Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια.Είδα ότι κάποια άτομα βάλατε στα κινητά σας την (αννα)το έδωσε επίσημα η νοκια?Εγώ εχω το dark grey.Germany έχει βγει κάτι?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αγόρια και κορίτσια. έχω το εξής πρόβλημα. όταν πάω να μπω στο ovi ενώ με βάζει στην αρχική σελίδα όταν πατάω να μπω στο κατάστημα μου μαυρίζει η οθόνη και δεν μπαίνει πουθενά, το ίδιο γίνεται και όταν κατεβάζω μέσο μηνύματος και πάω να ανοίξω το λινκ, με παει μέχρι εκεί που λέει εκκίνηση και με τα μαυρίζει δεν μπαίνει πουθενά και για να βγω απλά πατάω το μενού και κλίνω από εκεί τις εφαρμογές. έχει τύχει αυτό σε κανέναν ? ξέρετε τι τρέχει και αν υπάρχει γιατριά ?

 

ευχαριστώ

 

καλημέρα.βρε παιδιά δεν γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό να με βοηθήσει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω διαβάσει περίπου μία ώρα.. έκανα search..λύση δεν βρίσκω.. Η κάμερα από το δικό μου (αγορασμένο χθες απο multirama) είναι ΤΡΑΓΙΚΗ.... Η φωτό έχουν μετριότατη εστίαση.. Το δοκίμασα τόσο με φλας όσο και σε εξωτερικό χώρο με άπλετο φως.. Δε αν κάνεις το λαθος και πατήσεις στον υπολογιστή original size εκει τα pixel είναι τόσο μεγάλα που η γιαγιά μου μπορεί να κεντήσει κάνα καδρο απο κείνα τα παλια....:ninja: Το έχω μόνο εγω το πρόβλημα..??? Κατι λύσεις του στυλ βγάλε την ζελατίνα απο την καμερα ή παίξε με τις ρυθμίσεις προφανώς τα έχω κάνει.. Ψάχνω κάτι πιο δραστήριο... Plz help γιατι άυριο μάλλον βλέπω να το γυρνάω... Και δεν θέλω αν μπορει να ανταποκριθεί στα 12 megapixel...
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Cosm γιατί δεν ποστάρεις εδώ μερικές φωτό από το N8 σου; Να καταλάβουμε και εμείς τι συμβαίνει! Μια χαρά εστίαση έχει, τόσο με το κουμπάκι στο πλάϊ, όσο και με το εικονικό στην οθόνη που είναι για γρήγορες λήψεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω διαβάσει περίπου μία ώρα.. έκανα search..λύση δεν βρίσκω.. Η κάμερα από το δικό μου (αγορασμένο χθες απο multirama) είναι ΤΡΑΓΙΚΗ.... Η φωτό έχουν μετριότατη εστίαση.. Το δοκίμασα τόσο με φλας όσο και σε εξωτερικό χώρο με άπλετο φως.. Δε αν κάνεις το λαθος και πατήσεις στον υπολογιστή original size εκει τα pixel είναι τόσο μεγάλα που η γιαγιά μου μπορεί να κεντήσει κάνα καδρο απο κείνα τα παλια....:ninja: Το έχω μόνο εγω το πρόβλημα..??? Κατι λύσεις του στυλ βγάλε την ζελατίνα απο την καμερα ή παίξε με τις ρυθμίσεις προφανώς τα έχω κάνει.. Ψάχνω κάτι πιο δραστήριο... Plz help γιατι άυριο μάλλον βλέπω να το γυρνάω... Και δεν θέλω αν μπορει να ανταποκριθεί στα 12 megapixel...

