Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mporei kapoios na m steilei me pm, pio key prepei na kanw search gia na vrw to swsto version epidi exw mperdeutei ligaki me ta pio panw

 

και σε μενα ρε παιδια αν γινετε,γιατι εχω μπερδευει!!!!

:O :O :O

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οπό ποιο torrent site το κατεβάσατε??

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη φάση,ας το κοιτάξουμε λοιπόν!!!!!

 

Στη σελίδα που δώσατε έχει μονο το nfo αρχειο.Τι παίζει??

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο παιχνιδι μιας και ωρας μπορω να πω με σιγουρια.

 

Ειναι ταχυτατα !

Δεν εχει σκασιματα

ΔΙαφορετικα εικονιδια απο την RC1 και RC2

Αλλο built του IE 7

 

Macromedia flash player 9 - δεν παιζει !

 

Τα επομενα σε λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να μιλάμε εδώ για τα windows vista και όχι για τα torrents vista.

 

αν δεν νομίζω να είναι "όμορφο" να γράφονται τέτοια πράγραμμα.

 

- λοιπόν αυτό που "σπάει κόκκαλα" είναι το Backup (Business, Ultimate) που καίει απευθείας σε dvd και σίγουρα είναι αρκετά καλύτερο από τα άλλα του εμπορίου (αναφέρω ότι το backup @ XP Pro είναι μία από τις καλύτερες εφαρμογές με μόνο μείον τη μη εγγραφή δίσκου).

 

- μπορεί κάποιος να αναφέρει συμβατότητες ή καλύτερα ασυμβατότητες?

μια μικρή (αρχικά) λίστα θα ήταν ότι πρέπει για κάποιον που θέλει να μπει στον κόσμο των Vista, άφοβα.

 

- χρονομέτρησε κάποιος το boot time? επίσης, αν κάποιος τα έχει εγκαταστήσει σε φορητό (με ενεργοποιημένο aero UI) μπορεί να γράψει περίπου πόσο μειώνεται η αναμονή? (ότι μειώνεται μειώνεται και μάλιστα στα Beta 2 & RC1 αρκετά).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να μιλάμε εδώ για τα windows vista και όχι για τα torrents vista.

 

αν δεν νομίζω να είναι "όμορφο" να γράφονται τέτοια πράγραμμα.

Όταν ξεκαθαρίσει η κατάσταση το παρόν topic θα κλειδωθεί και θα ανοίξει νέο που θα αναφέρεται μόνο στο released λειτουργικό, όπου και δεν θα υπάρχουν τέτοια posts.
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που ρώτησε, αν δεν εισάγεις Serial number κατά την εγκατάσταση, διαλέγεις στο επόμενο βήμα ποιά έκδοση θέλεις να εγκαταστήσεις [Home Basic, Home Premium, Business ή Ultimate (η Enterprise θα διανέμεται σε διαφορετικό DVD μάλλον)]
Link to comment
Share on other sites

Boot time is under 1 min !:D

 

Πλακα κανεις:shock: !Και δεν βρισκω seeders...:cry:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις:shock: !Και δεν βρισκω seeders...:cry:

 

Ναι, ειναι απιστευτο!

Μολις εκανα εγγραφη on-the-fly DVD με χρηση του DVDFab Platinum !:D

Ονειρο !

Link to comment
Share on other sites

By the way, βγηκε "διορθωτικο" για οσους δεν το εχουν "αγορασει".

Εγω εβαλα το serial που ειχα παρει για την RC2 και πλεον ειναι Licensed !:lol:

Link to comment
Share on other sites

By the way, βγηκε "διορθωτικο" για οσους δεν το εχουν "αγορασει".

Εγω εβαλα το serial που ειχα παρει για την RC2 και πλεον ειναι Licensed !:lol:

...για 180 ημέρες, μετά από αυτό θα κλειδώσουν!

 

Πάντως είναι πολύ πιο ελαφριά από προηγούμενες εκδόσεις, το default installation πιάνει 425 MB RAM.

Βρήκε αμέσως κάρτα δικτύου (Gigabit Intel) και κάρτα γραφικών (Nvidia 6800 GT) ενώ χρειάστηκε να κατεβάσω μόνο τους drivers για την κάρτα ήχου (Sound Blaster Live! 24-bit).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Upgrade Advisor μου λέει ότι δεν υπάρχει driver για το ADSL Modem (της OTENET από Sagem). Λέτε να υπάρχει πρόβλημα; Ο driver που έχει στο CD (που είναι για άλλες εκδόσεις Windows) κάνει για τα Vista;

Επίσης όποιος βρει κλειδί και τα δηλώσει, θα τα έχει "για μια ζωή";

Link to comment
Share on other sites

...για 180 ημέρες, μετά από αυτό θα κλειδώσουν!

