Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι εχει καποια διαφορετικα αρχεια δεν λεει κατι. Το built του πακετου billgates ειναι το final rtm με built number 6000.

Πέστα βρε και μάλλιασε η γλώσσα μου. :p

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το θέμα είναι ότι θέλεις το cd των XP (όπως και με τα 2Κ νομίζω). αλλά σχεδόν όλα τα φορητά (και κάποια σταθερά). δεν το έχουν. αντίστοιχα έχουν recovery cd-dvd που δεν μετράει.

 

εκτός και αν μπορείς να κάμεις ένα .iso XP, να βάλεις τον κωδικό σου και να είσαι οκ.

 

θα ψάξω να δω αν χρειάζεται validation (γιατί αν δεν θέλει τότε όλα οκ).

 

...

 

λοιπόν:

 

 

 

άρα αφού επιτρέπει 2Κ (όπου δεν υπάρχει validation), με $120 τα έχεις όλα νόμιμα (ή περίπου :lol:)

Το δίσκο τον ζητάει μόνο για επιβεβαίωση. Όλα τα υπόλοιπα ισχύουν κανονικά, και το κλειδί σου και η ενεργοποίηση, δεν αλλάζει κάτι.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμιά λύση για το πρόβλημα του weather gadget της windows sidebar, το οποίο δε λέει να λειτουργήσει (service not available...);

Ή έστω κάποιο ανάλογο που να λειτουργεί για τη χώρα μας;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμιά λύση για το πρόβλημα του weather gadget της windows sidebar, το οποίο δε λέει να λειτουργήσει (service not available...);

Ή έστω κάποιο ανάλογο που να λειτουργεί για τη χώρα μας;

 

;) Πολύ καλό και αυτό που ζητάς πλήρως λειτουργικό και ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΛΛΑ:) :) ;) .

Δοκιμασμένα και με Vista RC1.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμιά λύση για το πρόβλημα του weather gadget της windows sidebar, το οποίο δε λέει να λειτουργήσει (service not available...);

Ή έστω κάποιο ανάλογο που να λειτουργεί για τη χώρα μας;

Εμενα δουλευει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση; Εγώ έχω την 7.0.5730.11

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλευει το built in weather της side bar ?:blink:
Yeap! Αλλα μην περιμένετε πολλές πληροφορίες. Μόνο την θερμοκρασία έχει και αν είναι νυχτα μερα ή αν έχει ηλιο η βροχή. Δεν δείχνει τις επόμενες μέρες τι καιρό θα κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Yeap! Αλλα μην περιμένετε πολλές πληροφορίες. Μόνο την θερμοκρασία έχει και αν είναι νυχτα μερα ή αν έχει ηλιο η βροχή. Δεν δείχνει τις επόμενες μέρες τι καιρό θα κάνει.

 

Θα με τρελανεις:worry: ! Τι εχει βαλει στο Current Location ?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα δουλευει to weather gadget,τις ρυθμισεις τις εχω κανει κανονικα για τοποθεσια,απλα μου λεει service not available.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις την Final Built 6000:cool: . Ισως στην RC1 να παιζει...;)

Μπορεί, πάντως κι εμένα κάποια στιγμή δεν έπαιζε αλλα έφτιαξε μόνο του.

 

Ρε παιδιά έχει βάλει τελικά κανείς το pro evolution soccer? Εχει ήχο? Εμένα δεν έχει και δεν βρήκα τίποτα στο net. Ολοι ρωτάνε το ίδιο πράγμα και δεν βρίσκεται λύση. Μέχρι και η Konami δεν ήξερε να μου πεί. Αν βρεί κάποιος λύση ας μας το πει και μας γιατί τώρα με το νέο patch που θα βγεί θα υπάρχουν και ελληνικά συνθήματα και θα είναι πολύ ωραίο να τα ακούς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, πάντως κι εμένα κάποια στιγμή δεν έπαιζε αλλα έφτιαξε μόνο του.

 

Ισως... παντως οτι και να του βαλω, μεχρι και Richmond, WA να του βαλω, δεν δειχνει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα...

Μάλιστα είδα πως έβαλε και γκολ ο Παναθηναϊκός. :happy:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα δουλευει to weather gadget,τις ρυθμισεις τις εχω κανει κανονικα για τοποθεσια,απλα μου λεει service not available.