 

Φαντάζομαι αφήνεις το "τετραγωνάκι" της εστίασης να γίνει πράσινο προτού τραβήξεις? Όντως αν μπορείς ανέβασε καμια φωτο να δούμε/

Link to comment
Share on other sites

http://img228.imageshack.us/img228/9705/17072011016.th.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/8199/17072011020.th.jpg

http://img849.imageshack.us/img849/9705/17072011016.th.jpg

http://img840.imageshack.us/img840/8987/17072011003.th.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/5095/17072011001.th.jpg

ΝΑι εννοείται ότι περιμένω να πρασινίσει... Αλλα θα δείτε ότι αν την βάλετε την φωτο στο κανονικο μέγεθος (δεν τις έχω κάνει resize) είναι απο μετριες μέχρι τραγικες... Ειδικά στη φωτο με τη μηχανή και τα χέρια μου τα είχα σταθεροποιήσει πολύ.. Μονο εκεί στη θαλασσα που φαίνονται τα κτήρια ίσως να το αδικησα λιγο γιατί κουνιέται το πλοίο.. Σε όλες τις άλλες οι συνθήκες είναι ιδανικές... :cry:

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλητερα ειναι να το εχω στην διπλη λειτουργια ή οχι; Επισης με το gps, δε μπορω να το χρησιμοποιησω ενω συνδεομαι σε καποιο wifi δικτυο; Μου βγαζει επιλογη μονο το Cosmote Gprs-mms ή καπως ετσι και δε μπορω να το αλλαξω.

 

Τρωει και αρκετα κολληματακια ρε ****το.. Κριμα, δε το περιμενα.. Προχθες στην αλλαγη του θεματος κολλουσε και ηθελε restart, σημερα κατι εκανα με το gps και με επαιρναν τηλεφωνο και δε μπορουσα να το σηκωσω!

 

Τελος, ξερει κανεις εαν γινεται να συνδεεται αυτοματα με το bluetooth ακουστικο που εχω; Ή θελει καθε φορα να κανω εγω συνδεση; * Το βρηκα. Θελει πρωτα να ανοιξεις το bluetooth του κινητου και μετα το bluetooth απο το ακουστικο! *

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω διαβάσει περίπου μία ώρα.. έκανα search..λύση δεν βρίσκω.. Η κάμερα από το δικό μου (αγορασμένο χθες απο multirama) είναι ΤΡΑΓΙΚΗ.... Η φωτό έχουν μετριότατη εστίαση.. Το δοκίμασα τόσο με φλας όσο και σε εξωτερικό χώρο με άπλετο φως.. Δε αν κάνεις το λαθος και πατήσεις στον υπολογιστή original size εκει τα pixel είναι τόσο μεγάλα που η γιαγιά μου μπορεί να κεντήσει κάνα καδρο απο κείνα τα παλια....:ninja: Το έχω μόνο εγω το πρόβλημα..??? Κατι λύσεις του στυλ βγάλε την ζελατίνα απο την καμερα ή παίξε με τις ρυθμίσεις προφανώς τα έχω κάνει.. Ψάχνω κάτι πιο δραστήριο... Plz help γιατι άυριο μάλλον βλέπω να το γυρνάω... Και δεν θέλω αν μπορει να ανταποκριθεί στα 12 megapixel...

 

Θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις την εφαρμογή Camera Pro και να τραβήξεις φωτο απ αυτη, ειναι ανεξάρτητη απ την εφαρμογή του τηλεφωνου και εχει και περισοτερες δυνατότητες, αν και μ αυτη εχεις τα ιδια αποτελεσματα τοτε εχει προβλημα η καμερα (φακος, αισθητηρας)

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω σε προηγουμενο ποστ ειπα οτι δεν εμεινα ευχαριστημενος απο τις φωτογραφιες! Στην οθονη του κινητου μπορει να τις δειχνει καλες, αλλα στο ζουμαρισμα, χανει αρκετα. Οποτε φανταζομαι οτι στην οθονη του υπολογιστη θα ειναι πολυ χειροτερα!
Link to comment
Share on other sites

1η και 3η φωτο δεν βλέπω κάτι το μεμπτό ίσως είναι λίγο off focus σε κάποια σημεία....ok ίσως να μπορούσαν να βελτιωθούν λίγο με κάποιες αυξομειώσεις στα settings αλλά φαίνονται αρκετά natural.

