Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Beta 1 is available!

Καλησπέρα. Έβαλα την Beta. Συχγαρητήρια....

Ένα προβληματάκι. Όταν ανοίγω τώρα διάφορα μενού σε εφαρμογές αυτά ανοιγούν transparent (φαίνεται δηλαδή ως φόντο η προηγούμενη οθόνη) με αποτέλεσμα σε μερικές περιπτώσεις να μην μπορώ καν να δω τις επιλογές του μενού. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το απενεργοποιεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα την Beta. Συχγαρητήρια....

Ένα προβληματάκι. Όταν ανοίγω τώρα διάφορα μενού σε εφαρμογές αυτά ανοιγούν transparent (φαίνεται δηλαδή ως φόντο η προηγούμενη οθόνη) με αποτέλεσμα σε μερικές περιπτώσεις να μην μπορώ καν να δω τις επιλογές του μενού. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το απενεργοποιεί αυτό;

 

Αν εννοείς το popup dialog που φαίνεται κατάμαυρο και φαίνονται μόνο οι τελείες επιλογής στο πλάι, είναι bug του theme το οποίο διόρθωσα και αφού μιλήσω με τον nobodyAtall θα ανέβει σαν hotfix του theme.

:)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το popup dialog που φαίνεται κατάμαυρο και φαίνονται μόνο οι τελείες επιλογής στο πλάι, είναι bug του theme το οποίο διόρθωσα και αφού μιλήσω με τον nobodyAtall θα ανέβει σαν hotfix του theme.

:)

Ναι ναι αυτό εννοώ. Ευχαριστώ πολύ Dark :-)

Κατά τα άλλα το κινητό πετάει με την beta. Ουσιαστικά το μόνο bug που έχει απομείνει είναι το FM Radio αφού τα άλλα (camera & voice recorder) λύνονται με apps.

Aντε να δούμε και 2.3 :-)

Link to comment
Share on other sites

 

ωραια!και κατι ακομα:με το recovery μπορουμε να κανουμε οσα backup θελουμε?δηλαδη δεν γινεται αυτοματη αντικατασταση του παλιοτερου backup?σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ωραια!και κατι ακομα:με το recovery μπορουμε να κανουμε οσα backup θελουμε?δηλαδη δεν γινεται αυτοματη αντικατασταση του παλιοτερου backup?σωστα?

 

Όχι, ο μόνος σου περιορισμός ειναι η χωρητικότητα της κάρτας SD.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τα MMS το έλυσα. Με την Cyanogen υπήρχαν πλέον στις ρυθμίσεις δικτύου δύο σημεία πρόσβασης για MMS. To Cosmote GR MMS και το Cosmote MMS. Το σωστό είναι το Cosmote MMS (με APN mms - όλα με μικρά). Το Cosmote GR MMS είχε λάθος APN (Mms - το πρώτο m κεφαλαίο) και δημιουργούσε πρόβλημα. Εσβησα το Cosmote GR MMS και κράτησα μόνο το Cosmote MMS και τώρα είμαι OK.

 

 

αυτα τα βηματα εχω κανει και γω ακριβως αλλα τιποτα,δεν στελνει mms καθολου.

καμια αλλη ιδεα?σε ολους τα mms δουλευουν κανονικα?μονο σε μενα συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος και το download link θα αλλάξει σύντομα σε beta1.:)

Παιζει τιποτα παρομοιο για Pro?:)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά!!! Το κινητό πετάει με b1!!! Μόλις δοκίμασα Sipdroid και Skype, παίζουν άψογα. Ενα προβληματάκι μόνο, στο Skype με ποιό τρόπο κλείνουμε την εφαρμογή χωρίς restart?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τι παιζετε με αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707

ποιες ειναι οι διαφορες?????

1. Compatible Themes:

* Initial (pre-beta1)

* Simplistic

* Honeycomb και

2. hotfix_t9_theme.zip , πρεπει να τα εγκαταστησουμε (χρειαζετε ?) και αν ναι πως? τα περναμε στην sd και με το xrecovery παταμε install?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν με αφήνει να κάνω εγκατάσταση της νέας rom μέσο του xrecovery, έχω την alpha 3. Το hotfix_t9_theme και το initial_theme.zip τι πρέπει να το κάνουμε ?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τι παιζετε με αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707

ποιες ειναι οι διαφορες?????

1. Compatible Themes:

* Initial (pre-beta1)

* Simplistic

* Honeycomb και

2. hotfix_t9_theme.zip , πρεπει να τα εγκαταστησουμε (χρειαζετε ?) και αν ναι πως? τα περναμε στην sd και με το xrecovery παταμε install?

