Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να το κλεισω αλλα τπτ

help plz

 

Πατάς on/off + πλήκτρο home και θα κάνει reboot. Κατόπιν πατάς συνεχόμενα το back μέχρι να μπει στο recovery. Από εκεί κάνεις full wipe πρώτα και μετά ξανά εγκατάσταση της rom.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω με ποια εφαρμογη μπορω να παρω screenshot της οθονης???Δοκιμασα το ShootMe, αλλα οι εικονες που αποθηκευωνται ειναι παραμορφωμενες.Τι φταιει?Εσεις ποια εφαρμογη χρησιμοποιειται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω με ποια εφαρμογη μπορω να παρω screenshot της οθονης???Δοκιμασα το ShootMe, αλλα οι εικονες που αποθηκευωνται ειναι παραμορφωμενες.Τι φταιει?Εσεις ποια εφαρμογη χρησιμοποιειται?

 

drocap2 στο μαρκετ μπορεις να το βρεις ;)

Sony Ericsson Xperia x10 mini CM7 2.3.4 GinGerBread 4 EVER....:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω την cm6 1.0.0 ποια διαφορα εχει απο την 1.0.1; Εχει προστεθει κατι;

 

Changelog από το αρχικό post στους xda:

 

MiniCM6-1.0.1

Fixed big apps failing to download from market

Arabic support for Browser / Gmail

CRT screen on / off animations ported from GB, thanks to: doixanh (Auto brightness not working yet)

Reduced default overclocking to 691MHz since it's stable for everyone

Fixed CPU Frequency detection in CM Settings menu

Added undervolting module, not enabled by default (Thanks to: doixanh)

Added option to toggle undervolting module in CM Settings -> Performance -> CPU

Ultra brightness mode via CM Settings -> User Interface

Updated Fake DT module for easier usage (Thanks to: doixanh,andrej)

Added x8mddi.ko module v.1 (Thanks to: doixanh)

Wifi Adhoc mode

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις.....

α)Το MiniCM6 1.0.1 επιτρέπει την εγκατάσταση στην SD απευθείας χωρίς το app2SD ?

β)Χρειάζεται φορμάρισμα η SD?

γ)Στην εγκατάσταση εφαρμογών σε ρωτάει που θα το εγκαταστήσει? [sD ή στο τηλέφωνο].

 

Χρειάζομαι μια γρήγορη απάντηση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις.....

α)Το MiniCM6 1.0.1 επιτρέπει την εγκατάσταση στην SD απευθείας χωρίς το app2SD ?

β)Χρειάζεται φορμάρισμα η SD?

γ)Στην εγκατάσταση εφαρμογών σε ρωτάει που θα το εγκαταστήσει? [sD ή στο τηλέφωνο].

 

Χρειάζομαι μια γρήγορη απάντηση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

α) Υποστηρίζει native froyo app2sd στην κάρτα μνήμης (fat/fat32 φορμάτ)

 

β) Αν έχεις την κάρτα σου σε fat/fat32 θα δουλεύει κανονικά το native froyo app2sd. Αν έχεις κάποιο ext partition, θα το αναγνωρίσει αυτόματα και θα χρησιμοποιεί αυτό.

 

γ)Όχι δεν σε ρωτάει (by default εγκαθιστά στην internal) αλλά μέσω του cyanogenmod settings menu, μπορείς να αλλάξεις την default τοποθεσία εγκατάστασης. Επίσης για την μεταφορά των εφαρμογών στην sd μπορείς να το κάνεις μέσω του μενού διαχείρισης εφαρμογών.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα όλα τα βήματα εκτός μάλλον από το full wipe.Το τηλέφωνο πάει να ξεκινήσει και δείχνει τα γράμματα sony ericsson κ κολλάει εκεί.Μετλα από λίγη ώρα χάνονται και εμφανίζονται και πάλι.Μόνο αν βγάλω την μπαταρία ξεκολλάει.Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να μπώ στο recovery.Τι έχει γίνει?

 

 

Το πρόβλημα λύθηκε με το update servise.Ξεκινάω τα βήματα από την αρχή

Edited by iliadis
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα όλα τα βήματα εκτός μάλλον από το full wipe.Το τηλέφωνο πάει να ξεκινήσει και δείχνει τα γράμματα sony ericsson κ κολλάει εκεί.Μετλα από λίγη ώρα χάνονται και εμφανίζονται και πάλι.Μόνο αν βγάλω την μπαταρία ξεκολλάει.Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να μπώ στο recovery.Τι έχει γίνει?

