Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,μια βοηθεια θα ηθελα

 

Εδωσα το Ν8 σ ενα Nokia καταστημα για να μου κανουν την αναβαθμιση σε Symbian Anna

Κρατησα ενα backup πριν το δωσω κ τωρα θελω να το περασω παλι στη συσκευη.Το backup το βλεπω σαν αρχειο με μορφη nbu

 

Πώς μπορώ να περασω το αρχειο απευθειας στο κινητο ωστε να κρατησω τα παλια δεδομενα;Μεσω του Ovi Suite ή με καποιο αλλο τροπο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,μια βοηθεια θα ηθελα

 

Εδωσα το Ν8 σ ενα Nokia καταστημα για να μου κανουν την αναβαθμιση σε Symbian Anna

Κρατησα ενα backup πριν το δωσω κ τωρα θελω να το περασω παλι στη συσκευη.Το backup το βλεπω σαν αρχειο με μορφη nbu

 

Πώς μπορώ να περασω το αρχειο απευθειας στο κινητο ωστε να κρατησω τα παλια δεδομενα;Μεσω του Ovi Suite ή με καποιο αλλο τροπο

 

ευχαριστω

με το τροπο που εκανες backup θα κανεις και το restore. Πως το εκανες?μεσα απο το τηλεφωνο η μεσω του ovi suite?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μια βοηθεια θα ηθελα

 

Εδωσα το Ν8 σ ενα Nokia καταστημα για να μου κανουν την αναβαθμιση σε Symbian Anna

Κρατησα ενα backup πριν το δωσω κ τωρα θελω να το περασω παλι στη συσκευη.Το backup το βλεπω σαν αρχειο με μορφη nbu

 

Πώς μπορώ να περασω το αρχειο απευθειας στο κινητο ωστε να κρατησω τα παλια δεδομενα;Μεσω του Ovi Suite ή με καποιο αλλο τροπο

 

ευχαριστω

 

Θα ανοίξεις το Nokia suite και θα πας εκί που κάνεις buck up και θα πατήσεις restore. Αν έχεις παραπάνω από ένα back up, θα σου εμφανίσει το τελευταίο αρχείο.

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος παραπάνω :)

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει λάθη στις καταχωρίσεις ημερολογίου μετά την αλλαγή της ώρας που είχαμε χτες; Σήμερα παρατήρησα ότι όλες μου οι καταχωρίσεις στο ημερολόγιο (όλες επαναλαμβανόμενες) είχαν μετατεθεί χρονικά μία ώρα πριν. Το αντιμετώπισε κανείς άλλος;

 

1 ωρα πισω τα ξυπνητηρια στο Ν78 και στο Ν8 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα update το κινητο (αφου ξανανοιξε ειπα να τοθ βγαλω τα ματια ) και δε μου αρεσει πολυ μαυρα φαινονται ολα!μπορω να το αλλαξω καπως αυτο?πριν πχ τα κεφαλακια στις επαφες ηταν πρασινα τωρα γκρι καταθλιψης :(
Link to comment
Share on other sites

εκανα update το κινητο (αφου ξανανοιξε ειπα να τοθ βγαλω τα ματια ) και δε μου αρεσει πολυ μαυρα φαινονται ολα!μπορω να το αλλαξω καπως αυτο?πριν πχ τα κεφαλακια στις επαφες ηταν πρασινα τωρα γκρι καταθλιψης :(

 

αλλαξε θεμα βρε αδελφε...

 

*sorry sis

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε θεμα βρε αδελφε...

 

ειπαμε ειμαι ξανθια αλλα οχι και τοσο :p το δοκιμασα δεν αλλαζει κατι δυστυχως.αλλος τροπος δεν υπαρχει λες?

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο ιντερνετ η στο ovi store για αλλα θεματα ;) η στο φορουμ εδω, στο θεμα για τα θεματα ;) αυτα που εχει η αννα ειναι ολα μαυρα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ε με αυτη την αννα διαβαζα οτι ολοι τη ζητουσατε διακαως κι ειπα να την αποκτησω αλλα δε μου αρεσει....θα βρω μια λυση,να ξαναγυρισω στη κατασταση πριν το update δε π[αιζει ε?
Link to comment
Share on other sites

τι δε σαρεσει? οτι θες το αλλαζεις :) ολα τα midnight θεματα που εχει το κινητο ειναι μαυρα

 

ψαξε κανα αλλο, φωτεινο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ε με αυτη την αννα διαβαζα οτι ολοι τη ζητουσατε διακαως κι ειπα να την αποκτησω αλλα δε μου αρεσει....θα βρω μια λυση,να ξαναγυρισω στη κατασταση πριν το update δε π[αιζει ε?

Ο τελευταίος λόγος που θέλαμε την Anna ήταν για τα θέματα!:p Εξάλλου κυκλοφορούσαν και πιο πριν θέματα με εικονίδια της Anna για όποιον ήθελε. Πάντως να ξέρεις ότι όσο πιο φωτεινό είναι το θέμα τόσο πιο πολλή μπαταρία σου τρώει. Δεν έβαλε τυχαία η Nokia τα Midnight Themes!;) Ωστόσο κι εγώ τα βαριέμαι και έχω βρει αρκετά ενδιαφέροντα στο μαγαζάκι η και σε site όπως το Zedge...

