Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Preview of Samsung Galaxy S II i9100

 

-The cellular structure of the plastic has its purpose – it is a passive radiator. Though it cannot stop the phone from heating up, it does not burn but you feel the heat. The hottest spot is around the camera.

 

-Those who believe that SuperAMOLED Plus screen is just a marketing trick should compare it to the picture of the regular SuperAMOLED. It is brighter, sharper even on the bigger screen, but, most importantly, this screen consumes less energy. There is now an energy saving option in the settings – the energy consumption is adjusted depending on the picture on the display (it uses DNIe+).

 

-In real life the phone works for about one day.

 

-In the Quadrant test different configurations gave me the score from 2000 to 2700. This gap shows that there is room for optimization. On the other hand, high performance in tests translates into high speed, but it does not mean stability.

 

-Involuntary, I compared an 8 MP camera in Galaxy S II with the previous model, which had only 5 MP. The quality and details were fine there. The result was one of the best for Android models.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

πάνω στο όχι και τόσο αντικειμενικό review, να πω μερικά πραγματάκια - παρατηρήσεις :)

 

Καταρχάς ο τύπος έχει τεράστια χέρια, τα κινητά είναι μεγαλύτερα :lol:

Το Galaxy S I έχει lagfix OCLF και με κάνει να αναρωτιέμαι τι version android έχει.

 

Πάνω στο κινητό τώρα, ένα έχω να πω....

Η οθονάρα έγινε καλύτερη και μεγαλύτερη, μόνο αυτή η οθόνη είναι πανίσχυρος λόγος για να το αγοράσεις(λες και τα υπόλοιπα σπεκς πάνε στο ντούκου :p)

Που να τη βάλουμε και δίπλα σε κανά DHD, θα κλάψει κόσμος ...

 

Εάν κάποιος δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθος αυτή η συσκευή παιδιά είναι best seller και θα τα καταπιεί λογικά τα υπόλοιπα "θηρία"

Τα 2 αρνητικά που μπορώ να σκεφτώ είναι το rfs, το οποίο διορθώνεται.

Και το οτι θα έχει 2 διαφορετικούς επεξεργαστές, δεν ξέρω κατά πόσο θα ανταπεξέλθει η xda σε αυτό.

 

my 2 cents.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένει κανείς μέχρι τον Ιούνιο θα το πάρει 540 στα ελληνικά e-shops.

 

αν γινει ετσι μπορει και να θυσιασω τον γαλαξια μου + καμποσα ευρω ακομη για να το παρω...αλλιως χλωμο...:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένει κανείς μέχρι τον Ιούνιο θα το πάρει 540 στα ελληνικά e-shops.

 

Δεν το νομιζω. Δες το galaxy 1, σχεδων ενα χρονο μετα, ειναι κοντα στα 500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω. Δες το galaxy 1, σχεδων ενα χρονο μετα, ειναι κοντα στα 500 ευρω.

 

Είναι μέχρι να βγεί το sgs2.

Αλλά και μετά η διαφορά δεν πιστεύω ότι θα είναι πάνω από 100-150 ευρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μας βλεπω ολους να σκοτωνουμε τον γαλαξια μας για το SGS 2 :whistle:
..ακομα δεν εχω βρει ουσιαστικο λογο για να το κανει καποιος αλλα τεσπα αφου λεφτα υπαρχουν :p
Link to comment
Share on other sites

..ακομα δεν εχω βρει ουσιαστικο λογο για να το κανει καποιος αλλα τεσπα αφου λεφτα υπαρχουν :p

Κοίτα, αν βρεί κάποιος τα λεφτά, θα βρεί και τους λόγους ;):p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγόρασα πρόσφατα το GALAXY S και αφού περίμενα να γίνει η ανακοίνωση για S2, για αν ήταν να περιμένω να πάρω αυτό. Όταν είδα τη παρουσίαση του απογοητεύτηκα από το μέγεθος του, ήδη θεωρώ το GALAXY S κάπως μεγάλο. Επίσης δε πιστεύω ότι το S2 θα έχει να προσφέρει κάτι πολύ περισσότερο από ότι το S.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω. Δες το galaxy 1, σχεδων ενα χρονο μετα, ειναι κοντα στα 500 ευρω.

