Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι δυνατό το σήμα που δέχεσαι από τα routers γ αυτό.. Δοκίμασε να βρίσκεσαι πιο κοντά και συνδέσου τότε..

 

είμαι στα 2 μέτρα από το wifi

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@taliban Οταν περασα και εγω την Αννα το κινητο τα ειδε ολα. Δεν εμπαινε στο ρουτερ του σπιτιου μου και ας εκανα κολοτουμπες. Μεχρι που το εσβησα σαν σημειο προσβασης και δεν επιανε τον κωδικο μου μετα!!! Μου εκανε και αλλα τρελά και για αυτο του ξαναπερασα την Αννα απο πανω κ στανιαρε. Βεβαια εγω εβαλα την Αννα απο πανω χωρις να κανω φορματ και ενω εχω εκατεστημενα προγραματα κτλ και θεωρησα οτι για αυτο "σκαλωσε". Μετα την δευτερη φορα ομως το κινητο παει κανονικα χωρις κοληματα. Τωρα δεν ξερω αν αυτο εχει καμια σχεση με το προβλημα σου. Δοκιμασε σε σημειο προσβασης που σιγουρα συνδεοσουν και μετα πραξε αναλογα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

@taliban Οταν περασα και εγω την Αννα το κινητο τα ειδε ολα. Δεν εμπαινε στο ρουτερ του σπιτιου μου και ας εκανα κολοτουμπες. Μεχρι που το εσβησα σαν σημειο προσβασης και δεν επιανε τον κωδικο μου μετα!!! Μου εκανε και αλλα τρελά και για αυτο του ξαναπερασα την Αννα απο πανω κ στανιαρε. Βεβαια εγω εβαλα την Αννα απο πανω χωρις να κανω φορματ και ενω εχω εκατεστημενα προγραματα κτλ και θεωρησα οτι για αυτο "σκαλωσε". Μετα την δευτερη φορα ομως το κινητο παει κανονικα χωρις κοληματα. Τωρα δεν ξερω αν αυτο εχει καμια σχεση με το προβλημα σου. Δοκιμασε σε σημειο προσβασης που σιγουρα συνδεοσουν και μετα πραξε αναλογα.

 

μα εγώ δεν του έκανα format ούτε άλλαξα λογισμικό, κατά τα άλλα έχω δοκιμάσει σε σημείο που πριν έπιανε από το router του γραφείου μου , τι να πω ρε ****το, την ταλαιπωρία μου μέσα......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπες οτι το πηγες στο νοκια κλαμπ? Δεν σου περασανε παλι το λογισμικο για να στο ξεκλειδωσουν? Την Αννα δεν εχεις?
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπες οτι το πηγες στο νοκια κλαμπ? Δεν σου περασανε παλι το λογισμικο για να στο ξεκλειδωσουν? Την Αννα δεν εχεις?

 

όχι απλά το ξεκλείδωσε, του είπα να μην την περάσει για να μη χάσω τα Ελληνικά, είναι ΄΄ουγγρος΄΄ το τηλ μου, η μεγάλη πλάκα είναι ότι ο τεχνικός μου είπε σε τηλ που του έκανα ότι αυτός μπήκε κανονικά στο νετ και δεν έχω λόγο να μην τον πιστεψε αλλά εγώ δεν μπορώ να μπω ούτε μέσω wind αν και έσβησα και ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χωρις να ειμαι εντελως σιγουρος νομιζω οτι πρεπει να σου περασει το λογισμικο παλι για να στο ξεκλειδωσει. Οποτε μπορει να εκανε ενα μπακαπ και να στο περασε ξανα. Έλεγξε αν δουλευουν τα προγραματα που ειχες πριν.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χωρις να ειμαι εντελως σιγουρος νομιζω οτι πρεπει να σου περασει το λογισμικο παλι για να στο ξεκλειδωσει. Οποτε μπορει να εκανε ενα μπακαπ και να στο περασε ξανα. Έλεγξε αν δουλευουν τα προγραματα που ειχες πριν.

