Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Desire S


hellogadgetman78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !!!

Τελικά μάλλον στο Desire S θα καταλήξω …

Θα περιμένω όμως λίγο για να τα δω και τα δυο από κοντά.

Έως τότε πιστεύω να το έχει αγοράσει και κάποιος από εσάς και έτσι να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες.

:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω μαλλον προς desire s θα καταληξω!

Αν και απο τα βιντεο φαινεται λιγο χοντροκομμενο απο πισω απο κοντα δεν πρεπει να ειναι!Ελπιζω τα 5 megapixel να φτανουν εστω και λιγο την καμερα του iphone 4 και στα παιχνιδια να πεταει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αναμεσα σε Incredible s και Desire S. Βασικα δε μου αρεσει καθολου η εμφανιση και τα υλικα κατασκευης του Incredible. Απο την αλλη ειναι η οθονη πιο μεγαλη αλλα ειναι τοσο τεραστια διαφορα 3.7 με 4?....:worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αναμεσα σε Incredible s και Desire S. Βασικα δε μου αρεσει καθολου η εμφανιση και τα υλικα κατασκευης του Incredible. Απο την αλλη ειναι η οθονη πιο μεγαλη αλλα ειναι τοσο τεραστια διαφορα 3.7 με 4?....:worry:

 

KαΙ εγω ελεγα για incredιble αλλα δεν μου αρεσε το πλαστικο!

Οσο για την οθονη μικρη διαφορα!Αλλ τζαμπα το συζηταμε γτ δεν θα ερθει ελλαδα!

Εκτος αν το παρεις απο εξωτερικο (εγω δεν 8α το εκανα ,θελω την ελληνικη γλωσσα :O)

ετσι μαλλον θα παω προς desire s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παράγγειλα κ εγώ από expansys :p ( σε μαύρο)

Την Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου..

 

Λογικά και απ ότι έχω διαβάσει δεξιά κ αριστερά, αυτό θα είναι οτι θα ήθελα να έχει και το nexus One.. καλό multitouch ( πάνω από 2 σημεία χωρίς να μπερδεύει), μπροστινή κάμερα, FM ράδιο, HD recording και SLCD για καλύτερη ορατότητα στον ήλιο..

Καλή η AMOLED στο Nexus One αλλά στον ήλιο το χάνω λίγο.. :p το trackball θα το ήθελα γιατί είναι βολικό αλλά δεν θα σκάσω..

Δεν με έχει τραβήξει άλλο κινητό ως προς το design.. αυτό το ερωτεύτηκα από την πρώτη ματιά :O

 

εντυπώσεις όταν έρθει .. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το παράγγειλα κ εγώ από expansys :p ( σε μαύρο)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική του expansys! To έχει στην ίδια τιμή με το Desire HD!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παράγγειλα κ εγώ από expansys :p ( σε μαύρο)

Την Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου..

 

Λογικά και απ ότι έχω διαβάσει δεξιά κ αριστερά, αυτό θα είναι οτι θα ήθελα να έχει και το nexus One.. καλό multitouch ( πάνω από 2 σημεία χωρίς να μπερδεύει), μπροστινή κάμερα, FM ράδιο, HD recording και SLCD για καλύτερη ορατότητα στον ήλιο..

Καλή η AMOLED στο Nexus One αλλά στον ήλιο το χάνω λίγο.. :p το trackball θα το ήθελα γιατί είναι βολικό αλλά δεν θα σκάσω..

Δεν με έχει τραβήξει άλλο κινητό ως προς το design.. αυτό το ερωτεύτηκα από την πρώτη ματιά :O

 

εντυπώσεις όταν έρθει .. :D

 

φιλε μου μολις το παρεις πες μας εντυπωσεις και αν θες ανεβασε και κανενα βιντεακι να δουμε και εμεις που ειμαστε σε διλλημα :)

Kαλοριζικο το κινητο :P

Ασχετο αλλα απο expansys θα εχει ελληνικη γλωσσα???Και αν δεν εχει υπαρχει τροπος να την περασεις η θα εχεις το τηλεφωνο στα αγγλικα???

Edited by tasostasos13
ηθελα να συμπληρωσω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική του expansys! To έχει στην ίδια τιμή με το Desire HD!
αυτο εδω και περιπου δυο εβδομαδες...αν καποιος αντεχει το μεγεθος πιστευω ειναι καλητερη επιλογη το DHD σαν οθονη αλλα σαν συνολο,design,πληροτητα και χρηστικοτητα πολυ ανωτερο το Desire S.

 

qosmio καλοριζικο και περιμενουμε τις εντυπωσεις σου!

σε μαυρο ειναι πανεμορφο.

Καλη επιλογη .

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου μολις το παρεις πες μας εντυπωσεις και αν θες ανεβασε και κανενα βιντεακι να δουμε και εμεις που ειμαστε σε διλλημα :)

 

Κυκλοφορούν πολλά reviews στο youtube αν θες να το δεις on-hands.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν πολλά reviews στο youtube αν θες να το δεις on-hands.

 

Ναι τα εχω δει ολα :lol::lol::lol::happy:

Aλλα δεν ειναι ολοκληρωμενα!!

δηλαδη δεν εχουμε δει camera review παιχνιδια ηχο και αλλα πολλα!

και φυσικα αλλο να το βλεπεις στα ελληνικα !!λογικα θα βγαλει και το techblog review!ποτε ειναι η επισημη κυκλοφορια του στην ελλαδα?

και απο expansys αν το παρεις θα εχει ελληνικα??:blink:

Link to comment
Share on other sites

ναι θα εχει ελληνικα...

 

παρετο απο το γερμανικο expansys να γλυτωσεις την καρτα μνημης σε χρηματα.

