Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι πανεμορφο παντως...:O

και αυτο με το usb on the go ειναι τρελα.....

πο πο πο.....απο τωρα το λιγουρεύομαι....:p

 

To usb on the go εκτός απο hdmi mirroring σε τηλεοραση τι άλλο μπορεί να κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To usb on the go εκτός απο hdmi mirroring σε τηλεοραση τι άλλο μπορεί να κάνει ?

 

Ουσιαστικά usb on the go σημαίνει πως με έναν αντάπτορα συνδέεις επιτόπου στο κινητό σου από flashάκια μέχρι σκληρούς δίσκους .

usb on the go demo (Nokia N8):

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά usb on the go σημαίνει πως με έναν αντάπτορα συνδέεις επιτόπου στο κινητό σου από flashάκια μέχρι σκληρούς δίσκους .

usb on the go demo (Nokia N8):

 

ετσι ακριβως ...

πραγματικα σου λυνει τα χερια αυτο το πραγμα...

το να μπορεις να συνδεεις στικακια πανω στο κινητο ειναι κατι το οποιο μου λείπει απιστευτα απο το n8......σε σχεση με το galaxy s....

θες πχ τον τριτο κυκλο του ντεξτερ απο το στικακι του κολλητού σου...?:p

το βαζεις πανω στο κινητο τα παιρνεις την ωρα που πίνετε καφε παιρνει ο αλλος το στικακι του πισω και τελος....:p:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω πολύ καιρό για το galaxy s ii νομιζα πως τα ήξερα όλα, αλλά μαθαίνω τώρα από εσάς κάτι καινούριο ! Πίστευα πως μόνο mirroring μπορεί να κάνει μέσω MHL.

Ειλικρινά δεν ξέρω πως μπορώ να αποφύγω να τα σκάσω και να αγοράσω αυτό το κινητό. Έχει παραπάνω από τα πάντα...

 

P.s. : Καλη επιλογή freddaras στο παραδειγμά σου να χρησιμοποιήσεις το Dexter! Ίσως η καλύτερη σειρά που προβάλλεται στην Αμερική! Αλλά αρκετά με το offtopic, δεν συνεχίζω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ταριφα 600 ευρω εχει καταντησει στην Ελλαδα απο τα 3 μεγαλα καταστηματα .

 

Παλι πρεπει να ξηλωθουμε δηλαδη

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν η samsung hellas κάνει δεκτή εγγύηση απο κινητό αγορασμένο από άλλη ευρωπαική χώρα ? Έχετε υπόψη σας κανένα αξιόλογο ευρωπαικό κατάστημα που να πουλάει smartphones ? Βλέπω ότι στο amazon.de το πουλάει 536 ευρώ παρεπιπτόντως.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρετε αν η samsung hellas κάνει δεκτή εγγύηση απο κινητό αγορασμένο από άλλη ευρωπαική χώρα ?

 

Αν έχεις απόδειξη αγοράς ναι και αν όντως είναι συσκευή που εξ'αρχής προοριζόταν για την ευρωπαϊκή αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο κινητο!Kαι εμενα προς τα εδω με βλεπω..βεβαια θα περιμενω λιγο να πεσει η τιμη και να δω αν υπαρχει κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και το δεύτερο σποτάκι

 

http://www.youtube.com/watch?v=-tyfxEl22Ac

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις απόδειξη αγοράς ναι και αν όντως είναι συσκευή που εξ'αρχής προοριζόταν για την ευρωπαϊκή αγορά.

Απόδειξη αγοράς προφανώς είναι απαραίτητη όπως σε όλα τα προιόντα που συνοδεύονται από εγγύηση.

Το ότι προορίζονται οι συσκευές για την ευρωπαική αγορά από που φαίνεται και πως μπορούμε εμεις ως καταναλωτές να το διαπιστώσουμε πριν την πάρουμε στα χέρια μας??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η' στηρίζεσαι στην αξιοπιστία του εκάστοτε καταστήματος ή ζητάς ΙΜΕΙ και επικοινωνείς με Samsung Hellas για επαλήθευση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το δεύτερο σποτάκι

 

http://www.youtube.com/watch?v=-tyfxEl22Ac

 