λογικό μου φαίνεται. αφού τα windows vista δεν έχουν κυκλοφορίσει. έτσι αρκετοί drivers ΔΕΝ είναι άμεσα διαθέσιμοι στο WU αλλά μετά από κάποιο καιρό.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βάλει τελικά κανείς το pro evolution soccer? Εχει ήχο? Εμένα δεν έχει και δεν βρήκα τίποτα στο net. Ολοι ρωτάνε το ίδιο πράγμα και δεν βρίσκεται λύση. Μέχρι και η Konami δεν ήξερε να μου πεί. Αν βρεί κάποιος λύση ας μας το πει και μας γιατί τώρα με το νέο patch που θα βγεί θα υπάρχουν και ελληνικά συνθήματα και θα είναι πολύ ωραίο να τα ακούς.
Έχεις ρωτήσει πολλές φορές για αυτό το θέμα και εδώ και στο topic για το PES6. Είναι προφανές ότι δεν υπάρχει λύση προς το παρόν, ειδικά από τη στιγμή που όπως λες το έχεις ψάξει. Έχεις ένα λειτουργικό που δεν κυκλοφορεί ακόμα στο εμπόριο, έχει μεγάλες αλλαγές και επομένως είναι φυσιολογικό να υπάρχουν προβλήματα με software.
Link to comment
Share on other sites

Σου δουλευει το built in weather της side bar ?:blink:

 

Και σε μενα δουλευει μια χαρα με RC1...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα δουλευει μια χαρα με RC1...

Πάντως ούτε στην RC2, ούτε στην RTM δουλεύει. Το μήνυμα που βγάζει είναι ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για τη συγκεκριμένη γλώσσα-περιοχή. Αυτό που παρατήρησα στο XML αρχείο αυτού του gadget είναι ότι η κωδικοποίση καρακτήρων είναι σε UTF-16 σε αντίθεση με όλα τα άλλα. Ίσως εκεί να οφείλεται το πρόβλημα. Βέβαια προσπάθησα να το αλλάξω σε UTF-8 και το gadget δεν εμφανιζόταν πια. Ίσως να θέλει και αλλού τροποποίηση. Ας το κοιτάξει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα για τη δομη των xml μήπως και βρεθεί κάποια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Επιμένεις βλέπω. :-) Σοβαρά τώρα, δεν έχει.

 

Το οτι εχει καποια διαφορετικα αρχεια δεν λεει κατι. Το built του πακετου billgates ειναι το final rtm με built number 6000.

 

Πέστα βρε και μάλλιασε η γλώσσα μου. :p

 

Βρε παιδιά γιατί πέσατε όλοι να με φάτε:) δεν είπα ότι έχει πρόσθετες λειτουργίες, προγράμματα ή δυνατότητες το μόνο που είπα είναι ότι είναι διαφορετική build με άλλο checksum. Συγκεκριμένα το διάβασα εδώ http://www.neowin.net/index.php?act=view&id=36173

 

Να αναφέρω ότι μου σπάσανε τα νεύρα για να μπορέσω να αλλάξω τα δικαιώματα του χρήστη που είχα δημιουργήσει και τελικά τα κατάφερα μόνο όταν μπήκα σε Safe Mode.

Γενικά μου άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις σαν λειτουργικό, αν και για να βρείς τις ρυθμίσεις του δικτύου πχ πρέπει να μυρίσεις λίγο τα νύχια σου:lol:

 

Την εγκατάσταση την έκανα σε Virtual Machine, και με εξέπληξε η ταχύτατη εκκίνηση. Όμως με την έκδοση 6000 μετά από 15' χρήσης άρχισαν να κολλάνε όλα λίγο πολύ και ακόμη και όταν προσπαθούσα να προβάλω μια εικόνα (jpg), έκανε γύρω στο λεπτό να ανοίξει τον viewer:(

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα...

Μάλιστα είδα πως έβαλε και γκολ ο Παναθηναϊκός. :happy:

Εμένα γιατί μου τα δείχνει έτσι?

http://imageshack.gr/thumbs/256900sportfm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου το έβγαλε κι εμένα έτσι ακριβώς. :worry: Δεν ξέρω τι παίζει... :confused:

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...