Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται ούτε με αυτο διότι μέσα έχει υποφακελους και το documents2go κρασαρει. Γενικώς έχω δοκιμάσει πολλά πράγματα αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι μέχρι στιγμής.

 

Στο προγραμματακι του documents to go που εγκαθιστας στο pc υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις διαφορετικούς φακέλους και υποφακελους.

Εγω συγχρονιζω ένα μεγάλο φάκελο με αρκετούς υποφακελους που συνολικά είναι κοντα στα 2giga και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο προγραμματακι του documents to go που εγκαθιστας στο pc υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις διαφορετικούς φακέλους και υποφακελους.

Εγω συγχρονιζω ένα μεγάλο φάκελο με αρκετούς υποφακελους που συνολικά είναι κοντα στα 2giga και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Εγώ μιλάω για κοντά στα 9 giga. Έχω καταλήξει σε κάποια αυθαίρετα συμπεράσματα αλλα δεν είμαι σίγουρος. Ένα είναι ότι μάλλον τα path των αρχείων είναι πολυ μεγάλα με αποτέλεσμα να κρασαρει. Το δεύτερο μάλλον ότι πολλά path είναι με ελληνικούς χαρακτήρες και μάλλον πάλι κολλάει. Τρίτον φοβάμαι μήπως υπάρχουν κάποιοι τύποι αρχείων που δεν υποστηρίζονται. Δεν ξέρω τι απο όλα συμβαίνει αλλα δυστυχώς το πρόγραμμα κρασαρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για κοντά στα 9 giga. Έχω καταλήξει σε κάποια αυθαίρετα συμπεράσματα αλλα δεν είμαι σίγουρος. Ένα είναι ότι μάλλον τα path των αρχείων είναι πολυ μεγάλα με αποτέλεσμα να κρασαρει. Το δεύτερο μάλλον ότι πολλά path είναι με ελληνικούς χαρακτήρες και μάλλον πάλι κολλάει. Τρίτον φοβάμαι μήπως υπάρχουν κάποιοι τύποι αρχείων που δεν υποστηρίζονται. Δεν ξέρω τι απο όλα συμβαίνει αλλα δυστυχώς το πρόγραμμα κρασαρει.

 

Γιατί δεν τα μοιραζεις σε δυο φακέλους και παράλληλα να διορθώσεις τα path.

Νοικοκυρεψε τα λίγο και θα γίνει η δουλεια σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:confused: Τι είναι το dropbox?τι κάνει?(είμαι ψιλοασχετη το ξέρω :rolleyes:)

 

Το dropbox είναι μια υπηρεσία που σου δίνει δωρεάν 2GB χώρο στο ´´συννεφό´´ με τον οποίο μπορείς να συγχρονισεις αρχεία και φακελλους σε διαφορετικές συσκευές . Εγώ πχ βλέπω τα αρχεία του υπολογιστή μου απο το iPad και το galaxy s και φυσικά Απο οποιοδήποτε συσκευη έχει Internet. Επίσης μπορείς να δώσεις link με αρχεία σου σε κάποιον και να μπορεσει να το κατεβάσει , να μοιραστεις φακελλους με άλλους που έχουν dropbox κ.α. Εάν κάποιος φίλος σου έχει dropbox και σου στείλει πρόσκληση να βάλεις και εσυ κερδίζετε και οι δυο αλλα 250 MB.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το dropbox είναι μια υπηρεσία που σου δίνει δωρεάν 2GB χώρο στο ´´συννεφό´´ με τον οποίο μπορείς να συγχρονισεις αρχεία και φακελλους σε διαφορετικές συσκευές . Εγώ πχ βλέπω τα αρχεία του υπολογιστή μου απο το iPad και το galaxy s και φυσικά Απο οποιοδήποτε συσκευη έχει Internet. Επίσης μπορείς να δώσεις link με αρχεία σου σε κάποιον και να μπορεσει να το κατεβάσει , να μοιραστεις φακελλους με άλλους που έχουν dropbox κ.α. Εάν κάποιος φίλος σου έχει dropbox και σου στείλει πρόσκληση να βάλεις και εσυ κερδίζετε και οι δυο αλλα 250 MB.

 

Σε ευχαριστω που μου εξηγησες τι είναι κ τι κάνει!!!!:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του IPAD2 . Έχω μια ερωτησούλα να κάνω. Πως ανοίγεις την Multi-task μπάρα ???

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μεγεια! Για να το ανοιξεις πιεζεις 2 φορες γρηγορα το home button!

