Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

P.S.Φιλε spinemm ευχαριστω για τη βοηθεια.Εσενα μπαινει με αυτους τους drivers μονο ή εκανες και κατι αλλο?Εκτος απο το οτι μου χει σπασει τα νευρα και θελω τελικα να δω τι γινεται με βολευει καλυτερα το Sagem.:)

 

 

Δεν θα κανεις τπτ ειναι shelf extract και ολα γινονται μονα τους (οπως οταν βαζεις το cd που σου δωσαν μαζι με το ondsl), τα VISTA βρισκουν το μοντεμ, το εγκαθιστουν και μετα INTERNET from VISTA is HERE!!!!!:) :)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτο μου post με Windows Vista RC1 32 bit (clean install)

 

Έχω πάθει πλάκα...αισθάνομαι σαν να κάθομαι πρώτη φορά σε PC με Windows

 

Μπήκαν απροβλημάτιστα, τρέχουν γρήγορα και χωρίς προβλήματα...

 

Το PC είναι AMD AM2 64 3200+

1GB μνήμη 533 DDR2

Nvidia Gforce 7600 GS 256

 

Περισσότερα στο μέλλον...

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ναι το rc1 είναι τέλειο.porcupine όμως ποιο είναι το νόημα το να έχει vista και να έχει το θέμα των 98/me?

Αν μπορούσε να φύγει αυτο το μαύρο όταν μεγιστοποιείς τα παράθυρα θα ήταν καλύτερο :(

 

απλά όταν είσαι όλη μέρα μπροστά σε έναν υπολογιστή, κάπου σιχαίνεσαι το πολύ το χρώμα. Εμένα με βολεύει το classic theme, σημασία έχει τι μπορεί να κάνει το λειτουργικό και πόσο ευέλικτο ειναι, :happy:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Microsoft has just released an updated version of Windows Vista to technical beta testers. Build 5728 is available in either x86 or x64 flavors right now on Microsoft Connect.

 

x86

vista_5728.16387.060917-1430_x86fre_client-LRMCFRE_EN_DVD.iso, 2,622.25 MB

 

x64

vista_5728.16387.060917-1430_x64fre_client-LRMCxFRE_EN_DVD.iso, 3,628.64 MB

 

Download: Windows Vista build 5728 (Connect Users Only)

Link to comment
Share on other sites

α ναι :p

δε το ξερα οτι είναι free για κανονικούς χρήστες.αφου έλεγε μονο για connect users...anyway πάλι καλα που με το πες γιατι ήμουν στο 5% :p

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα όποιος ξέρει να με βοηθήσει. έχω ένα λαπτοπ ολα τα πληρώ για τα vista απλά έχω την καρτα γραφικων ΑΤΙ Χ600 128ΜΒ και ήθελα να μου πει κανεις αν μπορεί να τποστηρίξει τα vista AERO
David
Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη δουλειά υπάρχει το upgrade advisor της Microsoft. Έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες. Περισσότερα: http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/upgradeadvisor/default.mspx
Link to comment
Share on other sites

Το καλό σε περίπτωση που έχεις κάρτα που δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις για το αερο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα βιστα χωρίς αυτό.

Δυσκολεύομαι πολύ να συνηθίσω το μενού και τις υπόλοιπες αλλαγές στο interface. Με εντυπωσιάσε η ταχύτητα που βρίσκει τις εφαρμογές στο ψάξιμο, περιμένω όμως να το δώ με 200.000 αρχεία που έχω τώρα στον υπολογιστή μου.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γνωμη γιατι με τα λειτουργικα δεν τα παω καλα.

Ετρεξα το win vista upgrade advisor και μου εβγαλε αποτελεσμα οτι μπορω να βαλω τα vista businnes.Το θεμα ειναι οτι εχω τα xp pro και δεν θελω να τα βγαλω τελειως.Μπορω να βαλω και τα vista και να διαλεγω με ποιο λειτουργικο θα δουλευω ,και αν ναι πως?

