Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Wildfire S


hellogadgetman78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως γραφει και εδω http://www.slashgear.com/htc-wildfire-s-review-29149307/

640x480 ειναι και εχει ενα μικρο βιντεο..

 

Ok, σημαντικό μείον, και το βίντεο πραγματικά δείχνει χάλια (ειδικά με τόσες συσκευές που βλέπουμε μέχρι 1080p)...πιστεύω θα μπορούσαν να βάλουν κάτι καλυτερο, εδώ μέχρι και το Χ5 τραβάει 720p...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το έφεραν σε ασπρο. Καλύτερη οθόνη σε σχέση με το προηγούμενο (wildfire). Και ιδανικό μέγεθος οθόνης ούτε πολύ μεγάλο 4" ούτε παρα πολύ μικρο (se xperia mini που ουτε μια σελίδα δεν μπορείς να δείς).

Οσο για την ανάλυση του βίντεο...δεν με ενδιαφέρει! Ζητημα να έχω τραβίξει βίντεο απο κινητό 2-3 φορές μόνο για δοκιμή.Οσα προγράμματα έβαλα τρέχουν κανονικά και παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα

Οποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εδώ είμαι.

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

και σημερα του εβαλα τη SIM απο το iphone μου.

Οποτε οπως καταλαβαινετε ειμαι πολυ αρχαριος.

Μέχρι στιγμης κολληματα δεν κανεθ και φαινεται σχετικα γρηγορο.

Να ρωτησω καποια πραγματα.

Μου ζητησε ενα λογαριασμο gmail και τον αριθμο τηλεφωνου μου

τα εδωσα και τα δυο

Οτι κατεβαζω απο HTC HUB ειναι τζαμπα ΄ή χρεωνομαι στον λογαριασμο?

Οτι εφαρμογη ανοιγεις πρεπει να την κλεινεις καπως οπως στο iOS 4+ ?

Κατεβασα μια εφαρμογη που έλεγε "Ringtones Free". Είναι free τα ringtones ή θα χρεωθει ο λογαριασμός του κινητού?

Γινεται το Soundhound να ειναι free απο την htc και να το πληρώνεις από το appstore της Apple?

Θέλω να πώ υπαρχει καποιοσ οδηγός του τι ειναι δωρεαν και τι οχι? Υπάρχει περίπτωση να χρεωνουν τον λογαριασμο?

Υπάρχει κάτι όπως το Hackulo.us του Iphone?

Πάντωσ για χοντρα δάχτυλα δεν ειναι...οπως ειπε και κάποιος παραπάνω

Βίντεο τραβαει σε .3gp εχει μια επιλογη για ποιότητα βίντεο "Ηλεκτρονικά υψηλή 10 λεπτα)

Δεν ξερω τι αλλο να γραψω...

Εάν καποιος ποιο ειδικος ξερει να μου δωσει λιγα φωτα για τις αποριες μου τον ευχαριστω εκ των προτερω και στη διαθεσή σας εαν μπορω να βοηθησω και εγω

Edited by dimitrismi

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και στους δυο βασικα τα πρωτα πραγματα αν θελετε να μας πειτε για την διαρκεια της μπαταριας, την αποκριση της οθονης και στις ομιλιες αν σε ακουν και τους ακους πολυ καλα και δυνατα, αυτα απο μενα προς το παρον..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Ok, σημαντικό μείον, και το βίντεο πραγματικά δείχνει χάλια (ειδικά με τόσες συσκευές που βλέπουμε μέχρι 1080p)...πιστεύω θα μπορούσαν να βάλουν κάτι καλυτερο, εδώ μέχρι και το Χ5 τραβάει 720p...

Το x5 έχει καλύτερο επεξεργαστή. Και το 720p από μόνο του δε λέει κάτι. Με δεδομένη την ισχύ που έχει το κινητό, φαντάζομαι δε θα ήθελε κανείς να έχει 720p, γιατί το framerate θα ήταν για κλάματα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μου το έφεραν απο Γαλλία το ασπρο. Καλύτερη οθόνη σε σχέση με το προηγούμενο (wildfire). Και ιδανικό μέγεθος οθόνης ούτε πολύ μεγάλο 4" ούτε παρα πολύ μικρο (se xperia mini που ουτε μια σελίδα δεν μπορείς να δείς).

