Jump to content

ZTE Skate


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις αν θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα αν το παρω απο amazon.co.uk.Στην σελιδα του προιοντος το αναφερει ως Sim Free.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποιος ενδιαφερεται θα ναι προσφορα στο black friday του amazon σε 5 ωρες:lol:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται θα ναι προσφορα στο black friday του amazon σε 5 ωρες:lol:

 

Στα 175ε το βγαλε.Καλη τιμη αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας.....

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα αν το παρω απο amazon.co.uk.Στην σελιδα του προιοντος το αναφερει ως Sim Free.

 

Δεν ξέρω αν σε καλύπτει η τοπική εγγύηση, αλλά το σίγουρο είναι ότι όταν ψωνίζεις απ' έξω χάνεις σε μεταπωλητική αξία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα σας να πω και εγώ με την σειρά μου.

 

Είμαι πλέον κάτοχος ενός ZTE skate και αυτό που έχω να πω είναι πως το κινητό είναι πολύ καλύτερο απο αυτά που διάβασα στις προηγούμενες 16 σελίδες και ακόμη καλύτερο από αυτό που περίμενα να δω βάση αυτών που διάβασα. Το πήρα από εξωτερικό και Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από σας έχει κάνει root στο μοντέλο αυτό και αν ναι πως?

το δικό μου είναι 2.3.5 P743B01 1.0.0b03. Διάβασα στα ξένα φόρουμ πως κάτι γίνεται προσπάθησα αλλά δεν το κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν gps το δοκιμασε καποιος?Η οθονη τι λεει την ημερα?Απο θεμα αντανακλασεων κτλ εννοω?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα σας να πω και εγώ με την σειρά μου.

 

Είμαι πλέον κάτοχος ενός ZTE skate και αυτό που έχω να πω είναι πως το κινητό είναι πολύ καλύτερο απο αυτά που διάβασα στις προηγούμενες 16 σελίδες και ακόμη καλύτερο από αυτό που περίμενα να δω βάση αυτών που διάβασα. Το πήρα από εξωτερικό και Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από σας έχει κάνει root στο μοντέλο αυτό και αν ναι πως?

το δικό μου είναι 2.3.5 P743B01 1.0.0b03. Διάβασα στα ξένα φόρουμ πως κάτι γίνεται προσπάθησα αλλά δεν το κατάφερα.

 

Πολυ 'χακεριά' φαινεται να πεφτει για να ξεκλειδωθει το skate. Και με αποτελεσματα, οχι και πολυ σιγουρα. (καπου ειχε παρει το ματι μου σε μερικους που ελεγαν οτι μετα το root δεν επαιζε το wifi).

 

Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι το skate δεν προκειται να πουλησει τοσο μαζικα οσο το blade, και δεν ξερω αν θα βγαλει κανενας καλος χριστιανος κανενα ευκολο root.

Μου εδειχνε φιλος πως κανει root-unroot στο blade, κι επαθα πλακα: απλα εγκατεστησε μια εφαρμογη, και πατουσε μες την εφαρμογη εναλλαξ το κουμπι: root-unroot!!!

Και για να ξεκλειδωσει το skate, μονο ανεσταναρια στα καρβουνα δεν πρεπει να κανει κανείς...

Γι αυτο λεω: θα βγει αραγε ευκολη διαδικασια για root για το skate, σε ευλογο χρονικο διαστημα, ή άδικα η όποια αναμονή και θα κανουν κανενα χρόνο να το ξεκλειδωσουν, με ευκολο τροπο?

Γιατι αν δεν πουλησει πολυ, ποιος θα ασχοληθει μαζι του;

Αυτους τους προβληματισμους εχω.

Link to comment
Share on other sites

Σαν gps το δοκιμασε καποιος?Η οθονη τι λεει την ημερα?Απο θεμα αντανακλασεων κτλ εννοω?

Δοθηκε μια απαντηση πιο πανω και μαλιστα σε ερωτηση σου... Τι ακριβως θελεις να μαθεις; το gps δουλευει ταχυτατα , το δουλευω 20 μερες τωρα χωρις κανενα προβλημα.. σαν προγραμμα ειναι αριστο (δουλευω destination 3 χρονια τωρα)...