Συγνώμμη , αλλά επιτρέπεται το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή στον πλανήτη να έχει τέτοιες διαφημήσεις ? Ή είμαι ο μόνος που του φαίνονται τόσο "weak" οι διαφημήσεις ? Δηλαδή για να καταλάβω , το SGSII έχει διπύρηνο επεξεργαστή στα 1.2ghz , 1Gb ram , τετραπύρηνο επεξεργαστή γραφικών mali 400 ,16/32Gb rom , 8mp camera με FullHD/1080p video στα 30fps, 2mp front-facing camera , usb OTG , MHL , 8.49mm πάχος στα 116g και πας και μου φτιάχνεις διαφημηστικό για το voice control ?!?(όχι ότι δεν είναι χρήσιμο χαρακτηρηστικό αλλά...) . Είναι σαν να φτιάχνω το καλύτερο pc στον πλανήτη και να βγάζω διαφήμηση του στυλ : Μπορείς να παίζεις και πασιέντζα !!!!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να φτιάχνω το καλύτερο pc στον πλανήτη και να βγάζω διαφήμηση του στυλ : Μπορείς να παίζεις και πασιέντζα !!!!
Φαντάζομαι ένα διαφημιστικό σποτ απευθύνεται στον πολύ (πάρα πολύ) κόσμο και σκοπός είναι να εντυπωσιάσει και να φέρει πωλήσεις. Αυτοί που θα το επιλέξουν για τα πιο ψαγμένα τεχνικά χαρακτηριστικά τους είναι ήδη "ψημμένοι" και ενημερωμένοι από άλλα κανάλια ενημέρωσης όπως τα τεχνολογικά μπλογκ και φορουμς
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις απόδειξη αγοράς ναι και αν όντως είναι συσκευή που εξ'αρχής προοριζόταν για την ευρωπαϊκή αγορά.

 

με το i8910 αγορασμενο απο γερμανια δεν μου αναγνωρισαν εγγυηση οι γυφτουλες. τελικα ετσι οπως πηγα να το παρω πισω απο την τρυπα που εχουν στο κεντρο για εξουσιοδοτημενο service ειδα πως μαζι με το κινητο μου εβαλαν και μια μπαταρια :lol:(ποτε δεν αφηνουμε μπαταριες στα service ειναι ΠΑΝΤΑ εκτος εγγυησης)

 

τελικα πηγε στην samsung γερμανιας και σε 2 εργασιμες μου το αντικατεστησαν.

 

ευτυχως που παω συχνα γερμανια...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

με το i8910 αγορασμενο απο γερμανια δεν μου αναγνωρισαν εγγυηση οι γυφτουλες. τελικα ετσι οπως πηγα να το παρω πισω απο την τρυπα που εχουν στο κεντρο για εξουσιοδοτημενο service ειδα πως μαζι με το κινητο μου εβαλαν και μια μπαταρια :lol:(ποτε δεν αφηνουμε μπαταριες στα service ειναι ΠΑΝΤΑ εκτος εγγυησης)

 

τελικα πηγε στην samsung γερμανιας και σε 2 εργασιμες μου το αντικατεστησαν.

 

ευτυχως που παω συχνα γερμανια...

 

Η εγγυηση ειναι πανευρωπαϊκη και δεν μπορει κανενας να αρνηθει να στην αναγνωρίσει μεσα στην ΕΕ. Αλλιως ΙΝΚΑ + Συνηγορος του πολιτη και ακολουθείς τα διαδικαστικα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με το i8910 αγορασμενο απο γερμανια δεν μου αναγνωρισαν εγγυηση οι γυφτουλες. τελικα ετσι οπως πηγα να το παρω πισω απο την τρυπα που εχουν στο κεντρο για εξουσιοδοτημενο service ειδα πως μαζι με το κινητο μου εβαλαν και μια μπαταρια :lol:(ποτε δεν αφηνουμε μπαταριες στα service ειναι ΠΑΝΤΑ εκτος εγγυησης)

 

τελικα πηγε στην samsung γερμανιας και σε 2 εργασιμες μου το αντικατεστησαν.

 

ευτυχως που παω συχνα γερμανια...

 

Κατι ακουσα οτι αλλαξε η αντιπροσωπεία της Samsung αντε να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Η' στηρίζεσαι στην αξιοπιστία του εκάστοτε καταστήματος ή ζητάς ΙΜΕΙ και επικοινωνείς με Samsung Hellas για επαλήθευση.

 

το ΙΜΕΙ νομίζω ότι ίσως είναι λίγο δύσκολο να το απαιτήσεις και κανονικά μάλλον δεν επιτρέπεται να στο δώσουν. Υπάρχει άλλος τρόπος να καταλάβεις απλά ανοίγοντας και θέτοντας σε λειτουργία μια κανονικά σφραγισμένη συσκευή για ποια αγορά προορίζεται; Τα Nokia πχ έχουν το product code, που αν θέσεις σε λειτουργία τη συσκευή καταλαβαίνεις άμεσα και γρήγορα για που προορίζεται το κινητό χωρίς την ανάγκη του IMEI.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμμη , αλλά επιτρέπεται το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή στον πλανήτη να έχει τέτοιες διαφημήσεις ? Ή είμαι ο μόνος που του φαίνονται τόσο "weak" οι διαφημήσεις ? Δηλαδή για να καταλάβω , το SGSII έχει διπύρηνο επεξεργαστή στα 1.2ghz , 1Gb ram , τετραπύρηνο επεξεργαστή γραφικών mali 400 ,16/32Gb rom , 8mp camera με FullHD/1080p video στα 30fps, 2mp front-facing camera , usb OTG , MHL , 8.49mm πάχος στα 116g και πας και μου φτιάχνεις διαφημηστικό για το voice control ?!?(όχι ότι δεν είναι χρήσιμο χαρακτηρηστικό αλλά...) . Είναι σαν να φτιάχνω το καλύτερο pc στον πλανήτη και να βγάζω διαφήμηση του στυλ : Μπορείς να παίζεις και πασιέντζα !!!!

