Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 1,4 αναφερονται σε μονοπυρηνο πιθανον.

 

οχι πιθανον αλλα σιγουρα...δεν νομιζω να βαλει 1.4 διπυρηνο στο "mini" ενω στο galaxy s2 1gz...αλλωστε δεν εχει ανακοινωθει κανενας διπυρηνος στη συχνοτητα αυτη...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν σε κάποιον αρέσουν γενικά τα benchmarks (εμένα προσωπικά όχι, ιδιαίτερα τα πρώιμα) για να μην αναδημοσιεύω συνέχεια αυτά που γράφουν στο XDA, παρακολουθήστε την όλη εξέλιξη κάποιων πραγμάτων εδώ και διαβάστε το νήμα από την αρχή εως το τέλος.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978113

 

Η προσωπική μου άποψη παραμένει ότι η πρακτική αξία όλων αυτών είναι μικρή και δεν πρέπει κάποιος να μένει μόνο σε αυτά τα πράγματα.

 

 

 

Benchs βρίσκω πολλά αλλά δυστυχώς πιο συγκεκριμένες πληροφορίες για πιθανές διαφορές στην κατανάλωση ενέργειας μεταξύ των 2 επεξεργαστών δε βρίσκω πουθενά. Έχει κάποιος υπόψη του κάτι; Ας είναι και ανεπίσημες πληροφορίες/εκτιμήσεις ή προσπάθεια σύγκρισης μόνο σε θεωρητικό επίπεδο. Έχει πέσει στην αντίληψη κάποιου κάτι για το παραπάνω ζήτημα;

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το παραμυθακι της samsung exynos= εξυπνος+πρασινος δεν εχουν βγει συγκεκριμενες πληροφοριες για την καταναλωση του τσιπ της σαμυ.

 

το tegra 2 τραβαει αρκετα ειδικα αν παιξει κανεις βαρια παιχνιδια εχω την υποψια οτι ο εξυνος θα ειναι οικονομικοτερος.

 

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ακομη ασχολουμαστε με το tegra/exynos... αφου υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην εχει καν samoled+ η εκδοχη με τον tegra2.

 

περιμενετε λιγο να δειτε τι θα βγει στην αγορα και που και μετα συγκρινετε. μεσα στο επομενο 20ημερο δεν υπαρχει περιπτωση να βγει στην ευρωπη οποτε υπομονη

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ακομη ασχολουμαστε με το tegra/exynos... αφου υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην εχει καν samoled+ η εκδοχη με τον tegra2.

 

Αυτό που το βασίζεις; Αυτό μάλλον χαλασμένο τηλέφωνο είναι μέσα από φόρουμ..

Μέχρι τώρα οι μόνες πληροφορίες δείχνουν το Galaxy S II με Tegra ή Exynos και SAmoled+. Πουθενά δεν ακούσαμε για lcd.

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι σαν ψεύτικο φαίνεται :worry:
Παιδια ειναι πολυ λεπτο γι αυτο σας φενεται ετσι. Εμενα παντως μου αρεσει πολυ το Design του, ετσι που ειναι απο πισω.
Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι σαν ψεύτικο φαίνεται :worry:

 

Θα τολμησω να πω, χωρις φυσικα να το εχω δει απο κοντα, οτι το πισω καπακι του πρωτου γαλαξια ειναι ομορφοτερο. Δεν παυει φυσικα να ειναι πλαστικο και μαγνητης δαχτυλιων.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θα τολμησω να πω, χωρις φυσικα να το εχω δει απο κοντα, οτι το πισω καπακι του πρωτου γαλαξια ειναι ομορφοτερο. Δεν παυει φυσικα να ειναι πλαστικο και μαγνητης δαχτυλιων.
Βασικα προτιμω το καινουριο....οπως φαινεται και απο το Ace,Mini και SII πλεον βαζουν σκληρα πλαστικα στο πισω μερος για καλυτερο grip....βεβαια απο μια συσκευη που κοστιζει 600+ ευρω θα περιμενα τουλαχιστον ποιοτικα πλαστικα επιπεδου HTC αλλα τεσπα σε αποζημιωνουν σε hardware.
Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι σαν ψεύτικο φαίνεται :worry:

 

Στην πραγματικότητα τα καπάκια σε τέτοιου είδους κατασκευές είναι σκοπίμως λεπτά & εύκαμπτα,έτσι ώστε ν'"αγκαλιάζουν" και ν'"αγκιστρώνονται" επάνω στη πίσω επιφάνεια,επιτυγχάνοντας καλύτερη συναρμογή και περιορίζοντας τα κενά στους αρμούς ;)

Galaxy S2 boot sequence

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RO_uejXXr88]YouTube - Galaxy S2, 갤럭시 S2[/ame]

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα τολμησω να πω, χωρις φυσικα να το εχω δει απο κοντα, οτι το πισω καπακι του πρωτου γαλαξια ειναι ομορφοτερο.

