Jump to content

LG Optimus Me (P350)


tsak8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.μπωρει καποιος που εχει κανει backup το ελληνικο firmware του lg p350 να μου το στήλη μεσω mail??ειναι ανάγκη ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.μπωρει καποιος που εχει κανει backup το ελληνικο firmware του lg p350 να μου το στήλη μεσω mail??ειναι ανάγκη ευχαριστώ

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073827

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,η κοπελα μου εχει το συγκεκριμενο μοντελο και της εχει παρουσιαστει το εξης προβλημα!

δεν παταει καθολου η οθονη της χαμηλα!

Οτι εικονιδιο υπαρχει χαμηλα στο τελευταιο ενα εκατοστο της οθονης δεν μπορεις να κανεις καθολου επιλογη!

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ή ξερει κανεις πως φτιαχνεται?

Μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα που κανει calibration την οθονη?

Η υπολοιπη οθονη δουλευει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,η κοπελα μου εχει το συγκεκριμενο μοντελο και της εχει παρουσιαστει το εξης προβλημα!

δεν παταει καθολου η οθονη της χαμηλα!

Οτι εικονιδιο υπαρχει χαμηλα στο τελευταιο ενα εκατοστο της οθονης δεν μπορεις να κανεις καθολου επιλογη!

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ή ξερει κανεις πως φτιαχνεται?

Μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα που κανει calibration την οθονη?

Η υπολοιπη οθονη δουλευει μια χαρα!

λογικά θα θέλει digitizer(http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8211)... αν είναι εντός εγγύησης πήγαινε το από εκεί που το πήρε και θα το φτιάξουν χωρίς χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σου έστειλα σε mail το e-mail μου.. αν 8ελεις για συντομία...

 

Λοιπόν τελικά η συσκευή ήταν ελλατωματική.

Αφου με την 5η αποστολή για επισκευή στα κεντρικα του Γερμανού στην Αθήνα έγινε επιτέλους αντικατάσταση, μόλις το πήρα στα χέρια μου το ρουταρα και τώρα πετάει.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδιά, πήρα στη γυναίκα μου αυτό το κινητό εδώ και κανα 3μηνο.

Από ένα σημείο και μετά, όταν του πατάς να μπεις στο μενού των κλήσεων (για να καλέσεις κάποιον) αργεί πάρα πολύ να μπει. Επίσης, δεν μπορεί με τίποτα να μπει στο market βγάζοντας σφάλμα. Ακόμα και μέσω web να μπω στο market, όταν πάω να κατεβάσω κάτι, βγάζει το ίδιο σφάλμα.

Έχετε άποψη για το τι μπορεί να πηγαίνει στραβά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..τι κανουμε?μπορει κανεις να μου πει τι μπορει να κανει αυτη η πατατα το p350 γιατι ουτε σε root δεν νιωθει για να μπει...υπαρχει καποιο δοκιμασμενο cfw ; και αν ναι, αξιζει να το βαλλει κανεις; και καποιο προγραμμα για να μπορω να επιλεγω εγω τι να μπουταρει και οχι να ανοιγει 500κ βλ@κιες.!

 

Ευχαριστω

Edited by tonyarvanitis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς γιατί δεν κάνει σύνδεση το κινητό μου με το wap, εκτός wi-fi δηλαδή. όταν το προσπαθώ μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου, παρ'ότι έχω κάνει εγκατάσταση τις ρυθμίσεις απ'την cosmote για το ίντερνετ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

 

Το τηλέφωνο πλέον είναι σε emergency mode.

Τη ώρα που ξεκίνησε η αναβάθμιση του λειτουργικού, και μόλι στο 4-5%, η συσκευή πέρασε σε emergency mode.

 

Δοκίμασα να βγάλω την μπαταριά και να την επανατοποθετήσω αλλά καμία τύχη. Το hard reset επίσης απέτυχε.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το τηλέφωνο;

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βρε παιδιά, πήρα στη γυναίκα μου αυτό το κινητό εδώ και κανα 3μηνο.

Από ένα σημείο και μετά, όταν του πατάς να μπεις στο μενού των κλήσεων (για να καλέσεις κάποιον) αργεί πάρα πολύ να μπει. Επίσης, δεν μπορεί με τίποτα να μπει στο market βγάζοντας σφάλμα. Ακόμα και μέσω web να μπω στο market, όταν πάω να κατεβάσω κάτι, βγάζει το ίδιο σφάλμα.

Έχετε άποψη για το τι μπορεί να πηγαίνει στραβά?

Ευχαριστώ

Αν και λίγο καθυστερημένα...

Μήπως ο αριθμός των κλήσεων είναι πολύ μεγάλος. Αν κάνει μια εκκαθάριση των πρόσφατων κλήσεων, ίσως βελτιωθεί η κατάσταση. Ωστόσο προσοχή μιας και θα χάσει νούμερα που δεν έχει αποθηκεύσει.. Στο market δοκιμάσατε να κάνετε μια εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης από ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαμρογών;

 

Καλησπερα παιδες..τι κανουμε?μπορει κανεις να μου πει τι μπορει να κανει αυτη η πατατα το p350 γιατι ουτε σε root δεν νιωθει για να μπει...υπαρχει καποιο δοκιμασμενο cfw ; και αν ναι, αξιζει να το βαλλει κανεις; και καποιο προγραμμα για να μπορω να επιλεγω εγω τι να μπουταρει και οχι να ανοιγει 500κ βλ@κιες.!