Οσο για την ανάλυση του βίντεο...δεν με ενδιαφέρει! Ζητημα να έχω τραβίξει βίντεο απο κινητό 2-3 φορές μόνο για δοκιμή.Οσα προγράμματα έβαλα τρέχουν κανονικά και παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα

Οποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εδώ είμαι.

 

φιλε θελω να μου πεις πως παει με την μπαταρια αν ειναι γρηγορο αν η φωτογραφικη ειναι καλη αν η οθονη ειναι ωραια και αν σαν htc sense και λειτουργικο ειναι καλο...συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις..:p

οταν το παρω και εγω το κινητο με το καλο να βγει..αλλα θα το παρω αργα προς χριστουγεννα(καπου εκει) λεω να κανω ενα hands on αλλα με μουσικη:p:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία περίπου 1 1/2 μέρα αλλά με πολύ τηλέφωνο (BT headset) και σκάλισμα απο τον καθένα + παιχνίδια.Θα σου πώ σε λίγο για την μπαταρία.Στο μενού είναι πολύ γρήγορο η οθόνη είναι τέλεια για μένα για το μέγεθος της. Το sense πάρα πολύ βολικό...ακόμα δεν μπόρεσα να βρώ πως να διαγράψω κάποιες home screen που μου περισσεύουν.Θέλω μόνο 3 και αυτό απο μόνο του έχει 7!!! Παρα πολύ καλό το κόλπο που έχει (λογικά μόνο τα ΗΤC) οταν είναι στην τσάντα βαράει πιο δυνατά σε κλήση και μόλις το βγάλεις χαμηλώνει ο ήχος.Φωτογραφική- βίντεο έγραψα πιο πανω δεν με ενδιαφέρουν...αν θές στείλε μου το mail σου
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία περίπου 1 1/2 μέρα αλλά με πολύ τηλέφωνο (BT headset) και σκάλισμα απο τον καθένα + παιχνίδια.Θα σου πώ σε λίγο για την μπαταρία.Στο μενού είναι πολύ γρήγορο η οθόνη είναι τέλεια για μένα για το μέγεθος της. Το sense πάρα πολύ βολικό...ακόμα δεν μπόρεσα να βρώ πως να διαγράψω κάποιες home screen που μου περισσεύουν.Θέλω μόνο 3 και αυτό απο μόνο του έχει 7!!! Παρα πολύ καλό το κόλπο που έχει (λογικά μόνο τα ΗΤC) οταν είναι στην τσάντα βαράει πιο δυνατά σε κλήση και μόλις το βγάλεις χαμηλώνει ο ήχος.Φωτογραφική- βίντεο έγραψα πιο πανω δεν με ενδιαφέρουν...αν θές στείλε μου το mail σου

 

Απο περιεργια σε σχεση με το παλιο live wallpapers παιρνει;Λογικα ναι απλα θελω να μου το επιβεβαιωσεις.Μια φιλη μου θελει να το παρει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία περίπου 1 1/2 μέρα αλλά με πολύ τηλέφωνο (BT headset) και σκάλισμα απο τον καθένα + παιχνίδια.Θα σου πώ σε λίγο για την μπαταρία.Στο μενού είναι πολύ γρήγορο η οθόνη είναι τέλεια για μένα για το μέγεθος της. Το sense πάρα πολύ βολικό...ακόμα δεν μπόρεσα να βρώ πως να διαγράψω κάποιες home screen που μου περισσεύουν.Θέλω μόνο 3 και αυτό απο μόνο του έχει 7!!! Παρα πολύ καλό το κόλπο που έχει (λογικά μόνο τα ΗΤC) οταν είναι στην τσάντα βαράει πιο δυνατά σε κλήση και μόλις το βγάλεις χαμηλώνει ο ήχος.Φωτογραφική- βίντεο έγραψα πιο πανω δεν με ενδιαφέρουν...αν θές στείλε μου το mail σου

 

ωραιο αυτο...με bluetooth στελνει αρχεια εεε???εχει δικο του music player??επισης με το usb ειναι ευκολη η μεταφορα αρχειων????συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ωραιο αυτο...με bluetooth στελνει αρχεια εεε???εχει δικο του music player??επισης με το usb ειναι ευκολη η μεταφορα αρχειων????συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

Ναι σε όλα. Μεταφορά αρχείων όπως usb flash.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος από πότε και από που μπορούμε να το αγοράσουμε από κανονικό κατάστημα?