 

υποψιάζομαι διάφορα, πχ στα θέματα τα έχει όλα στο σχετικό φάκελο από το μενου΄του τηλ αν δεις , ενώ στην ms σαν αρχεία δεν υπάρχουν, όπως επίσης λείπει το smart installer από το τηλ, προγράμματα δεν έχει πλέον μέσα, μόνο παιχνίδια που λειτουργούν κανονικά, η πλάκα είναι ότι πάω στο c και στον Ε στο φάκελο εγκατεστημένα αρχεία και οι 2 δεν έχουν τίποτα μέσα, τώρα τα παιχνίδια πως παίζουν δεν ξέρω !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που σου λεω. Δεν ειχε αλλον τροπο να στο κανει πιστευω. Κρατησε ενα μπακαπ στο φλασαρε και στο ξαναπερασε μεσα. Για εμενα κακως δεν το φλασαρες μονος σου με τον φοινικα και εδωσες 16 ευρω. Εχω φτιαξει τον οδηγο που ειναι πολυ αναλυτικος πιστευω και θα το εκανες μονος ανεξοδα και θα ειχες και την ικανοποιηση. Τωρα σε βλεπω για φορματ παλι...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε το ηχείο! Το θέμα είναι το πως...είχα κάτι μαγνητάκια για το ψυγείο και τα είχα τοποθετήσει στο τραπέζι της κουζίνας(τα αφαίρεσα με αυτά που άκουσα από το ψυγείο). Πάει η αδελφή μου και αφήνει το κινητό πάνω στα μαγνητάκια. Από τότε το ηχείο είναι μπουκωμένο. Τι μπορεί να έγινε; Απομαγνητίστηκε; Η εγγύηση το καλύπτει; Ακούγεται πολύ περίεργα... μα όλα τα παράξενα σε εμένα; Αυτό το Ν8 δε με γουστάρει καθόλου όμως! :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που σου λεω. Δεν ειχε αλλον τροπο να στο κανει πιστευω. Κρατησε ενα μπακαπ στο φλασαρε και στο ξαναπερασε μεσα. Για εμενα κακως δεν το φλασαρες μονος σου με τον φοινικα και εδωσες 16 ευρω. Εχω φτιαξει τον οδηγο που ειναι πολυ αναλυτικος πιστευω και θα το εκανες μονος ανεξοδα και θα ειχες και την ικανοποιηση. Τωρα σε βλεπω για φορματ παλι...

απλά δεν ηθελα να μπω στην διαδικασία, ψιλοβαριόμουν και να τα αποτελέσματα , η πλάκα είναι ότι του έιπα ότι έχω μπακαπ και δεν χρειάζοταν να κρατήσει κάτι απο φωτό επαφές και βιντεο, όλα τα άλλα σκασίλα μου είχα τα sis αρχεία τα πέρναγα κατευθειαν. Μπλέξαμεεεεεεε και τώρα που θα του το ξαναπάω θα μου το κρατήσει πολύ φοβάμαι !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου χάλασε το ηχείο! Το θέμα είναι το πως...είχα κάτι μαγνητάκια για το ψυγείο και τα είχα τοποθετήσει στο τραπέζι της κουζίνας(τα αφαίρεσα με αυτά που άκουσα από το ψυγείο). Πάει η αδελφή μου και αφήνει το κινητό πάνω στα μαγνητάκια. Από τότε το ηχείο είναι μπουκωμένο. Τι μπορεί να έγινε; Απομαγνητίστηκε; Η εγγύηση το καλύπτει; Ακούγεται πολύ περίεργα... μα όλα τα παράξενα σε εμένα; Αυτό το Ν8 δε με γουστάρει καθόλου όμως! :cry:

 

αμα δεν τους πεις οτι το χαλασε η αδερφη σου και πεις οτι σου χαλασε στα καλα καθουμενα θα σε φτιαξουν...

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν τους πεις οτι το χαλασε η αδερφη σου και πεις οτι σου χαλασε στα καλα καθουμενα θα σε φτιαξουν...

 

λογικα ναι! Εφοσον δεν θα βρουν υγρασια μεσα του τοτε δεν μπορουν να βρουν προφανη αιτια εξωτερικης παρεμβασης.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι! Εφοσον δεν θα βρουν υγρασια μεσα του τοτε δεν μπορουν να βρουν προφανη αιτια εξωτερικης παρεμβασης.

