Jump to content

[Επίσημο] Motorola PRO


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημα Ευρώπη το Droid pro!

 

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/motorola/Motorola-DROID-PRO-2.jpg

 

Προφανώς χωρίς τα logos της Verizon!

 

-1 GHz ARM Cortex-A8 processor, PowerVR SGX530 GPU, TI OMAP3620-1000 chipset

-5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, dual-LED flash

-Li-Ion 1420 mAh

-320 x 480 pixels, 3.1 inches

-8 GB storage, 512 MB RAM, 2 GB ROM, microSD

 

Νομίζω ότι το θέλω, αν και υποπτεύομαι ότι θα είναι τσιμπημένο στη τιμή του :S

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο για κάποιον που δεν μπορεί χωρίς τέτοιο το πληκτρολόγιο. Κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανούσια κίνηση για ακόμη μια φορά .... Αυτο που δελεάζει απο την άλλη είναι το 1ghz Cortex-A8.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που δελεάζει απο την άλλη είναι το 1ghz Cortex-A8.

 

Από τη στιγμή που κατακλυζόμαστε από διπύρηνους (και πάνω) επεξεργαστές... δεν ξέρω κατά πόσο δελεάζει η συγκεκριμένη πρόταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που κατακλυζόμαστε από διπύρηνους (και πάνω) επεξεργαστές... δεν ξέρω κατά πόσο δελεάζει η συγκεκριμένη πρόταση.

 

Οι οποίοι ακόμα δεν έχουν έρθει.... Το milestone , αν και το πρώτο δυνατό κινητό της motorola , άνετα αφανίζει κινητά τύπου droid pro. Τα οποια δεν εχουν να δωσουν τιποτα απο 1 ghz συγχρονισμο. Που ουσιαστικά το milestone λαθεμένα ήταν συγχρονισμένο , κατα τη γνωμη μου, στα 600 mhz. ( ιδιος επεξεργαστης )

 

Όσο για το εν λογω κινητο , επαναλαμβανω πως δεν παρεχει τιποτα παραπανω απο 1ghz το οποιο ειναι υπεραρκετο για να κανει κανεις βασικες, κι οχι μονο, λειτουργιες στο κινητο. Απευθυνονται ορθα σε μεσους και παραπανω καταναλωτες. Τα κινητα του στυλ atrix ειναι σε αλλη κατηγορια , δεν εχουν μετρο συγκρισης. Ειναι κινητα με ικανοτητες - καπου αγγιζουν και τα ορια των περιττων εφετζίδικων "δυνατοτήτων" - αλλα και κινητα που σου αδειαζουν κανονικα τις τσεπες !

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που κατακλυζόμαστε από διπύρηνους (και πάνω) επεξεργαστές... δεν ξέρω κατά πόσο δελεάζει η συγκεκριμένη πρόταση.

 

Δελεάζει με το διαφορετικό σχήμα,design και εργονομία και,γενικά,το διαφορετικό προσανατολισμό του.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, το έβλεπα πριν από μήνες στο gsmarena και έλεγα: "Αυτή την τηλεφωνάρα, γιατί δεν τη φέρνει στην Ευρώπη να γίνει χαμός!!!"

 

Ο συνδυασμός οθόνης αφής και qwerty είναι πάντα επιθυμητός, τουλάχιστον για εμένα. Αν μάλιστα το qwerty είναι και οριζόντιο (= δεν προσθέτει πάχος και μπορείς να γράψεις και με ένα χέρι) είναι όλα τα λεφτά!

Μιλάω πάντα για τηλέφωνο καθημερινής χρήσης, όπου η ευκολία του πληκτρολογίου παίζει μεγαλύτερο ρόλο από την τεράστια οθόνη ή τον 2πύρηνο επεξεργαστή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το form factor αυτο ειναι ο,τι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει ποτε σε φορητη συσκευη. Εχω χρησιμοποιησει μερικες καλες και μερικες απιστευτες συσκευες με αυτο το σχεδιασμο και ηταν σουπερ αποδοτικος.

Η αναλυση με χαλασε λιγο, αλλα θελησαν να κρατησουν το μεγεθος σε αποδεκτα επιπεδα.

Θελω να το δω, οπως φυσικα και το κορυφαιο atrix...

Link to comment
Share on other sites

Το form factor αυτο ειναι ο,τι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει ποτε σε φορητη συσκευη. Εχω χρησιμοποιησει μερικες καλες και μερικες απιστευτες συσκευες με αυτο το σχεδιασμο και ηταν σουπερ αποδοτικος.

Η αναλυση με χαλασε λιγο, αλλα θελησαν να κρατησουν το μεγεθος σε αποδεκτα επιπεδα.

Θελω να το δω, οπως φυσικα και το κορυφαιο atrix...