 

Για οσο ειναι validate το key που εδωσε η MS. Νομιζω ειναι μεχρι Ιουλιο του 2007. Μεχρι τοτε θα εχω στα χερι αμου Corp. Key :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω ενδιαφέρει όσους συνδέονται σε Samba:

Τα Vista από προεπιλογή χρησιμοποιούν μόνο το NTLMv2 πρωτόκολλο για το authentication. Το Samba δεν το υποστηρίζει και έτσι αν πάτε να συνδεθείτε εκεί δεν δέχεται το password.

Για να το αλλάξετε:

Τρέξτε το secpol.msc

Στο Local Policies > Security Options

βρείτε το “Network Security: LAN Manager authentication level”

Αλλάξτε τη ρύθμιση από “Send NTLMv2 response only” σε “Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated”.

 

Είστε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνεις κ τίποτα που δεν τον βάζεις...ένα χάλι είναι τελικά.

 

back to 6 for ms updates only.:shifty:

 

παιδια εγω απλως τον εγκατεστησα σε ενα απο τους Η/Υ μου αλλα με αυτα που διαβασα θα ελεγα να επανελθω στον 6 ,πως γινεται αυτο μπορειτε να με διαφωτησε :O

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκαθαρίσει η κατάσταση το παρόν topic θα κλειδωθεί και θα ανοίξει νέο που θα αναφέρεται μόνο στο released λειτουργικό, όπου και δεν θα υπάρχουν τέτοια posts.

Οκ. δεν το ήξερα, ευχαριστώ.

 

Geovass, δοκίμασες καθόλου το ενσωματώμενο sync με το ppc? η χειράζεται και το active sync? συγχρονίζει μόνο με M$ Outlook ή και με το windows mail + windows calendar?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Upgrade Advisor μου λέει ότι δεν υπάρχει driver για το ADSL Modem (της OTENET από Sagem). Λέτε να υπάρχει πρόβλημα; Ο driver που έχει στο CD (που είναι για άλλες εκδόσεις Windows) κάνει για τα Vista;

Επίσης όποιος βρει κλειδί και τα δηλώσει, θα τα έχει "για μια ζωή";

Για το Sagem μην φοβάσαι το έχω και εγώ και δεν είχε απολύτως κανένα πρόβλημα :happy:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο μερικες ωρες συμβιωσης με το νεο λειτουργικο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Μονο την καρτα ηχου του φορητου μου δεν αναγνωρισε αλλα ετρεξα το windows update και εγκατεστησε τον driver. Επισης δε χρειαστηκε να εγκαταστησω το activesync για το ppc, το αναγνωρισε αμεσα.:)
Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τις εμπειρίες μου μετά από μερικές ώρες ενασχόλησης.

 

Το γραφικό περιβάλλον είναι πολύ εύχρηστο, αλλά θα χρειαστεί να περάσει καιρός για να συνηθίσω πού είναι οι ρυθμίσεις δικτύου και διάφορα άλλα εργαλεία. Επίσης ο νέος Windows explorer μου φαίνεται ότι θα έπρεπε να έχει ένα File μενού.

 

Στις επιδόσεις καλά τα πήγε σε γενικές γραμμές. Στα παιχνίδια όμως έφαγα ήττα. Πρώτα φόρτωσα το Medal of Honor Allied Assault Breakthrough, το οποίο σε 1024 ανάλυση έδινε βία 15 καρέ ανα δευτερόλεπτο! Τραγικό για ένα τόσο παλιό παιχνίδι σε 6800GT. Δοκίμασα να περάσω τους drivers της Nvidia αλλά τότε δε φόρτωνε καν το παιχνίδι, και κολλούσε. Το ίδιο συνέβη με το Call of duty 2. Στην beta 2 μου παίζαν αυτά - ίσως έκανα εγώ κάποια βλακεία, δεν ξέρω.

 

Επίσης δεν κατάφερα ποτέ να γράψω DVD (data). Το Nero αρνήθηκε να εγκτασταθεί στα Vista, το CDBurnerXP εγκαταστάθηκε μεν, δε δούλεψε δε, και ένα τρίτο που κατέβασα από το sourceforge δεν βρήκε το Plextor PX-716A αντιγραφικό μου. Όσον αφορά την ενσωματωμένη δυνατότητα εγγραφής από τα Vista, όταν πήγα από το Media Center να φτιάξω το compilation δε με άφηνε να προσθέσω αρχεία από το file system αλλά μόνο από το gallery (My Videos, My Music etc). Εναλλακτικά δοκίμασα να βάλω το άδειο DVD και από τη λίστα του autoplay να διαλέξω burn data. Μου έβγαλε επιλογές για Live Filesystem (UDF) ή Mastered, διάλεξα το δεύτερο και όταν πάτησα Next το παράθυρο εξαφανίστηκε. Πιθανώς να έφταιξε το ότι στο C: partition είχα 1.5 Gb μόνο, αλλά δε θα έπρεπε να με ρωτήσει;

 

Στο δίκτυο για κάποιο λόγο μου φάνηκε να αργεί, 5 MB/sec είναι πολύ λίγα για Gigabit ethernet σύνδεση. Θέλω να πιστεύω ότι έφταιγε κάτι άλλο και όχι οι default ρυθμίσεις των Vista.

