Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

 

Αυτο ειναι ετσι ? Απλα εσεις το λετε ι910

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

 

Αυτο ειναι ετσι ? Απλα εσεις το λετε ι910

 

ναι λαθος, μας φαγαν τα μηδενινκα... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ , έχει led για ειδοποιήσεις ή όπως και το SGS δεν έχει ?
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε?

μια χαρα το παει η samsung...

για μας πες πως βγηκε ηδη η ginger, για ποια αλλη συσκευη εχει βγει? ;)

 

Χαχα καλα να πω samsung hellas τοτε?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ , έχει led για ειδοποιήσεις ή όπως και το SGS δεν έχει ?

δεν εχω δει κατι, αλλα δεν βλεπω να εχει καποιο ξεχωριστο λαμπακι...

οποτε μαλλον για λυση στυλ sgs το βλεπω αν και για μενα δεν ειναι σημαντικο χαρακτηριστικο

Χαχα καλα να πω samsung hellas τοτε?

 

σε αυτο δεν διαφωνω... :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ , έχει led για ειδοποιήσεις ή όπως και το SGS δεν έχει ?

 

επειδή μ' ενδιαφέρει κι εμένα το ζήτημα, οι μόνες χρήσιμες πληροφορίες που βρήκα είναι από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1024473&highlight=BLN

 

 

Σύμφωνα με αυτά που λένε σε ένα preview της συσκευής αναφέρουν τα εξής

 

"And while in the previous model they [buttons] lit up only with the screen backlight, now the user can define how and when the buttons light up from a number of available settings."

 

Δε μπορεί να βγάλει κάποιος 100% συμπέρασμα, οπότε ας περιμένουμε την επίσημη κυκλοφορία. Ελπίζω να το πήραν το μάθημά τους από το SGS1 και να μη χρειάζεται κάποιος να πάει σε λύση custom kernel για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , προσπαθώ να με "πείσω" πως δεν πρέπει να αγοράσω το sgs2 τουλάχιστον μέχρι τον Ιούνιο όντας ήδη κάτοχος του sgs.. Δεν είναι ζήτημα χρημάτων , όχι πως μου περισσεύουν , αλλά όταν πραγματικά θέλω κάτι , βρίσκω τους απαραίτητους πόρους :)

 

Μετά από 9+ μήνες με το SGS είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μπορώ να πω , η ποιότητα κατασκευής του , το βάρος του , ο σχεδιασμός του , κρίνονται πολύ πετυχημένα εκ του αποτελέσματος. Μου έχει πέσει μερικές φορές , αλλά λόγο κατασκευής και βάρους δεν έχει πάθει το παραμικρό , η οθόνη του είναι χωρίς ζελατίνα από την πρώτη μέρα και δεν έχει ούτε μια γρατσουνιά... Η μόνη φθορά που έχει είναι στις πάνω πίσω γωνίες και πάλι φαίνεται μόνο αν το κοιτάξεις από πολύ κοντά , 10εκ π.χ. , πράγμα απόλυτα φυσιολογικό.

Με την 2.1 ήμουν απλά ... ψύχραιμος , αν και ήδη απολάμβανα και χρησιμοποιούσα κατά κόρων το hotspot.

Με την 2.2 ήμουν απλά ικανοποιημένος και ήδη αποφασισμένος μελλοντικός κάτοχος samsung...

Με την 2.2.1 ήμουν ενθουσιασμένος , ίσως περισσότερο από ποτέ με το κινητό μου. Τα έκανε όλα , χωρίς να μασάει πουθενά , μπαταρία στα καλύτερα της , BLN , call recording e.t.c

Με την 2.3.3 είμαι "γεμάτος" αν και ακόμα μου λείπουν οι παραπάνω λειτουργίες , είναι όμως θέμα χρόνου μέχρι να τις ξαναβρώ λόγω XDA :)

Περιττό να πω πως από την 2.2.1 και μετά είναι απόλαυση η αντιπαράθεση με ιφονάκιδες φίλους :)

 

Γιατί λοιπόν πρέπει να αποχωριστώ ενά πραγματικά εξαιρετικό τηλέφωνο ;

 

Γιατί η #@$%@$#@# η samsung έκανε πάλι το θαύμα της ...