 

Ευχαριστω

Με το autostarts μπορείς να κλείσεις εφαρμογές που εκκινούν με το λειτουργικό. Μην αγχώνεσαι για το τι ανοίγει στο background, μιας και το λειτουργικό λειτουργεί με τέτοια νοοτροπία. Επίσης, τι εννοείς με το cfw; Αν εννοείς τη recovery (cwm), υπάρχει μια αντίστοιχη εδώ. Τη χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς πρόβλημα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, ενας φιλος εχει την συσκευη αυτη και εχει ακομα την μαμα 2.2. και θελω να μαθω αν τελικα πηρε την 2.3 και πως γινεται να την περασουμε?

 

Καποιος αν ξερει?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε, δε θα βγει 2.3 από την εταιρεία!

Δες posts #126 και #130.

 

Οκ συγγνώμη δεν το είχα δει. Και φαντάζομαι ούτε την 4αρα δεν θα πάρει ε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλησπερα.μετα απο αρκετους μηνες χρηση του κινητου εχω το εξεις προβλημα.ενω δεν εχς βαλει τα ακουστικα στο κινητο μου βγαζει συνεχια το συμβολο τον ακουστηκον σαν να εχω συνδεση τα ακουστηκα και δεν μπωρο να κανο κληση και να ακουσο απο το ακουστικο του κινητου.εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να περάσουμε cm7 στον εν λόγω κινητό? Βασικά αυτό που δεν μπορώ να κάνω εγώ είναι να περάσω το recovery...άμα το καταφέρω θα περάσω μετά cm7 αλλά δεν ξέρω πως γίνεται...στο xperia neo v μου το πέρασα εύκολα αλλά στο optimus me προβληματίζομαι...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Παιδιά πέρασα το recovery αλλά δεν ξέρω πως να μπω σε recovery mode....το πέρασα με αυτόν τον τρόπο στον οποίο λέει ότι πατάς call+vol down+power αλλά έτσι γίνεται hard reset (ευτυχώς είχα κάνει backup με titanium...)

Δοκίμασα να πατήσω πολλές φορές το vol down όταν άνοιγε αλλά τίποτα...

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα , και εγώ φιλε έπαθα το ίδιο στο 4% δεν υπάρχει λύσει το έστειλα για service . μην επιχειρήσετε να το κάνετε μονοι σας update μέσο από το lg pc suite γιατί στο 4% θα κολλήσει

 

για τον χρηστη Nazgoul007 παει

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει την βοήθεια του. Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητο LG P 350 και απο εκεί την στιγμή ενώ αρχικά εμφανίζει το εικονίδιο του 3G όταν το ενεργοποιών εξαφανίζεται με αποτέλεμσα να μην έχω και σύνδεση 3G. Κατόπιν, έκανα αναβάθμιση του λογισμισκού ενώ μπήκα και στην vodafone που είναι η εταιρία που χρησιμοποιών ώστε να κατεβάσω τις ρυθμίσεις σε περίπτωση που οφείλεται στον πάροχο. Δυστυχώς δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!!:)

Edited by osfpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια. Εχει κολλησει η οθονη και δεν ξεκλειδωνει. Σαν να τα εχει παιξει η αφη! Παω για digitizer ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μια μικρη βοηθεια. Εχει κολλησει η οθονη και δεν ξεκλειδωνει. Σαν να τα εχει παιξει η αφη! Παω για digitizer ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

 

Δοκίμασε να κάνεις hard reset με τη μέθοδο του συνδυασμού των πλήκτρων μήπως και επανέλθει... http://www.hard-reset.com/lg-optimus-me-p350-hard-reset.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κάποιος που να έχει rootarei την συσκευή του να μας δώσει κανένα οδηγό ? δοκίμασα το "ροοταρισμα" με το GingerBreak αλλα δεν έπιασε

 

παιδιά πέρασα την rom S III LG OPTIMUS ΜΕ (port rom) cm7 και πλέον το "κινιτακι" ρολάρει καλύτερα

 

γνωρίζει κανεις μήπως παιδιά τίποτα με την ενημέρωση 2.3 θα γίνει ποτε επιτέλους σε εμάς ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ θα βρεις με πολύ εύκολο τρόπο να ρουταρεις: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1816199

 

Θα σε συμβούλευα να αποθηκεύσεις τα πάντα (backup) πριν το κανεις. Εχει διάφορα ειδικά προγράμματα γι αυτό.

Πριν ρουτάρεις φορτωσε το εξής στην sd καρτα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1610605

φορτωσε και τα googleapps.

βάλε το clockwork 6.00 δουλεύει μια χαρα.

 

flashαρε με το cyanomogen και το κινητο σου θα μπει σε android 2.3.7 καθως και θα ανέβει το κλοκ του επεξεργαστή από 600 σε 847.

 

Θα δεις μεγάλη διαφορα. Stable σε μενα εδώ και 2 εβδομάδες. Όλα δουλεύουν.

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

επειδή βαρέθηκα με τις rom δεν έχουν να προσφέρουν κάτι και η ποιο πολλές είναι και ανούσιες και με πολλά σφάλματα αν θελήσετε να επιστρέψετε σε stock rom με kdz να ξέρετε πως είναι το αρχείο V10I_00 επειδή διάβασα και στα προηγούμενα σχόλια για την V10F δεν είναι αυτή ναι μεν η F έχει ελληνικά, δεν υποστηρίζει πλήρως sms . το λέω ενημερωτικά απλά για να μην μπείτε στην διαδικασία να ψάχνεστε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η Cyanomogen 7.2 με ικανοποίησε το μονο που με έχει χαλάσει είναι το offline charging που δεν έχει κατά τα αλλα πάει μια χαρά . σαν γενική άποψη η roms όμως που έχει είναι παρα πολύ χαλια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus Me (P350)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...