2η είναι τραβηγμένη σε χαμηλό φωτισμό και κουνημένη.ΟΙ ρυθμίσεις auto φαντάζομαι?

Η τρίτη φαίνεται αρκετά off focus. Επίσης το δωμάτιο είχε φωτισμό πχ αναμμένες λάμπες? Ειδικά προς την πόρτα ο χώρος παίζει να ήταν ιδιαίτερα σκοτεινός.

Η 4η πρέπει να έχει τραβηχτεί κοντά στο αντικείμενο και εκει βοηθάει η λειτουργία "Κοντινή Λήψη"

 

H αλήθεια είναι πως με το φλας τα αποτελέσματα ποικίλουν.Σε πισσα σκοτάδι μπορεί να πάρει παπάδες ενώ σε σαλόνι με φώτα μπορεί να φανεί χειρότερα.

Για αρχή θα σε συμβούλευα να δοκιμάσεις shots με το touch κουμπί της οθόνης και όχι με αυτό στα πλάγια.Επίσης άστα όλα auto προς το παρόν

Edited by mellodos
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις την εφαρμογή Camera Pro και να τραβήξεις φωτο απ αυτη, ειναι ανεξάρτητη απ την εφαρμογή του τηλεφωνου και εχει και περισοτερες δυνατότητες, αν και μ αυτη εχεις τα ιδια αποτελεσματα τοτε εχει προβλημα η καμερα (φακος, αισθητηρας)

 

Ειναι σαφως καλυτερες αλλα και παλι δεν τρελαθηκα.. Θα κανω μια προσπαθεια να το δωσω πισω αυριο.. Αν δεν το παρουν να παρω κατι αλλο τουλαχιστον ειναι μια βελτιωση...

 

1η και 3η φωτο δεν βλέπω κάτι το μεμπτό ίσως είναι λίγο off focus σε κάποια σημεία....ok ίσως να μπορούσαν να βελτιωθούν λίγο με κάποιες αυξομειώσεις στα settings αλλά φαίνονται αρκετά natural.

2η είναι τραβηγμένη σε χαμηλό φωτισμό και κουνημένη.ΟΙ ρυθμίσεις auto φαντάζομαι?

Η τρίτη φαίνεται αρκετά off focus. Επίσης το δωμάτιο είχε φωτισμό πχ αναμμένες λάμπες? Ειδικά προς την πόρτα ο χώρος παίζει να ήταν ιδιαίτερα σκοτεινός.

Η 4η πρέπει να έχει τραβηχτεί κοντά στο αντικείμενο και εκει βοηθάει η λειτουργία "Κοντινή Λήψη"

 

H αλήθεια είναι πως με το φλας τα αποτελέσματα ποικίλουν.Σε πισσα σκοτάδι μπορεί να πάρει παπάδες ενώ σε σαλόνι με φώτα μπορεί να φανεί χειρότερα.

Για αρχή θα σε συμβούλευα να δοκιμάσεις shots με το touch κουμπί της οθόνης και όχι με αυτό στα πλάγια.Επίσης άστα όλα auto προς το παρόν

\\Ξέρεις τι με χαλαέι??? Ότι ακομα και με το χ6 που εχει σιγοθρα υποδιέστερο φακο δεν χρειαζοταν να κανω κατι.. απλα πατας το ρημαδι το κουμπι και οι φωτο ειναι μια χαρα... το galaxy sii που ειχα πριν απο αυτο ειναι χιλιαδες φορές καλύτερο ενω υποτίθεται οτι το ν8 τα πατάει όλα... Τι να πω.. Εχω απογοητευτει... Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά τι περιμένατε να δείτε σε full zoom? Λογικό δεν είναι να φαίνονται τα pixels? Τι πιστεύετε δηλαδή, ότι θα βγάλετε ένα δέντρο από τόσο μακριά και θα δείτε την κάμπια στο φύλλο;;;:p Δεν έχω σκοπό να ειρωνευτώ κανέναν, αλλά μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για κινητό και όχι για επαγγελματική φωτογραφική μηχανή. Στις προηγούμενες συσκευές δηλαδή που είχατε, βλέπατε περισσότερες λεπτομέρειες σε full zoom?! Άσχετα από τα megapixels...κανένα κινητό προς το παρόν δεν έχει μεγαλύτερο αισθητήρα!

