Jump to content

[Cydia] Apps / Tweaks


parex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εβαλα στο κινητο μου το my 3g iphone 4s και δεν μου δουλευει ξερει κανεις γιατι?μπορει καποιος να με βοηθησει?
/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα στο κινητο μου το my 3g iphone 4s και δεν μου δουλευει ξερει κανεις γιατι?μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

τελικα καποιος να βοηθησει????:cry::cry::cry::cry:

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Από την κυκλοφορία του iphone 4s, αυτό που αναμφίβολα έκλεψε την παράσταση ήταν η Siri. Βέβαια προς το παρον (και μαλλον για αρκετο καιρο ακομα), είναι διαθεσιμη μόνο στα Αγγλικά και αυτό είναι πρόβλημα για εμάς στην Ελλάδα.

Επίσης πρόβλημα είναι και το ότι η Apple δεν διαθετει το Siri και για άλλες συσκευές εκτός του 4s.

 

Και εδώ έρχεται η λύση αφου εδώ και λίγο καιρό κυκλοφόρησε στο Cydia ένα προγραμματάκι που κάνει ότι ακριβώς και η Siri, και μπορεί να περαστεί σε όλα τα τηλέφωνα (οχι μονο στο 4s),και το βασικότερο ολων είναι οτι ειναι απολύτως δωρεάν!!! Αυτή είναι η Sara http://sara.isoftjsc.com/ :cool:

Πρωτοκυκλοφόρησε στα Αγγλικα και προσφάτα προστεθηκαν και τα Γαλλικα. Τώρα πρέπει να βάλουμε και εμείς το χεράκι μας, ώστε η επόμενη γλώσσα να είναι τα Ελληνικά.

 

Οποιος λοιπον θελει μπαινει σε αυτο το link https://www.facebook.com/questions/235403613213116/?qa_ref=pt και ψηφίζει τα Ελληνικά (Greek), σε μια απλή διαδικασία που δεν παίρνει πάνω από μισό λεπτό.

Ελπιζουμε με αυτον τον τροπο σύντομα η αγαπητή Sara να μιλάει και Ελληνικά :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν γνωριζουν τη ειναι μπορουν να δουν εδω http://sara.isoftjsc.com/viewtopic.php?f=4&t=475 .

 

Για οσους απο εμας θα μας αρεζε να ειχαμε της δυνατοτητες του Siri (και ακομα με περισσοτερες με το Sara) στα ελλληνικα, μπορουμε να το καταφερουμε και αν δεν μας κανει κοπο να ψηφισουμε εδω η επομενη προσθηκη γλωσσας να ειναι τα ελληνικα. Which language do you want to add to Sara first ?

 

Μεχρι τωρα υποστιριζει τα Αγγλικα και σημερα προστεθηκαν και τα Γαλλικα, ας ελπισουμε τα επομενα να ειναι τα ελληνικα...

Edited by GreekMu
Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν μπορω να βγαλω ακρη με το my3g θα βοηθηθω απο καποιον η οχι ???? :cry::cry::cry::cry::cry:
/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια εχω ενα θεμα... εχω ενα iphone αμερικανικο το οποιο ειναι 5.0.1 το εχω κανει jailbreak και εχω κανει τα σχετικα περι repo666.ultrsn0w.com αλλα προκοπη δεν βρηκα ακομα λεει sim failure τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια.επιτελους πηρα και εγω ενα iPhone 3GS απο αμερικη jailbroken.διαβασα στην αρχη καποιες εφαρμογες cydia που θα ελεγα οτι χρειαζεται να τα εχεις αλλα μερικες ειναι με λεφτα.πρεπει οποσδηποτε να πληρωσεις?αλλος τροπος μηπως υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.επιτελους πηρα και εγω ενα iPhone 3GS απο αμερικη jailbroken.διαβασα στην αρχη καποιες εφαρμογες cydia που θα ελεγα οτι χρειαζεται να τα εχεις αλλα μερικες ειναι με λεφτα.πρεπει οποσδηποτε να πληρωσεις?αλλος τροπος μηπως υπαρχει?

 

Υπαρχουν καποια repo οπως το insanelyi παραδειγμα που εχουν τα ιδια apps free

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Απαραίτητα:

Installus 5 - Hackulo.us

BiteSMS - γιατί το SMS του iphone είναι τουλάχιστον απαράδεκτο..... :mad:

Copic - γιατί θέλω να βλέπω την φάτσα του άλλου στις επαφές μου πριν του μιλήσω

CyDelete - για να σβύνετε τις Cydia εφαρμογές εύκολα, από το springboard

Five Icon Dock - για 5 εικονίδια στην βάση

GroupRinger Lite - για να συσχετίζετε ringtones σε ομάδες επαφών και όχι ένα-ένα

iFile - για ένα "σωστο" File Manager

NetMeter - Για να ξέρετε τι σας γίνετε με το bandwidth σας

WiFiFoFum -WiFi scanner

WinterBoard - για πιο ωραίο περιβάλλον

 

τελικά είναι περισσότερα από 5, αλλά αυτά είναι βασικά κατ΄εμέ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά,δεν ξέρω που να διατυπώσω την απορία μου αλλά σε ποιο tweak μπορώ να αλλάξω το background των sms?