 

Τέλος, ψάχνοντας στον φάκελο system32 βρήκα δύο πολύ ωραία εργαλειάκια, ένα για να διαλέγεις ένα τμήμα της οθόνης και να το μετατρέπεις σε jpg screenshot, και ένα για να φτιάχνεις δικά σου glyphs (γράμματα σε Unicode γραμματοσειρές).

 

Θα επανέλθω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θέλουμε να δοκιμάσουμε την rtm έκδοση πώς θα μπορέσουμε να εγκαταστήσουμε την ultimate έκδοση εφόσον ισχύει αυτό που αναφέρεις και δεν έχουμε s/n. ???

 

Ta serials pou edwse i Microsoft itan gia Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τις εμπειρίες μου μετά από μερικές ώρες ενασχόλησης.

 

Το γραφικό περιβάλλον είναι πολύ εύχρηστο, αλλά θα χρειαστεί να περάσει καιρός για να συνηθίσω πού είναι οι ρυθμίσεις δικτύου και διάφορα άλλα εργαλεία. Επίσης ο νέος Windows explorer μου φαίνεται ότι θα έπρεπε να έχει ένα File μενού.

 

Στις επιδόσεις καλά τα πήγε σε γενικές γραμμές. Στα παιχνίδια όμως έφαγα ήττα. Πρώτα φόρτωσα το Medal of Honor Allied Assault Breakthrough, το οποίο σε 1024 ανάλυση έδινε βία 15 καρέ ανα δευτερόλεπτο! Τραγικό για ένα τόσο παλιό παιχνίδι σε 6800GT. Δοκίμασα να περάσω τους drivers της Nvidia αλλά τότε δε φόρτωνε καν το παιχνίδι, και κολλούσε. Το ίδιο συνέβη με το Call of duty 2. Στην beta 2 μου παίζαν αυτά - ίσως έκανα εγώ κάποια βλακεία, δεν ξέρω.

 

Επίσης δεν κατάφερα ποτέ να γράψω DVD (data). Το Nero αρνήθηκε να εγκτασταθεί στα Vista, το CDBurnerXP εγκαταστάθηκε μεν, δε δούλεψε δε, και ένα τρίτο που κατέβασα από το sourceforge δεν βρήκε το Plextor PX-716A αντιγραφικό μου. Όσον αφορά την ενσωματωμένη δυνατότητα εγγραφής από τα Vista, όταν πήγα από το Media Center να φτιάξω το compilation δε με άφηνε να προσθέσω αρχεία από το file system αλλά μόνο από το gallery (My Videos, My Music etc). Εναλλακτικά δοκίμασα να βάλω το άδειο DVD και από τη λίστα του autoplay να διαλέξω burn data. Μου έβγαλε επιλογές για Live Filesystem (UDF) ή Mastered, διάλεξα το δεύτερο και όταν πάτησα Next το παράθυρο εξαφανίστηκε. Πιθανώς να έφταιξε το ότι στο C: partition είχα 1.5 Gb μόνο, αλλά δε θα έπρεπε να με ρωτήσει;

 

Στο δίκτυο για κάποιο λόγο μου φάνηκε να αργεί, 5 MB/sec είναι πολύ λίγα για Gigabit ethernet σύνδεση. Θέλω να πιστεύω ότι έφταιγε κάτι άλλο και όχι οι default ρυθμίσεις των Vista.

 

Τέλος, ψάχνοντας στον φάκελο system32 βρήκα δύο πολύ ωραία εργαλειάκια, ένα για να διαλέγεις ένα τμήμα της οθόνης και να το μετατρέπεις σε jpg screenshot, και ένα για να φτιάχνεις δικά σου glyphs (γράμματα σε Unicode γραμματοσειρές).

 

Θα επανέλθω αύριο.

 

Εμενα συνεχιζει να μου κανει οτι και στη RC1.

Μετα απο λιγη ωρα εργασιας και συνηθως οταν παει να διαβασει

απο δισκο ή να γραψει καποιο αρχειο .. τσουπ..ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΗ

και αναφερει καποιο driver (ntfs ή κατι τετοιο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...