Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσω iTunes πατώντας το shift στον Η/Υ πατάς και το update στο iTunes εκεί που σου δείχνει το iPad και μετά σε ρωτάει που είναι το αρχείο που έχεις κατεβάσει, το κλικαρεις και ξεκινά η αναβάθμιση του iPad.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω παρα πολυ.....

δεν το εβρισκα με τιποτα.ειχα 2μερες τωρα και προσπαθουσα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στα settings το wifi είναι gray out και δεν σε αφήνει να το επιλέξεις μάλλον σήμαινε ότι έχει πρόβλημα το hw και θέλει service έτσι;

Πριν να γίνει αυτο, συνδέονταν και νέα απο 1-2 λεπτά το έχανε...

 

Οποία ιδέα είναι ευπρόσδεκτη μέχρι να το πάω αύριο στη document...

 

 

---

- Sent from my iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ο οδηγος που χρησιμοποιησα για να συνδεσω εξωτερικο σκληρο δισκο με το camera connection kit. Λιγη προσοχη στα ορθογραφικα λαθη με το terminal και νομιζω οτι δεν θα εχετε προβλημα.(εγραψα 15 φορες unmount και δεν μου λειτουργουσε:p)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στα settings το wifi είναι gray out και δεν σε αφήνει να το επιλέξεις μάλλον σήμαινε ότι έχει πρόβλημα το hw και θέλει service έτσι;

Πριν να γίνει αυτο, συνδέονταν και νέα απο 1-2 λεπτά το έχανε...

 

Οποία ιδέα είναι ευπρόσδεκτη μέχρι να το πάω αύριο στη document...

 

 

---

- Sent from my iPhone 4

 

Φαντάζομαι θα δοκιμασες restore like new.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αμε... μεχρι και 4.3.5 το εβαλα... συνδεεται κανονικα και μετα οταν του βαλω να κατεβασει κατι απο το store χανει την μπαλα... αρχιζει να κατεβαζει και στα μισα αποσυνδέεται...

Εχω βαλει διπλα το ipad 1 που εχω και τους βαζω να κανουν τα ιδια πραγματα... ε το ipad 1 (οπως η duracel!) συνεχιζει... το αλλο, παραδίδει σωμα και ψυχη...

 

του εχω αρχισει τωρα τα απανωτά restore μπας και... αλλα χλωμο το βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στις παρακάτω απορίες μου. Θα μου φέρεις ένας φίλος μου ένα ipad2 (wifi) 32Gb από USA.

α) Θα ισχύει εδώ η εγγύηση?

β) Θα έχει κανένα πρόβλημα με ελληνικά?

γ) Μήπως κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν μπροώ να σκεφτώ?

 

Ευχαριστώ πολύ,

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στις παρακάτω απορίες μου. Θα μου φέρεις ένας φίλος μου ένα ipad2 (wifi) 32Gb από USA.

α) Θα ισχύει εδώ η εγγύηση?

β) Θα έχει κανένα πρόβλημα με ελληνικά?

γ) Μήπως κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν μπροώ να σκεφτώ?

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Απ όλα θα έχει. Εφόσον εισάγεται πλέον στην χώρα μας, είναι υποχρεωμένοι να το επισκευαστούν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στις παρακάτω απορίες μου. Θα μου φέρεις ένας φίλος μου ένα ipad2 (wifi) 32Gb από USA.

α) Θα ισχύει εδώ η εγγύηση?

β) Θα έχει κανένα πρόβλημα με ελληνικά?

γ) Μήπως κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν μπροώ να σκεφτώ?