 

(3gs-5.1.1)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω στο ipad 1 το πολύ καλό Weather elements αλλά θα ήθελα διάφορες γνώμες για να αλλάξω την οθόνη εισαγωγής του πάντ και με προτάσεις για την οθόνη κλειδώματος...
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια μια βοήθεια, έχω κάνει στο ipad1 jailbreak για την έκδοση 5.1.1. Εχω βάλει το πολύ καλο Lockinfo και θέλω να περάσω ένα καλό widget για τον καιρό στην οθόνη κλειδώματος οπότε κάντε μου προτάσεις...
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια μια βοήθεια, έχω κάνει στο ipad1 jailbreak για την έκδοση 5.1.1. Εχω βάλει το πολύ καλο Lockinfo και θέλω να περάσω ένα καλό widget για τον καιρό στην οθόνη κλειδώματος οπότε κάντε μου προτάσεις...

 

htc clock HD

Η καλύτερη οθονη κλειδώματος με lockinfo που εχω δει

όταν ειχα το 4 το ειχα φτιάξει ετσι .

Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια στο ipad .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο ipad 1 που έγινε άνετα jailbreak με

την έκδοση 5.1.1. έχουμε πολλές

επιλογές με το Cydia. Αναζητώ ένα

widget για την οθόνη κλειδώματος να

δείχνει τον καιρό και δεν μου κάνει

κανένα. Χάλια φαίνεται η σχεδόν

καθόλου με το Lockinfo, το cydget και

άλλα. Υπάρχει κάτι ποιο σταθερό και

ουσιαστικό:

Link to comment
Share on other sites

Merge is an awesome jailbreak tweak which combines messages by contact instead of by address.

http://www.iphoneinformer.com/3981-brilliant-and-useful-jailbreak-tweak-revealed/

Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητα:

Installus 5 - Hackulo.us

BiteSMS - γιατί το SMS του iphone είναι τουλάχιστον απαράδεκτο..... :mad:

Copic - γιατί θέλω να βλέπω την φάτσα του άλλου στις επαφές μου πριν του μιλήσω

CyDelete - για να σβύνετε τις Cydia εφαρμογές εύκολα, από το springboard

Five Icon Dock - για 5 εικονίδια στην βάση

GroupRinger Lite - για να συσχετίζετε ringtones σε ομάδες επαφών και όχι ένα-ένα

iFile - για ένα "σωστο" File Manager

NetMeter - Για να ξέρετε τι σας γίνετε με το bandwidth σας

WiFiFoFum -WiFi scanner

WinterBoard - για πιο ωραίο περιβάλλον

 

τελικά είναι περισσότερα από 5, αλλά αυτά είναι βασικά κατ΄εμέ! :D

 

θα συμπληρωνα επισης

 

smsprefix- αναφορα παραδοσης sms (δεν ερχεται εξτρα μηνυμα πια)

confirmsms - για επιβεβαιωση αποστολης sms

callbar - μπορουμε να χρησιμοποιουμε τη συσκευη ακομα και οταν αυτη εχει εισερχομενη κληση, επιλεγοντας ωστοσο να απαντησουμε 'η οχι

barrel - για αλλο τροπο αλλαγης οθονων

carrier - αλλαγη στο ονομα του παροχου.

islidetext- αλλαζει το slide to unlo

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κανεις κάποιο καλό "μαγαζί" να "αγοράσω" το Truprint; Αναφέρομαι στην έκδοση 5.0.9.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για σας παιδιά καλός.σας βρήκα μου λυσατε τα χέρια πολύ θα ήθελα άμα ξέρει κανείς κανένα προγραμα να μπορούμε να κατεβαζουμε όλες της εφαρμογές από το App Store τσάμπα ; ;)
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά καλός.σας βρήκα μου λυσατε τα χέρια πολύ θα ήθελα άμα ξέρει κανείς κανένα προγραμα να μπορούμε να κατεβαζουμε όλες της εφαρμογές από το App Store τσάμπα ; ;)

 

καλησπερα φιλε μου.μεχρι στιγμησ εχω κατεβασει τα εξης

 

appcake,vshare,και τωρα τελευταια ενασ φιλοσ μοθ εγραψε και ενα που λεγεται zeus κατι δε θυμαμαι.απλα

αυτο το τελευταιο δε μοθ εδωσε το ρεπο του οποτε δε ξερω πωσ να το περασω.

 

λοιπον για να τα βρεισ αυτα και τα ρεπο τουσ θα τσεκαρεισ το θεμα τουσ σαιτ

που εχει να κανει με το σπασιμο των κινητων.

 

αλλα καιγω ψαχνω το πιο καλο γιατι το appcake κολλαει και σε πεταει συνεχεια εξω και το vshare

εκει που κατεβαζει ξαφνικα σου λεει οτι εχασε την συνδεση.προσ το παρων αυτα.καιγω τουσ ρωταω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.μεχρι στιγμησ εχω κατεβασει τα εξης

 

appcake,vshare,και τωρα τελευταια ενασ φιλοσ μοθ εγραψε και ενα που λεγεται zeus κατι δε θυμαμαι.απλα

αυτο το τελευταιο δε μοθ εδωσε το ρεπο του οποτε δε ξερω πωσ να το περασω.

 

λοιπον για να τα βρεισ αυτα και τα ρεπο τουσ θα τσεκαρεισ το θεμα τουσ σαιτ

που εχει να κανει με το σπασιμο των κινητων.

 

αλλα καιγω ψαχνω το πιο καλο γιατι το appcake κολλαει και σε πεταει συνεχεια εξω και το vshare

εκει που κατεβαζει ξαφνικα σου λεει οτι εχασε την συνδεση.προσ το παρων αυτα.καιγω τουσ ρωταω συνεχεια.

προφανώς δεν έχεις βάλει το fix και σου κολλάει;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έχεις βάλει το fix και σου κολλάει;)

 

 

ποιο ειναι το fix???το βαζεισ οπωσ βαζεισ τα ρεπο η απο τισ αναβαθμισεισ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...