Jump to content

Xperia X10 mini / pro : Εγκατάσταση xrecovery


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάνω restore την παλιά rom...Δουλεύουν όλα αλλά μόλις ανοίγω το wi fi το κινητό κολάει κ θέλει πάλι restore .... Τι να κάνω ?? sos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα και εγω με την πρωτη.τωρα που μου εβγαλε το menu του xrecovery τι πρεπει να κανω?θελω να περασω την froyo2.2 και την app2SD...any help?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εγω με την πρωτη.τωρα που μου εβγαλε το menu του xrecovery τι πρεπει να κανω?θελω να περασω την froyo2.2 και την app2SD...any help?

Πας στο θεμα της 2.2 froyo για το μινι που βρισκεται στους οδηγους, ακολουθεις τις οδηγιες και κανεις εγκατασταση.

 

backup πως κανουμε? ειμαι λιγο ασχετος χαχαχαχαχα!!!!!!!! στα android :lol::lol:

Εκανες εγκατασταση το xrecovery?

Link to comment
Share on other sites

Έμενα παιδιά δεν με αφήνει να κάνω past το root explorer δεν μου εμφανίζει καν το Mount R/W έβαλα την έκδοση 2.12.2 :( ενώ ακολουθώ των οδηγό πιστά

 

Πας στο θεμα της 2.2 froyo για το μινι που βρισκεται στους οδηγους, ακολουθεις τις οδηγιες και κανεις εγκατασταση.

 

 

Εκανες εγκατασταση το xrecovery?

 

όχι το παλεύω με ταλαιπωρεί το παρακάτω ποστ που έβαλα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα το backup exrecovery μπορω να το αποθηκευσω στο λαπτοπ , ωστε αν δεν μου αρεσει η ρομ που 8α βαλω να κανω μετα το restore? κ πως γινεται το restore? ευχαριστω!

 

και επισης , τωρα μπορω να διαγραψω τα αρχεια που μετεφερα αρχικα στην καρτα? δηλ τα (busybox,chargemon,xrecovery)?

Edited by doritaa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προφανώς φταίω που δεν έχω ενημερωθεί, αλλά τι μας προσφέρει σε σχέση με το πρόγραμμα της "μαμας του"?
"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα της μαμάς του που να κάνει ghost όπως το xrecovery.Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στο να επαναφέρει το κινητό σου στη μορφή που ήταν όταν έκανες το backup.Επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις διάφορα πράγματα(οπως και την 2.2 έκδοση) πολύ εύκολα μέσω zip αρχείων.Για μένα κάθε χρήστης πρέπει να το έχει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω εγκατέστησα το android 2.2.1 με Launcher pro 8.5 στο XPERIA X10 mini και βεβαια ειναι θεαματική η αλλαγη από το 1,6 αλλά.....

κολλάει σε μερικα παιχνίδια και κανει μόνο του reboot.

Αυτό καταντά αρκετα ενοχλητικό και δεν ξέρω τι να φταιει?

Αν γνωρίζει κανεις κάτι και μπορει να βοηθήσει ....

 

Ευχαριστώ.

 

Chris

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω το εξης θεμα.... ειμαι στην προσπαθεια εγκαταστασης του xrecovery... και στο κομματι με τα permissions, οταν παω στο αρχειο xrecovery.tar δεν μου βγαζει το ιδιο παραθυρο με τα αλλα 2 αρχεια για να αλλαξω τα permissions..... καμμια ιδεα ?

 

 

EDIT: ειχα κανει βλακεια, ολα οκ, ευχαριστω πολυ για τον οδηγο!!!

Edited by dipodo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω εγκατέστησα το android 2.2.1 με Launcher pro 8.5 στο XPERIA X10 mini και βεβαια ειναι θεαματική η αλλαγη από το 1,6 αλλά.....

κολλάει σε μερικα παιχνίδια και κανει μόνο του reboot.

Αυτό καταντά αρκετα ενοχλητικό και δεν ξέρω τι να φταιει?

Αν γνωρίζει κανεις κάτι και μπορει να βοηθήσει ....

 

Ευχαριστώ.

 

Chris

 

προσπαθήσε να κανεις fix firmware μεσω pc companion

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Περασα την cm6 v5 by slade στο mini pro,η ποια rom εχει μαλλον πρεγκατεστημενο το CWM. Πως μπορω να εγκαταστησω παλι το xrecovery ; Τα αρχεια (xrecover,chargemon,busybox).tar στον φακελο system>bin εχουν παραμεινει απο πριν
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Περασα την cm6 v5 by slade στο mini pro,η ποια rom εχει μαλλον πρεγκατεστημενο το CWM. Πως μπορω να εγκαταστησω παλι το xrecovery ; Τα αρχεια (xrecover,chargemon,busybox).tar στον φακελο system>bin εχουν παραμεινει απο πριν

 

Δοκίμασες αυτό; Διάβασε καλού κακού και τα σχόλια στις 2 τελευταίες σελίδες (4-5).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απο πολλα βασανα με διαφορετικες εκδοσεις z4root οπως και του superoneclick,καταφερα να το επαναφερω,μονο που μου κανει παλι τα ιδια με τα λογοτυπα της SE και τα κοκκινα φωτακια,τα νευρα μουυυυυυυυυυυ με αυτο το xrecovery, τι θελει τωρα αλλο για να λειτουργησει το τηλ οπως πριν...

και συνεχομενα reboot και τιποτα,τα logo της SE να εναλασσονται μεταξυ τους και στο τηλ μας να μην μπαινουμε

 

απαντηστε καποιος απο τους πολλους ειδημονες παρακαλω,ειμαστε με/χωρις τηλεφωνο εδω και 3 εβδομαδες,σορυ κιολας αλλα που αλλου μπορω να απευθυνθω,σε καποιο android forum απο εξωτερικο?

 

καποιος απο τους πολλους χρηστες εδω με rooted/app2sd-ed/xrecovered συσκευες οπως λενε και στα signatures δεν μπορει να με βοηθησει με pm?? :worry:

 

ειναι επειγουσα η κατασταση και καθως το προβλημα υπαρχει 3 βδομαδες τωρα,και βλεποντας οτι εχουν απαντηθει ολες σχεδον οι "naive"αποριες χρηστων στους εκαστοτε οδηγους,δεν καταλαβαινω το λογο γιατι δεν με βοηθαει καποιος :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποφάσισα να αλλάξω μνήμη στο χ10 μου.

Έκανα τα backup μου μέσω του xrecovery.

Έκοψα την νέα μου κάρτα σε 2 κομμάτι, ext2 και fat32, την τοποθέτησα στο κινητό μου.

Έκανα restore του backup μου και τίποτα....

Το μόνο που θυμάται είναι το background Που είχα....

Δεν έχει ούτε το Market.

Τι να κάνω...?

Έχετε καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδες το root explorer ειναι επι πληρωμη και ειναι το μονο που μπορεις να κανεις permissions... κανενα αλλο προγραματακι υπαρχει...?

 

Υπάρχει το πολύ καλό και free ES File Explorer. Στις ρυθμίσεις του απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις τα root permissions και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τα εχω κανει ακριβως οπως τα λεει ο οδηγος αλλα γτ οταν το κλεινω και το ανοιγω και πατωντας το παρατεταμενα το κουμπακι πισω δνμπαινει σε recovery? Βοηθηστε με παρακαλωωωωωωωω....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κανω οτι γραφει ο φιλος στην αρχη αλλα οταν μπαινω στο cmd κ γραψω μου λεει οτι δ αναγνωριζει την διαδρομη του δισκου :cry:

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...