 

υγρασία όχι,δε θα βρούνε με τίποτα! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Στεγνό και καθαρό! :D Τέλος πάντων,το έστειλα στη ΝΟΚΙΑ τώρα,θα με πάρουν τηλέφωνο αύριο...δε τους είπα τίποτα,μόνο ότι μου έχει πέσει κάποιες φορές κάτω,για να δικαιολογήσω κάποια χαραγματάκια στην πρόσοψη!:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υγρασία όχι,δε θα βρούνε με τίποτα! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Στεγνό και καθαρό! :D Τέλος πάντων,το έστειλα στη ΝΟΚΙΑ τώρα,θα με πάρουν τηλέφωνο αύριο...δε τους είπα τίποτα,μόνο ότι μου έχει πέσει κάποιες φορές κάτω,για να δικαιολογήσω κάποια χαραγματάκια στην πρόσοψη!:p

Ούτε αυτό χρειαζόταν να το πεις. Εφόσον σε ρώτησαν, μπορούσες να πείς ότι είναι από τα κλειδιά που βάζεις στην τσέπη σου μαζί με το κινητό :).

Link to comment
Share on other sites

η τραγωδία μου συνεχίζεται.....ξαναπήγα στον nokia care και η λύση που δόθηκε ήταν hard reset στο τηλ, οκ λοιπόν διορθώθηκε το πρόβλημα με το wlan αλλά τώρα δεν έχω ovi store και maps, επειδή αδυνατώ να ψάξω πως και τι θα ήθελα βοήθεια για το τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα, να πάω για anna μέσω ovi suite έστω και να χάσω τα Ελληνικά ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος επαναφοράς αυτών τοων δύο εφαρμογών ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ovi store 2.12.043

 

Ovi Maps 3_06_11wk10_b01_tb9_2_195660

 

Κατέβασέ τα και εγκατέστησε τα

 

για το ovi maps τα πράγματα είναι απλά, αλλά για το store δεν είναι καθόλου απλά, αν δεις την διαδικασία ( υπάρχει στο youtube) θα σε πιάσει πονοκέφαλος!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. γινεται οταν συνδεω το κινητο στο pc με usb να παιρνει με καποιον τροπο να παιρνει internet [το τηλεφωνο απο το pc] ?
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. γινεται οταν συνδεω το κινητο στο pc με usb να παιρνει με καποιον τροπο να παιρνει internet [το τηλεφωνο απο το pc] ?

 

Νομίζω όχι. Το αντίστροφο γίνεται πάντως. Να δώσεις internet στο pc από το κινητό (μέσω 3G ή GPRS). Αυτό που ρωτάς που βολεύει αφού το κινητό έχει άψογο Wifi;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

για το ovi maps τα πράγματα είναι απλά, αλλά για το store δεν είναι καθόλου απλά, αν δεις την διαδικασία ( υπάρχει στο youtube) θα σε πιάσει πονοκέφαλος!

 

Τελικα taliban δοκιμασες να κανεις αυτο το απλο που περιγραφει ο GeorgeChios για να ξερουμε και εμεις οι υπολοιποι τι γινεται?

 

Επισης γνωριζει κανεις αν τελικα το προβλημα αυτο διορθωνεται με την anna?(εννοω να κανουμε reset χωρις παρενεργειες)

Edited by tsigo
ορθογ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουν βαλει την αννα με τον ενα η τον αλλο τροπο εχουν προσεξει αν στο μητρωο καταγραφεται το ιστορικο κινησης δεδομενων, data packets δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουν βαλει την αννα με τον ενα η τον αλλο τροπο εχουν προσεξει αν στο μητρωο καταγραφεται το ιστορικο κινησης δεδομενων, data packets δηλαδη.

 

Κανονικά καταγράφεται

Link to comment
Share on other sites

πολλοι εχουν το προβλημα αυτο οπως και εγω και εχει αναγνωριστει σαν bug στην αννα απο το nokia care στο twitter αλλα δεν ξερω αν επηρεαζει ολους η καποιους..
Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασες την Άννα έκανες μετά ένα hard reset ? Εγώ το πέρασα σαν software update με το phoenix, μετά έκανα ένα hard reset και μετά πέρασα τα updates από το ovi suite και τα υπόλοιπα προγράμματα που είχα. Αποτέλεσμα ; Τέλειο. Το κινητό πάει σφαίρα....δεν κολλάει, δεν κρασάρει...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...