Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...το έχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ αλλά κανείς μάλλον δεν του έδωσε σημασία, βάλε την εφαρμογή App stop δωρεάν από το Ovi store και κλείσε όλα τα background applications που δεν φαίνονται (περίπου 10 !!!)...το κινητό εμένα μου κρατάει τώρα 3 μέρες!

 

Του εδωσα εγω σημασια! Ειναι οπως τα λες. Και πολλη γρηγορη εφαρμογη,κλεινει οτι ΔΕΝ θες σε χρονο μηδενικο. Εχω και το force control και ειναι το μονο που αφηνω ανοικτο. Πολυ καλες εφαρμογες και οι δυο.Τις εχω πανω απο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και καιρό παρακολουθώ τις εξελίξεις στο θέμα Symbian Αnna και ακόμη δεν έχω αποτολμήσει να βάλω την έκδοση αυτή.

Εχω την PR1.2 unbradded και όλα λειτουργούν ικανοποιητικά.Το πρόβλημα που διαπιστώνω μερικές φορές είναι στον browser όπου καμμια φορά κολλάει,ιδίως στο wifi.

Λέω λοιπόν...Να κάνω την κίνηση να βάλω την Anna έστω και μετά απο hard reset κλπ θα αλλάξει κάτι δραματικά σε σχέση με την PR1.2 ή να περιμένω τη Belle?

 

πες εναν λογο που δεν τοχεις κανει?μια αναβαθμιση για να την βγαζει μια εταιρεια,δεν το κανει για πλακα,σιγουρα υπαρχουν βελτιωσεις,κ προσωπικα πιστευω οτι αξιζει να την βαλεις,δεν εχω δει καποιο προβλημα,μονο βελτιωσεις,στη χρηση που κανω εγω τουλαχιστον

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οι μπαταριες ειναι 6 μηνες στην εγγυηση αποσο ξερω.αλλα ρωτα

 

@SaintPetrouil

Καλημέρα.

Πριν το πας όμως σε κάποιο nokia care, δοκίμασες να κάνεις hard reset και να παρακολουθήσεις την κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς να περάσεις εφαρμογές? Αν το κάνεις reset και δεις ότι η κατανάλωση είναι μια χαρά με την ίδια χρήση τότε κάποια εφαρμογή ή ρύθμιση έκανε την ζημιά. Αν δεις ότι και πάλι έχεις πρόβλημα τότε πας να το κοιτάξουν.

 

Ευχαριστω παιδια, αν εχει προβλημα ειναι ασκοπο να το παω μιας και εχει περασει το 6μηνο. Θα δοκιμασω και αυτο με το hard reset αφου πρωτα δοκιμασω αυτο που προτεινε ο paul_dj

Edited by impreza_sti

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, αν εχει προβλημα ειναι ασκοπο να το παω μιας και εχει περασει το 6μηνο.

Η εγγύηση που δίνεται για την μπαταρία του N8 είναι ένας χρόνος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...το έχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ αλλά κανείς μάλλον δεν του έδωσε σημασία, βάλε την εφαρμογή App stop δωρεάν από το Ovi store και κλείσε όλα τα background applications που δεν φαίνονται (περίπου 10 !!!)...το κινητό εμένα μου κρατάει τώρα 3 μέρες!

 

καλησπέρα κι από 'μένα! ένα ευχαριστώ στον paul_dj!! όντως ισχύει αυτό με την μπαταρία!! :respect:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...το έχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ αλλά κανείς μάλλον δεν του έδωσε σημασία, βάλε την εφαρμογή App stop δωρεάν από το Ovi store και κλείσε όλα τα background applications που δεν φαίνονται (περίπου 10 !!!)...το κινητό εμένα μου κρατάει τώρα 3 μέρες!

 

 

Δηλαδή αυτη η εφαρμογή, είναι κάτι σαν την Διαχείριση εργασιών των windows???

Με αυτην την λογική, εξοικονομούμε και μνήμ RAM....

Edited by Dj_Foris
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτη η εφαρμογή, είναι κάτι σαν την Διαχείριση εργασιών των windows???

Με αυτην την λογική, εξοικονομούμε και μνήμ RAM....

 

Παντως το whats up που ειναι ωραια εφαρμογη κατα ταλλα δεν το εκλεισε,αν κ κανω εξοδο απο το προγραμμα,συνεχιζει το κινητο να ειναι στο ιντερνετ (εκτος αν κλεισω τις ρυθμισεις) κ τα μηνυματα απο το whats up μου ερχονται κανονικα,ενω υποτιθεται οτι δεν τρεχει.και το θεμα ειναι οτι δεν το εμφανιζει να τρεχει,οποτε πατησα να κλεισουν ολες οσες ετρεχαν. εκει τι κανουμε λοιπον?βασει αυτου καταλαβαινω οτι το app stop δεν τα δειχνει ολα.εκτος αν γινεται να μην τρεχει η εφαρμογη κ να ενεργοποιειται οταν ερχεται καποιο σημα?κ πως μπορει να με κραταει στο ιντερνετ με το ζορι αφου δεν τρεχει?