Η οθονη την ημερα ειναι ικανοποιητικη , υπαρχουν και καλυτερες οπως και χειροτερες...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοθηκε μια απαντηση πιο πανω και μαλιστα σε ερωτηση σου... Τι ακριβως θελεις να μαθεις; το gps δουλευει ταχυτατα , το δουλευω 20 μερες τωρα χωρις κανενα προβλημα.. σαν προγραμμα ειναι αριστο (δουλευω destination 3 χρονια τωρα)...

Η οθονη την ημερα ειναι ικανοποιητικη , υπαρχουν και καλυτερες οπως και χειροτερες...

 

Φιλε εχεις δικαιο.......εκανα λαθος στο τοπικ.......σε λαθοε συσκευη ποσταρα βρε.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πολυ 'χακεριά' φαινεται να πεφτει για να ξεκλειδωθει το skate. Και με αποτελεσματα, οχι και πολυ σιγουρα. (καπου ειχε παρει το ματι μου σε μερικους που ελεγαν οτι μετα το root δεν επαιζε το wifi).

 

Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι το skate δεν προκειται να πουλησει τοσο μαζικα οσο το blade, και δεν ξερω αν θα βγαλει κανενας καλος χριστιανος κανενα ευκολο root.

Μου εδειχνε φιλος πως κανει root-unroot στο blade, κι επαθα πλακα: απλα εγκατεστησε μια εφαρμογη, και πατουσε μες την εφαρμογη εναλλαξ το κουμπι: root-unroot!!!

Και για να ξεκλειδωσει το skate, μονο ανεσταναρια στα καρβουνα δεν πρεπει να κανει κανείς...

Γι αυτο λεω: θα βγει αραγε ευκολη διαδικασια για root για το skate, σε ευλογο χρονικο διαστημα, ή άδικα η όποια αναμονή και θα κανουν κανενα χρόνο να το ξεκλειδωσουν, με ευκολο τροπο?

Γιατι αν δεν πουλησει πολυ, ποιος θα ασχοληθει μαζι του;

Αυτους τους προβληματισμους εχω.

 

Καλησπέρα και πάλι

Τελικά το rootaρισα το κινητό και πέρασα και το titanium backup και το link2sd για να το τσεκάρω, δεν θα έλεγα πως είναι δύσκολο απλά πρέπει να έχεις τους σωστούς drivers. Το wifi μπορώ να πω ότι δουλεύει καλύτερα τώρα (καλύτερο σήμα). Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κιν. μου ΖΤΕ Skate 4.3 edition base lutea 2 medion life έτσι έγραφε. Δεν πόσταρα και δεν θα ποστάρω το rooting γιατί είμαι αρχάριος στα smartphone και αν κάτι πάει στραβά δεν θα μπορώ να βοηθήσω κάποιον φίλο από εδώ πιστεύω να με καταλάβετε πάντος η όλη διαδικασία δεν είναι πάνω από 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα φίλε μου, μιας και θέλω να rootαρω και εγώ το skate μου μπορείς να μου πεις που μπορώ να βρω τον τρόπο να το κάνω και εγώ.
HTC TOUCH HD + HTC SENSATION XL + ZTE SKATE
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το λαθος να βαλω μια custom rom, και ενω ολα παιζουν καλα, εχω ενα σοβαρο προβλημα: συνδεω το handsfree και λογω ενος bug μαλλον, παιζει και τα ringtones μεσα στο handsfree!!!

Ετσι, χανω τις κλησεις!

 

Εχω τσεκαρει στα sound settings:

menu>settings>cy....mod>audio> check "play only through speaker" > Ringtones

Και ομως, οταν εχω εισερχομενη κληση, κουδουνιζει μεσα στο ακουστικο, και οχι στο ηχειο οπως θα επρεπε.

 

Δυστυχως δεν βρισκω λυση.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα να το κανω root με αυτον τον τροπο http://android.modaco.com/topic/344819-09-aug-superboot-root-access-for-the-zte-skate/ και αναβοσβηνει android στην οθονη και δεν κανει τιποτα?καμια ιδεα?πως το επαναφερουμε?μια βοηθεια παιδια........
Link to comment
Share on other sites

Αν είδες καλά αυτό το root είναι μόνο για την έκδοση 2.3.4 ενώ αν πείρες το κινητό από Ελλάδα φοράει την 2.3.5 . Πάτα Volume up + Home key και μετά κράτα πατημένο το power. Από εκεί σε βάζει στην κατάσταση για να κάνεις recovery. Διάβασε ξανά όλο το forum από εκεί που το έκανες και προς το τέλος ( μετά την 9 σελίδα) σου λέει πως να το διορθώσεις. Εγώ από εκεί έκανα και το δικό μου root και την πάτησα όπως και εσένα, αλλά βρήκα από εκεί μια γνήσια rom (της Orange την Monte carlo) για το skate και τώρα όλα καλά.
HTC TOUCH HD + HTC SENSATION XL + ZTE SKATE
Link to comment
Share on other sites