Παρακαλω δωστε μου κατευθυνσεις.:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να κατεβαζω και εγω την RC1 Build 5728 αν την εχει ηδη βαλει καποιος και μπορει να μου πει εχει σημαντικες διαφορες απο την 5600? (παντως μας βλεπω να γεμιζουμε με RC1:lol: μεχρι την κανονικη αλλα και απο την αλλη , δεν ειν' κακο δεν ειν' κακο:lol: :lol: :p )

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γνωμη γιατι με τα λειτουργικα δεν τα παω καλα.

Ετρεξα το win vista upgrade advisor και μου εβγαλε αποτελεσμα οτι μπορω να βαλω τα vista businnes.Το θεμα ειναι οτι εχω τα xp pro και δεν θελω να τα βγαλω τελειως.Μπορω να βαλω και τα vista και να διαλεγω με ποιο λειτουργικο θα δουλευω ,και αν ναι πως?

Παρακαλω δωστε μου κατευθυνσεις.:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

 

Μπορεις φιλε μου αν κανεις setup τα Vista σε αλλο σκληρο ή αλλο partition.Μολις ξεκινησει η εγκατασταση σε ρωταει αν θες να κανεις upgrade στα XP ή αν θες να τα κανεις setup εξ αρχης(δε λεει ακριβως αυτα).Εσυ πατας το 2ο,διαλεγεις και που θες να τα βαλεις και εισαι ετοιμος.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις φιλε μου αν κανεις setup τα Vista σε αλλο σκληρο ή αλλο partition.Μολις ξεκινησει η εγκατασταση σε ρωταει αν θες να κανεις upgrade στα XP ή αν θες να τα κανεις setup εξ αρχης(δε λεει ακριβως αυτα).Εσυ πατας το 2ο,διαλεγεις και που θες να τα βαλεις και εισαι ετοιμος.:happy:

 

ευχαριστω.

partition πως κανω?:O :O

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

partition πως κανω?:O :O

 

Οταν κανεις format εκε που σε ρωταει σε πιο διαμερισμα θα κανεις setup τα windows μπορεις να δημιουργισεις αν θες και αλλα.Διαγραφεις το υπαρχον(λογικα ενα ειναι αν δεν εχεις κανει εσυ) και μετα πατας το C αν θυμαμαι καλα για να δημιουργισεις partition.Επελεξε ποσο χωρο θες(λιγοτερο απο αυτο που σου δειχνει για να μεινει και για το αλλο) και μετα κσανα πατα το C για να φτιαξεις και αλλο.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως γιατι αν κανεις διαγραφη σε ενα partition χανονται ολα τα δεδομενα που περιεχει οποτε κανε ενα backup τα αρχεια σου.Υπαρχουν και καποια προγραμματα που κανουν απο τα windows αλλα δεν ειναι και τοσο καλα γιατι μπορει να προκαλεσουν προβληματα αργοτερα.Αυτα και καλη τυχη:p

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις format εκε που σε ρωταει σε πιο διαμερισμα θα κανεις setup τα windows μπορεις να δημιουργισεις αν θες και αλλα.Διαγραφεις το υπαρχον(λογικα ενα ειναι αν δεν εχεις κανει εσυ) και μετα πατας το C αν θυμαμαι καλα για να δημιουργισεις partition.Επελεξε ποσο χωρο θες(λιγοτερο απο αυτο που σου δειχνει για να μεινει και για το αλλο) και μετα κσανα πατα το C για να φτιαξεις και αλλο.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως γιατι αν κανεις διαγραφη σε ενα partition χανονται ολα τα δεδομενα που περιεχει οποτε κανε ενα backup τα αρχεια σου.Υπαρχουν και καποια προγραμματα που κανουν απο τα windows αλλα δεν ειναι και τοσο καλα γιατι μπορει να προκαλεσουν προβληματα αργοτερα.Αυτα και καλη τυχη:p

 

ευχαριστω και παλι φιλε skarpelos.