 

Παιδες,εκανα hard format το κινητο,για 2η φορα,μετα την anna,κ για 2η φορα παταω το κουμπι της καμερας νανοιξει και δεν ανοιγει,δειχνει οτι προσπαθει νανοιξει αλλα μενει στο μενου.τοτε κατεβασα το camera update απο το beta labs (δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι το ειχα βαλει και πριν),κ η καμερα επαιξε!!αυτο ειναι προβλημα ή φυσιολογικο?και τις 2 φορες,χωρις το camera update η καμερα δεν λειτουργει μετα απο hard format,αλλα λειτουργει με τα αλλα προγραμματα που εχω οπως το shutter pro και το camera pro!

αλλος τοχει παθει?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως το whats up που ειναι ωραια εφαρμογη κατα ταλλα δεν το εκλεισε,αν κ κανω εξοδο απο το προγραμμα,συνεχιζει το κινητο να ειναι στο ιντερνετ (εκτος αν κλεισω τις ρυθμισεις) κ τα μηνυματα απο το whats up μου ερχονται κανονικα,ενω υποτιθεται οτι δεν τρεχει.και το θεμα ειναι οτι δεν το εμφανιζει να τρεχει,οποτε πατησα να κλεισουν ολες οσες ετρεχαν. εκει τι κανουμε λοιπον?βασει αυτου καταλαβαινω οτι το app stop δεν τα δειχνει ολα.εκτος αν γινεται να μην τρεχει η εφαρμογη κ να ενεργοποιειται οταν ερχεται καποιο σημα?κ πως μπορει να με κραταει στο ιντερνετ με το ζορι αφου δεν τρεχει?

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή whatsapp είναι φτιαγμένη να είναι πάντα συνδεδεμένη με το ιντερνετ έτσι ώστε να μην χανεις κανενα μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας, αν μπορούμε να αναβαθμήσουμε πουθενά το flash player ή το java????

Και επίσης, ξέρει κανένας αν στο Symbian Belle αυτα θα αναβαθμιστούν ή γενικά τι αλλαγές θα γίνουν στο software??πέρα από αυτες τις εμφάνισης..(Δεν ξέρω αν είναι και το σωστο θέμα αυτό που ρωτάω...)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, ρώτησα σε ένα nokia care, υια το symbian belle, και μου είπαν πως δεν θα είναι διαθέσιμο για το N8...

Ισχύει???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, ρώτησα σε ένα nokia care, υια το symbian belle, και μου είπαν πως δεν θα είναι διαθέσιμο για το N8...

Ισχύει???

 

οχι δεν ισχυει. Προχθες κιολας παρουσιαστηκε βιντεο απο επισημο event της νοκια με symbian belle σε C6-01/C7/E7/N8 .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια. το ν8 παιζει mkv. το εχω δοκιμασει. ομως mkv με dts ηχο παιζει? ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, ρώτησα σε ένα nokia care, υια το symbian belle, και μου είπαν πως δεν θα είναι διαθέσιμο για το N8...

Ισχύει???

Είσαι σήγουρος ότι πήγες σε nokia care ???

Αν ναι, τότε αν ξαναπάς να τους πεις να το κλείσουνε το μαγαζί :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια. το ν8 παιζει mkv. το εχω δοκιμασει. ομως mkv με dts ηχο παιζει? ξερει κανενας?

καλησπερα. οχι δεν παιζει dts ηχο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ας βοηθησει οποιος μπορει.

 

οταν ανοιγω την καμερα εμφανιζεται το σημα του GPS.

πως απενεργοποιω το geo-tagging?

 

thanks

 

 

edit: Conception & Johny-B σας ευχαριστω και τους δυο!

Edited by thePRODIGY
post update

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

thePRODIGY μπαίνεις στις ρυθμίσεις της κάμερας από το εικονίδιο κάτω δεξιά και βάζεις "όχι" στην αποθήκευση πληροφοριών θέσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ας βοηθησει οποιος μπορει.

 

οταν ανοιγω την καμερα εμφανιζεται το σημα του GPS.

πως απενεργοποιω το geo-tagging?

 

thanks

Ρυθμίσεις-Αποθήκ.πληροφ.θέσης κάντο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα την Αννα το κινητο εχει αποκτησει συνεχη εστιαση στην βιντεοληψη??