 

To galaxy S τον περασμένο Ιούλιο, ενω επίσημα το πουλούσαν απο 570-600 στα ελληνικά e-shop το έδιναν 530€. Φθηνότερα απο το eXpansys το οποίο είχε ξεκινήσει απο τα 570 αν θυμάμαι καλα.

 

Για μένα δεν συμφέρει να το αγοράσει κάποιος αμέσως με την κυκλοφορία του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το οτι θα έχει 2 διαφορετικούς επεξεργαστές, δεν ξέρω κατά πόσο θα ανταπεξέλθει η xda σε αυτό.

my 2 cents.

 

+ my 2 cents

 

Πολύ σωστό αυτό... Διαφορετικός επεξεργαστής πιθανότατα σημαίνει διαφορετικός kernel. Αυτή τη στιγμή δεν ξέρουμε αν θα μπορεί απλά να γίνει recompile ο kernel για τον exynos και για τον tegra.

Οπότε για όποιον προσβλέπει στο upgradeability του SGS μπορεί και να απογοητευτεί.

Από την αρχή με φόβιζε αυτό με τους 2 cpus.

Μακάρι να μην γίνει και ας έρθει και με τον πιο "αργό" από τους 2.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα περιμενω μεχρι τον Ιουνη αν κρατηθω δηλαδη να δω και την παρουσιαση του μηλου και του ios και 5 και μετα θα διαλεξω που θα εχει πεσει και η τιμη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα περιμενω μεχρι τον Ιουνη αν κρατηθω δηλαδη να δω και την παρουσιαση του μηλου και του ios και 5 και μετα θα διαλεξω που θα εχει πεσει και η τιμη

 

Μπράβο αυτο είναι το καλύτερο.

Δεν υπάρχει λόγος αφου έχεις το S, να βιαστεις και να χάσεις χρήματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγόρασα πρόσφατα το GALAXY S και αφού περίμενα να γίνει η ανακοίνωση για S2, για αν ήταν να περιμένω να πάρω αυτό. Όταν είδα τη παρουσίαση του απογοητεύτηκα από το μέγεθος του, ήδη θεωρώ το GALAXY S κάπως μεγάλο. Επίσης δε πιστεύω ότι το S2 θα έχει να προσφέρει κάτι πολύ περισσότερο από ότι το S.
Πως δεν εχει να προσφερει κατι σε παρακαλω...

 

-Ξερεις τι απολαυση ειναι να παιζεις angry birds στην tv?....ειναι τοσο εθιστικο που το ps3 θα το χεις να καθεται...μη μιλησουμε για nfs oπου με το γυροσκοπιο θα ειναι σα να κρατας τιμονιερα...σκετη απολαυση!!

-Επειδη ο περισσοτερος κοσμος προτιμα για browsing το smart και οχι το pc με τις 4.3 ιντσες θα ειναι απολαυση....ασε που θα απολαμβανεις και τις ταινιες σου με ψευδοsurround ηχο.:happy:

-Θα εχεις ενα κινητο κατα 2msecond πιο γρηγορο στις λειτουργιες του λογω του dual core....αν τα βαλεις κατω μεσα σε μια μερα θα κερδισεις πολλα λεπτα ελευθερου χρονου:p

-Το nfc που το βαζεις??...ε?ε?

-Το οτι το GSII θα αναβαθμιστει αμεσα σε 2.4 πριν κυκλοφορησει το SGIII οπως εγινε και με το GSI απο 2.2 σε 2.3 νομιζω ειναι τεραστιο +...ο πεινασμενος καρβελια.....:lol:

- Θα πουλας μουρη επειδη εσκασες 600+ ευρω και πλεον θα την λες στους μηλαδες οτι πηρες κινητο πιο ακριβο απο τα iphone τους.

 

....γιαυτο σου λεω πουλα το χρεπι το GSI....ηδη ειναι παρωχημενο.

 

Περα απο την πλακα εχεις και εχετε το καλυτερο μονοπυρηνο της αγορας και σε μεταχειρισμενο πλεον το χτυπας στα 300 ευρω...δεν υπαρχει λογος να το σουταρετε ποσο μαλλον οταν σε λιγοτερο απο χρονο βγαινουν τα 4πυρηνα.