Αν βγάλετε και με άλλο κινητό τέτοια φωτό, πείτε μου κι εμένα...

http://img45.imagevenue.com/loc230/th_941050635_N8_228_122_230lo.jpg

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

\\Ξέρεις τι με χαλαέι??? Ότι ακομα και με το χ6 που εχει σιγοθρα υποδιέστερο φακο δεν χρειαζοταν να κανω κατι.. απλα πατας το ρημαδι το κουμπι και οι φωτο ειναι μια χαρα... το galaxy sii που ειχα πριν απο αυτο ειναι χιλιαδες φορές καλύτερο ενω υποτίθεται οτι το ν8 τα πατάει όλα... Τι να πω.. Εχω απογοητευτει...

 

Να σου πω μπορεί να είναι και θέμα γούστου! Πάντως οι φωτό του SII σίγουρα καλύτερες δεν είναι ιδιαίτερα σε 16:9 που τις έχουμε συγκρίνει άπειρες φορές. Το λευκό του είναι καμμένο κίτρινο και το post processing στις γωνιές πέφτει σύννεφο.Το βίντεο του όμως είναι δυνατό. Περί ορέξεως βέβαια και σου εύχομαι να αποκτήσεις τελικά αυτό που ζητάς!

 

ps. Γιατί έδωσες το SII αν επιτρέπεται?

 

Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά τι περιμένατε να δείτε σε full zoom? Λογικό δεν είναι να φαίνονται τα pixels? Τι πιστεύετε δηλαδή, ότι θα βγάλετε ένα δέντρο από τόσο μακριά και θα δείτε την κάμπια στο φύλλο;;;:p Δεν έχω σκοπό να ειρωνευτώ κανέναν, αλλά μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για κινητό και όχι για επαγγελματική φωτογραφική μηχανή. Στις προηγούμενες συσκευές δηλαδή που είχατε, βλέπατε περισσότερες λεπτομέρειες σε full zoom?! Άσχετα από τα megapixels...κανένα κινητό προς το παρόν δεν έχει μεγαλύτερο αισθητήρα!

 

Ακριβώς. Ακόμα και με μια dslr στην ίδια ανάλυση μην νομίζετε ότι το pixel θα μίκραινε .Άλλο η ποιότητα λήψης απο το pixel.

 

edit : Το ωραίο με το N8 όπως φαίνεται και στην φωτο του conception είναι οτι τραβάει πάρα πολύ flat. Δεν έχει σκοπό να εντυπωσιάσει με τις φωτο του αν δεν είναι εντυπωσιακό το ίδιο το τοπίο. Αν γουστάριεις βέβαια χώνεις contrast ,color και sharpness αβέρτα...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως με το φλας τα αποτελέσματα ποικίλουν.Σε πισσα σκοτάδι μπορεί να πάρει παπάδες ενώ σε σαλόνι με φώτα μπορεί να φανεί χειρότερα. Αυτο το εχω παρατηρησει και εγω. Μερικες φορες ειναι καλυτερα να κλεινεις το φλας, γιατι τα κανει πολυ χειροτερα τα πραγματα!

 

Για αρχή θα σε συμβούλευα να δοκιμάσεις shots με το touch κουμπί της οθόνης και όχι με αυτό στα πλάγια.Επίσης άστα όλα auto προς το παρόν

Γιατι το λες αυτο φιλε;
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως με το φλας τα αποτελέσματα ποικίλουν.Σε πισσα σκοτάδι μπορεί να πάρει παπάδες ενώ σε σαλόνι με φώτα μπορεί να φανεί χειρότερα.

 

Απο την άλλη, με το δικό μου Ν8 έχω παρατηρήσει πως το φλας βοηθά πάρα πολύ στην φωτό. Αν το κλείσω οι εικόνες (σε κλειστούς χώρους) δείχνουν θολές ή out of focus, με έντονο θόρυβο, ενώ ανοικτό η εικόνα είναι οκ, με μηδενικό θόρυβο.