 

Με το Voice Control μπορεί ο ΚΑΘΕΝΑΣ να είναι αραχτός στο cafe δίπλα στους φίλους του και, χωρίς να ξέρει να χειρίζεται το κινητό, να κάνει μόστρα για το πόσο cool, πόσο μούρη και πόσο εξελιγμένο και γαμάκριβο είναι.

 

Ο ίδιος "ΚΑΘΕΝΑΣ" στο ίδιο καφέ, δεν μπορεί να κάνει μόστρα τα spec του Exynos 1. Γιατί δεν τα ξέρει 2. Γιατί δεν θα τα καταλάβει κανείς απο την παρέα του 3. Γιατί το SGSII δεν το πήρε για την CPU αλλά για την κάμερα/οθόνη κτλ.

 

Οπως προείπαν φίλοι δεν πρέπει να ξεχνάμε πως πλέον τα smartphone είναι multimedia phones. Τα specs τους είναι καθαρά για τους gadget freaks. Οι υπόλοιποι (και κυρίως οι διαφημιστές) δεν τους δίνουν σημασία!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το τηλεφωνο θα γινει best seller!!! πραγματικα τα εχει ολα! το μονο που με χαλαει ειναι η gpu σε σχεση παντα με τον tegra2 που ειναι τρελα πιο δυνατος σε 3d γραφικα!
Link to comment
Share on other sites

Με το Voice Control μπορεί ο ΚΑΘΕΝΑΣ να είναι αραχτός στο cafe δίπλα στους φίλους του και, χωρίς να ξέρει να χειρίζεται το κινητό, να κάνει μόστρα για το πόσο cool, πόσο μούρη και πόσο εξελιγμένο και γαμάκριβο είναι.

 

Ο ίδιος "ΚΑΘΕΝΑΣ" στο ίδιο καφέ, δεν μπορεί να κάνει μόστρα τα spec του Exynos 1. Γιατί δεν τα ξέρει 2. Γιατί δεν θα τα καταλάβει κανείς απο την παρέα του 3. Γιατί το SGSII δεν το πήρε για την CPU αλλά για την κάμερα/οθόνη κτλ.

 

Οπως προείπαν φίλοι δεν πρέπει να ξεχνάμε πως πλέον τα smartphone είναι multimedia phones. Τα specs τους είναι καθαρά για τους gadget freaks. Οι υπόλοιποι (και κυρίως οι διαφημιστές) δεν τους δίνουν σημασία!

 

Να'σαι καλά πολύ ωραίο σχόλιο :lol: μ'έκανες και γέλασα !!!!!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με χαλαει ειναι η gpu σε σχεση παντα με τον tegra2 που ειναι τρελα πιο δυνατος σε 3d γραφικα!
Καλα, οχι και τρελα πιο δυνατος.. Ηρεμησε
Link to comment
Share on other sites

O ULP GeForce GPU που εχει το 2χ ποσο καλυτερος ειναι δηλαδη ?

 

(γιατι λογικα μ αυτον κανεις συγκριση)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ΙΜΕΙ νομίζω ότι ίσως είναι λίγο δύσκολο να το απαιτήσεις και κανονικά μάλλον δεν επιτρέπεται να στο δώσουν.

 

Δεν ισχύει αυτό. Αν έχεις κάποια ένσταση μπορείς να τους ζητήσεις το serial number, αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.co.uk ξεκίνησαν με release date 27 Απριλίου.

Μετά το άλλαξαν σε 2 Μαΐου αν θυμάμαι σωστά.

Μόλις τώρα κοίταξα ξανά και το πήγαν 6 Μαΐου... :mad:

Άντε να δούμε. Καλά έκανα και δεν προχώρησα ακόμη σε προπαραγγελία.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το phones 4u (uk) , θα αρχίσει να διαθέτει το SGSII από τις 27 Απριλίου . Δηλαδή σε 6 μέρες θα αρχίσουν να κυκλοφορούν τα πρώτα κομμάτια (yey) και άρα και (επιτέλους) τα πρώτα πραγματικά reviews !!!
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...