 

Οχι με την Αννα, αλλα με το camera patch που το κατεβαζεις απο το Nokia beta labs

 

http://betalabs.nokia.com/apps/camera-update?oauth_consumer_key=74a64ac6c3d4b6e6197c9a335c97523b&oauth_token=9ae7GODQlf6b2vwt7Qoq6WifNYRMly8xnEwm2BgdzACGMBwY&oauth_nonce=O1v1YdFNH3hY2KLivwY12OfqnSg%3D&oauth_signature_method=HMAC-SHA1&oauth_signature=MlOfvqwIxRM2w6AQkJhE7vtU%2BWU%3D&oauth_timestamp=1320441593&oauth_version=1.0

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Χθές έβαλα κι εγω το περιβόητο symbian anna μεσω ovi suite.Το κινητό μου είναι branded cosmote όμως και δυστυχώς ο browser βρέθηκε κλειδωμένος στο cosmote internet και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις π.χ. WLAN.Επιπλέον όλες οι εφαρμογες που χρησιμοποιούν internet,οπως το ovi store,το ovi maps,το garmin κλπ δείχνουν να μην μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιαδήποτε σύνδεση.

Αίσχος στην Cosmote και απο βδομάδα φούλ για ΝΟΚΙΑ care να μου βάλουν μια unbranded έκδοση μπας και ξαναγίνει το τηλέφωνό μου λειτουργικό...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Χθές έβαλα κι εγω το περιβόητο symbian anna μεσω ovi suite.Το κινητό μου είναι branded cosmote όμως και δυστυχώς ο browser βρέθηκε κλειδωμένος στο cosmote internet και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις π.χ. WLAN.Επιπλέον όλες οι εφαρμογες που χρησιμοποιούν internet,οπως το ovi store,το ovi maps,το garmin κλπ δείχνουν να μην μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιαδήποτε σύνδεση.

Αίσχος στην Cosmote και απο βδομάδα φούλ για ΝΟΚΙΑ care να μου βάλουν μια unbranded έκδοση μπας και ξαναγίνει το τηλέφωνό μου λειτουργικό...

 

Δεν χρειάζεται να δώσεις τζάμπα χρήματα σε Nokia store, όταν μπορείς ωραιότατα να το φλασάρεις με το φοίνικα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δώσεις τζάμπα χρήματα σε Nokia store, όταν μπορείς ωραιότατα να το φλασάρεις με το φοίνικα. ;)

 

ακριβως. Ασε που θα σου γινει και debranded ετσι..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δώσεις τζάμπα χρήματα σε Nokia store, όταν μπορείς ωραιότατα να το φλασάρεις με το φοίνικα. ;)

 

Δεν έχω καταλάβει πως μπορώ να φλασάρω με phoenix ελληνικό firmware.

Έστω ότι έχω ένα κινητό παραεισαγωγής.

Πως βρίσκω το ελληνικό firmware;

Πρέπει να αλλάξω το product code;

Μετά θα παίρνει αναβαθμίσεις μέσω Ovi;

Link to comment
Share on other sites

Χθές έβαλα κι εγω το περιβόητο symbian anna μεσω ovi suite.Το κινητό μου είναι branded cosmote όμως και δυστυχώς ο browser βρέθηκε κλειδωμένος στο cosmote internet και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις π.χ. WLAN.Επιπλέον όλες οι εφαρμογες που χρησιμοποιούν internet,οπως το ovi store,το ovi maps,το garmin κλπ δείχνουν να μην μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιαδήποτε σύνδεση.

Αίσχος στην Cosmote και απο βδομάδα φούλ για ΝΟΚΙΑ care να μου βάλουν μια unbranded έκδοση μπας και ξαναγίνει το τηλέφωνό μου λειτουργικό...

 

Δοκίμασες να πας στις ρυθμίσεις συνδέσεων μπας και σου άλλαξε τις ρυθμίσεις?

 

Πάντως εμένα έχει αρχίσει να με απογοητεύει η Αννούλα, χθες χρειαζόμουν να βάλω το κινητό γρήγορα σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας και πήγα από το μενού που είναι και το προφιλ όπως παλιά και δε την είχε την επιλογή, επίσης στα μηνύματα όταν έχω κάνει κάποιο λάθος και πάω προς τα πίσω να αλλάξω τη λέξη το τ9 δεν αναγνωρίζει τη λέξη και πρέπει να αλλάξω μόνο το "λάθος" με αποτέλεσμα να χρειάζεται να τη σβήσω και να τη ξαναγράψω με τη Belle θα είμαι καλύτερα? Τι προτείνετε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...