Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ! Μόλις έγινα μέλος ;-)!

Θέλω να με διαφωτίσετε..πήγα σύμφωνα με τους οδηγούς να κάνω αναβάθμιση και ενώ έκανα τα πάντα και πατάω να κάνει εγκατάσταση το update.zip μου βγάζει το εξής

--Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

E:Can;t open /sdcard/update.zip

(No such file or directory)

Installation aborted.

Κάποια λύση; :cry: :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν και μάλλον θα έχει απαντηθεί πιο πριν (δε μπορώ να διαβάσω 40+ σελίδες) όσους το έχουν κάνει/ξέρουν. Έχω το x10 mini, αν το root-άρω και του βάλω το 2.2 υπάρχει περίπτωση να κολλάει, να σέρνεται κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν και μάλλον θα έχει απαντηθεί πιο πριν (δε μπορώ να διαβάσω 40+ σελίδες) όσους το έχουν κάνει/ξέρουν. Έχω το x10 mini, αν το root-άρω και του βάλω το 2.2 υπάρχει περίπτωση να κολλάει, να σέρνεται κτλ?

 

αν γινουν τα βηματα σωστα δεν θα σου κολλαει.προσωπικα δεν εχω απολυτωσ κανενα προβλημα..

 

καλημερα παιδια.παρατηρησα το εξης προβλημα τισ προηγουμενεσ μερεσ. ημουν στο συνταγμα και προσπαθουσα να βρω wifi..ενω το κινητο εκανε search,καθε φορα πανω στο search μου εκανε επανεκινηση!μεχρι που εκλεισα το wifi και σταματησαν οι επανεκινησεισ..εχετε καποια ιδεα για το τι παιζει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση κάποια μέρα να τρέχει το κινητάκι μας flash player; Θα ήταν πάρα πολύ ωραία να βλέπαμε τηλεόραση!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση κάποια μέρα να τρέχει το κινητάκι μας flash player; Θα ήταν πάρα πολύ ωραία να βλέπαμε τηλεόραση!!!

 

Χλωμό.. προς αρκετά χλωμό.

 

ARMv6 το mini, ARMv7 το flashplayer...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια ενημερωση.Εχουμε και dual touch fake?Αν ναι πως δουλευει?

 

Edit:Ευτυχως εφτιαξε κ το angry birds!Μετα απο τοοοσο καιρο το κατεβασα και το λιωνω!

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο market γιατί δεν εμφανίζει τις εφαρμογές που έκανα εγκατάσταση από την κάρτα μέσα, αλλά εμφανίζει μόνο αυτές που έχω κατεβάσει??
Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές με το titanium πχ launcher pro θα έχω πρόβλημα?

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help εχω ενα προβλημα με αυτη την εκδοση. Κατα λαθος εκανα στις κλησεις add to blacklist τον αριθμο ενος φιλου μου και τωρα δεν μπορει να με παρει τηλεφωνο!τι να κανω; πως γινετε να τον βγαλω απο blacklist δεν υπαρχει πουθενα τετοια επιλογη! Λιγο βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να με διαφωτίσετε..πήγα σύμφωνα με τους οδηγούς να κάνω αναβάθμιση και ενώ έκανα τα πάντα και πατάω να κάνει εγκατάσταση το update.zip μου βγάζει το εξής

--Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

E:Can't open /sdcard/update.zip

(bad)

Installation aborted.

Κάποια λύση;

Edited by thanassis80
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να με διαφωτίσετε..πήγα σύμφωνα με τους οδηγούς να κάνω αναβάθμιση και ενώ έκανα τα πάντα και πατάω να κάνει εγκατάσταση το update.zip μου βγάζει το εξής

--Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

E:Can't open /sdcard/update.zip

(bad)

Installation aborted.

Κάποια λύση;

 

Μήπως έχει πρόβλημα το αρχείο; Δε δοκιμάζεις να το ξανακατεβάσεις και να το ξαναβάλεις στην SD;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να με διαφωτίσετε..πήγα σύμφωνα με τους οδηγούς να κάνω αναβάθμιση και ενώ έκανα τα πάντα και πατάω να κάνει εγκατάσταση το update.zip μου βγάζει το εξής

--Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

E:Can't open /sdcard/update.zip

(bad)

Installation aborted.

Κάποια λύση;

 

Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το. zip και πρόσεξε να το μεταφέρεις στην SD σου από λειτουργικό USB slot.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πολλές φορές και την MiniCM6 αλλα και την minicm7 το usb ειναι το μαμισιο

 

thanassis80, δεν αναφέρομαι στο καλώδιο αλλά στην υποδοχή usb του υπολογιστή.

 

Για να μην σε βάζω στην διαδικασία του md5sum check, απλά δοκίμασε το εξής:

 

βάλε το καλώδιο σε κάποια άλλη από τις υποδοχές του υπολογιστή για να κάνεις την μεταφορά του .zip και αν συνεχίσεις να έχεις προβλήματα, δοκίμασε τα εξής:

 

-χρησιμοποίησε κάποιο άλλο πρόγραμμα περιήγησης από το Internet Explorer (πχ mozilla/chrome κλπ) για να κάνεις το download

-κάνε πριν ένα format στην κάρτα μνήμης.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help εχω ενα προβλημα με αυτη την εκδοση. Κατα λαθος εκανα στις κλησεις add to blacklist τον αριθμο ενος φιλου μου και τωρα δεν μπορει να με παρει τηλεφωνο!τι να κανω; πως γινετε να τον βγαλω απο blacklist δεν υπαρχει πουθενα τετοια επιλογη! Λιγο βοηθεια!

 

πηγαινε ρυθμισεις - ρυθμισεις κλησης - blacklist και ξεμαρκαρησε το νουμερο

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την MiniCM6 1.0.0 Συνδεόμουν κανονικά σε HadHoc δίκτυα ωμός με την 1.0.1 δεν μου συνδέετε μόλις αρχηζη να κάνει λήψη διεύθυνση ΙΡ αποσυνδέετε τι πρέπει να κανό???.. :( Edited by scorpion89z
Sony Ericsson Xperia x10 mini CM7 2.3.4 GinGerBread 4 EVER....:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την MiniCM6 1.0.0 Συνδεόμουν κανονικά σε HadHoc δίκτυα ωμός με την 1.0.1 δεν μου συνδέετε μόλις αρχηζη να κάνει λήψη διεύθυνση ΙΡ αποσυνδέετε τι πρέπει να κανό???.. :(

 

Δοκίμασε να δημιουργήσεις ξανά το Ad-Hoc δίκτυο με κάποιο άλλο όνομα (αφού διαγράψεις το παλιό).

Link to comment
Share on other sites

στην 1.0.1 όταν πατάς το κουμπί για lock screen κάνει μια λάμψη και εξαφανίζεται η οθόνη νομίζω ότι είναι effect κάποιες φορες όμως αναβοσβήνει η οθόνη και κάποιες φορες αργή να ανάψει μετά από ξεκλείδωμα

δεν ξέρω αν είναι κάποιος πρόβλημα :S

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν λεμε μετα την επανεκκίνηση θα παρει λιγη ωρα??

ποσο περιπου?

 

+/- 5 λεπτά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση οπου εχει ξεφυγει ο χρονος κ εχει κολλησει η οθονη με το σιματακι του andoroid.

τι κανουμε??

ευχαριστω

 

προσπαθω να το κλεισω αλλα τπτ

help plz

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...