Aν επιτρεπετε απο που το πηρες? γιατι το χω παραγγελει και εγω και το περιμενω με μεγαλη αγωνια

Edited by terrah
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μεγεια! Για να το ανοιξεις πιεζεις 2 φορες γρηγορα το home button!

Aν επιτρεπετε απο που το πηρες? γιατι το χω παραγγελει και εγω και το περιμενω με μεγαλη αγωνια

 

Χίλια ευχαριστώ ... 20 λεπτά παιδευόμουν με αυτό :lol: Υπάρχει κάποιο app που να μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε σαν exploresr ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις file manager αμα καταλαβα καλα?Αν ναι υπαρχει το εξαιρετικο ifile που ομως θελει jailbreak :( Υπαρχει ομως και o zen viewer που ειναι αρκετα καλος και κανει 2.99.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα καθόλου:

Το iPad 2 που πήρα φοράει την 4.3.

Φαντάζομαι ούτε αυτή έχει γίνει jailbreak, αλλά να κάνω update στην 4.3.1 που μου προτείνει ή να περιμένω στην 4.3;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα καθόλου:

Το iPad 2 που πήρα φοράει την 4.3.

Φαντάζομαι ούτε αυτή έχει γίνει jailbreak, αλλά να κάνω update στην 4.3.1 που μου προτείνει ή να περιμένω στην 4.3;

 

το iPad 2 Δεν εχει γινει ακομα JB... υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

το iPad 2 Δεν εχει γινει ακομα JB... υπομονη!

 

Nαι το είδα και εγώ εχθές ψάχνοντας στο net.

Απλά ρώτησα γιατί μερικές φορές καλύτερο είναι όταν αναμένουμε ένα jailbreak να παραμένουμε σε πιο παλιό firmware, γι'αυτό.

 

Έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή θήκη;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Nαι το είδα και εγώ εχθές ψάχνοντας στο net.

Απλά ρώτησα γιατί μερικές φορές καλύτερο είναι όταν αναμένουμε ένα jailbreak να παραμένουμε σε πιο παλιό firmware, γι'αυτό.

 

Έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή θήκη;

Εγω εχω παραγγειλει αυτην

http://www.ebelow.com/en/ipad-2-leather-case-cover-and-flip-stand-for-the-apple-ipad-2-black.html

 

εχω παρει και sim cutter ,

 

τωρα μονο το iPad περιμενω απο την προπαραγελια μου :)

 

Υ.Γ. Τελικα ειχες δικιο, μαυρο ειναι πιο ωραιο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να το βρω κάπου εώς τις 5/5/11 που θα βρίσκομαι Ελλάδα; Δεν θέλω να τω πάρω απο Αίγυπτο λόγο εγγύησης. Εκεί το βρίσκω 25€ ακριβότερο αλλα είναι παραεισαγωγη απο Αμερική.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να το βρω κάπου εώς τις 5/5/11 που θα βρίσκομαι Ελλάδα;

 

Το βλέπω εξαιρετικά χλωμό να έχει ομαλοποιηθεί η αγορά μέχρι τότε. Χθες ρώτησα τηλεφωνικά στο Media Markt και μου είπαν για μετά από ένα μήνα, το νωρίτερο. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί κάποιος να κάνει σε άλλο κατάστημα προκράτηση για λογαριασμό σου, χωρίς όμως να είναι εγγυημένο ότι το κομμάτι που θα σου αναλογεί θα έχει έρθει μέχρι τότε (ενδεχομένως να υπάρχουν αρκετοί άλλοι πιο πριν στις λίστες που συγκροτούνται).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να το βρω κάπου εώς τις 5/5/11 που θα βρίσκομαι Ελλάδα; Δεν θέλω να τω πάρω απο Αίγυπτο λόγο εγγύησης. Εκεί το βρίσκω 25€ ακριβότερο αλλα είναι παραεισαγωγη απο Αμερική.

 

Χλωμό το βρίσκω να το βρεις σε κατάστημα εώς τις 5/5 .

 

 

Επίσης θα ήθελα να εκφράσω τις απόψεις μου μετά από 1 μέρα κατοχής 1PAD2.

 

Πραγματικά πάρα πολύ αξιόλογο μηχάνημα. Μπορεί προσωπικά το IOS στο IPHONE να μην με βόλεψε ποτέ και για αυτό να έχω κινητό Android (DEFY) αλλά για tablet το λειτουργικό της Apple είναι τρομερό. Ναι μεν δεν σου αφήνει μεγάλη ελευθερία κινήσεων αλλά πραγματικά δεν κολλάει καθόλου και φέρνει σε πέρας όλες τις λειτουργίες απρόσκοπτα.

