Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν υπάρχει το σύμβολο στο πληκτρολόγιο όταν θές να γράψεις ένα ποσοστό;:wacko:

Αν εννοείς αυτό % τότε βγαίνει αν πατήσεις το .?123 και μετά από αριστερά το #+=

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος εδώ μέσα έχει καταφέρει να περάσει υπότιτλους μαζί με την ταινία στο iPad μέσω streaming.

Έχω δοκιμάσει 2 προγράμματα (aceplayer, anyplayerhd) και για streaming χρησιμοποιώ το windows media player. Οι υπότιτλοι δυστυχώς είναι πάντα "disabled".

Υ.Γ. Ναι, έχω δοκιμάσει το AirVideo free και δουλεύει κανονικά. Απλώς θέλω να μάθω αν κάποιος το έχει πετύχει με τα παραπάνω 2 προγράμματα.

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος εδώ μέσα έχει καταφέρει να περάσει υπότιτλους μαζί με την ταινία στο iPad μέσω streaming.

Έχω δοκιμάσει 2 προγράμματα (aceplayer, anyplayerhd) και για streaming χρησιμοποιώ το windows media player. Οι υπότιτλοι δυστυχώς είναι πάντα "disabled".

Υ.Γ. Ναι, έχω δοκιμάσει το AirVideo free και δουλεύει κανονικά. Απλώς θέλω να μάθω αν κάποιος το έχει πετύχει με τα παραπάνω 2 προγράμματα.

 

Βασικα θα ηθελα να σου πω οτι φταιει ο dlna server και οχι οι εφαρμογες του ipad. Επειδη ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα δοκιμασα καμια 10αρια εφαρμογες dlna στο pc αλλα με καμια δε μπορουσα να streamαρω και τους υποτιτλους μαζι σε καμια απο τις συσκευες που εχω στο σπιτι μου...Τελικα εμεινα με air video και ησυχασα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic. Εχω ipad2 και δεν εχω κάνει ποτέ jailbrake. Έχει την 5.0.1 και θέλω να κάνω downgrade σε 4.3.3. Μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται? δεν εχω βρεί οδηγό.

 

 

Γιατι να το κανεις downgrade σε 4.3.3 αφου μπορεις να κανεις jailbrake και στην 5.0.1

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους:)

να κάνω κ εγω μια ερώτηση σχετικά με videos & subtitles..

διαβάζοντας παραπάνω σχόλια, κατέβασα το AirVideo free, το οποίο παίζει κανονικότατα, αλλά δεν διαβάζει τους ελληνικούς υπότιτλους (τους εμφανίζει στο ipad ως ρομβάκια).. δοκίμασα να αλλάξω στο laptop (χρησιμοποιώ συμβατικό υπολογιστή, όχι apple) στην εφαρμογή την κωδικοποίηση στο server αλλά πάλι τίποτα... Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? (χρησιμοποιώ υπότιτλους .srt αν υπάρχει εκεί θεμα..)

ευχαριστώ πολύ :)

 

Ok,λυθηκε... Ενα restart ηταν αρκετο;)

Edited by jimstag

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ roms για το mame4all?Υπάρχει κάποιο source στον cydia η πρέπει να τα περνάω απο το pc?Γενικά αν μπορεί κάποιος ας πεί μερικές must εφαρμογές απο cydia γιατί έχω μεσάνυχτα...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να διαβαζω αρχεία zip;ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ναι κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό το WinZip

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να περάσω στην εμπειρία χρήσης του νέου iPad όταν κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα. Πρώτη φορά θα καταπιαστώ με την ταμπλέτα, και έχοντας ήδη πακέτο δεδομένων για το iPhone 4S, πως θα προμηθευτώ την microSIM για το iPad θα κάνω ξεχωριστό πακέτο με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας μου;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κανεις downgrade σε 4.3.3 αφου μπορεις να κανεις jailbrake και στην 5.0.1

 

Η μπαταρία κρατάει πολύ λιγότερο στην 5.0.1 Δεν με ενδιαφέρει το jailbrake

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει πολύ λιγότερο στην 5.0.1 Δεν με ενδιαφέρει το jailbrake

δεν μπορεις να κανεις downgrade αν δεν εχεις σωσει τα shsh blobs για το firmaware που θελεις

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να κανεις downgrade αν δεν εχεις σωσει τα shsh blobs για το firmaware που θελεις

 

Μπορώ να κάνω jailbrake στην 5.0.1, να σώσω shsh blobs και μετά να κάνω downgrade σε 4.3.3? θα σωθούνε τα blobs και για την 4.3.3 αυτόματα?

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και όχι. Τελικά νομίζω ότι και σε μένα καραταέΐ λιγότερο η μπαταρία στην 5. 0. 1 αλλά δεν ξέρω αν φταίει το jalebreak
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πήρα ένα camera kit απο το dealextreme. Το βάζω πάνω στο ipad και βάζω και το usb, ανοίγω μια unregisterd έκδοση το ifile ,αλλά τίποτα. Δεν βλέπει τίποτα. Μου έβγαλε κάποια στιγμη και το μύνημα οτι δεν είναι supported το αξεσουαρ.

