Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Desire S


hellogadgetman78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HTC Desire S

As a successor to the popular and award-winning HTC Desire, the new HTC Desire S blends stunning design with power and speed. Inspired by the HTC Legend™ smartphone's aluminium design, the HTC Desire S is sculpted out of a single block of aluminum making it feel solid and natural in your hand. With Qualcomm's new 1GHz Snapdragon™ MSM8255 processor, the HTC Desire S offers snappy performance and power. It offers dual front and back cameras, High-Definition video recording and the 3.7-inch WVGA display presents multimedia content brilliantly.

 

Δειτε και εδω και engadget

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι πως έχει κάποιο σπουδαίο χαρακτηριστικό, αλλά το αλουμίνιο+μια φυσιολιογική τιμή είναι σπουδαίο combo για mid-end κινητό :)
Link to comment
Share on other sites

αν στοιχιζει σαν το Legend και λιγο κατω απο 399Ε πιστευω πως ειναι τιμια προσφορα με βαση την ποιοτητα κατασκευης...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν στοιχιζει σαν το Legend και λιγο κατω απο 399Ε πιστευω πως ειναι τιμια προσφορα με βαση την ποιοτητα κατασκευης...

 

Το κόβω να ξεκινάει στις τιμές του αρχικού Desire το οποίο τώρα βρίσκεται κάτω από την τιμή που λες..

Link to comment
Share on other sites

Το κόβω να ξεκινάει στις τιμές του αρχικού Desire το οποίο τώρα βρίσκεται κάτω από την τιμή που λες..

 

οποιαδηποτε τιμη πανω απο 399Ε και με βαση τα χαρακτηριστικα των αλλωv κινητων( Incredible/Desire HD/Optimus Dual/Atrix/GSII) θα σημαινει υπερβολη για μενα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οποιαδηποτε τιμη πανω απο 399Ε και με βαση τα χαρακτηριστικα των αλλωv κινητων( Incredible/Desire HD/Optimus Dual/Atrix/GSII) θα σημαινει υπερβολη για μενα....

 

Συγκρίνεις συσκευές διαφορετικών κατηγοριών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κυκλοφορίσει πολύ γρήγορα και σε πολύ καλή τιμή γιατί φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση. ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το θεωρώ πολύ καλή περίπτωση και έχει αναβαθμίσει χαρακτηριστικά του προκατόχου του στα οποία έπρεπε να δώσει βάση η htc.

Έβαλε αλουμίνιο,δεν άφησε κενό αναμέσα στην οθόνη και το περίβλημα και έβαλε και κάμερα μπροστά και flash πίσω

 

Ελπίζω να χαίρει και της ίδιας εκτίμησης από τους developers με το desire.

Αν και εδώ πιστεύω θα το δούμε απο το καλοκαίρι(Ιούλιο-Αύγουστο) λογικά στις αγορές της αγγλίας και της γερμανίας μπασ και το αποκτήσουμε κατα το πάσχα

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και εδώ πιστεύω θα το δούμε απο το καλοκαίρι(Ιούλιο-Αύγουστο) λογικά στις αγορές της αγγλίας και της γερμανίας μπασ και το αποκτήσουμε κατα το πάσχα

 

Θα το δούμε νωρίτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου ενα λογο να αλλαξει καποιος το desire με το desire s...η παιρνει τωρα το desire hd η παει για διπυρηνο :)

την θεωρω περιττη την συσκευη..!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις συσκευές διαφορετικών κατηγοριών.

 

βασικα θελω να πω πως ολες οι συσκευες που ανεφερα ειναι με καλυτερα χαρακτηριστικα και ολες θα βρισκονται πανω απο 500Ε οποτε αυτο πρπεει να παει κατω εστω απο 450Ε μην σου πω και πιο κατω.

Δεν το βλεπω σαν διαδοχο του Desire αλλα σαν διαδοχο του Legend.

Προσωπικα εχω παθος με την ποιοτητα κατασκευης.

Αν ειναι σαν το Legend και μια και ερχεται με την μια με 2.3 γιατι να μην το αγορασει καποιος;

Η τιμη του ειναι καθοριστικος παραγοντας αλλα οχι δεν αξιζει κι ολας...

;)

Ισα ισα μια χαρα θα κανει την δουλεια του.

 

και καποια βιντεακια

 

 

 

 

 

 

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου ενα λογο να αλλαξει καποιος το desire με το desire s...η παιρνει τωρα το desire hd η παει για διπυρηνο :)

την θεωρω περιττη την συσκευη..!!!