 

Ναι οι κάμερες είναι απαράδεκτες για την λήψη φωτογραφιών αλλά για το Skype η μπροστινή κάμερα κάνει μια χαρά τη δουλεία της και η πίσω τραβάει μια χαρά βιντεο.

 

Επίσης προτίμησα να μην ασχοληθώ με το jailbreak ακόμα ... φόρτωσα την Prepaid μου 50 ευρώ και αγόρασα όποια προγράμματα έκρινα ότι θα μου χρειαζόντουσαν.

 

Keynote

Numbers

Pages

PDF Reader Pro

iMovie

Slice It

Cut the Rope

Infinity Blade

Unblock Me

Angry Birds

iFiles (file manager)

Friendly for Facebook Plus

 

Και μου έμειναν και 10 ευρώ για μελλοντικές αγορές.

 

Δοκίμασα όλα τα προγράμματα και αν εξαιρέσουμε κάποιες ασυμβατότητες του Numbers με κάποιους τύπους του Excel όλα τα άλλα λειτουργούν τέλεια.

 

Το άλλο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η μεγάλη εμβέλεια του Wi-FI δέκτη του ... πιάνει ασύρματα που δεν μπορούσα να τα εντοπίσω ούτε με το κινητό ούτε με το Netbook παρά μόνο με το PS3.

 

Η ποιότητα οθόνης είναι πάρα πολύ καλή ... πολύ καλύτερη από το Galaxy Tab που κυκλοφορεί και το οποίο έχω δουλέψει στο παρελθόν.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε ένα πρόγραμμα για αναπαραγωγή ταινιών με υπότιτλους srt στα ελληνικά , ένα καλό πρόγραμμα για συμπίεση/αποσυμπίεση rar και zip.

Τέλος μου έχει δημιουργηθεί η απορία για πιο λόγο έχει Bluetooth από την στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων ... Ίσως στην 3g έκδοση για Bluetooth Handsfree ...αλλά στην Wifi only για ποιο λόγο ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Angry Birds

 

Μια ερώτηση επ' αυτού. Κάνει κάποιου είδους "sync" με το αντίστοιχο του iPhone (π.χ. μέσω του username στο Game Center) ώστε να σε "βγάζει" στο ένα στην ίδια πίστα όπου έχεις φτάσει στο άλλο, και τανάπαλιν;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε ένα πρόγραμμα για αναπαραγωγή ταινιών με υπότιτλους srt στα ελληνικά , ένα καλό πρόγραμμα για συμπίεση/αποσυμπίεση rar και zip.

 

Eννοείς να περνάς στο iPad ταινία και υπότιτλους και να παίζουν;

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Πάντως υπάρχει το VLC Streaming το οποίο κάνει...streaming :p και σε πολύ καλή ποιότητα, παίζει υπότιτλους (αρκεί- όπως κλασικά πάντα- στο VLC να ειναι στο ίδιο folder στον υπολογιστή και με το ίδιο όνομα) και εγώ που το δοκίμασα στο δικό μου εχθές με 720p επεισόδιο του How I Met Yout Mother (το αναφέρω για να καταλάβεις το μέγεθος του αρχείου - το HIMYM είναι περίπου 30min επεισόδιο) έπαιζε μια χαρά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης προτίμησα να μην ασχοληθώ με το jailbreak ακόμα ... φόρτωσα την Prepaid μου 50 ευρώ και αγόρασα όποια προγράμματα έκρινα ότι θα μου χρειαζόντουσαν.

 

Οι εφαρμογες αγοραζονται με χρεωση του λογαριασμου του κινητου?? Σορρυ, αλλα δεν ξερω....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες αγοραζονται με χρεωση του λογαριασμου του κινητου?? Σορρυ, αλλα δεν ξερω....

Όχι, εφαρμογές αγοράζεις από το App Store που έχει μέσα στο iPad (και το iPhone και πλέον και τα ίδια τα Mac)

Tις αγοράζεις με πιστωτική ή προπληρωμένη και τις κατεβάζεις κατευθείαν στη συσκευή και μετά αυτές μεταφέρονται και στο PC/Μac σου στον πρώτο συγχρονισμό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επ' αυτού. Κάνει κάποιου είδους "sync" με το αντίστοιχο του iPhone (π.χ. μέσω του username στο Game Center) ώστε να σε "βγάζει" στο ένα στην ίδια πίστα όπου έχεις φτάσει στο άλλο, και τανάπαλιν;

 

Δεν έχω ιδέα ... δεν διαθέτω Iphone. Προτίμησα android για κινητό .