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Πολύ σωστά αυτά που σου έγραψε ο Κώστας (Te_salat) μόνη προσθήκη ότι καλό είναι να σου φέρει μαζί και την απόδειξη αγοράς για να φαίνεται η ημερομηνία ισχύος της εγγύησης.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

η ημερομηνία λήξης της εγγύησης μπορεί να βρεθεί κι από το serial number της συσκευής οπότε γίνεται ακόμα και χωρίς απόδειξη

επίσης τα Ελληνικά όπως και όλες οι γλώσσες υπάρχουν κανονικά

προσοχή θα ήθελε μόνο αν έπαιρνες 3G αλλά με το wifi δεν υπάρχει κάτι άλλο

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

η ημερομηνία λήξης της εγγύησης μπορεί να βρεθεί κι από το serial number της συσκευής οπότε γίνεται ακόμα και χωρίς απόδειξη

επίσης τα Ελληνικά όπως και όλες οι γλώσσες υπάρχουν κανονικά

προσοχή θα ήθελε μόνο αν έπαιρνες 3G αλλά με το wifi δεν υπάρχει κάτι άλλο

 

http://www.apple.com/support/macbook/service/

 

Πιο συγκεκριμένα:

2. How can I tell if my MacBook is in-warranty?

To determine your warranty coverage, enter the serial number of your MacBook in our Online Service Assistant. Apple may need to examine your proof of purchase document to verify your MacBook’s warranty status.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους σας για τις διευκρινήσεις!!! Θα τα ξαναπούμε σύντομα.... (μόλις το παραλάβω...)

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

""καλησπερα!!

πηρα εχθες το ipad προσπαθω να το κανω update

6,7φορες σε δοκιμη 2 H/Y και μου βγαζει προβλημα στο τελος

μολις ολοκληρωνεται το download.μηπως φταει το ipad??

εχω κατεβασει και το update σε αρχειο αλλα πως μπορω να το περασω??

ευχαριστω!! ""

 

Κανε παύση στο kaspersky, που μάλλον έχεις εγκατεστημένο όσο κάνεις update ;)

Edited by miltosT
Λάθος
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,κερδισα απο διαγωνισμο ενα ipad 2 (θα μου το στηλουν αυριο)!!αλλα δεν εχω καταλαβει καλα το ipad 2 ειναι ενα laptop χωρις πληκτρολογιο?:X
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,κερδισα απο διαγωνισμο ενα ipad 2 (θα μου το στηλουν αυριο)!!αλλα δεν εχω καταλαβει καλα το ipad 2 ειναι ενα laptop χωρις πληκτρολογιο?:X

Το ipad 2 ειναι ενα μεγαλο iphone.

Αναλογα με την εκδοση που κερδισες, αν δεν ανοιξεις το κουτακι του, αυτο σημαινει απο 550 μεχρι και 800 ευρουδακια στην τσεπη σου:)

Εκτος βεβαια καιαν θελεις να το κρατησεις, ειναι εκπληκτικη συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,κερδισα απο διαγωνισμο ενα ipad 2 (θα μου το στηλουν αυριο)!!αλλα δεν εχω καταλαβει καλα το ipad 2 ειναι ενα laptop χωρις πληκτρολογιο?:X

 

Το iPad είτε για επαγγελματική η ψυχαγωγική χρήση είναι μια απίστευτη συσκευή:D!

Εάν έχεις iPhone κ γνωρίζεις τη νοοτροπία του τότε θα καταλάβεις αμέσως τι είναι το iPad!!εγω θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα που το έχει live πχ στα public να το δουλευες λίγο να σου εξηγουσε κ 2-3 πραγματάκια ο πωλητής κ εάν μετα απο αυτο σε ενδιαφέρει να το ανοιξεις αλλιώς πουλά όπως είναι σφραγισμένο!!θα βγάλεις καλα λεφτά:cool:;)εκτός εάν δεν επιτρέπεται να το δώσεις επειδή ειναι δώρο απο διαγωνισμό!!δεν γνωρίζω γιατί ποτε δεν έχω κερδίσει τιποτα:(:worry:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,κερδισα απο διαγωνισμο ενα ipad 2 (θα μου το στηλουν αυριο)!!αλλα δεν εχω καταλαβει καλα το ipad 2 ειναι ενα laptop χωρις πληκτρολογιο?:X

 

Την τύχη σου να ´χα ρε φιλαράκι!! :):) Πλάκα κάνω καλοριζικο!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει κι εγω μερος σε 2-3 διαγωνισμους με δωρο ipad κι ουτε που ξερω τα αποτελεσματα! Αντε τυχερος να το χαρεις κι αν δε το θες, εδω ειμαστε να μας πεις και ποια εκδοση ειναι.

