Jump to content

[Εφαρμογή] OnPhoneDestination


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλα σήμερα μία νέα app που χρησιμοποιεί μια ωραία υπηρεσία της OnTelecoms (http://www.on.gr/el/call_rating.html). Η υπηρεσία σου δείχνει σε ποιο δίκτυο ανήκει που καταλήγει ένας τηλεφωνικός αριθμός. Φαίνεται να δουλεύει σωστά με τα κινητά, ακόμη και για φορητότητα! Για τα σταθερά φαίνεται να επιστρέφει μόνο γεωγραφικό προσδιορισμό... Η Οn άλλαξε σήμερα(23/2/2011) την υπηρεσία της και πλέον ΔΕΝ αναφέρει ούτε τα δίκτυα κινητής...

 

Anyway, η app λέγεται OnPhoneDestination και είναι δωρεάν στο μάρκετ, ενώ η σελίδα της είναι στο προσωπικό μου site http://hypest.org/OnPhoneDestination ;)

 

ss-0-320-480-160-2-9de0129cf7132312703dc75d7597888f468407ad

 

have fun,

hypest

Edited by hypest
αλλαγή της υπηρεσίας από την On. Πλέον δεν ονοματίζει δίκτυα καθόλου!
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα σήμερα μία νέα app που χρησιμοποιεί μια ωραία υπηρεσία της OnTelecoms (http://www.on.gr/el/call_rating.html). Η υπηρεσία σου δείχνει σε ποιο δίκτυο ανήκει ένας τηλεφωνικός αριθμός. Φαίνεται να δουλεύει σωστά με τα κινητά, ακόμη και για φορητότητα! Για τα σταθερά φαίνεται να επιστρέφει μόνο γεωγραφικό προσδιορισμό...

 

Anyway, η app λέγεται OnPhoneDestination και είναι δωρεάν στο μάρκετ ;)

 

have fun,

hypest

Χρήσιμη, δουλεύει μια χαρά.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα σήμερα μία νέα app που χρησιμοποιεί μια ωραία υπηρεσία της OnTelecoms (http://www.on.gr/el/call_rating.html). Η υπηρεσία σου δείχνει σε ποιο δίκτυο ανήκει ένας τηλεφωνικός αριθμός. Φαίνεται να δουλεύει σωστά με τα κινητά, ακόμη και για φορητότητα! Για τα σταθερά φαίνεται να επιστρέφει μόνο γεωγραφικό προσδιορισμό...

 

Γιατί στο Wildfire μου δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βρίσκω στο Market... :(
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο Wildfire μου δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση ?

 

Δεν τη βρίσκω στο Market... :(

 

χμ, μήπως σε 240x320 devices το market δεν το δείχνει δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

χμ, μήπως σε 240x320 devices το market δεν το δείχνει δηλαδή;

 

Μάλλον... :(

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ!!! :D ;D
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ στο Desire και δουλεύει άψογα. Τσέκαρα και το κινητό μιας φίλης που ξέρω ότι έχει φορητότητα από Cosmote σε Vodafone και δουλεύει μια χαρά.

Σε ευχαριστούμε πολύ! Πολύ καλή και χρήσιμη ιδέα!

 

Πήγαινα να τσεκάρω αν τη βλέπω από το mini pro αλλά αφού λέει η amoramor κομπλέ τη βλέπουμε κι εκεί! Ωραία!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ! Πολύ καλή και χρήσιμη ιδέα!

 

ευχαριστώ! Η ιδέα και η πληροφορία για την ύπαρξη της υπηρεσίας πάντως μου ήρθε από τον IPO του adslgr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε, τα καλά να λέγονται! Και μια και πήγα στο thread αφού το έδωσες.. ναι, ναι κάνε και την ιδέα του ntebis για το mywhatsup...:D;) Θα είναι πολύ χρήσιμο για όσους μιλάνε μόνιμα από εκεί αλλά και για μας που ανανεώνουμε αραιά και που πάλι χρήσιμο θα είναι!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

χμ, μήπως σε 240x320 devices το market δεν το δείχνει δηλαδή;

 

Σήμερα δουλεύει και σε μένα συγχαρητήρια, πολύ καλή ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΜΠΡΑΒΟ. Βάλε Donate button να σε στηρίξουμε. Και μπράβο και στην on βέβαια. ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ (η on) και αφαιρέσει αυτή τη μοναδική λειτουργία (πιεζόμενη από το καρτέλ) θα γίνει της Πόπης...

Μπράβο μπράβο μπράβο

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΜΠΡΑΒΟ. Βάλε Donate button να σε στηρίξουμε.

 

Donation button υπάρχει στη σελίδα της εφαρμογής, στο προσωπικό μου χώρο... :) http://hypest.org/OnPhoneDestination

Link to comment
Share on other sites

πλεον η υπηρεσια απο την On δεν λειτουργει σωστα (βγαζει κινητα Ελλαδος).

Το προγραμμα συνεχιζει να λειτουργει σωστα?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...