κωδικο..μου λεει κληση τερματιστηκε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον δεχεται τον κωδικο..μου λεει κληση τερματιστηκε...

 

ΑΝ πατήσεις σκέτο *983*0# δεν μπαίνει σε ένα μενού;;

Εφόσον μπει στο μενού η τρίτη επιλογή θα λέει είτε LCD είτε OLED.

 

Επίσης ένα στανταρ τεστάκι για να δεις άμα έχεις OLED οθόνη ή όχι, είναι να ανοίξεις μια κατάμαυρη εικόνα (βγάλε μια φωτογραφία με καλυμμένο το ματάκι) και άνοιξε την στην έκθεση.Μετά πας σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και άμα η το μαύρο της οθόνης είναι λες και την έχεις κλείσει από το power (τόσο βαθύ μαύρο), τότε έχεις OLED.

 

Αν πάλι το μαύρο της φωτογραφίας φαίνεται λες και είναι σε ένα "φωτεινό πλαίσιο", και προφανώς θα ξεχωρίζει από το μαύρο που βλέπεις όταν κλειδώνεις την οθόνη, τότε έχεις LCD... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Η λυση για οσους δεν μπαινουν στο κρυφο μενου ειναι παρακατω.

 

on the ROMs based on the Japanese 2.2 you need to put the phone into "Engineering Mode" first, by dialling *ZTE*OPENEM# (*983*673636#) -- this action will be confirmed by a quick pop-up. To close this mode, dial *ZTE*CLOSEEM# (*983*2567336#) -- this then prompts whether you want to do a Factory Reset, which you do not have to do (you can simply Back away from this screen).

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

@Wolf13

 

Στις παλιότερες JJ δούλευε αυτό αλλά στην Rls9...ντεν.... :/

 

 

Ξεκίνησα το "The Sopranos" και μαμάειιιι......

:cool: :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...