 

Δεν μπορείς να κρίνεις κατά αυτό τον τρόπο όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε φτανει στα καταστηματα;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μια προκαταρκτική εξέταση της ναυαρχίδας smartphone της Samsung Galaxy του S II

 

Μιά πολύ καλή παρουσίαση... απλά θα χρειαστεί να κάνετε google μετάφραση ...

 

Άμα δείτε τις photo που βγάζει.... τρομερές... κάντε ζουμ τη φώτο με τα σκυλιά για να δείτε τον αρμό και τις λεπτομέρειες ανάμεσα στα πλακάκια...

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κρίνεις κατά αυτό τον τρόπο όμως.

 

Ναι, γιαυτο διευκρινησα οτι φυσικα δεν το εχω δει απο κοντα. Αν εβλεπα δηλαδη σε μια φωτο την πισω οψη των 2, θα προτιμουσα του πρωτου γαλαξια (που οπως ειπα ειναι πλαστικο και μαγνητης δαχτυλιων μετα τη χρηση και δειχνει κακασχημο). Anyway, θα δουμε απο κοντα και θα κρινουμε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν έψαξα, δεν μπορώ να βρω τίποτα σχετικά με release date του κινητού!

 

Υπάρχει στο play για pre-order με ημερομηνία 6 Μαΐου αλλά λογικά είναι μαντεψιά του σάιτ. Το expansys το έχει 13 Μαΐου... Εγώ πιστεύω θα βγει σίγουρα ένα μήνα τουλάχιστον μετά τις προβλέψεις.

Link to comment
Share on other sites

ε δεν ψαξατε και τοσο πολυ...

 

http://www.areamobile.de/assets/news/2011-03/galaxy-s2-verkaufstermin.jpg

 

αυτο ειναι απο τις 24 του μηνα...

 

jastona δεν ειναι προβλεψεις παρακολουθησε το clove.co.uk και το blog του και ασε το play.com που ετσι και αλλιως εχει σταματησει να στελνει ηλεκτρικες συσκευες στην ελλαδα... ουτε microsd δεν μπορεις πια να αγορασεις απο αυτους.

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

ε δεν ψαξατε και τοσο πολυ...

 

http://www.areamobile.de/assets/news/2011-03/galaxy-s2-verkaufstermin.jpg

 

αυτο ειναι απο τις 24 του μηνα...

 

jastona δεν ειναι προβλεψεις παρακολουθησε το clove.co.uk και το blog του και ασε το play.com που ετσι και αλλιως εχει σταματησει να στελνει ηλεκτρικες συσκευες στην ελλαδα... ουτε microsd δεν μπορεις πια να αγορασεις απο αυτους.

 

 

δλδ ερχεται 30 απριλιου?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

event για την εναρξη διαθεσης λογικα απο 2 μαιου αφου 30 απριλιου ειναι σαββατο αλλα ποτε δεν ξερεις...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή.. Θα περασει κι αυτος ο μηνας...

 

Θα περάσει μόνο αν στο μεταξύ έχουμε ένα 2Χ στα χέρια μας :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε ποσο θα περιμενουμε.....

 

Από τις εταιρίες κινητής στις αρχές Μαίου και μπορεί να σκαρφαλώσει και λίγο πάνω από τα 650 ευρώ :(.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από τις εταιρίες κινητής στις αρχές Μαίου και μπορεί να σκαρφαλώσει και λίγο πάνω από τα 650 ευρώ :(.

 

πιστευεις οτι θα ερθει τοσο γρηγορα και στην ελλαδα; η αληθεια ειναι πως ισως θελουν να προλαβουν το καλοκαιρι αλλα το βλεπω ΠΟΛΥ χλωμο. εγω το εχω προπαραγγειλει απο το handtec 446 λιρες με fedex (δεν πληρωνω ΦΠΑ)

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...