Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαινεται οτι εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε σιγα σιγα. Θα γινουν σε λιγο τα πραγματα σαν του υπολογιστες, θα εχουμε minimum και recommended requirements για να τρεξουμε τα παιχνιδια.

Θα αρχισουν να μας ζητανε συγκεκριμενους επεξεργαστες , καρτες γραφικων , και ram για να τρεξουμε ενα παιχνιδι. Οσο δεν συμπαθω την apple αλλο τοσο την παραδεχομαι γιατι υποστηριζει το λειτουργικο της σωστα , ολες η εφαρμογες και τα παιχνιδια που βγαινουν υποστηριζοντε απο ολα τα μοντελα που εχει βγαλει , ειτε ειναι νεα συσκευη ειτε 2-3 χρονων οπως το 3GS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελπιζω το εξπανσυς να προμηθευτεί την συσκευη με τον τεγκρα αμα ειναι ετσι βαριεμαι να κανω χακεριες για να μπορω να παιζω σωικα παιχνιδια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω να μην αερολογούμε γιατί αυτή τη στιγμή δεν έχουμε τίποτα δεδομένο. Βλέποντας και κάνοντας.

 

-edit

 

Διαβάζοντας αυτή τη δημοσίευση του engadget

http://www.engadget.com/2011/03/13/samsung-galaxy-s-ii-hits-the-fcc-potentially-ready-for-atandt-3g/

 

αφήνεται να εννοηθεί (αν και δεν αναφέρεται ξεκάθαρα) ότι η GSM έκδοση του SGS2 στην Αμερική θα κυκλοφορήσει με Exynos

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα νεοτερο περι κυκλοφοριας δεν ειχαμε ε ? Εχω σκασει απο την ζηλια μου με τους φαν του lg που θαωτο παρουν πολυ συντομα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια κανενα νεοτερο περι κυκλοφοριας δεν ειχαμε ε ? Εχω σκασει απο την ζηλια μου με τους φαν του lg που θαωτο παρουν πολυ συντομα

 

Το LG πάντως θα κυκλοφορήσει σίγουρα πρώτο. Κάνε υπομονή λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.handtec.co.uk/product.php/4203/samsung-galaxy-s-ii--16gb--sim-free-unlocked-

 

Που σημαινει με τα μεταφορικα 600 ευρω.

 

...όταν κυκλοφορήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Preview of Samsung Galaxy S II i9100. Part II

 

 

 

 

 

- The model runs under Gingerbread (2.3) with some alterations for TouchWiz4 interface

 

Πάλι καλά... το 3 έγινε 4...

 

 

 

- Google Maps 5.x is the latest version and the hardware GPS receiver is ideal

 

"Ιδανικό" GPS σύμφωνα με τα λεγόμενά του

 

 

 

- The handset costs around €650-700

 

- Samsung Galaxy S II can have such an alternative as Optimus 2x built on NVIDIA Tegra2. Models have comparable hardware, but the phone from LG has an inferior screen and cannot offer the same number of additional features (I do not mean the interface or additional apps, just hardware issues), while the price of the phones is identical. In summer we will see i9003 based on NVIDIA Tegra2, but with a more humble SuperClear TFT screen.

 

 

650 - 700 ευρώ και identical price με το 2Χ, δεν κολλάνε...

 

Φαντάζομαι εννοεί ότι το i9103 (όχι i9003) θα βγει με Tegra2, αλλά τώρα λέει ότι αυτό θα έχει LCD οθόνη. Πρώτη φορά διαβάζουμε κάτι τέτοιο.

 

 

Υ.Γ. Παρόλα αυτά λόγω των ασυνεπειών που υπάρχουν και στο part1 και στο part2, γενικά δεν το παίρνω και σαν ένα από τα πλέον αξιόπιστα preview.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

o eldar ειναι μια χαρα αξιοπιστος εδω και ΠΟΛΛΑ χρονια. Τα λαθη στα κειμενα του ειναι απορρια κακης γνωσης αγγλικων. Το ι9103 με SLCD-STFT ειχε ακουστει τις ημερες που βγηκε στη δημοσιοτητα η τεγρα 2 εκδοση του κινητου. Αν αυτο θα γινει πραγματικοτητα δεν ξερω. παντως αν δει κανεις το ι9000 και το ι9003 υπαρχει μια λογικη συνεχεια. Edited by VirusSnake

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

το ι9103 είχε πρωτοακουστεί από εδώ αν δεν κάνω λάθος

 

http://www.anandtech.com/show/4182/samsungs-tegra-2-superphone-the-gti9103

 

εδώ λέει αν καταλαβαίνω καλά ότι η εναλλακτική έκδοση του SGS2 με Tegra2 θα ονομάζεται i9103.

 

(The GT-I9100 is the normal Exynos based Galaxy S II, the I9103 is the Tegra 2 edition)

 

Δε μιλάει εδώ πουθενά για διαφορετική οθόνη.