 

Παιδιά δεν με αφήνει να κάνω εγκατάσταση της νέας rom μέσο του xrecovery, έχω την alpha 3. Το hotfix_t9_theme και το initial_theme.zip τι πρέπει να το κάνουμε ?

 

Κάνοντας install την beta1 αποκτάτε ταυτόχρονα και το miniCM theme (το καινούριο theme). Κατόπιν κάνετε install το hotfix_t9_theme (διορθώνει μικρά bug στο θεμα και το t9).

 

Σε όσους δεν αρέσει το νέο θέμα, υπάρχει και το αρχικό το οποίο ειναι το initial theme.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

@BMW116i :Αν δεν σου είναι κόπος φίλε μπορείς να ποστάρεις η να περιγράψεις τις ρυθμίσεις

από την rom για mms γιατί δεν στέλνει με τίποτα.

 

Έχω κάνει πολλές δοκιμές αλλά τίποτα,πάροχος VODA τις ρυθμίσεις απο πάροχο

τις περνάει αυτόματα αλλά είναι πολλές και τα mms δεν έχουν tab για να τα επιλέξεις από δεξιά

εκτός και αν στο APN στο τέλος, βάλεις κεφαλαία γράμματα. Έσβησα και κάποια όπως είπε ένας φίλος ποιο πάνω,αλλά αυτός είχε cosmote και πάλι τίποτα.

 

Λέω μήπως είναι κάποια ρύθμιση από την νέα rom γιατί έχει πολλές και μου ξεφεύγει!! :dash:

:thanks:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Χτές το βράδυ έβγαζα μερικές φωτογραφίες και κάθε 6-7 μαζεμένες που έβγαζα μαύριζε η οθόνη και κόλλαγε η εφαρμογή, δεν μπορούσα να κάνω back με το κουμπί αλλά ούτε να αλλάξω ρυθμίσεις... Για να βγώ απο την εφαρμογή του MiniCM-1.0.0-Alpha3 για τις φωτογραφίες έπρεπε να πατήσω το κεντρικό κουμπί παρατεταμένα...

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Αν είναι να κατεβάσω καμία άλλη εφαρμογη να ησυχάσω....

Link to comment
Share on other sites

Παιζει τιποτα παρομοιο για Pro?:)

Όχι,ακόμα τίποτα για το pro.

 

Καλημέρα παιδιά

 

@BMW116i :Αν δεν σου είναι κόπος φίλε μπορείς να ποστάρεις η να περιγράψεις τις ρυθμίσεις

από την rom για mms γιατί δεν στέλνει με τίποτα.

 

Έχω κάνει πολλές δοκιμές αλλά τίποτα,πάροχος VODA τις ρυθμίσεις απο πάροχο

τις περνάει αυτόματα αλλά είναι πολλές και τα mms δεν έχουν tab για να τα επιλέξεις από δεξιά

εκτός και αν στο APN στο τέλος, βάλεις κεφαλαία γράμματα. Έσβησα και κάποια όπως είπε ένας φίλος ποιο πάνω,αλλά αυτός είχε cosmote και πάλι τίποτα.

 

Λέω μήπως είναι κάποια ρύθμιση από την νέα rom γιατί έχει πολλές και μου ξεφεύγει!! :dash:

:thanks:

Δεν γνωρίζω τις ρυθμίσεις για τα mms. Θα το κοιτάξω όμως.

 

Επίσης απ'οτι είδα δεν μου δουλεύει η τελευταία έκδοση handsent sms 3.7.9

Μπαίνει αλλά όταν κάνω κάποιες ρυθμίσεις ή όταν κανω restore τα μηνύματα μου μου πέταει error.

Γύρισα πίσω στην 3.6.1 και μου δουλεύει κανονικά.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας install την beta1 αποκτάτε ταυτόχρονα και το miniCM theme (το καινούριο theme). Κατόπιν κάνετε install το hotfix_t9_theme (διορθώνει μικρά bug στο θεμα και το t9).

 

Σε όσους δεν αρέσει το νέο θέμα, υπάρχει και το αρχικό το οποίο ειναι το initial theme.