Ναι, η ανάλυση είναι "μικρή" , αλλά στις 3,1 ίντσες θα είναι μια χαρά πιστεύω.

 

Φαντάσου τη cpu χαρές που θα κάνει με τέτοια ανάλυση οθόνης! Πολυβόλο θα είναι το pro!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νομιζω το ερωτευτηκα! Ειναι πανεμορφο σε design! Μου θυμιζει το p1i! Επιτελους ενα ομορφο Bar QWERTY android! τεραστιο μειον η αναλυση και η ελειψη gorilla glass..

(για τον φιλο απο πανω, με μια γρηγορη ματια ειδα και το ΑΠΑΙΣΙΟ Motorola CHARM, δεν ξερω αν υπαρχουν κ αλλα..)

Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ερωτευτηκα! Ειναι πανεμορφο σε design! Μου θυμιζει το p1i! Επιτελους ενα ομορφο Bar QWERTY android! τεραστιο μειον η αναλυση και η ελειψη gorilla glass..

(για τον φιλο απο πανω, με μια γρηγορη ματια ειδα και το ΑΠΑΙΣΙΟ Motorola CHARM, δεν ξερω αν υπαρχουν κ αλλα..)

 

Ρε συ οντως! Μοιαζει με το SE P1i

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Administrators
Ας έρθει πρώτα Ευρώπη και για εδώ βλέπουμε. Προς το παρόν έχει κυκλοφορήσει μόνο από συγκεκριμένους παρόχους στην Αμερική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια συσκευη ¨θυμα¨ της αδυναμιας της μοτορολα για σοβαρη παρουσια εκτος Αμερικης.

Που θα παει, θα γεμισει το ταμειο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια συσκευη ¨θυμα¨ της αδυναμιας της μοτορολα για σοβαρη παρουσια εκτος Αμερικης.

Που θα παει, θα γεμισει το ταμειο...

 

Μα να έρχεται με 2.2? Τώρα που έχει ανταγωνισμό από την lg είναι χωρίς μέλλον η κυκλοφορία του..

Link to comment
Share on other sites

Το lg μάλλον είναι φτωχό σε δυνατότητες με αργότερο επεξεργαστή και μία καθόλου καλή οθόνη. Δε νομίζω ότι κινδυνεύει, αλλά πρέπει επιτέλους να έρθει στην Ελλάδα...

 

τελικά έχουμε κανένα νέο για το αν και πότε θα έρθει???

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators
τελικά έχουμε κανένα νέο για το αν και πότε θα έρθει???

 

Δυστυχώς αυτή την ερώτηση την έχουμε για αρκετές συσκευές της εταιρίας. Αν υπήρχε κάτι, θα το είχες ήδη διαβάσει εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το έχει αγοράσει κανείς? Είδα ότι στο σκρουτζ το πουλάνε δύο καταστήματα από 369 ευρώ... Καλή τιμή θα έλεγα. Ελληνικά και ελληνικό Τ9 έχει??
Link to comment
Share on other sites

το έχει αγοράσει κανείς? Είδα ότι στο σκρουτζ το πουλάνε δύο καταστήματα από 369 ευρώ... Καλή τιμή θα έλεγα. Ελληνικά και ελληνικό Τ9 έχει??

 

Δεν ειναι καλη η τιμη αυτη. Με 100 ευρω παραπανω παιρνεις το samsung galaxy s2 με διπυρηνο επεξεργαστη.

Πλεον θεωρω οτι μια τετοια συσκευη δεν αξιζει πανω απο 250 ευρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα βλέπω οτι δεν υπάρχει αρκετή κινητικότητα για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Υπάρχει κανείς που να το αγόρασε να μας πει εντυπώσεις?

Ψαχνω κινητό με qwerty πληκτρολόγιο και στα 200€ που έχει [ Skroutz ] φένεται ενδιαφέρουσα περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
υπαρχει πουθενα σε προσφορα;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το έχω εδώ και 1,5 μήνα περίπου, το αγόρασα από Dubai 210€.

Το μοντέλο κυκλοφορεί ως PRO+ (Pro plus) αν και στο id του και όταν συνδέεται με pc εμφανίζεται ώς Motorola ΜΒ632 (διπλό mass storage για internal + memory card)

 

Επειδή πάντα προτιμώ κινητά με qwerty πληκτρολόγιο και δεν κατάφερα ποτέ να βολευτώ τα touch, αν και δοκίμασα, έχω να πω ότι στις ανάγκες και το γούστο μου, είναι μακράν το καλύτερο κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου.

 

Το design του είναι πολύ ιδιαίτερο.

Το πίσω μέρος είναι από ένα περίεργο σχεδόν μαλακό/ελαστικό ραβδωτό υλικο, που το κάνει πολύ σταθερό όταν το κρατάς στα χέρια σου.