 

 

Το ερώτημά μου είναι τελικά θα υπάρχει μια συσκευή i9100 και με exynos και με tegra με ίδια οθόνη; Ή το i9103 θα είναι ουσιαστικά σαν διαφορετική συσκευή από το i9100 και θα βγει μόνο με tegra και LCD και το i9100 μόνο με Exynos και amoled; Πώς πρέπει να αποκωδικοποιήσω δηλαδή αυτά που γράφει ο Eldar σύμφωνα με τα παραπάνω από anandtech;

 

Ήδη στην Αμερική είναι επίσημο από FCC ότι θα κυκλοφορήσει το i9100 μάλλον για την AT&T λόγω των συχνοτήτων που δοκιμάστηκαν.

 

 

Και πέρα από αυτό γιατί γράφει "Our handset featured a 1500 mAh Li-Ion battery" και στη φωτογραφία μας δείχνει μια 1650 mAh; Φωτογραφία αρχείου είναι; Είχε άλλη συκσευή και δοκίμαζε από αυτή που δείχνει στις φωτογραφίες; H πλάκα είναι ότι δεν το έχει πάρει χαμπάρι κανείς ακόμα, και κάθονται πόλλοι και αναπαράγουν ότι μπορεί η συσκευή να έρθει ή με μπαταρία 1650 ή με 1500... Που να μην το έδινε και επίσημα η Samsung το 1650 δηλαδή σε όλα τα specs τι είχε να γίνει...

 

Και κάτι τελευταίο, η απόδοση στα Αγγλικά δεν είναι του Eldar αλλά των Robert Mugattarov και Maxim Antonenko. Φαντάζομαι ότι είναι άνθρωποι που επίτηδες ανέλαβαν τη μετάφραση των κειμένων του λόγω της ελλειπής γνώσης Αγγλικών που έχει ο ίδιος. Αν οι μεταφραστές του έχουν τέτοιο πρόβλημα, τότε άμα γράψει ο ίδιος review στα Αγγλικά μάλλον θα είναι σαν χρησμός της Πυθίας! :p

 

 

Και μετά από όλα αυτά καταλήγω ότι εγώ τουλάχιστον θα περιμένω την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής σε παγκόσμια κλίμακα να δούμε τι πραγματικά γίνεται από όλες τις απόψεις, και να μην κάτσω να προσπαθώ να ερμηνεύσω τη μετάφραση του ενός ή του άλλου στο τι είπε, ή τι ήθελε να πεί αντί γι' αυτό που είπε.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μετά από όλα αυτά καταλήγω ότι εγώ τουλάχιστον θα περιμένω την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής σε παγκόσμια κλίμακα να δούμε τι πραγματικά γίνεται από όλες τις απόψεις, και να μην κάτσω να προσπαθώ να ερμηνεύσω τη μετάφραση του ενός ή του άλλου στο τι είπε, ή τι ήθελε να πεί αντί γι' αυτό που είπε.

 

Αυτό ακριβώς. Για τους δύο διαφορετικούς επεξεργαστές είναι σχεδόν σίγουρο. Για τις οθόνες... περιμένουμε και βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν αρχισει η σαμμυ να κυκλοφορει τοσες εκδοσεις του ιδιου μοντελου τοτε παει να πει οτι εχει χασει το μπουσουλα...

 

tegra + amoled

exynos + amoled

tegra + slcd

.......

 

Ε ημαρτον... Ας επιλεξουν το tegra + amoled (που ειναι ακρως ελκυστικο πακετο) να τελειωνουμε κ ας κυκλοφορησουν ολες τις συσκευες ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν αρχισει η σαμμυ να κυκλοφορει τοσες εκδοσεις του ιδιου μοντελου τοτε παει να πει οτι εχει χασει το μπουσουλα...

 

tegra + amoled

exynos + amoled

tegra + slcd

.......

 

Ε ημαρτον... Ας επιλεξουν το tegra + amoled (που ειναι ακρως ελκυστικο πακετο) να τελειωνουμε κ ας κυκλοφορησουν ολες τις συσκευες ετσι...

 

Τέτοιες διαφοροποιήσεις γίνονται σε πάρα πολλά προιόντα, πολλά χρόνια τώρα.

Απλά δεν τύχαινε να τις μάθουμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες διαφοροποιήσεις γίνονται σε πάρα πολλά προιόντα, πολλά χρόνια τώρα.

Απλά δεν τύχαινε να τις μάθουμε.

 

Πολλές διαφοροποιήσεις όπως λες κι εσυ βλέπουμε περισσότερο απο εταιρίες όπως t-mobile, απο ότι έχω παρατηρήσει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες διαφοροποιήσεις γίνονται σε πάρα πολλά προιόντα, πολλά χρόνια τώρα.

Απλά δεν τύχαινε να τις μάθουμε.

 

Οπως κ να χει ειναι σπαστικο...