Και εξηγώ. Κατασκευαστικά έκανε μια εξαιρετική οθόνη ακόμα καλύτερη... Και πάνω που άρχισα να έχω αμυδρές υποψίες πως ίσως μια λίγο μεγαλύτερη οθόνη να μην είναι και τόσο κακή ιδέα , τσάφ σκάει η 4,3 samoled+ ....

Μόλις απέκτησα εμπιστοσύνη στο πλαστικό καπάκι , εμφανίζει ένα ακόμα πιο λεπτό ( και προφανώς ανθεκτικότερο )

Μόλις άρχισα να νιώθω το πάχος του κινητού μου στην τσέπη ( προερχόμενος από Νόκια άργησα :) το μειώνει κι άλλο!

Πετάει πάνω μια καλή κάμερα και led που όντως έλειπε με αποτρελαίνει...

Και ακόμα δεν έχω φτάσει στα σωθικά του...

 

Ως original tech freak το dual 1,2 με γαργαλάει επικίνδυνα, ως γνήσιο παιδί του Myphone και του xda πλέον, το unlocked bootloader μου φέρνει σύγκρυο, το Tw4 από την άλλη απλά που εξάπτει την περιέργεια αλλά ως εκεί. Οι αναφορές για ext4 με κάνουν να χασκογελάω και την υποψία για μειωμένη κατανάλωση ενέργειας την βλέπω στον ύπνο μου...

 

Όμως τελικά βλέπω πως σε ουσία δεν θα πάρω κάτι περισσότερο για την ώρα.. Ίσως σε άλλη έκδοση android ναι , αλλά μέχρι το 2.3.3 όχι ...

Ξέρω όμως πως τελικά θα τρελαθώ μόλις το πάρουν οι πρώτοι εδώ και στο χda και αρχίσουν τα σκαλίσματα ...

Σκέφτομαι λοιπόν να περιμένω τις πρώτες σταθερές rom για sgs2 πριν υποκύψω. Χρονικά το τοποθετώ γύρω στα μέσα Ιουνίου. Ίσως βρω και κάποιον iphonακια που θα το αγοράσει και θα θέλει να το δώσει και γλιτώσω 150euro..

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοιες σκέψεις ;

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το i9100 Galaxy SII , και το Lg Optimus 2x παιζει ή ερχεται κανα αλλο διπηρυνο στην αγορα ?

 

Τι τιμη λετε να χει οταν το φερει η Cosmote ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοιες σκέψεις ;

 

It's called "upgraditis" ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοιες σκέψεις ;

 

 

Αχ αχ αχ αχ....... Τι τα θες......

Τα ιδια τραβαω και εγω αλλα εχω ακομα μια σκεψη που με βασανιζει ακομα πιο εντονα.....

Ποτε θα ξεκινησει η παραγγελια μου απο το expansys........

 

 

Εδω να δεις εφιαλτες...... Αχ αχ αχ αχ αχ αχ..... και παλι..... αχ αχ αχ αχ.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κατα πασα πιθανοτητα, οπως εχω γραψει και πιο παλια, δεν θα προχωρησω σε αγορα του καινουργιου γαλαξια. Το SGS οργιαζει ακομα και δεν θεωρω πως τελειωσαν τα ψωμια του. Τη δουλεια μου την κανω και πηγαινοντας στο καινουργιο SGS2 περισσοτερο θα ικανοποιησω την διψα μου για gadgetιαση παρα θα αποκτησω κατι πολυ πρωτοποριακο. Αν επικρατησει η λογικη μου τελικα, θα περασω κατευθειαν στην μεθεπομενη γενια σε κανενα χρονο απο τωρα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου το λες αυτο?εβγαλε η sammy την ginger για το sgs 1και δεν το ξερουμε?θα?και σε βορειες χωρες?οταν θα?και η σαμμυ ελλας οταν θα μας δωσει την επισημη Ελληνική?θα?γιατι εγω δεν ικανοποιουμαι με ανεπισημες 2.3.τετοια εχει ηδη και το motorola milestone 1 παρακαλω και μαλιστα 2.3.3,ασε λοιπον να μας δωσει Ελλαδα,γιατι εαν δεν κανω λαθος εδω ζουμε την 2.3 και μετα βλεπουμε.εγω μπορει να μην ειμαι ύποπτος αλλα σιγουρα ειμαι καχύποπτος.:)