 

εγω παντως θα περιμενω μεχρι τον Ιουνη αν κρατηθω δηλαδη να δω και την παρουσιαση του μηλου και του ios και 5 και μετα θα διαλεξω που θα εχει πεσει και η τιμη
Ναι ρε συ θα του βαλουν και Live wallpapers στο επομενο ios.Αξιζει να περιμενεις.:)...they are working their butts off... Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

πάνω στο όχι και τόσο αντικειμενικό review

 

 

Γιατί το λες αυτό; :p

 

 

Κάποιες παρατηρήσεις κι από μένα.

 

The phone's size - 125.3 x 66.1 x 8.5mm/4.93 x 2.6 x 0.33in (Galaxy S - 122.4х64.2х9.9mm),weight – 116gr/4.1oz. To my taste, the phone is just a bit too wide – some will find it inconvenient. But you get used to it very quickly, there is no discomfort. It is nice that the phone does not bulge out in the pocket of your pants or shirt.

 

Το μέγεθός του από το βίντεο και την άμεση σύγκριση με το προηγούμενο είναι μεν μεγαλύτερο, αλλά ίσως τελικά με λίγη προσπάθεια να το συνηθίσει κάποιος, αρκεί να μπορεί να το δουλέψει με το ένα χέρι για βασικά πράγματα. Μόνο αν το πιάσει κάποιος και το δουλέψει μπορεί να βγάλει τελικό συμπέρασμα. Απλά από το βίντεο και τις φωτο δε μου φαίνεται τραγική η κατάσταση. Θα δείξει...

 

Under direct sunlight the screen is readable and it is a huge advantage, usually matrices this big cannot offer you that.

 

Για μένα προσωπικά είναι ένα σημαντικό + αυτό, εφόσον ισχύει αυτό που γράφει, και παίζει σημαντικό ρόλο για τη χρήση που θέλω να κάνω σε μια συσκευή.

 

 

Our handset featured a 1500 mAh Li-Ion battery, though in all specs we see a 1650 mAh one. It is either a marking error or a defect of a particular prototype. 

 

Κάποιος να μου εξηγήσει εδώ τι λέει γιατί δεν τοπιασα... Άλλα λέει η μπαταρία στη φωτο... Είμαι λίγο στόκος σε αυτά, αλλά αν θυμάμαι καλά...

 

W = V * I

 

I = W / V = 6.11 / 3.7 = 1.651

 

Δηλαδή η μπαταρία είναι 1651 mAh

 

 

In real life the phone works for about one day

 

Αν ισχύει αυτό στην τελική συσκευή για μένα η αυτονομία της συσκευής είναι απαράδεκτη. Μια συσκευή για να λέγεται σοβαρή συσκευή, πρέπει με κανονική χρήση να κρατάει χωρίς να αγχώνεται κάποιος τουλάχιστον μια ολόκληρη μέρα (16 ώρες) και όχι να πρέπει να φορτίσεις ενδιάμεσα. Δηλαδή το "about" one day δε μου άρεσε καθόλου. Αυτά τα περίπου τα ξέρω, ταχω δει και σε άλλες συσκευές που ενώ πολύς κόσμος τις θεωρεί σοβαρές, για μένα προσωπικά δεν είναι λόγω αυτονομίας.

 

 

USB on the Go is also supported and with the appropriate connector you can connect flash cards or other external drives to a microUSB jack. In the file manager you will view and copy files. 

 

Αυτό τι είναι; Πρώτη φορά το ακούω για το SGS. Υποστηρίζει το SGS2 USB OTG όπως το Ν8; Δηλαδή βάζοντας αντάπτορα micro usb to standard usb μπορεί κάποιος να διαβάζει στικάκια; Ξέρει κάποιος πόση είναι η μέγιστη τροφοδοσία που μπορεί να δώσει η θύρα usb του SGS2 στη λειτουργία USB OTG, ή πολλά ζητάω; :p

 

 

In the next part we will discuss TouchWiz3 interface, preinstalled apps and new software capabilities. 

 

TouchWiz 3; 3;

 

Αρχηγέ ξέρω ξέρω, keep walking... μόνο black προσωπικά, αλλά οκ γούστα είναι αυτά :lol:

 

 

 

Αυτό με τους δύο επεξεργαστές που λέτε και στο τι θ' αλλάζει σε σχέση με την υποστήριξη από XDA αλλά και γενικότερα, είναι ένα καλό ερώτημα...