Δεν το κανουν ολοι. Ορισμενες εταιριες το κανουν. Η apple ας πουμε δεν το εχει κανει ποτε. Ουτε η νοκια αν δεν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Οπως κ να χει ειναι σπαστικο...

Δεν το κανουν ολοι. Ορισμενες εταιριες το κανουν. Η apple ας πουμε δεν το εχει κανει ποτε. Ουτε η νοκια αν δεν κανω λαθος...

Δεν ξέρω παιδιά. Εδώ τα κάνουν στα αυτοκίνητα αυτά.

Μπορεί να γίνονται σε εξαρτήματα που δεν γονωρίζουμε και δεν έχουν τόσο μεγάλη σημασία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο αυτα που λετε δεν θα γινει, δειτε τα περσινα i9000 και i9003...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανουν ολοι. Ορισμενες εταιριες το κανουν. Η apple ας πουμε δεν το εχει κανει ποτε. Ουτε η νοκια αν δεν κανω λαθος...

 

Μια χαρα το κάνει κι η Apple,π.χ στην περίπτωση του panel του iPad 2.;)

 

Επίδειξη της λειτουργίας USB Host στο GSII

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hrKkklO_Fok]YouTube - Fonction USB Host sur Galaxy S2.3gp[/ame]

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το κάνει κι η Apple,π.χ στην περίπτωση του panel του iPad 2.;)

 

 

Σωστος αλλα μιλουσα για τηλεφωνα κυριως.. Θα σου φαινοταν δικαιο ας πουμε αλλου το ip4 να κυκλοφορησει με retina display κ αλλου οχι ενω παραλληλα να κοστιζει το ιδιο? Δεν νομιζω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σωστος αλλα μιλουσα για τηλεφωνα κυριως.. Θα σου φαινοταν δικαιο ας πουμε αλλου το ip4 να κυκλοφορησει με retina display κ αλλου οχι ενω παραλληλα να κοστιζει το ιδιο? Δεν νομιζω...:rolleyes:

 

Εννοείται πως όχι,κι εγώ μαζί σου είμαι.

 

Εξαλλου η Samsung κάνει το ίδιο στα monitors και στις τηλεοράσεις της,χρησιμοποιώντας π.χ τόσο τα δικά της "καλά"(ανταγωνιστικότερα) panels όσο και outsourced panels(ελαφρώς κατώτερα) στο ίδιο τελικό προιόν,χωρίς κάποια εμφανή ένδειξη διαφοροποίησης για τον καταναλωτή(τουλαχιστον πριν την αγορά).

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος αλλα μιλουσα για τηλεφωνα κυριως.. Θα σου φαινοταν δικαιο ας πουμε αλλου το ip4 να κυκλοφορησει με retina display κ αλλου οχι ενω παραλληλα να κοστιζει το ιδιο? Δεν νομιζω...:rolleyes:
Δεν διαφωνω αλλά το συγκεκριμένο παράδειγμα δεν είναι σωστό για η retina δεν είναι κάποιος ιδιαίτερος τύπος οθόνης αλλά αφορά την ανάλυση της οθονης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και το σίριαλ με εκδόσεις, ονομασίες, επεξεργαστές, μετρήσεις, συνεχίζεται... :)

 

http://smartphonebenchmarks.com/forum/index.php?showtopic=256

 

 

Πάντως αν καταφέρουν εκεί στη Samsung και τελικά η καινούρια GPU που έχουν χρησιμοποιήσει αποδίδει χειρότερα από την παλιά του SGS I, θα έχουν μεγάλη πλάκα... αν και δύσκολο το βλέπω να ισχύσει κάτι τέτοιο, αλλά δεν αποκλείω τίποτα...

 

Βέβαια η προσωπική μου άποψη παραμένει ότι είναι πολύ νωρίς για να κρίνει κάποιος και όλα αυτα είναι πολύ πρώιμα. Όταν κυκλοφορήσει επίσημα η συσκευή θα έχουμε αρκετά να συζητήσουμε τότε.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S II Mini

με οθόνη 3.7 ιντσών και επεξεργαστή 1.4 GHz...:wacko:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλα οπως παει η sαmsung ,εαν ειναι αληθεια το δημοσιευμα,θα καψει πολλα μοντελα της.δεν νομιζω να ειναι ομως αληθινο δημοσιευμα.οχι οτι ο βλαχακης γραφει ψεματα ,απλα νομιζω οτι ειναι απο τις fake φημες που κυκλοφορουν στο διαδικτυο κατα καιρους....

 

εαν ειναι φημη ή πραγματικοτητα θα φανει συντομα...παντως απο οτι διαβαζω δεν θα εχει super amoled...μεγαλο μειον αυτο..παντως θεωρω οτι η συσκευη προοριζεται για αυτους που δεν θελουν μεγαλα σε μεγεθος smartphone πχ 4.3 ιντσες και ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης βολεύει τους περισσότερους...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...