 

Πώς δουλεύει αυτο το μαραφέτι ρε παιδιά? τι πρέπει να κάνω?

 

Ευχαριστω. :blink:

 

Χμμμ. Την τρίτη φορά που το ξαναέβαλα, το είδε κανονικά... Οτι να ειναι. Λολ

Edited by PrivateeR

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

usb host για φλασακι παιρνει το ipad 2 παιδες?

εχουμε jailbreak κανονικα ?

και ακομα μπορουμε να δουμε τα περιεχομενα και να μεταφερουμε αρχεια απευθειας χωρις το itunes?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Χτες μου εκαναν δωρο το Ιpad 2!Σημερα θα του κανουμε συνδεσηωστε να εχω ιντερνετ,δεν ξερω ομως τι πρεπει να εχει το ipad,μπορειτε να μου πειτε τι ειναι αναγκαστικο να παρω?Και τι εφαρμογες ειναι καλες και χρησιμες?(Δεν εχω καρτες και τετοια οποτε πρεπει να ειναι δωρεαν).

 

Θενκς!Αλεσσα!:cool:

Εχω μονο wii,nintendo dsi,nintendo ds lite,laptop,ipad2,2 κινητα και ενα στερεο...ΜΟΝΟ αυτα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

usb host για φλασακι παιρνει το ipad 2 παιδες?

εχουμε jailbreak κανονικα ?

και ακομα μπορουμε να δουμε τα περιεχομενα και να μεταφερουμε αρχεια απευθειας χωρις το itunes?

thanks

 

1) οχι απο οτι γνωριζω

2) αν εισαι στην εκδοση 5.0.1 και κατω

3) οχι δεν γινεται το itunes ειναι απαραιτητο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πως μπορούμε σε ένα jailbreak ipad2 να κατεβάζουμε αρχεία απόfilepost και άλλος hosters ,έχω κατεβάσει μια εφαρμογή από το cydia h οποιa επιτρέπει την αποθήκευση αρχείων και torrents κατεβασμένα μέσο safari ,αλλα όσες φορες το έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει ,επίσης υπάρχει πρόγραμμα τύπου azureus και τα λόπια ,για να κατεβάζουμε torrent με το ipad;;,κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Χτες μου εκαναν δωρο το Ιpad 2!Σημερα θα του κανουμε συνδεσηωστε να εχω ιντερνετ,δεν ξερω ομως τι πρεπει να εχει το ipad,μπορειτε να μου πειτε τι ειναι αναγκαστικο να παρω?Και τι εφαρμογες ειναι καλες και χρησιμες?(Δεν εχω καρτες και τετοια οποτε πρεπει να ειναι δωρεαν).

 

Θενκς!Αλεσσα!:cool:

 

Αναγκαστικό να πάρεις δεν είναι τίποτα ,το θέμα είναι εσύ τι θέλεις να έχει ,τι σου αρέσει και πως θέλεις να το χρησιμοποιείς ,βοήθησε μας λίγο με τις προτιμήσεις σου για να σε βοηθήσουμε κι εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα από προχτές και πάει μια χαρά!

 

Jailbroken ή όχι?

 

Αν ναι , πως? έχει βγει JB για 5.1 ? :blink:

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Jailbroken ή όχι?

 

Αν ναι , πως? έχει βγει JB για 5.1 ? :blink:

 

οχι δεν μπορεις να κανεις jailbreak αλλα ουτε και downgrade firmaware αυτο ισχυει και για το 4s , τουλαχιστον προς το παρον

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.1 μπορώ να πω ότι το iPad 2 ήλθε στα επίπεδα λειτουργίας που είχε με την 4.3.3

Όσες μέρες την έχω μόνο το fb κρασαρει και μια φορά ο safari άλλα όχι όταν γράφω ποστ σε κάποιο forum όπως συνέβαινε πριν. Η μπαταρία είναι τέλεια. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ το iCloud.

Άργησε σχεδόν 6 μήνες άλλα τουλάχιστον είναι.πετυχημένο update.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με την 5.1 μπορώ να πω ότι το iPad 2 ήλθε στα επίπεδα λειτουργίας που είχε με την 4.3.3

Όσες μέρες την έχω μόνο το fb κρασαρει και μια φορά ο safari άλλα όχι όταν γράφω ποστ σε κάποιο forum όπως συνέβαινε πριν. Η μπαταρία είναι τέλεια. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ το iCloud.

Άργησε σχεδόν 6 μήνες άλλα τουλάχιστον είναι.πετυχημένο update.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αξίζει δηλαδή η αναβάθμιση από 5.0.1 jalebreak? Γιατί στην 5.0.1 η μπαταρία είναι χαλια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...