Πες μου καποιο προγραμμα που το κανει απο windows γιατι δεν θελω να το κανω format.εχω πολλα πραγματα περασμενα, ακομα και για backup:) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και παλι φιλε skarpelos.

Πες μου καποιο προγραμμα που το κανει απο windows γιατι δεν θελω να το κανω format.εχω πολλα πραγματα περασμενα, ακομα και για backup:) :)

Φιλε μου δεν εχω ασχοληθει με αυτα καθολου γιατι οπως σου ειπα μπορει να δημιουργισουν προβληματα και ετσι κανω μονο με το τροπο που σου πα.Κατι εχω ακουσει για το Partition Magic αλλα δεν το χω δουλεψει καθολου:)

Link to comment
Share on other sites

Το partition magic μπορεί να φτιάξει partitions σε δίσκο χωρίς να κάνει format, αλλά, όπως έχει γραφτεί πολλές φορές στο computing, είναι κάτι πολύ επικίνδυνο. Καλύτερα να αποφεύγετε τέτοιες διαδικασίες.
Link to comment
Share on other sites

 

 

αυτές είναι οι τελευταίες εκδόσης για το Vista? Μου είπαν οτι έχει βγει η 5800 αλλα έψαξα στο νετ κ δεν βρήκα κάτι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Poios sou eipe diladi? O peripteras ? (leme twra)

 

to teleutaio build pou dothike se merikous mono testers einai to 5734

 

vista_5734.0.060920-1805_.x64fre_.client-LRMCXFRE_.EN_.DVD.iso, 3,610.98 mb

vista_5734.0.060920-1805_.x86fre_.client-LRMCCFRE_.EN_.DVD.iso, 2,604.54 mb

 

http://www.neowin.net

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν διάβασα τις προηγούμενες σελίδες.Αυτές ειναι δοκιμαστικές εκδόσεις των Βιστα????Γιατι εγω ξέρω οτι θα κυκολφορίσει αρχες 2007.Μια ερωτησούλα ακόμα,αξίζει να βάλουμε τις δοκιμαστικές???Απο συμβατότητα προγραμμάτων πως πάει το πράμα???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, σίγουρα αξίζει.

Είναι πια το κυρίως λειτουργικό μου. Αναγνωρίζει αρκετές συσκευές, και οι drivers για τις υπόλοιπες έπαιξαν κανονικά. Η εγκατάσταση έγινε σε laptop Acer 9113

 

Δλδ :

 

Αναγνώρισε με τα ονόματά τους :

κάρτα γραφικών

κάρτα ήχου

touchpad (σε λάπτοπ το έβαλα)

κάρτα δικτύου

κάρτα σύρματου δικτύου

σκληρό δίσκο

υπέρυθρες

PCMCIA

pocket pc συγχρονισμός με usb καλώδιο

(ελπίζω να μην ξέχασα κάτι)

 

Αναγνώρισε μετά απο drivers :

Bluetooth

κάρτα τηλεόρασης

Acer Opticam (Κάμερα στην κορυφή της οθόνης)

 

Δεν αναγνώρισε :

Card Reader 5 in 1

 

Στο λειτουργικό εχτές το βράδυ του έκανα βαριά χρήση πιο πολύ για τέστ. Συγκεκριμένα έκανα upzip ενα rar αρχείο 2,6GB, ταυτόχρονα είχα ανοιχτά msn-icq-yahoo messenger, 2 παράθυρα ανοιχτά explorer, και ανοιχτό το πρόγραμμα Windows Media οπου έκανε search για κανάλια τηλεόρασης. Επιπρόσθετα έκανα αλλαγή προγραμμάτων με το Aero. Τα άντεξε μια χαρα κ δεν κράσαρε.

Το αγαπημένο μου παιχνίδι Lineage2 το παίζει μια χαρά.

 

Εγώ αυτά τα Windows θα κρατήσω. Δεν πρόκειται να ξαναβάλω τα XP. Για οσους μήνες θα τα έχουμε ακόμα δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...