 

 

Το πρόβλημα λύθηκε με το update servise.Ξεκινάω τα βήματα από την αρχή

 

Φιλε μη το ξανακανεις η ρομ αυτη ειναι για το μινι και οχι για το προ........................... για το προ εισαι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296277

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα από την αρχή σύμφωνα με τις οδηγίες αυτή την φορά κατά γράμμα.Πάλι τα ίδια.Αναβοσβύνει στα γράμματα sony ericsson την ώρα που Bootarei και μένει εκεί.Εχω το pro..
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορεις να βγαλεις την μπαταρια εισαι σε λαθος μερος :rolleyes:.Δες τον οδηγο για το pro.
Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μη το ξανακανεις η ρομ αυτη ειναι για το μινι και οχι για το προ........................... για το προ εισαι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296277

 

Τα έκανα όλα από την αρχή σύμφωνα με τις οδηγίες αυτή την φορά κατά γράμμα.Πάλι τα ίδια.Αναβοσβύνει στα γράμματα sony ericsson την ώρα που Bootarei και μένει εκεί.Εχω το pro..

 

Αμα μπορεις να βγαλεις την μπαταρια εισαι σε λαθος μερος :rolleyes:.Δες τον οδηγο για το pro.

 

Καλό είναι να διαβάζουμε τα post και τους τίτλους. Ο οδηγός είναι για το X10 mini και όχι για το X10 mini pro έχεις εσύ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες που εχω στο τηλεφωνο μου, στην καρτα sd.Η τουλαχιστων τις επομενες να τις εγκαταστησω εκει.Που ειναι το μενου που διαλεγω ο μερος που θελω να τις εγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

παιδακια εχω 2 προβληματα....

1) σβηστηκε το android market

2) δεν κλειδωνει πατωντας το κουμπι ενεργοποιησης/απενεργοποιησης....

τι κανω????? :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες που εχω στο τηλεφωνο μου, στην καρτα sd.Η τουλαχιστων τις επομενες να τις εγκαταστησω εκει.Που ειναι το μενου που διαλεγω ο μερος που θελω να τις εγκαταστησω?

 

Δες 9 post πιο πάνω :) Απαντήθηκε από τον Dark

......

Παράθεση από apopsis >

 

Ερωτήσεις.....

α)Το MiniCM6 1.0.1 επιτρέπει την εγκατάσταση στην SD απευθείας χωρίς το app2SD ?

β)Χρειάζεται φορμάρισμα η SD?

γ)Στην εγκατάσταση εφαρμογών σε ρωτάει που θα το εγκαταστήσει? [sD ή στο τηλέφωνο].

 

Χρειάζομαι μια γρήγορη απάντηση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

α) Υποστηρίζει native froyo app2sd στην κάρτα μνήμης (fat/fat32 φορμάτ)

 

β) Αν έχεις την κάρτα σου σε fat/fat32 θα δουλεύει κανονικά το native froyo app2sd. Αν έχεις κάποιο ext partition, θα το αναγνωρίσει αυτόματα και θα χρησιμοποιεί αυτό.

 

γ)Όχι δεν σε ρωτάει (by default εγκαθιστά στην internal) αλλά μέσω του cyanogenmod settings menu, μπορείς να αλλάξεις την default τοποθεσία εγκατάστασης.

----> Επίσης για την μεταφορά των εφαρμογών στην sd μπορείς να το κάνεις μέσω του μενού διαχείρισης εφαρμογών.<---------

Edited by apopsis
Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ειπα να βαλω κ εγω την 2.2 κ εχει κολησει τορα στο spny ericsson κανα τεταρο!να περιμενο κ αλλο??

 

 

 

Χωρις να μαι σιγουρος πιστευω δεν εκανες full wipe ε?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει τα εξης

κατεβασα το αρχειακη το μετονομασα σε update.zip και το περασα στην καρτα

πειρα ενα μπακ απ με το xrecovery

εκανα format data kai full wipe (factory reset)

install update.zip

και μου εγραπσε οτι τον finding update package........

openining update package...............

E: can't open sdcard/update.zip

(no such file or directory)

installation aborted

τι εχω κανει λαθος?

 

EDIT:

καλημερα τελικα την περασα

το μονο ισως προβλημα που μπορω να πω ειναι οτι προσπαθω να περασω τον launcherpro plus αλλα τπτ....και η οθονη δεν ειχε σταθερη φωτεινοτητα αλλα νομιζω εστρωσε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να μαι σιγουρος πιστευω δεν εκανες full wipe ε?

Έκανα κ full wipe κ όλα όσα έλεγε.τεσπα.θα το ξανάπροσπαθήσω όταν μπορέσω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειος οδηγός!! Μόλις την πέρασα κι εγώ τη rom!! Ευχαριστώ!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...