Πιστευω ,οπως ειχε πει και ο athanaso ,στελνουν Ελλαδα ανετα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι θα εχει ελληνικα...

 

παρετο απο το γερμανικο expansys να γλυτωσεις την καρτα μνημης σε χρηματα.

Πιστευω ,οπως ειχε πει και ο athanaso ,στελνουν Ελλαδα ανετα.

 

συγνωμη αλλα αν το παρεις απο γερμανια πως θα εχει την ελληνικη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μολις το παρεις πες μας εντυπωσεις και αν θες ανεβασε και κανενα βιντεακι να δουμε και εμεις που ειμαστε σε διλλημα :)

Kαλοριζικο το κινητο :P

Ασχετο αλλα απο expansys θα εχει ελληνικη γλωσσα???Και αν δεν εχει υπαρχει τροπος να την περασεις η θα εχεις το τηλεφωνο στα αγγλικα???

 

Ούτε το Nexus One ούτε το Nexus S ( απο Αγγλία που είχα πάρει) είχαν Ελληνικά οπότε δεν με προβλημάτισε να σου πω την αλήθεια... όταν το πάρω όμως θα σας πω :)

Απ την άλλη όμως τα ακουστικά που είχε μέσα το Nexus S ήταν πάρα πολύ καλά και ψάχνω να τα βρω κάπου να τα πάρω έξτρα. Γιατί αυτά που είδα ότι έχει μέσα το desire S είναι ίδια με του Nexus One και δεν μου αρέσουν πολύ... χαμηλά το μικρόφωνο και δεν απομονώνουν εξωτερικούς θορύβους..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
συγνωμη αλλα αν το παρεις απο γερμανια πως θα εχει την ελληνικη εκδοση?

 

To λειτουργικό (με τις ευλογίες της HTC) είναι multilanguage.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To λειτουργικό (με τις ευλογίες της HTC) είναι multilanguage.

Σωστός ! όταν είχα περάσει τη ROM του desire στο Nexus είχε και Ελληνικά.. :)

Άρα θα έχει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν ειχα παρει το Desire (το κρατησα για λιγο τελικα) απο καταστημα εδω στην Ελλαδα,αλλα το εφερναν απο Γερμανια νομιζω,ειχε μονο Γερμανικα,Αγγλικα, και Γαλλικα.. Κατεβασα βεβαια το More Locale απο το μαρκετ,αλλα τα εκανε λιγο αχταρμα..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω παντως οταν ειχα παρει το Desire (το κρατησα για λιγο τελικα) απο καταστημα εδω στην Ελλαδα,αλλα το εφερναν απο Γερμανια νομιζω,ειχε μονο Γερμανικα,Αγγλικα, και Γαλλικα.. Κατεβασα βεβαια το More Locale απο το μαρκετ,αλλα τα εκανε λιγο αχταρμα..

 

Οι WWE εκδόσεις περιέχουν και τα ελληνικά (έστω και αν χρειάζονται morelocale2 για να εμφανιστούν).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλει κανείς από Expansys.com.gr παίζει κουπόνι προσφοράς για δωρεάν προστατευτικό οθόνης..

Κωδικός : FREESP530

 

Εγώ μάλλον το έχασα :( ..

 

Μήπως κάποιος ξέρει αν το http://www.htcsense.com υποστηρίζει μόνο τα 4 τηλέφωνα που αναφέρει κατά την εγγραφή ?? ( να υποθέσω θα ανανεωθεί ε?? )

Το αγγλικό site λέει ότι υποστηρίζει htcsense... έστειλα mail στο Ελάντα για διευκρίνηση..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα ανανεωθεί να υποστηρίζει και τις καινούργιες συσκευές.

 

Αν και κατά τη γνώμη μου δεν είναι και ότι καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ανανεωθεί να υποστηρίζει και τις καινούργιες συσκευές.

 

Αν και κατά τη γνώμη μου δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Δεν το έχω δει στη λειτουργία να σου πω την αλήθεια... σε όλες τις άλλες συσκευές χρησιμοποιώ το Wavesecure (θα το βάλω και στο desire S) που κλειδώνει τη συσκευή σε επίπεδο sim, σου δίνει στίγμα και επιλογές wipe και back up..

Είναι αρκετά καλό..

 

UPDATE 1: Επικοινώνησα με expansys αλλά το τηλέφωνο έχει ήδη ξεκινήσει το ταξίδι του και δεν πρόλαβα να πάρω την προσφορά με το screen protector.. :-(

 

UPDATE 2: Μου απαντήσανε και από HTC ..

"Σχετικά με το ζητημά σας, θα σας παρακαλούσαμε να μας αποστείλετε τον αριθμό ΙΜΕΙ της συσκευής που ξεκινάει από 35 το οποίο θα βρείτε κάτω από την μπαταρία ή στην συσκευασία ή πληκτρολογώντας *#06# για να σας παρέχουμε την καλύτερη εξυπηρέτηση."

 

Τώρα το βλέπω να ρχεται ... να μην αρχίζει το IMEI από 35 γιατί 35 ίσως να είναι τα Ελληνικά και θα αρχίσει το τσάμικο :-)

 

βλέπουμε...

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Συμφουριανοί, γιατί τόσο βιασύνη ;. Κάποια στιγμή θα έρθει. Τι 1 μήνα μετά τι 1 μήνα νωρίτερα. Ας χαλαρώσουμε όλοι, μην βιαζόμαστε για κάτι το οποίο στο τέλος το βαριόμαστε μετά από 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα το βλέπω να ρχεται ... να μην αρχίζει το IMEI από 35 γιατί 35 ίσως να είναι τα Ελληνικά και θα αρχίσει το τσάμικο :-)

 

Από 35ΧΧΧ ξεκινά το ΙΜΕΙ των ευρωπαϊκών συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...