Link to comment
Share on other sites

το 90% οσον συζητατε δεν το καταλαβαινω καν συνεπως μονο εγω θελω την αννα για τα θεματα :p βρηκα τη λυση ενα ροζακι ωραιοτατο!παντως με βοηθησατε παρα πολυ με ολο το προβλημα με το τηλ!απεφυγα και το nokia care και την ελλειψη του κινητου μου :) να στε καλα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εδω και καμια βδομαδα το κινητο μου μου κραταει 12-14 ωρες πολυ μετριας χρησης. Ουτε πολυ wifi/3g data ουτε πολυ χρονο ομιλιας. Αν το παω σε νοκια care, το καλυπτει η εγγυηση ? Η θα μου πουν πως η μπαταρια ειναι καθαρα δικη μου ευθυνη βαση της χρησης της ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μπας και τρεχει τιποτα απο πισω ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μπας και τρεχει τιποτα απο πισω ?

 

οχι, εχω εγκατεστημενες καμια 10αρια apps , κυριως (αν οχι ολες) απο το beta labs.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εδω και καμια βδομαδα το κινητο μου μου κραταει 12-14 ωρες πολυ μετριας χρησης. Ουτε πολυ wifi/3g data ουτε πολυ χρονο ομιλιας. Αν το παω σε νοκια care, το καλυπτει η εγγυηση ? Η θα μου πουν πως η μπαταρια ειναι καθαρα δικη μου ευθυνη βαση της χρησης της ?

 

Αν θυμάμαι καλά από κάποιους άλλους πριν αρκετό καιρό, είχαν πει ότι η μπαταρία έχει εγγύηση 1 χρόνο.

Μήπως έχεις και το nokia pulse? Γιατί αυτό ενεργοποιεί από μόνο του σύνδεση στο ίντερνετ

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από κάποιους άλλους πριν αρκετό καιρό, είχαν πει ότι η μπαταρία έχει εγγύηση 1 χρόνο.

Μήπως έχεις και το nokia pulse? Γιατί αυτό ενεργοποιεί από μόνο του σύνδεση στο ίντερνετ

 

οχι δεν το εχω. Αν εχει εναν χρονο τοτε οκ ειμαι.. Θα το παω να το δω , θα το κανω δοκιμες με πληρες φορτισεις μερικες ημερες ακομα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οι μπαταριες ειναι 6 μηνες στην εγγυηση αποσο ξερω.αλλα ρωτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@SaintPetrouil

Καλημέρα.

Πριν το πας όμως σε κάποιο nokia care, δοκίμασες να κάνεις hard reset και να παρακολουθήσεις την κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς να περάσεις εφαρμογές? Αν το κάνεις reset και δεις ότι η κατανάλωση είναι μια χαρά με την ίδια χρήση τότε κάποια εφαρμογή ή ρύθμιση έκανε την ζημιά. Αν δεις ότι και πάλι έχεις πρόβλημα τότε πας να το κοιτάξουν.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρό παρακολουθώ τις εξελίξεις στο θέμα Symbian Αnna και ακόμη δεν έχω αποτολμήσει να βάλω την έκδοση αυτή.

Εχω την PR1.2 unbradded και όλα λειτουργούν ικανοποιητικά.Το πρόβλημα που διαπιστώνω μερικές φορές είναι στον browser όπου καμμια φορά κολλάει,ιδίως στο wifi.

Λέω λοιπόν...Να κάνω την κίνηση να βάλω την Anna έστω και μετά απο hard reset κλπ θα αλλάξει κάτι δραματικά σε σχέση με την PR1.2 ή να περιμένω τη Belle?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρό παρακολουθώ τις εξελίξεις στο θέμα Symbian Αnna και ακόμη δεν έχω αποτολμήσει να βάλω την έκδοση αυτή.

Εχω την PR1.2 unbradded και όλα λειτουργούν ικανοποιητικά.Το πρόβλημα που διαπιστώνω μερικές φορές είναι στον browser όπου καμμια φορά κολλάει,ιδίως στο wifi.

Λέω λοιπόν...Να κάνω την κίνηση να βάλω την Anna έστω και μετά απο hard reset κλπ θα αλλάξει κάτι δραματικά σε σχέση με την PR1.2 ή να περιμένω τη Belle?

Δραματική αλλαγή δεν θα δεις, αλλά σίγουρα ο browser είναι καλύτερος και το wi-fi (σε μένα τουλάχιστον) δεν κολλάει! Η Belle δεν ξέρουμε στα σίγουρα πότε θα έρθει... ως τότε βάλε την Anna, τι έχεις να χάσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...το έχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ αλλά κανείς μάλλον δεν του έδωσε σημασία, βάλε την εφαρμογή App stop δωρεάν από το Ovi store και κλείσε όλα τα background applications που δεν φαίνονται (περίπου 10 !!!)...το κινητό εμένα μου κρατάει τώρα 3 μέρες!
Link to comment
Share on other sites

για τον LAGGI > Ο broswer της αννα ειναι περιπου εκατο φορες καλυτερος απο τον προηγουμενο. Μην το σκεφτεσαι καν...προχωρα Edited by tsigo
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...