Το μπροστινό μέρος έχει ένα brushed grey metal πείβλημα και 3 πολύ στυλάτα μεταλλικα ελάσματα ανάμεσα στις 4 σειρές του πληκτρολογίου

 

Τα πλήκτρα έχουν μια περίεργη διπλή κλιση στη αφή, φαίνεται βέβαια και στη φωτογραφία, ώστε να βοηθάνε στη χρήση τα δάχτυλα.

 

Από ταχύτητα το κινητό πάει μια χαρά, ως τώρα καμία γκρίνια.

Και η ανάγνωση της microsd είναι πολύ ικανοποιητική, έχω μια 16GB περίπου 50% γεματη

 

Να σημειώσω εδώ ότι το τηλέφωνο εμφανώς απευθύνεται σε business users, μια προσπάθεια ισως να κλέψει μια μερίδα blackberry χρηστών που θα ήθελαν και τα προτερήματα του android.

Ειδικά μετά από μια τραγική εμπειρία που είχα με WP7 αυτό μου φαίνεται... παράδεισος

Δεν είναι multimedia τηλέφωνο, μην περιμένετε δηλαδή να βλέπετε ταινίές με τις ώρες και να σερφάρετε ολημερίς κι οληνυχτίς.

Η οθόνη του είναι για τη φιλοσοφία του απλά τέλεια: τόσο μεγάλη ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του και τόσο μικρή, ώστε μαζί με το qwerty να δίνει την αίσθηση ενός καλοζυγισμένου τηλεφώνου.

Η οθόνη, αναλογικά στο μέγεθος του κινητού κάνει ψιλο-τεράστια, σίγουρα βέβαια φαίνεται μικρή σε χρήστες καθαρά touch τηλεφώνων.

Αναλογικά με παλαιοτερα τηλέφωνά μου ανάλογης φιλοσοφίας (blackberry, sony aspen, samsung i780) είναι πολύ καλή.

 

Μεγάλη παράλειψη κατά τη γνώμη μου η απουσία 2ης camera για video-call.

 

Όσον αφορά την έκδοση να πω ότι το τηλ. που έχω στα χέρια μου έχει πλήρες ΕΛΛΗΝΙΚΟ μενού, μαζί με android touch ελληνικό πληκτρολόγιο + λεξικά για σύνταξη sms/email κλπ.

To κανονικό qwerty υποστηρίζει αγγλικά/γαλλικά/γερμανικά/αραβικά, υποθέτω για τις χώρες στις οποίες κυκλοφορεί.

 

Εδώ μια σημείωση μιας και αναφέρατε το skroutz, προσοχή σε qwerty κινητά που εισάγονται από Γερμανία (όχι μόνο για το pro - για όλα), η διάταξη για τους γερμανούς είναι qwertz όχι qwerty, πιστέψτε με, από παλιά εμπειρία, δεν βολεύει :)

 

Η μπαταρία στα 1550mah έχει τις 36 ώρες με ασφάλεια, με γρήση 3g, εννίοτε wifi, αρκετά κατεβάσματα κί ολα τα background app να τρέχουν.

 

Η camera είναι ... business :) 5MP autofocus, 720p video, χωρίς παράπονα ούτε ενθουσιασμούς βέβαια.

 

 

 

Νομίζω ότι κάπου μπερδεύτηκα :p

 

Τίτλος του thread ειναι Motorola Pro - υπάρχουν όμως 2 ολοιδια Pro αυτη τη στιγμή:

 

1. To Droid Pro, ή αλλιώς ΧΤ610, το οποίο κυκλοφορεί αποκλειστικά η Verizon στην Αμερική - είναι αυτό που αναφέρει το πρώτο post

2. To Pro+, ή αλλιώς ΜΒ632, το οποίο έχω εγώ, και κυκλοφορεί σε ΗΠΑ, Γερμανία και Μέση Ανατολή (ίσως και αλλού)

 

Tα 2 τηλέφωνα είναι σχεδόν ολόιδια

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3541&idPhone2=4128

 

Η ζυγαριά κλίνει προς το Pro+ με καλύτερη μπαταρία (1600 αντί 1420mah) ανάλυση (640x480 αντί 320x480) 20g βάρος και σίγουρα σε design

 

Η διαφορά τιμής αυτή τη στιγμή στο skroutz ειναι πολύ μεγάλη: το Droid Pro ξεκινάει από 176€ τη στιγμή που το Pro+ πάει από 320€ - λογικά λόγω verizon

 

Και πάλι sorry για το μπέρδεμα, νομίζω ωστόσο ότι πρόκειται ουσιαστικά για το ίδιο τηλέφωνο εντός και εκτός αμερικάνικου παροχου (verizon)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...