 

σ ευχαριστω πατριδα και κατι αλλο το θεμα που εχει ο nobodyAtall στο λlink ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707) πανω πανω που το βρισκουμε? σαν σχεδιο το εχει και σε μενα εκει στις ταπετσαριες αλλα δεν το εχει τοσο σκοτεινο, το εχει οπως ηταν στην alpha3

Link to comment
Share on other sites

Χτές το βράδυ έβγαζα μερικές φωτογραφίες και κάθε 6-7 μαζεμένες που έβγαζα μαύριζε η οθόνη και κόλλαγε η εφαρμογή, δεν μπορούσα να κάνω back με το κουμπί αλλά ούτε να αλλάξω ρυθμίσεις... Για να βγώ απο την εφαρμογή του MiniCM-1.0.0-Alpha3 για τις φωτογραφίες έπρεπε να πατήσω το κεντρικό κουμπί παρατεταμένα...

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Αν είναι να κατεβάσω καμία άλλη εφαρμογη να ησυχάσω....

 

μου το παρουσίαζε και εμενα αυτό το πρόβλημα με την alpha 3 με την beta1 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το πρόγραμμα τις κάμερας σε συνεχόμενες λήψης θα δοκιμάσω και θα σου πω. επίσης υπάρχει και το πρόγραμμα vingete που μπορείς να δοκιμάσεις

 

κοίτα δοκίμασα με την beta1 27 φωτογραφίες έβγαλα δεν μου το έκανε το πρόβλημα δεν ξέρω άμα ήταν πρόβλημα τις alpha3 η μπορεί να ήταν μην έτυχε τώρα που δοκίμαζα δεν ξέρω :S

Edited by patben
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πατριδα και κατι αλλο το θεμα που εχει ο nobodyAtall στο λlink ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707) πανω πανω που το βρισκουμε? σαν σχεδιο το εχει και σε μενα εκει στις ταπετσαριες αλλα δεν το εχει τοσο σκοτεινο, το εχει οπως ηταν στην alpha3

 

Για ποιο από όλα τα theme μιλάς dimtz?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την beta 1 στο κινητό μου και θέλω να περάσω το καινούργιο androin market 2.3.3 που το έχω βρει στο xda με το xrecovery αλλά κάνει την εγκατάσταση και μετά μου βγάζει αυτό που είχα πριν. Ξέρεται κάποιο άλλο τρόπο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

@BMW116i :Αν δεν σου είναι κόπος φίλε μπορείς να ποστάρεις η να περιγράψεις τις ρυθμίσεις

από την rom για mms γιατί δεν στέλνει με τίποτα.

Έχω κάνει πολλές δοκιμές αλλά τίποτα,πάροχος VODA τις ρυθμίσεις απο πάροχο

τις περνάει αυτόματα αλλά είναι πολλές και τα mms δεν έχουν tab για να τα επιλέξεις από δεξιά

εκτός και αν στο APN στο τέλος, βάλεις κεφαλαία γράμματα. Έσβησα και κάποια όπως είπε ένας φίλος ποιο πάνω,αλλά αυτός είχε cosmote και πάλι τίποτα.

Λέω μήπως είναι κάποια ρύθμιση από την νέα rom γιατί έχει πολλές και μου ξεφεύγει!! :dash:

:thanks:

Ζητησα εγω απο την Voda τις ρυθμισεις MMS. Με τις εστειλαν με mail, της εβαλα και δεν δουλεψε. Δουλεψε ομως με τις αυτοματες ρυθμισεις που ειχε μεσα και ενα ειχα ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων...

 

Χτές το βράδυ έβγαζα μερικές φωτογραφίες και κάθε 6-7 μαζεμένες που έβγαζα μαύριζε η οθόνη και κόλλαγε η εφαρμογή, δεν μπορούσα να κάνω back με το κουμπί αλλά ούτε να αλλάξω ρυθμίσεις... Για να βγώ απο την εφαρμογή του MiniCM-1.0.0-Alpha3 για τις φωτογραφίες έπρεπε να πατήσω το κεντρικό κουμπί παρατεταμένα...

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Αν είναι να κατεβάσω καμία άλλη εφαρμογη να ησυχάσω....

Βαλε το JustPictures...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Έχω την beta 1 στο κινητό μου και θέλω να περάσω το καινούργιο androin market 2.3.3 που το έχω βρει στο xda με το xrecovery αλλά κάνει την εγκατάσταση και μετά μου βγάζει αυτό που είχα πριν. Ξέρεται κάποιο άλλο τρόπο

 

Για ποιο λόγο? Η beta1 έχει ήδη την 2.3.3 :lol:

Link to comment
Share on other sites

πάω να εγκαταστήσω το θέμα του honeycomd που υπάρχει στο xda αλλά μου βγάζει σφάλμα...

can't mount sdcard:CMTheme

failure at line 3: copy_dir PACKAGE:sdcard sdcard:CMTheme

 

τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...