Αν είδες καλά αυτό το root είναι μόνο για την έκδοση 2.3.4 ενώ αν πείρες το κινητό από Ελλάδα φοράει την 2.3.5 . Πάτα Volume up + Home key και μετά κράτα πατημένο το power. Από εκεί σε βάζει στην κατάσταση για να κάνεις recovery. Διάβασε ξανά όλο το forum από εκεί που το έκανες και προς το τέλος ( μετά την 9 σελίδα) σου λέει πως να το διορθώσεις. Εγώ από εκεί έκανα και το δικό μου root και την πάτησα όπως και εσένα, αλλά βρήκα από εκεί μια γνήσια rom (της Orange την Monte carlo) για το skate και τώρα όλα καλά.

 

καταρχην σε ευχαριστω για το χρονο σου.για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση υπαρχει τροπος?

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σε ευχαριστω για το χρονο σου.για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση υπαρχει τροπος?

 

Δεν το έχω ψάξει σε βάθος. Σε κάποιο σημείο πάντως στο forum έχει όλες τις εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει ακόμα και της wind, μόνο που δεν ξέρω πως θα την κατεβάσω. Αν πάντως βρεις άκρη εσύ ενημέρωσέ με σε παρακαλώ.

HTC TOUCH HD + HTC SENSATION XL + ZTE SKATE
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει σε βάθος. Σε κάποιο σημείο πάντως στο forum έχει όλες τις εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει ακόμα και της wind, μόνο που δεν ξέρω πως θα την κατεβάσω. Αν πάντως βρεις άκρη εσύ ενημέρωσέ με σε παρακαλώ.

αυτην που εβαλες εσυ πως το εκανες?αν μπορεις με πμ θα σε ευγνωμονουσα

Link to comment
Share on other sites

αυτην που εβαλες εσυ πως το εκανες?αν μπορεις με πμ θα σε ευγνωμονουσα

 

Για να κάνεις recovery στο τηλέφωνό σου

 

1. download the image.bin

2. copy to the path /image/ of sdcard (if phone can't boot, your should put the card to card reader )

3. install the sdcard

4. install the battery

5. hold the vol up + menu button (πατάς το αριστερό πλήκτρο και όχι το μεσαίο όπως λέει) and then press power button

6. phone auto into the card flash system ,..

7. just waiting

8. phone auto reboot

9. system will starting......

HTC TOUCH HD + HTC SENSATION XL + ZTE SKATE
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις recovery στο τηλέφωνό σου

 

1. download the image.bin

2. copy to the path /image/ of sdcard (if phone can't boot, your should put the card to card reader )

3. install the sdcard

4. install the battery

5. hold the vol up + menu button (πατάς το αριστερό πλήκτρο και όχι το μεσαίο όπως λέει) and then press power button

6. phone auto into the card flash system ,..

7. just waiting

8. phone auto reboot

9. system will starting......

 

τελικα το επανεφερα αφου βρηκα το σωστο αρχειο για 2.3.5 και εγινε και root.το προβλημα τωρα ειναι αυτο που ανεφερε ενας φιλος πιο πισω στο φορουμ οτι δεν δουλευει το wi fi.υπαρχει λυση?η να το κανω unroot?και πως γινεται unroot?πρωτη μερα πολυ τρεξιμο με το skate!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα γόρασα το SKATE. Φαίνεται αρκετά καλό.

Γνωρίζει κανείς πώς θα επικοινωνήσω με τον υπολογιστή και πού θα βρω οδηγίες χρήσης, καθότι η Wind δεν έχει στο κουτί μέσα; Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συνεδεσε το καλωδιο φορτισης στο pc και θα σου εμφανισει την sd σαν αποθηκευτικο χωρο...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα με την βοηθεια φιλου μεσω msn τα καταφερα και πλεον ειμαι root με CyanogenMod nightly 2.3.7!

 

Αν συνδεσεις το handsfree πανω, οταν σε καλουν, παιζει το κουδουνισμα από το ηχείο, ή μέσα στα ακουστικά;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Skate

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...