 

 

Αυτά από μένα και σoρυ για το μακροσκελές ποστ :O

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; :p

 

Αν ισχύει αυτό στην τελική συσκευή για μένα η αυτονομία της συσκευής είναι απαράδεκτη. Μια συσκευή για να λέγεται σοβαρή συσκευή, πρέπει με κανονική χρήση να κρατάει χωρίς να αγχώνεται κάποιος τουλάχιστον μια ολόκληρη μέρα (16 ώρες) και όχι να πρέπει να φορτίσεις ενδιάμεσα. Δηλαδή το "about" one day δε μου άρεσε καθόλου. Αυτά τα περίπου τα ξέρω, ταχω δει και σε άλλες συσκευές που ενώ πολύς κόσμος τις θεωρεί σοβαρές, για μένα προσωπικά δεν είναι λόγω αυτονομίας.

 

Αυτό με τους δύο επεξεργαστές που λέτε και στο τι θ' αλλάζει σε σχέση με την υποστήριξη από XDA αλλά και γενικότερα, είναι ένα καλό ερώτημα...

1)φαντάζομαι σατυρίζεις οπότε δεν χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί :p

 

2) με battery calibration το galaxy S βγάζει 2 μέρες(48 ώρες) με νορμάλ χρήση

Σε έναν τέλειο κόσμο το καλύτερο multitasking της 2.3 που πετυχαίνει μεγαλύτερ αυτονομία, ο λιγότερο ενεργοβόρος διπύρηνος επεξεργαστής και η μεγαλύτερη μπαταρία υπόσχονται οτι θα έχει αυτονομία τουλάχιστον 2 ημερών

Λέω τέλειο γιατί μένει να το δούμε και στην πράξη :)

 

3) στην ελλάδα σύμφωνα με το techblog έρχεται με τον exynos επεξεργαστή

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το Expansys GR το έχει 620ευρώ και ημερομηνία παράδοσης 10 Ιουνίου ... θλίψ

Και εγώ που θέλω ψιλό-άμεσα ένα High-End Android ρε γμτ και οπωσδήποτε φλας ...

Δεν είναι κρίμα να τα σκάσω για οποιοδήποτε άλλο κινητό (π.χ HTC) ?

 

Άκου 10 Ιουνίου ... θα πηδηχτώ από το παράθυρο

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το Expansys GR το έχει 620ευρώ και ημερομηνία παράδοσης 10 Ιουνίου ... θλίψ

Και εγώ που θέλω ψιλό-άμεσα ένα High-End Android ρε γμτ και οπωσδήποτε φλας ...

Δεν είναι κρίμα να τα σκάσω για οποιοδήποτε άλλο κινητό (π.χ HTC) ?

 

Άκου 10 Ιουνίου ... θα πηδηχτώ από το παράθυρο

ΙΟΥΝΙΟ??? :blink::blink:

για Απριλιο λεγανε...

φιλε μου πραγματικα πρεπει να περιμενεις αξιζει κανενα απο αυτα τα διπυρηνα που.κυκλοφορουν δεν αξιζει κανενα εκτος του ατριξ

 

δεν καταλαβα...

το gs2 δεν αξιζει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ΙΟΥΝΙΟ??? :blink::blink:

για Απριλιο λεγανε...

απο τέλος Απριλίου με αρχές Μαϊου θα ερθει με τον Exynos.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

απο τέλος Απριλίου με αρχές Μαϊου θα ερθει με τον Exynos.

 

ας ερθει και με τον exynos, δεν πειραζει...

 

 

 

offtopic

+1000 για την υπογραφη σου

θα ειμαι εκει :cool:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδες μην τρελενεστε με τους κλειδωμενους bootloaders... ;)

 

Καλά πλάκα κάνεις ? που άν είχε το Galaxy S κλειδωμένο BootLoader θα ήταν για τα σκουπίδια :p

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλά πλάκα κάνεις ? που άν είχε το Galaxy S κλειδωμένο BootLoader θα ήταν για τα σκουπίδια :p

 

ο κλειδωμενος bootloader εχει να κανει μονο με τον kernel αν δεν κανω λαθος

και αλλα κινητα εχουν κελιδωμενους bootloaders (defy, lg p500 κτλ) και ειναι μια χαρα κινητα

και επιτελους καποια στιγμη το android πρεπει να αποκτησει τη σταθεροτητα και την ταχτυτητα out of the box και οχι να ψαχνεσαι με roms κτλ για να αποκτησεις αυτα που επρεπε να σου προσφερει η συσκευη εξ'αρχης

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...