 

Οι εφαρμογες αγοραζονται με χρεωση του λογαριασμου του κινητου?? Σορρυ, αλλα δεν ξερω....

 

Όχι καμία σχέση. Όταν κάνεις λογαριασμό στο Itunes δηλώνεις αν θες στοιχεία πιστωτικής κάρτας ... Εγώ επειδή δεν έχω πιστωτική , έβαλα την προπληρωμένη κάρτα της Κύπρου που έχω. (Βάζεις ένα ποσό και μπορείς να την χρησιμοποιείς σαν πιστωτική μέχρι να εξαντληθεί το ποσό αυτό)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς να περνάς στο iPad ταινία και υπότιτλους και να παίζουν;

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Πάντως υπάρχει το VLC Streaming το οποίο κάνει...streaming :p και σε πολύ καλή ποιότητα, παίζει υπότιτλους (αρκεί- όπως κλασικά πάντα- στο VLC να ειναι στο ίδιο folder στον υπολογιστή και με το ίδιο όνομα) και εγώ που το δοκίμασα στο δικό μου εχθές με 720p επεισόδιο του How I Met Yout Mother (το αναφέρω για να καταλάβεις το μέγεθος του αρχείου - το HIMYM είναι περίπου 30min επεισόδιο) έπαιζε μια χαρά.

 

Το VLC streaming έχω κατεβάσει αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει :(

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το VLC streaming έχω κατεβάσει αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει :(

ναι και εμένα εχθές με δυσκόλεψε.

Έχεις PC ή Mac;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμένα εχθές με δυσκόλεψε.

Έχεις PC ή Mac;

 

PC έχω με Windows 7 64bit

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βρίσκω να το βρεις σε κατάστημα εώς τις 5/5 .

 

 

Επίσης θα ήθελα να εκφράσω τις απόψεις μου μετά από 1 μέρα κατοχής 1PAD2.

 

Πραγματικά πάρα πολύ αξιόλογο μηχάνημα. Μπορεί προσωπικά το IOS στο IPHONE να μην με βόλεψε ποτέ και για αυτό να έχω κινητό Android (DEFY) αλλά για tablet το λειτουργικό της Apple είναι τρομερό. Ναι μεν δεν σου αφήνει μεγάλη ελευθερία κινήσεων αλλά πραγματικά δεν κολλάει καθόλου και φέρνει σε πέρας όλες τις λειτουργίες απρόσκοπτα.

 

Ναι οι κάμερες είναι απαράδεκτες για την λήψη φωτογραφιών αλλά για το Skype η μπροστινή κάμερα κάνει μια χαρά τη δουλεία της και η πίσω τραβάει μια χαρά βιντεο.

 

Επίσης προτίμησα να μην ασχοληθώ με το jailbreak ακόμα ... φόρτωσα την Prepaid μου 50 ευρώ και αγόρασα όποια προγράμματα έκρινα ότι θα μου χρειαζόντουσαν.

 

Keynote

Numbers

Pages

PDF Reader Pro

iMovie

Slice It

Cut the Rope

Infinity Blade

Unblock Me

Angry Birds

iFiles (file manager)

Friendly for Facebook Plus

 

Και μου έμειναν και 10 ευρώ για μελλοντικές αγορές.

 

Δοκίμασα όλα τα προγράμματα και αν εξαιρέσουμε κάποιες ασυμβατότητες του Numbers με κάποιους τύπους του Excel όλα τα άλλα λειτουργούν τέλεια.

 

Το άλλο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η μεγάλη εμβέλεια του Wi-FI δέκτη του ... πιάνει ασύρματα που δεν μπορούσα να τα εντοπίσω ούτε με το κινητό ούτε με το Netbook παρά μόνο με το PS3.

 

Η ποιότητα οθόνης είναι πάρα πολύ καλή ... πολύ καλύτερη από το Galaxy Tab που κυκλοφορεί και το οποίο έχω δουλέψει στο παρελθόν.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε ένα πρόγραμμα για αναπαραγωγή ταινιών με υπότιτλους srt στα ελληνικά , ένα καλό πρόγραμμα για συμπίεση/αποσυμπίεση rar και zip.

Τέλος μου έχει δημιουργηθεί η απορία για πιο λόγο έχει Bluetooth από την στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων ... Ίσως στην 3g έκδοση για Bluetooth Handsfree ...αλλά στην Wifi only για ποιο λόγο ?

Ένα καλο προγραμμα για να παίζεις ταινίες στο iPad με υποτιτλους χωρίς μετατροπή είναι το buzz player HD.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...