Βοηθά βέβαια το αντικείμενο να μην αντανακλά το φώς του φλάς πίσω.

Αν τώρα είναι να τραβήξω ανοικτούς χώρους, πρέπει να φωτίζεται καλά, γιατί σε άλλη περίπτωση, ο θόρυβος που εμφανίζεται στην εικόνα είναι αρκετός.

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλαράκια το n8 είναι μηχάνημα που κάνη πολλά πράγματα ενώ η dslr φτιάχτηκε για να βγάζει μόνο φωτογραφίες. ας μην σχολιάσω βέβαια και το μέγεθος τις dslr, το n8 είναι πολύ καλό για να πας ταξίδι να βγάλεις φωτογραφίες (πολύ καλές) να πιείς καφέ και να το έχεις στην τσέπη και να μην σε ενοχλεί. ακόμη προφανώς δεν είναι για να βγάζεις φωτο για να την δημοσιεύσεις στην εφημερίδα αλλά είναι καλό, για να βγάζεις αξιοπρεπής φωτογραφίες να ακούς μουσική να ακλουθείς το gps να σκοτώνεις την ώρα σου να μιλάς στο τηλέφωνο το οποίο είναι πολύ σημαντικό όχι σαν κάτι μίλα:rolleyes:. και φυσικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με το ν8 και την dslr που είναι ολόκληρο μηχάνημα και κάνη ένα πράγμα μόνο.
keep flying
Link to comment
Share on other sites

βρε φιλαράκια το n8 είναι μηχάνημα που κάνη πολλά πράγματα ενώ η dslr φτιάχτηκε για να βγάζει μόνο φωτογραφίες. ας μην σχολιάσω βέβαια και το μέγεθος τις dslr, το n8 είναι πολύ καλό για να πας ταξίδι να βγάλεις φωτογραφίες (πολύ καλές) να πιείς καφέ και να το έχεις στην τσέπη και να μην σε ενοχλεί. ακόμη προφανώς δεν είναι για να βγάζεις φωτο για να την δημοσιεύσεις στην εφημερίδα αλλά είναι καλό, για να βγάζεις αξιοπρεπής φωτογραφίες να ακούς μουσική να ακλουθείς το gps να σκοτώνεις την ώρα σου να μιλάς στο τηλέφωνο το οποίο είναι πολύ σημαντικό όχι σαν κάτι μίλα:rolleyes:. και φυσικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με το ν8 και την dslr που είναι ολόκληρο μηχάνημα και κάνη ένα πράγμα μόνο.

 

Πες τα χρυσοστομε!!Παρακολουθω εδω κ μερες τι γραφετε απο αλλα παιδια κ αναρωτιεμαι!!! Οποιανου δεν του κανει ας το πουλησει.Αλλα μην το μετανοιωσει αργοτερα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

\\Ξέρεις τι με χαλαέι??? Ότι ακομα και με το χ6 που εχει σιγοθρα υποδιέστερο φακο δεν χρειαζοταν να κανω κατι.. απλα πατας το ρημαδι το κουμπι και οι φωτο ειναι μια χαρα... το galaxy sii που ειχα πριν απο αυτο ειναι χιλιαδες φορές καλύτερο ενω υποτίθεται οτι το ν8 τα πατάει όλα... Τι να πω.. Εχω απογοητευτει...

