Jump to content

Γυαλιά ηλίου


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μεγαλύτερο site με OAKLEY στην ελλάδα: www.eye-shop.gr

Σε τιμές πολύ καλές

 

Ναι αγορασα περσι τα Holbrook Polarized HD σε παρομοια τιμη που τα εβρισκα και σε Online shops σε γερμανια.Προσωπικα εχω αγορασει 4 ζευγαρια γυαλια απο το eye shop ευχαριστημενος παντα...

βεβαια η γνησια θηκη των Οakley κοστιζει 30 ευρω αλλα παντα σου βαζει δωρεαν αν το ζητησεις αλλης μαρκας που εχουν ξεμεινει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γυαλιά που υπάρχουν στα φαρμακεία και έχουν 6 ευρώ τι παίζει με αυτά ;;

 

Τους τα δινουν κατι οφθαλμιατροι να τα πουλανε κ μετα που χρειαζεσαι γιατρο επειδη εχεις καταστρεψει τα ματια σου στον συστηνουν και παιρνουν προμηθεια! :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το καλοκαίρι πλησιάζει ταχύτατα έχω αρχίσει να ψάχνω για γυαλια ήλιου και επειδή έχω μια μακροχρόνια σχέση με τη ray ban κοιτάζω προς τα wayfarer. Ψάχνω λοιπον κάνα μαγαζί που να τα έχει σε καλές τιμές. Δεν έχω καταλήξει σε κάποιο συγκεκριμένο αλλά κάτι θα βρούμε. Γνωρίζει κάποιος καλό μαγαζί στην Αθήνα με αυθεντικά ray ban και φυσιολογικές τιμες εκτός βέβαια απο τα κλασσικά μαγαζιά με γυαλιά;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνω για καλό γυαλί μέχρι μέχρι 150€

αυτά είναι καλά???

Oakley Garage Rock

http://www.oakley.com/images/catalog/generated/750x350/2f/5011d5f544921.jpg

Γνωστή μάρκα, αλλά δεν ξέρω τι παίζει γενικός με τα γυαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Η Oakley δεν ειναι μονο γνωστη μάρκα, αλλα κορυφαία. Δες σε διαφορα αθληματα τι μάρκα γυαλιά φορανε, ο αμερικανικος στρατος κλπ και θα καταλαβεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να μου προτεινετε κανενα "ψαγμενο" καταστημα με οπτικα στη Θεσσαλονικη; Προκειται για γυαλια ηλιου για εμενα και δεν με ενδιαφερουν αθλητικου τυπου αλλα κατι πιο formal.

 

Ευχαριστω

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να μου προτεινετε κανενα "ψαγμενο" καταστημα με οπτικα στη Θεσσαλονικη; Προκειται για γυαλια ηλιου για εμενα και δεν με ενδιαφερουν αθλητικου τυπου αλλα κατι πιο formal.

 

Ευχαριστω

 

Δες για Persol γυαλιά αφού θες formal :)

Link to comment
Share on other sites

Η Oakley δεν ειναι μονο γνωστη μάρκα, αλλα κορυφαία. Δες σε διαφορα αθληματα τι μάρκα γυαλιά φορανε, ο αμερικανικος στρατος κλπ και θα καταλαβεις

 

ειδικα με τους HD φακους ειναι σε αλλη διασταση γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να μου προτεινετε κανενα "ψαγμενο" καταστημα με οπτικα στη Θεσσαλονικη; Προκειται για γυαλια ηλιου για εμενα και δεν με ενδιαφερουν αθλητικου τυπου αλλα κατι πιο formal.

 

Ευχαριστω

 

http://www.noutsos.gr κορυφέο

...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψαχνω τα oakley enduro και garage rock ferrari. Polarished με iridium φακο.

 

Το θεμα ειναι να τα αγορασω απο καποιο skroutzoμαγαζο ή απο αγγλια/αμερικη; Τι με συμφερει;

 

Επισης ψαχνω φακους για τα oakley split jacket. Που μπορω να βρω;

 

Τα πιο φθηνα τα βρηκα εδω, αλλα απο αμερικη. Εννοειται οτι τα θελω αυθεντικα. Παντως δε περιμενα οι φακοι να ειναι τοσο ακριβοι. Αλλα sites τα εχουν μεχρι και 90 δολλαρια!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά οι polarised φακοί είναι καλύτεροι; Κάποιες φορές μη polarised φακοί μου φαίνονται πιο ξεκούραστοι. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι polarised φακοί είναι καλύτεροι; Κάποιες φορές μη polarised φακοί μου φαίνονται πιο ξεκούραστοι. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Δοκιμασε να φορεσεις τα Oakley polarized HD (Holbrook) και πες μου την γνωμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να φορεσεις τα Oakley polarized HD (Holbrook) και πες μου την γνωμη σου.