 

αν και δεν καταλαβαινω απολυτα αυτα που λες, οπως ειπε και ο ironwolf βγηκε χθες η επισημη 2.3.3 για Σκανδιναβια...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Χουμορ κανω φιλε μου.

Τωρα εαν εχτες εδωσαν την 2.3.3 επισημα στην Σκανδιναβια τοτε χ...εσε την σαμμυ Ελλας που θα μας δωσει την 2.2.1 οταν και αν ,και παλι θα μας εχει στο περιμενε για την επισημη παντα ,2.3.3.Δεν παλευονται οι τυποι.

:)

 

ναι το καλαβα αλλα καπου σε εχασα... :lol:

οσο για την samsung hellas ναι κλασικα :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το θελω το θελωω :lol::lol: ποτε θα μπορω να το παραγγειλω?????

 

μπορεις τωρα... αρκετοι εδω μεσα το εχουν παραγγειλει μεσα σε αυτους και γω...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/samsung-to-develop-2ghz-dual-core-smartphones-19545

 

Πριν αρχίσει καλά καλά η κυκλοφορία του SGS 2 αρχίζουν να διαρρέουν πληροφορίες για το επόμενο μοντέλο... Έχω το Samsung Galaxy S (το 1 εννοώ) και νιώθω ήδη προπολεμικός. Αμάν αυτές οι αναβαθμίσεις :lol:!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/samsung-to-develop-2ghz-dual-core-smartphones-19545

 

Πριν αρχίσει καλά καλά η κυκλοφορία του SGS 2 αρχίζουν να διαρρέουν πληροφορίες για το επόμενο μοντέλο... Έχω το Samsung Galaxy S (το 1 εννοώ) και νιώθω ήδη προπολεμικός. Αμάν αυτές οι αναβαθμίσεις :lol:!

Ηδη εχει διαρευσει εδω και 20 μερες περιπου αυτη η πληροφορια (δεν θυμαμαι μονο σε ποιο ξενο site το εχω διαβασει) και δεν θα ειναι διπυρηνος αλλα τετραπυρηνος στα 2 giga. (Και αυτο για να "Χτυπησει" την Nvidia που ετοιμαζει ηδη τετραπυρινο). Εχουμε να δουμε πολλα ακομη παιδια, με τα smartphones να συγκρινονται με υπολογιστες dual core σε ισχυ. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

O Eldar επανέρχεται κι επιμένει...

 

Σε ένα τελευταίο άρθρο του αναφέρεται πάλι στο SGS2.

 

Αν το google translate μεταφράζει σχετικά σωστά, σε ελεύθερη μετάφραση ισχυρίζεται τα παρακάτω...

 

 

Λέει ότι τον τελευταίο καιρό είχε στα χέρια του μια τελική έκδοση της συσκευής με την τελική έκδοση του λογισμικού και τα χώνει σε αυτούς που κάνουν previews και βιάζονται να βγάλουν τελικά συμπεράσματα. Οι διαφορές ανάμεσα στα πρωτότυπα που κυκλοφόρησαν και στην τελική συσκευή είναι τεράστιες.

 

Επιβεβαιώνει τον 1.2 GHz Exynos και τις καλές επιδόσεις του, πολύ καλύτερες σε σχέση με το πρωτότυπο.