 

Πως εννοείς το κανονικό κατάστημα; :confused:

 

http://www.skroutz.gr/s/326911/HTC-Wildfire-S.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το x5 έχει καλύτερο επεξεργαστή. Και το 720p από μόνο του δε λέει κάτι. Με δεδομένη την ισχύ που έχει το κινητό, φαντάζομαι δε θα ήθελε κανείς να έχει 720p, γιατί το framerate θα ήταν για κλάματα...

 

Φίλε Βασίλη, δεν αντιλεγω. Απλά περίμενα από την HTC το κάτι παραπάνω σε αυτόν τουλάχιστον τον τομέα, και σε αυτήν την τιμή...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Πως εννοείς το κανονικό κατάστημα; :confused:

 

http://www.skroutz.gr/s/326911/HTC-Wildfire-S.html

 

Εννοώ να μπώ μέσα σε μαγαζί με 300 ευρώ,να τα σκάσω και να φύγω με το κινητό :);)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοώ να μπώ μέσα σε μαγαζί με 300 ευρώ,να τα σκάσω και να φύγω με το κινητό :);)

 

Σε κάποια από τα καταστήματα που υπάρχουν στο link που παραθέτω υπάρχει η δυνατότητα. Εντούτοις δεν είμαι σίγουρος για το κατά πόσο έχουν ελληνικές συσκευές σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια από τα καταστήματα που υπάρχουν στο link που παραθέτω υπάρχει η δυνατότητα. Εντούτοις δεν είμαι σίγουρος για το κατά πόσο έχουν ελληνικές συσκευές σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

 

Σε γερμανο δεν υπάρχει πουθενά και για ΟΤΕ/cosmote περιμένω ενημέρωση αλλά και εκεί ακόμα μάλλον δεν...

 

Για Τετάρτη μου είπαν..Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος άλλος.

 

Λογικά αυτά τα καταστήματα φαντάζομαι πως θα έχουν ελληνικής αντιπροσωπείας..

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανο δεν υπάρχει πουθενά και για ΟΤΕ/cosmote περιμένω ενημέρωση αλλά και εκεί ακόμα μάλλον δεν...

 

Για Τετάρτη μου είπαν..Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος άλλος.

 

Λογικά αυτά τα καταστήματα φαντάζομαι πως θα έχουν ελληνικής αντιπροσωπείας..

 

Σύμφωνα με το κατάστημα αυτό το οποίο φέρνει HTC της ACE, μιλάει για διαθεσιμότητα στις 23/5 πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος από πότε και από που μπορούμε να το αγοράσουμε από κανονικό κατάστημα?

 

πλαισιο νομιζω το εφερε;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

To Σάββατο που πήρα τηλέφωνο μου είπαν από Τετάρτη..

 

παντως στην ιστοσελιδα υπαρχει:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μου το έφεραν σε ασπρο. Καλύτερη οθόνη σε σχέση με το προηγούμενο (wildfire). Και ιδανικό μέγεθος οθόνης ούτε πολύ μεγάλο 4" ούτε παρα πολύ μικρο (se xperia mini που ουτε μια σελίδα δεν μπορείς να δείς).

Οσο για την ανάλυση του βίντεο...δεν με ενδιαφέρει! Ζητημα να έχω τραβίξει βίντεο απο κινητό 2-3 φορές μόνο για δοκιμή.Οσα προγράμματα έβαλα τρέχουν κανονικά και παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα

Οποιος θέλει να ρωτήσει κάτι εδώ είμαι.

θέλω αν ξέρεις να μου πείς αν υποστηρίζει flash player...
Link to comment
Share on other sites

θέλω αν ξέρεις να μου πείς αν υποστηρίζει flash player...

Τα έχουμε πει αυτά φίλε μου. Δεν υποστηρίζει flash player 10.2...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει αυτά φίλε μου. Δεν υποστηρίζει flash player 10.2...

ΟΚ ευχαριστώ για την ενημέρωση πάντως... και το flash lite καλό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...