Jump to content

Xperia X10 mini / pro : Εγκατάσταση xrecovery


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανα ότι και στον "οδηγό" αλλά τπτ. Για ροοτ χρησιμοποιώ το superuser. Καμία ιδέα;
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@BMW116i

Σε ευχαριστώ για τον οδηγό! Έκανα back up την μαμά rom μου

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Καλησπερα εχω ενα τεραστιο προβλημα....δεν μου γινεται xrecovery,εχω ακολουθησει ολη την διαδικασια πιστα!!!(πιο πιστα δεν γινεται)τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα τεραστιο προβλημα....δεν μου γινεται xrecovery,εχω ακολουθησει ολη την διαδικασια πιστα!!!(πιο πιστα δεν γινεται)τι να κανω???

 

Κατι λαθος κανεις. Ο οδηγος δουλευει μια χαρα.

Εισαι root?

Η εκδοση του root explorer ειναι πανω απο 2.12 και paid?;)

Eχεις βάλει σωστά τα permissions?

Tι κινητό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
φιλε,ακολουθω σωστα τα βηματα αλλα οταν κλεινω το κινητο και το ξανανοιγω πατωντας το πληκτρο'back'.δεν ανοιγει το μενου του xrecovery
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδες. και εμενα δεν μου δουλεψε. κανω ολα τα βηματα σωστα εχω κανει ροοτ το κινητο εδω και πολυ καιρο το κινητο mini pro αλλα τζιφος. δε μπαινει στο recovery. περα απολα αυτα τα βηματα πρεπει να εχω εγκαταστησει καποιο αρχειο .apk???

 

παιδια μπηκα στο recovery ολα καλα. ευχαριστω για τον οδηγο. απλα τωρα εγινε κατι πολυ χειροτερο. δεν παιρνει καμια rom. μου γραφει installation aborted. και δεν εχω και backup. αρα στην ουσια το κινητακι νεκρο. τι να κανω?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα σε ολους καλες γιορτες..!!!

τα εκανα ολα αν και με αρκετες δυσκολιες!!!

Το μονο που θελω ειναι να μου πειτε ακριβως τι να πατησω στο μενου του xrecovery γτ δεν καταλαβαινω τπτ ...!

Παρακαλω πειτε το λιγο αναλυτικα γτ ειμαι και ασχετος..!

 

Παιδια βλεπω διαφορα βιντεακια στο υοθτιβε και δεν βλεπω πουθενα αυτο το flash zip που λετε...

επισης μου βγαζει και κατι install aborded ...τι φταει.?

Edited by nickobreak
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

οντως εχεις κανει πολυ καλη δουλεια.! εχω προβλημα ομως~!!!!!!!!!! τα εχω κανει ολα τελεια. μερες καθομαι και ψαχνω...

εγκαταστησα τους drivers στο pc ,μετα κατεβασα τον root explorer ολα καλα ..εκανα τα βηματα για το xrecovery μεσω αυτου....εκλεισα το κιν μου ...το ανοιξα....πατησα το κουμπι "πισω"....μπηκε στο xrecovery....και τωρα ...ΤΠΤ!!!!!!!!!! οτι και να πατησω μου βγαινει το πρασινο ανθρωπακι και μενει εκει.δεν κουναει ρουπι! το κινητο ειναι rootarismeno νομιζω...εχω κ τον superuser.ολα καλα...και τωρα κολλησα!! παρακαλω βοηθεια :) !!!!!!! οι επιλογες στο xrecovery που μου εχει ειναι: reboot phone ,install update.zip from SD card , factory reset (f.w) , wipe cache partition, install custom zip, backup and restore, partition tools, advanced options

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HELP!!!! τσαντιζομαι και ολη η δουλεια μου παει στραφτει :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...