 

Πολύ απλά καλό είναι μια εταιρεία να βγάζει προϊόντα για όλα τα βαλάντια ;)

Οπότε όσοι από εμάς δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα όχι μόνο το

desire S θα μας αρέσει αλλά μη σου πω ότι και το desire το απλό θα πάρουμε για

να μας έρθει ακόμα φθηνότερα. χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι εχει και Led ειδοποιησεων...

 

καλο αυτο....

βαριεμαι να ανοιγω την οθονη για να ξερω αν εχω κατι...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το απλό desire με χε αφήσει πολύ ευχαριστημένο, τώρα που βελτιώθηκε και στα σημεία??? Ακόμα καλύτερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το desire S σαφώς διαφέρει ελάχιστα από το απλό desire και δεν νομίζω ότι θα βρεθούνε πολλοί κάτοιχοι του απλού που θα το αλλάξουνε για το S. Αυτό το ξέρει και η HTC λογικά. Δεν θα είναι ανταγωνιστικόπ το ένα του άλλου. Απλά λίγο πριν ή αφού κυκλοφορήσει το S θα αποσυρθεί το απλό, μόνο τα εναπομείναντα στοκ για λίγο καιρό. Για τιμή στην Ελλάδα πιστεύω 500. Και λογικά θα βγει μαζί με το Incredible που θα ναι πιο ακριβό και ακριβώς επειδή θα πέφτει σύγκριση με το desire HD, θα αποσυρθεί και αυτό ....

 

Κλασικές τεχνικές μάρκετινγκ

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Το desire HD θα αντικατασταθεί από άλλη συσκευή.

 

Τότε ο αντικαταστάτης του DHD θα πάει 600+ και ουσιαστικά το incredible θα κάτσει στη μέση αυτού και του Desire S. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα για πολύ καιρό να συνυπάρχουν στην αγορά το Desire, το Desire HD και τα τρία καινούργια.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σίγουρο είναι ότι δεν θα για πολύ καιρό να συνυπάρχουν στην αγορά το Desire, το Desire HD και τα τρία καινούργια.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι θέλεις να πεις εδώ αλλά όπως είναι λογικό όταν θα βγει το Desire S, θα σταματήσει το πρώτο Desire, δεν θα βγαίνουν παράλληλα. Ομοίως και για το Wildfire.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα ακούσει οτι η T-mobile(μπορεί να είναι και κάποια άλλη εταιρία) στην γερμανία το έχει μέσα στον κατάλογο της τιμολογημένο...Μήπως ξέρει κανένας τπτ?

Και αν γνωρίζει κανένας πότε θα αρχίσει η κυκλοφορία του στην αγορά της Αγγλίας.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα ακούσει οτι η T-mobile(μπορεί να είναι και κάποια άλλη εταιρία) στην γερμανία το έχει μέσα στον κατάλογο της τιμολογημένο...Μήπως ξέρει κανένας τπτ?

Και αν γνωρίζει κανένας πότε θα αρχίσει η κυκλοφορία του στην αγορά της Αγγλίας.

500 ευρω στη γερμανια θα εχει συμφωνα με το gsmarena.Και θα κυκλοφορισει στις 18 απριλη

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/HTC-Smartphone-Display-Touchscreen-Megapixel/dp/B004NNW0NK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1298053131&sr=8-1

 

http://www.amazon.de/HTC-Incredible-Smartphone-Touchscreen-Megapixel/dp/B004NNW0O4/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1298053161&sr=1-1

 

Όπως φαίνεται από εδώ (αν τελικά ισχύσουν αυτές οι τιμές) δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πάει κάποιος για το desire s. Καλύτερη επιλογή το incredible που έχει και 4αρα οθόνη. Νομίζω ότι τα 20 € είναι πολύ μικρή διαφορά. Εκτός αν κάποιος θεωρεί την 4αρα μεγάλη και προτιμάει οθόνη 3,7 με ελαφρώς καλύτερη αυτονομία.

 

Πάντως είναι όντως αρκετά τσιμπημένες οι τιμές. Αλλά με δεδομένο ότι οι περισσότερες εταιρίες θα βγάλουν διπύρηνα, θα αναγκαστεί η htc να τις ρίξει γρήγορα τις τιμές μιας και είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα βγάλει κι αυτή νέες διπύρηνες συσκευές. Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

με τετοια τιμη παει για φουντο μου φαινεται :lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι τους πειραξαν τα trackballs και τα εξαφανισαν???:mad::mad::down::down::shoot::rocket::kill::rocket:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...