Αν συγκρίνεις το Ν8 με το Χ6, προφανώς η συγκεκριμένη συσκευή που έχεις έχει κάποιο πρόβλημα. Εγώ ακόμα και με το Ν82 που έχω ακόμα και ήταν ο αδιαφιλονίκητος βασιλιάς των 5mp στην κατηγορία του και την εποχή του (και φυσικά πολύ καλύτερο από το Χ6), και πάλι δεν τίθεται σύγκριση. Ακόμα και να ρίξω την ανάλυση του Ν8 για να είναι πιο δίκαια τα πράγματα, και πάλι τίποτα. Μάλλον πρέπει να ψαχτείς λιγάκι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αποφεύγεις και το παραμικρό κούνημα.
Ειναι η αυτοματη εστιαση που λεμε; Εχει αρνητικα;

 

Και πάρα πολύ σταθερό! Αν και θεωρητικά είναι ανεπίσημη έκδοση μου έλυσε το πρόβλημα με τις συνεχείς επανεκκινήσεις! Εξαιρετικό!
Δλδ δε κολλαει μονο το δικο μου κινητο, ετσι; Γιατι εχω αρχισει να τρομαζω με τις επιδοσεις του! Τρωει ακυρα κολληματα. Επισης αναγκαστηκα να απενεργοποιησω τους αισθητηρες, γιατι με το παραμικρο πλαγιασμα, η οθονη αλλαζε σε portait mode. ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η αυτοματη εστιαση που λεμε; Εχει αρνητικα;

 

Δλδ δε κολλαει μονο το δικο μου κινητο, ετσι; Γιατι εχω αρχισει να τρομαζω με τις επιδοσεις του! Τρωει ακυρα κολληματα. Επισης αναγκαστηκα να απενεργοποιησω τους αισθητηρες, γιατι με το παραμικρο πλαγιασμα, η οθονη αλλαζε σε portait mode. ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!

Όχι δυστυχώς δεν είναι μόνο το δικό σου Ν8 που κολλάει! Εγώ το πήρα πριν λίγες μέρες ολοκαίνουργιο και έκανε ανα πέντε λεπτά επανεκκίνηση. Προσπάθησα τα πάντα, με το πρόγραμμα phoenix έκανα downgrade το firmware και πάλι έκλεινε! Η τελευταία ευκαιρία που του έδωσα πριν το στείλω στη Νοκια ήταν να του εγκαταστήσω το Symbian Anna στην έκδοση 022.014 και από εχθές το απόγευμα δουλεύει εξειρετικά! Για το πρόβλημα που αναφέρθηκε πιο πάνω σχετικά με τα ονόματα στα μηνύματα και τις κλήσεις όπως και τους υπότιτλους στις ταινίες απλά κατεβάστε από εδώ *************** την hacked έκδοση Symbian Anna για Ν8 που διορθώνει όλα τα προηγουμενα!!! Επίσης για downgrade μέσω phoenix μπορείτε να το κάνετε πολύ εύκολα, διαβάστε εδώ!!! **************

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου που αφορά τροποποιημένα ή μη τροποποιημένα αρχεία firmware.Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά τι περιμένατε να δείτε σε full zoom? Λογικό δεν είναι να φαίνονται τα pixels? Τι πιστεύετε δηλαδή, ότι θα βγάλετε ένα δέντρο από τόσο μακριά και θα δείτε την κάμπια στο φύλλο;;;:p Δεν έχω σκοπό να ειρωνευτώ κανέναν, αλλά μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για κινητό και όχι για επαγγελματική φωτογραφική μηχανή. Στις προηγούμενες συσκευές δηλαδή που είχατε, βλέπατε περισσότερες λεπτομέρειες σε full zoom?! Άσχετα από τα megapixels...κανένα κινητό προς το παρόν δεν έχει μεγαλύτερο αισθητήρα!

Αν βγάλετε και με άλλο κινητό τέτοια φωτό, πείτε μου κι εμένα...

http://img45.imagevenue.com/loc230/th_941050635_N8_228_122_230lo.jpg

 

Φιλε μου καμμία σχέση δεν έχει η φωτό που ανέβασες εσύ με τις φωτό που βγάζω εγώ με το N8... To γιατί άγνωστο..anyway το κίνητο σήμερα επιστράφηκε στα multirama και αγορασα το Galaxy SII που ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑ 477 απο 599:ninja::X:cool::ninja:..Οποτε τα προβλήματα μου τελειωσαν και σας ευχαριστώ όλους που προσπαθήσατε να με βοηθήσετε!

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...