 

Η οθόνη της τελικής συσκευής είναι μια βελτιωμένη έκδοση αυτής που υπήρχε στο πρωτότυπο. Η νεότερη έχει την επιλογή να μπορεί να δείχνει τα χρώματα πιο φυσικά. Επίσης έχουν γίνει αλλαγές σε διάφορες ρυθμίσεις φωτεινότητα κλπ, αλλά κυρίως στην κατανάλωση ενέργειας.

 

 

Αναφέρεται πάλι στην αυτονομία. Κατά τα λεγόμενά του παρόλο που η μπαταρία του πρωτότυπου έγραφε πάνω ότι είναι 1650 mAh, την πέρασε από battery analyzer και διαπίστωσε ότι ήταν 1500 mAh στην πραγματικότητα. Τώρα η μπαταρία της τελικής συσκευής είναι όντως 1650 mAh. (αυτή τη διευκρίνηση δεν την είχε κάνει στο preview)

 

Επιμένει για διπλάσια αυτονομία σε σχέση με το SGS, και ότι θα δώσει συγκεκριμένες μετρήσεις στο αναθεωρημένο review που θα παρουσιάσει αυτή την εβδομάδα. Λέει ότι στον τομέα της αυτονομίας η Samsung έχει κάνει εκπληκτική δουλειά και η συσκευή έχει από τις καλύτερες αυτονομίες στην κατηγορία της.

 

Άλλαξαν το camera module. (υπονοεί προς το καλύτερο)

 

Στο quadrant του βγάζει πραγματικά 3000 σε στοκ κατάσταση χωρίς κανένα "κολπάκι". Με διάφορες μόντες του φτάνει 3500.

 

Αυτή την εβδομάδα θα δώσει το ολοκληρωμένο και σημαντικά τροποποιημένο τελικό review του για τη συσκευή. Λέει ότι ερωτεύτηκε το κινητό και θα είναι ένα από τα καλύτερα του 2011.

 

 

 

 

 

 

 

Σ.Σ. Αν έχουν κάποια δόση αλήθειας αυτά που γράφει, που κατά πάσα βεβαιότητα έχουν κάποια, προσωπική άποψη είναι ότι μάλλον θα μιλάμε για την πιο ολοκληρωμένη android συσκευή ως τώρα. Αν αυτά που γράφει είναι 100% αλήθεια, τότε επιτέλους ο Chuck Norris βρήκε το επόμενο κινητό του... :p Μάλλον του χρόνου η Samsung με το SGS3 θα μπορεί να μας παρουσιάσει το κινητό του E.T. του εξωγήινου!!! :lol::lol::lol:

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα θα χει δηλαδη ο τετραπυρηνος . Ελαχιστα fps παραπανω και λιγο καλυτερο σκορ στα benchmark ?

 

Πιστευω πως το Dual Core ειναι οτι πρεπει στα κινητα και δεν χρειαζεται κατι παραπανω .

 

Τετραπυρηνος σε tabs θα μπορουσε .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

H COSMOTE έβγαλε δελτίο τύπου:

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37b/xml/Company__pressrelease__140411pressrelease/section/Pressrelease_OtherNews

 

Αν κάποιος έχει κανέναν από "μέσα", ας ρωτήσει για ημερομηνία διάθεσης...

Link to comment
Share on other sites

Και τιμη !!!

 

Δεν εχει εξοδο HDMI ? ετσι ειδα μολις τωρα

 

H sd που εχει μπορεις να την αλλαξεις ετσι ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

τo expansys αγγλιας το δινει 499 λιρες που σημαινει 564€ αυτο για το s2 16gb!

Ενω το ελληνικο το δινει στα 624 αν και παντα στην αρχη οι τιμες του ειναι αρκετα τσιμπιμενες!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε εαν το κινητό κυκλοφορήσει σε Αμερική? Και αν ναι, επειδή θα είμαι εκεί τέλος Μαΐου, θα υπάρχει πρόβλημα αν το φέρω Ελλάδα (συμβατότητα με δίκτυα, κλείδωμα bootloader κτλ)?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...