Ερωτηση προς τους υπολοιπους κατοχους ipad2. Θυρα usb εχει ρε παιδια γιατι δεν εχω καταλαβει. Δηλαδη μπορω να βαλω stickακι τσακ μπαμ και να μεταφερω αρχεια;

Η θελει μετατροπες κτλ; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει κι εγω μερος σε 2-3 διαγωνισμους με δωρο ipad κι ουτε που ξερω τα αποτελεσματα! Αντε τυχερος να το χαρεις κι αν δε το θες, εδω ειμαστε να μας πεις και ποια εκδοση ειναι.

Ερωτηση προς τους υπολοιπους κατοχους ipad2. Θυρα usb εχει ρε παιδια γιατι δεν εχω καταλαβει. Δηλαδη μπορω να βαλω stickακι τσακ μπαμ και να μεταφερω αρχεια;

Η θελει μετατροπες κτλ; Ευχαριστω!

 

Εννοειται πως ΔΕΝ....

Απορω πως μπερδευτηκες..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει κι εγω μερος σε 2-3 διαγωνισμους με δωρο ipad κι ουτε που ξερω τα αποτελεσματα! Αντε τυχερος να το χαρεις κι αν δε το θες, εδω ειμαστε να μας πεις και ποια εκδοση ειναι.

Ερωτηση προς τους υπολοιπους κατοχους ipad2. Θυρα usb εχει ρε παιδια γιατι δεν εχω καταλαβει. Δηλαδη μπορω να βαλω stickακι τσακ μπαμ και να μεταφερω αρχεια;

Η θελει μετατροπες κτλ; Ευχαριστω!

 

Με κάποιο camera connection kit που έχει θύρα USB. Δες στο eBay. Μόνο φωτογραφίες μπορείς και χωρίς jailbreak. Για αρχεία αν ειασι jailbreak και δουλεύει το camera connection kit μπορείς με το ifile απο cydia.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ΔΕΝ....

Απορω πως μπερδευτηκες..

 

Με κατι μαλαγανιες που γραφει κι ο giokspy κι εχω διαβασει κι εγω. Αυτο με το καμερα κιτ και δεν ξερω γω τι αλλο! Οτι δεν εχει η συσκευη το ξερουμε απο την αρχη αλλα τι μπορεις να κανεις γι αυτο ρωταω! Κι αν ειναι μονο για φωτο κτλ αστο!

Link to comment
Share on other sites

Με κατι μαλαγανιες που γραφει κι ο giokspy κι εχω διαβασει κι εγω. Αυτο με το καμερα κιτ και δεν ξερω γω τι αλλο! Οτι δεν εχει η συσκευη το ξερουμε απο την αρχη αλλα τι μπορεις να κανεις γι αυτο ρωταω! Κι αν ειναι μονο για φωτο κτλ αστο!

 

Τα πάντα μπορείς να μεταφέρεις αρκεί να ξέρεις τι θέλεις να τα κάνεις αυτά που θα μεταφέρεις και τότε η κατάλληλη εφαρμογή έχει πολλούς τρόπους να υποδεχτεί αρχεία.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις σας!ειμαι τελικα κ@λ@φαρδος που το κερδισα!και να φανταστειτε ηταν απο διαγωνισμο των Winston,να που τα τσιγαρα μου εκαναν και ενα καλο!

Τωρα του κανω αναβαθμιση γιατι λεει υπαρχει καινουργια εκδοση.

Μια ερωτησουλα με συμφερει να το ανταλλαξω με iphone 4?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις σας!ειμαι τελικα κ@λ@φαρδος που το κερδισα!και να φανταστειτε ηταν απο διαγωνισμο των Winston,να που τα τσιγαρα μου εκαναν και ενα καλο!

Τωρα του κανω αναβαθμιση γιατι λεει υπαρχει καινουργια εκδοση.

Μια ερωτησουλα με συμφερει να το ανταλλαξω με iphone 4?

 

Κακώς κανείς αναβάθμιση αν ήσουν στην 4.3.3 γιατί δε θα μπορείς να το κανείς jailbreak. Kαι εννοειται ότι κατα την άποψη μου δεν αξίζει ανταλλαγή με iPhone 4. Ιδιαίτερα τώρα που βγαίνει το 5

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...