 

Είχα δοκιμάσει παλιότερα κάτι polarised Oakley ενός φίλου στην παραλία και είχα πάθει πλάκα! Από τότε μου καρφώθηκε να αγοράσω polarised αλλά τα συγκεκριμένα του φίλου ήταν αρκετά αθλητικός σκελετός κι εγώ έψαχνα κάτι πιο casual. Δυστυχώς, τελευταία ότι βρίσκω σε Oakley είναι κάτι διαφανείς σκελετοί και κάτι τέτοια περίεργα! :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βρεις Ray-ban με φακούς P3 Plus. Yπάρχουν για τα περισσότερα σχέδια της εταιρείας αλλά όχι σε όλα τα χρώματα.

 

Τα πλεονεκτήματα των πολωτικών οπτικών είναι η αυξημένη οπτική οξύτητα και contrast, η αντιμετώπιση των ανακλάσεων και των εκθαμβωτικών λάμψεων, η καλύτερη αναπαραγωγή χρωμάτων, το πιο ξεκούραστο οπτικό αποτέλεσμα κα.

 

Τα μειονεκτήματα είναι το υψηλό κόστος και ότι καθιστά δύσκολη τη θέαση οθονών LCD οι οποίες είναι πολωμένες σε επίπεδο 90° του πολωτικού επιπέδου των γυαλιών.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα dispatch, και δεν μπορώ να βρω polarised φακούς.και έτσι καλά είναι βέβαια
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει παλιότερα κάτι polarised Oakley ενός φίλου στην παραλία και είχα πάθει πλάκα! Από τότε μου καρφώθηκε να αγοράσω polarised αλλά τα συγκεκριμένα του φίλου ήταν αρκετά αθλητικός σκελετός κι εγώ έψαχνα κάτι πιο casual. Δυστυχώς, τελευταία ότι βρίσκω σε Oakley είναι κάτι διαφανείς σκελετοί και κάτι τέτοια περίεργα! :p

 

polarized + HD πρεπει να δοκιμασεις για να καταλαβεις! Τωρα αν δεν υπαρχει στο μοντελο που σου αρεσει οκ.Εγω ηθελα τα συγκεκριμενα οποτε ημουν τυχερος.Αλλωστε απο τοτε που σπουδαζα Γερμανια το 2000 δεν εχω παρει αλλα γυαλια εκτος απο Οakley θυμαμαι τα Five 2.0 που ειχα παρει με 140 μαρκα τοτε και εδω εφευγαν στην διπλη τιμη. googlare τa Holbrook HD polarized δεν ειναι διαφανος ο σκελετος ειναι μαυρος.

Link to comment
Share on other sites

polarized + HD πρεπει να δοκιμασεις για να καταλαβεις! Τωρα αν δεν υπαρχει στο μοντελο που σου αρεσει οκ.Εγω ηθελα τα συγκεκριμενα οποτε ημουν τυχερος.Αλλωστε απο τοτε που σπουδαζα Γερμανια το 2000 δεν εχω παρει αλλα γυαλια εκτος απο Οakley θυμαμαι τα Five 2.0 που ειχα παρει με 140 μαρκα τοτε και εδω εφευγαν στην διπλη τιμη. googlare τa Holbrook HD polarized δεν ειναι διαφανος ο σκελετος ειναι μαυρος.

 

Άλλο HD polarized και άλλο σκέτο polarized (μιλώντας πάντα για Oakley); Αν ναι, δώσε κάποιο λινκ για τα HD (από ελληνικό κατάστημα κατά προτίμηση) γιατί πέρα από το site της Oakley δε βλέπω να τα αναφέρει έτσι αλλού.

 

Edit: Βασικά, βρήκα αυτό. Οι άλλοι χρωματικοί συνδυασμοί από κάτω δεν είναι HD ε; Κάποιοι είναι Polarized, κάποιοι όχι άλλα το HD δε το γράφει κάπου αλλού.

Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...